Článek

Tomograf odhalil skryté nemoci vzácné černé madony

 
Dřevěnou sochu takzvané černé madony přivezli v úterý do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně restaurátoři, kteří provádějí práce v prostoru kaple v brněnském Paláci šlechtičen. Počítačový tomograf jim pomůže objasnit detaily sošky. Madona s dítětem je hlavním prvkem oltáře v kapli.
01.08.2020 14:55 |

podobné články

Podobné články

Černé uhlí – čistí zuby i pleť

 
Aktivní černé uhlí je v kosmetice velmi účinným pomocníkem. Umí vyčistit pleť i zuby, vlasy dokáže zbavit mastnoty a dodat jim na objemu. Je výborným antioxidantem a díky své pórovité struktuře má úžasnou schopnost vázat na sebe nečistoty. Aktivní uhlí dokáže organizmus zbavovat toxinů. To víme ze situací, kdy sníme něco špatného a začnou střevní potíže. Kromě těchto akutních problémů dokáže pomoci i s hloubkovým čištěním pleti. Černé uhlí na pleť Jestliže máte mastnější pleť se sklony k ucpávání pórů a tvorbě akné, je pro vás kosmetika s černým uhlím velmi vhodná. Používejte pravidelně různé peelingy a exfoliační masky s příměsí černého uhlí, které dokáže pleť vyčistit opravdu do hloubky, zbaví ji nahromaděných toxinů i přebytečného kožního mazu a pokožku zanechají nejen čistou, ale také jemnou a rozzářenou. Jeho protizánětlivé účinky dokážou předcházet vzniku zanícených červených pupínků i černých teček v ucpaných pórech.   Černé uhlí na zuby Použít na vybělení zubů černě uhlí zní možná trochu nelogicky, ale je tomu skutečně tak. Sklovinu zabarvenou cigaretami, červeným vínem, kávou či čajem snadno vybělíte pudrem z aktivního uhlí naneseným na kartáček. Černé uhlí zároveň pohlcuje nepříjemné pachy, což v případě ústní hygieny rozhodně oceníme. Zlepšuje pH v ústech, čímž zpomaluje vznik kazu, má antibakteriální účinky a poradí si i se zubním kamenem. V dentální hygieně má aktivní černé uhlí opravdu všestranné a téměř zázračné využití. Černé uhlí na vlasy Když už jsme u výčtu skvělých vlastností aktivního uhlí, nesmíme vynechat účinky, jaké má na vlasy. Vlasový šampon s černým uhlím (můžete si ho namíchat sami) odstraní z vlasů přebytečnou mastnotu i všechny nečistoty, včetně zbytků stylingových přípravků. Důkladně vyčistí a zklidní pokožku hlavy. Navíc vašim vlasům dodá požadovaný objem. Příspěvek Černé uhlí – čistí zuby i pleť pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.02.2018 11:05 |

podobné články

FNUSA: Černá Madona prošla vyšetřením na CT

 
Dřevěnou sochu tzv. Černé Madony přivezli 28. července do Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně restaurátoři, kteří provádějí práce v prostoru kaple v Paláci šlechtičen v Brně. Počítačový tomograf (CT) jim pomůže objasnit detaily sošky.
30.07.2020 13:35 |

podobné články

V ÚVN snímkují plíce venku mezi pavilony. Pojízdní tomograf půjčila armáda

 
Armáda ČR zapůjčila Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) tomograf umožňující vyšetření CT, ze kterého mohou lékaři určit rozsah poškození plicní tkáně u pacientů s onemocněním covid-19. Podle výsledných snímků pak mohou pacienty propustit do domácí péče nebo naopak určit způsob následující léčby. Kontejner s přístrojem postavila armáda před nemocnici.
24.04.2020 15:35 |

podobné články

VIDEO: Slavné maminky se fotily jako Madony

 
Slavné maminky zapózovaly pro Blesk se svými ratolestmi, stylizované do podoby Madony. Jedinečné snímky můžete mít doma i vy. Stačí se zapojit do dobročinné aukce, jejíž výtěžek půjde na konto projektu Blesk Srdce pro děti. Podívejte se, jak tyto krásné fotografie vznikaly.
05.12.2009 18:50 |

podobné články

Národní galerie hlásí ztrátu madony!

 
Národní galerie musí vydat církvi obraz Madony z Veveří. Středověkou deskovou malbu, umístěnou v Anežském klášteře v Praze, nechal vytvořit okolo roku 1350 Jan Lucemburský.
13.12.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Lucemburský (35 článků)

Staroměstská radnice blíž historii: Nová socha Madony kopíruje tu ze 14. století

 
Na budově Staroměstské radnice se od dnešního dopoledne nachází nová socha Madony, která nahradila dřívější repliku z umělého kamene. Jejím autorem je restaurátor René Tikal, který pracuje na probíhající rekonstrukci historické stavby dlouhodobě. Kamenná socha věrně kopíruje originál ze 14. století, který je uložen v pražském muzeu.
30.08.2018 13:55 |

podobné články

VÝLETY Z KARANTÉNY: Prohlédněte si prostory Anežského kláštera s výstavou Krásné madony

