Článek

TOP 09: Orbán u Putina? Ne, Rusko musí být poraženo

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě Viktora Orbána v Moskvě, útoku na Kyjev a válce na Ukrajině.
08.07.2024 20:05 |

podobné články

Podobné články

Rusko musí být poraženo, vzkazuje bývalý šéf NATO. Je to prý možné, jeho armádu jsme přeceňovali

 
Bývalý generální tajemník NATO a expremiér dánské vlády Anders Fogh Rasmussen obvinil z války na Ukrajině Rusko, to musí podle jeho slov být poraženo a Putin ponížen. Jeho rozhovor pro časopis Foreign Policy přinesl českým čtenářům server iDNES.cz. Zároveň však přiznává, že i NATO udělalo v minulosti zásadní chyby, jež na současnou situaci na Ukrajině mají vliv.
08.06.2022 21:15 |

podobné články

„Zcela tajné.“ Orbán prozradil, jak a proč plánoval setkání s Putinem

 
Ne přítel Putina, ale přítel míru, uvádí Orbán na pravou míru západní média v rozhovoru pro švýcarský týdeník Weltwoche. Rozhodnutí o podstoupení cesty do Ruska Orbán učinil s vědomím, že přijde špatná reakce Západu. „Je to povinnost, kterou jsem však musel udělat, jsem jediný západní vůdce, který má šanci mluvit současně s Kyjevem i s Moskvou,“ říká Orbán. Následně popsal, na jaké tři otázky se Vladimira Putina zeptal a přislíbil, že dalšího překvapení se od něj svět dočká v pondělí ráno.
07.07.2024 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků)

Ukrajina hnědne, a není to výmysl Putina. Jan Schneider cituje z amerického časopisu

 
„Ukrajina hnědne neuvěřitelným způsobem a Evropa jí k tomu pomáhá, přestože má plnou hubu úcty k obětem holokaustu, to pokrytectví je naprosto úděsné,“ bezpečnostní analytik Jan Schneider v pořadu Aby bylo jasno hovořil na téma současného rusko-ukrajinského konfliktu a analyzoval některé výroky ruského prezidenta Putina, které zazněly v nedávném rozhovoru s americkým moderátorem Tuckerem Carlsonem. Souhlasil s jeho tvrzením, že Rusko nemůže být na Ukrajině poraženo, a vysmál se západním technologiím, jako jsou letouny F-35, které mají zajistit bezpečnost.
12.02.2024 21:35 |

podobné články

Zabijaček v Česku ubývá: Poražených prasat je o půlku méně než před 10 lety

 
Domácích zabijaček prasat dlouhodobě ubývá. Jitrnice, ovar či tlačenku z vlastnoručně vykrmeného „pašíka“ si dopřeje rok od roku stále méně lidí. Podle odhadu ministerstva zemědělství bylo loni v Česku na domácích zabijačkách poraženo 100.000 prasat, o rok dříve šlo o 110.000 kusů. ČTK to dnes sdělila mluvčí resortu Markéta Ježková. Před desetiletím bylo při domácích zabijačkách poraženo 190.000 prasat.
18.01.2017 16:10 |

podobné články

Halal, halal, halal. Muslimský způsob porážky je u nás stále častější

 
Čím dál více zvířat je v Česku poraženo, kvůli muslimům, rituálně. Aktuální čísla ukazují na 113 625 halal porážek, košer způsobem bylo loni poraženo 1233 zvířat. Píše o tom server Info.cz.
16.06.2017 18:50 |

podobné články

„Nechceme být potřetí nuceni do války!“ Orbán si řekl o hlasy v eurovolbách

 
Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval své voliče na Facebooku, aby hlasovali pro jeho stranu Fidesz ve volbách do Evropského parlamentu, které se konají v Maďarsku 9. června. Orbán zdůraznil, že voliči Fidesz volí pro mír, zatímco volbu levicových politiků považuje za podporu války. „Správné složení" Evropského parlamentu podle něj může zachránit Evropu před válkou. Dále Orbán hovořil o nutnosti zvýšit obranný rozpočet v případě protažení se války na Ukrajině do roku 2025.
04.05.2024 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (187 článků)

Orbán: „Ukrajina? Afghánistán, troska.“ A Maďarsko naštve všechny ještě víc

 
K Afghánistánu či „zemi nikoho“ přirovnal při svém lednovém setkání s konzervativci podle The American Conservative maďarský premiér Viktor Orbán sousední Ukrajinu. Orbán podle serveru na setkání hovořil o tom, že si Putin nemůže dovolit prohrát, jelikož se v Rusku blíží volby, ale zároveň se mu nedaří si Ukrajinu podvolit vojensky a nastolit v ní spřátelený režim, a proto prý nyní Rusové chtějí udělat z Ukrajiny „neovladatelnou trosku“. Dle Orbána se tento krok Rusům daří. „Orbán vzkazuje Ukrajině, ať skončí,“ interpretují pak Orbánova slova někteří novináři.
01.02.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (187 článků)

Polsko míří k EU, ale Orbán jel do Číny. A nemlčel tam

 
Víkendové parlamentní volby v Polsku nejspíše přinesou konec vlády Mateusze Morawieckiho a dlouholeté vlády strany Právo a Spravedlnost a Polsko se tak podle všeho politicky opět přiblíží Evropské unii. Zcela jinou zahraniční politiku ale zastává maďarský premiér Viktor Orbán, který se o víkendu vydal do Číny na summit čínské iniciativy Pás a stezka, která má za cíl vytvořit hospodářské propojení až 80 zemí světa. Orbán v Pekingu po jednání s premiérem Li Kche-čchiangem prohlásil, že přátelství obou zemí má hluboký kulturní základ. „Není náhodou, že je Maďarsko jediným středoevropským státem, který od samého počátku důsledně dodržuje zásadu jedné Číny,“ uvedl Orbán.
16.10.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (187 článků)

„Nezvítězí. Nejde to. Jediná možnost.“ Orbán Američany nakrkne. Ale jednoho potěší

 
Maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru s americkým novinářem Tuckerem Carlsonem prohlásil, že jediným řešením konfliktu na Ukrajině je mír. „Rusko je silnější a početnější než Ukrajina, aktuální strategií Rusko porazit nelze,“ řekl Orbán s tím, že kdyby USA chtěly mír, stalo by se tak hned druhý den ráno. Takové řešení války na Ukrajině podle něj přinese jen exprezident Donald Trump, „který měl nejlepší zahraniční politiku za celá desetiletí“.
30.08.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Viktor Viktor (187 článků)

„V Bruselu chtějí Maďarsko udusit.“ Viktor Orbán řekl XTV vše. Zvlášť o Ukrajině

 
Maďarský premiér Viktor Orbán, který je pro svou politiku často kritizován představiteli české vlády a českými mainstreamovými médii, promluvil v obsáhlém rozhovoru na internetové televizi XTV přímo v Budapešti, který vedla Alexandra Mynářová. Zdůrazňoval zde důležitost dosáhnutí příměří na Ukrajině a prohlásil, že Rusko nenapadne NATO ani jakýkoli jeho členský stát. Vyjádřil také postoj Maďarska ve vztahu k rusko-ukrajinské válce i směrem k Evropské unii, která jeho zemi vydírá, a proto hledá spojence, aby ji změnil. Stranou nezůstaly ani česko-maďarské vztahy, Orbán brzy doufá ve spolupráci.
07.06.2024 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (187 článků)

Putin: Je nemožné, aby Rusko na Ukrajině prohrálo; Polsko nenapadneme

 
Je nemožné, aby Rusko bylo na Ukrajině poraženo, je přesvědčen ruský prezident Vladimir Putin. Za své zájmy podle něj bude země bojovat až do konce. Ve zhruba dvouhodinovém  rozhovoru  s americkým moderátorem Tuckerem Carlsonem také odmítl, že by Rusko mohlo napadnout i další země východní Evropy, jako jsou Polsko či Lotyšsko. Informují o tom agentury AFP a Reuters.
09.02.2024 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků)

Rusko musí být poraženo, ale ne rozdrceno, řekl Macron

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron v sobotním  rozhovoru  s francouzskými médii prohlásil, že si přeje porážku Ruska ve válce proti Ukrajině, nechce ale, aby bylo Rusko rozdrceno. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News. Podle něj Macron zároveň vyzval západní země ke zvýšení vojenské podpory Kyjevu, a uvedl, že je připraven na vleklou válku.
19.02.2023 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