 
Milovníci umění nemusí zoufat ani v době karantény, kdy jsou všechny veřejné instituce zavřeny. Díky projektu Novinek Výlety z karantény máte nyní jedinečnou možnost pokochat se krásami kláštera sv. Anežky České, kde se nyní nachází unikátní výstava Krásné madony.
30.03.2020 14:15 |

podobné články

Národní památkový ústav: Na vimperském zámku bude kopie vzácné gotické sochy

 
V expozici Muzea Vimperska, které vzniká v protorách zdejšího zámku, bude vystavena i kopie vzácné gotické sochy madony. Její originál zdobí hlavní oltář kostela Navšívení Panny Marie ve Vimperku. Kvůli vysoké hodnotě díla a rizikové manipulaci s originálem vznikne pro vytvoření kopie model pomocí nových technologií.
07.02.2020 11:51 |

podobné články

Církev žádá o dvě vzácné gotické madony

 
Národní galerie v Praze eviduje v současné době čtyřiatřicet žádostí o vydání 519 uměleckých děl na základě zákona o církevních restitucích č. 428/2012.
17.01.2014 13:30 |

podobné články

Blesk zatočil s antibiotiky v medech. Inspekce stahuje 21 šarží Včelpa

 
Test Blesku odhalil již v průběhu října antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo. Tento vážný prohřešek oficiálně potvrdily i ministerstvo zemědělství a dozorové orgány. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nyní musela stáhnout dalších devatenáct šarží medů této značky z regálů obchodů. Celkově jich tedy zmizelo 21. To ale neznamená, že byste nemohli mít jeden z nich schovaný ve spíži. Podívejte se raději na náš přehled, abyste se ujistili, že tomu tak není. Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o.Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copybbb Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
26.11.2015 17:15 |

podobné články

Nejasnosti kolem vzácné oční nemoci pokračují. Je tu další případ mámy bojující s pojišťovnou o léčbu pro syna

 
KAUZA Má být operativní zákrok vzácné nemoci očí zvané keratokonus hrazený z veřejného zdravotního pojištění, či nikoliv? Poté, co česká média otevřela případ vítězství Moniky Hutníkové ve sporu se zdravotní pojišťovnou o proplacení této operace u jejího nezletilého syna, se aktuálně objevil takřka identický případ, byť s jinými kulisami. O proplacení léčby keratokonu pro své dítě, kterému se dramaticky zhoršoval zrak, u jiné české zdravotní pojišťovny nyní bojuje Jana Bémová ze Smržovky u Rokytnice.
02.10.2018 16:47 |

podobné články

Evropský a zahraniční výbor Senátu jsou v Černé Hoře, která vstupuje do NATO

 
Senátní evropský a zahraniční výbor jsou na společné misi v Černé Hoře, Kosovu a Srbsku. Série jednání s partnery v hlavním městě Černé Hory Podgorici probíhají právě v den oficiálního vstupu Černé Hory do NATO.
07.06.2017 13:05 |

podobné články

Astronomové zpozorovali dvojí říhnutí černé díry

 
Černé díry nemají zrovna nejlepší pověst, byť jim jako "motorům vesmíru" vděčíme za rozpohybování pěkné řádky kosmologických procesů. Nejnovější zpráva ze setkání Americké astronomické společnosti k tomu všemu přidává další důkaz, že černé díry disponují značně bipolární náladou. Důkazem k tomu je dvojí říhnutí černé díry v jádru cizí galaxie.
19.01.2018 08:15 |

podobné články

Cheb přispívá 5 miliony na nový počítačový tomograf

 
Nové ´cétéčko´ má stát 15 milionů korun. O náklady na jeho pořízení se rovným dílem podělí město, kraj a nemocnice.
15.11.2011 21:55 |

podobné články

Bílý tygřík Sambur musel na tomograf do liberecké nemocnice

 
V neděli přijali v liberecké Krajské nemocnici netradičního pacienta. Pracovníci liberecké zoologické zahrady tam na vyšetření na počítačovém tomografu přivezli jedno ze tří mláďat bílého tygra, samečka Sambura. Informoval o tom mluvčí zoo Ivan Langr.
04.03.2013 09:15 |

podobné články

Nemocnice Pelhřimov: Nové CT bylo slavnostně uvedeno do provozu

 
Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku. Je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Elite 128 v hodnotě 17 mil. Kč. Nákup přístroje byl realizován díky finančních prostředků z Evropských strukturálních a investičních fondů, které nemocnice získala na projekt Modernizace a obnova zdravotnické přístrojové techniky.
21.07.2017 15:35 |

podobné články

Ministr Zaorálek si po bouračce libuje: Mám pěkně sešitou hlavu!

 
Pěkně mi sešili hlavu,“ tak poděkoval ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek (61) lékařům, kteří ho dali dohromady po páteční autonehodě. Podle informací Aha! měl ministr kromě tržné rány na hlavě i otřes mozku, tomograf naštěstí vážnější zranění vyloučil.
17.09.2017 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2638 článků)

61 milionů pro Městskou nemocnici Ostrava: Utratí je hlavně za přístroje a opravy

 
Více než 61 milionů korun dostane Městská nemocnice Ostrava na opravy a pořízení nového přístrojového vybavení. Pořídí si tak například nový tomograf, který nahradí již dosluhující zařízení.
20.09.2018 14:20 |

podobné články

Městská nemocnice Ostrava má nový CT přístroj

 
Nový počítačový tomograf – CT přístroj uvedla do provozu Městská nemocnice Ostrava. Je umístěn na Centrálním příjmu a urychlí vyšetření především pacientů, postižených mozkovým krvácením. V takových případech hrají roli minuty.
01.10.2018 14:05 |

podobné články