My válčit nebudeme. Orbán jasně k Ukrajině, nové kroky

 
Válečná zóna se při prolomení současné ukrajinské obrany přiblíží k Maďarsku mnohem rychleji, než si kdokoli myslí, varoval v rozhoru pro rádio Kossuth maďarský premiér Viktor Orbán. Hrozba ze strany Ruska je prý značně citelná a země tak urychleně musí posílit svoji vlastní armádu. „V hlavě mi neustále zvoní poplašné zvony,“ shrnul maďarský předseda vlády své pocity ze summitu NATO, kde se hovořilo o situaci v případě černého vývoje na Ukrajině. Členství sousední Ukrajiny v EU Orbán podporuje, bude to však prý ještě složitá cesta.
04.07.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (187 článků)

Orbán vybudoval, Fialovi jdou na ruku. V Maďarsku zazněly důležité věci

 
„Viktor Orbán nastavil laťku vysoko,“ řekl ParlamentnímListům.cz pražský zastupitel Josef Nerušil (SPD), který se nedávno vrátil z konzervativní konference CPAC v Maďarsku. Srovnal, proč Maďaři mají svou hrdost, zatímco Češi si nechají „nadělat na hlavu“. A co Viktor Orbán pochopil a Petr Fiala ne. Babiš podle něho sice správně diagnostikoval problém, ale musí dělat víc než to.
12.05.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6557 článků) , Josef Srovnal (2 články) , Viktor Viktor (187 článků)

Zelenskyj ani Putin to nevěděli. Tajemný Orbán skončil u Trumpa: On to vyřeší

 
Maďarský premiér Viktor Orbán se ve čtvrtek setkal s republikánským kandidátem na prezidenta Donaldem Trumpem a diskutovali o možnostech, jak dosáhnout míru, uvedl podle agentury Reuters mluvčí premiéra, který prosazuje příměří na Ukrajině. „On to vyřeší,“ prohlásil po společném jednání Orbán. Trump ocenil Orbánovu mírovou misi a uvedl, že „mír musí nastat rychle“.
13.07.2024 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Viktor Viktor (187 článků)

Zbraně pro Ukrajinu dochází. Přiznání přímo od ministra. A možné překvapení, kdo povede NATO

 
MONITORING ZAHRANIČÍ Britský ministr obrany a jeden z uchazečů o křeslo šéfa NATO hovořil o své vizi, ale také o tom, že členské země musí být dotlačeny, aby utráceli více na obranu, pokud má být Rusko poraženo. Bylo naznačeno, že o novém šéfovi NATO rozhodnou USA, může se jím stát i současná šéfka EK Ursula von der Leyen. Padlo ale i to, že vojenská pomoc Ukrajině se tenčí. Realita je taková, že nám všem dochází obranné vybavení, které lze darovat, řekl k tomu britský ministr, který zároveň neočekává vstup Ukrajiny do NATO, či EU v brzké době, jak to někteří slibují.
02.06.2023 12:15 |

podobné články

Migrace je kšeft pro neziskovky, trojský kůň terorismu. Viktor Orbán řádil na sjezdu evropských lidovců, byla u toho i Merkelová

 
Mělo to být běžné setkání Evropské lidové strany dominující v Evropském parlamentu, jenže to by tam nesměl vystoupit maďarský premiér Viktor Orbán. Ten zavítal na setkání lidovců na Maltě a od podlahy jim promluvil do duše. Opravdu důkladně. Informuje o tom server německého deníku Bild. Orbán si za to vysloužil mohutný potlesk. Stejný potlesk si ovšem vysloužila i německá kancléřka Angela Merkelová.
01.04.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2856 článků)

Orbán vyzval Macrona na souboj. Zůstane EU liberální, nebo se vydá cestou populismu?

 
Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na osobní souboj francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Tématem jejich debaty má být ideologická budoucnost Evropy, kdy Macron má reprezentovat liberální hodnoty Evropské unie a Orbán populismus, který se v Evropě za poslední rok značně rozmohl, uvedl deník Telegraph.
17.09.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Také Orbán naštve EU. Nejen veto bruselských peněz

 
Maďarský premiér Viktor Orbán tvrdí, že Maďarsko a Polsko mají velké šance zvítězit v přetahované s Evropskou unií ohledně příštího unijního rozpočtu. Ten tyto dvě země nepodpořily kvůli dodatku právního státu, na jehož základě by mohly být finance kráceny. „Věci se vyvíjejí správným směrem,“ řekl Orbán po společném jednání s polským kabinetem v čele s Mateuszem Morawieckým.
09.12.2020 22:05 |

podobné články