Článek

Tom Hanks po prodělaném covidu: Následky si nese dodnes

 
Herec Tom Hanks (64) patřil mezi první známé tváře, které se nakazily koronavirem. Ve chvíli, kdy se v Česku o viru teprve začalo mluvit, svým přiznáním herec šokoval svět. Představitel Forresta Gumpa či Trosečníka se s virem sice popral, dodnes si však nese následky.
31.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (304 článků)
Podobné články

Lázně mohou lidem po prodělaném covidu pomoci minimalizovat následky

 
Podle rozsáhlé studie publikované v lékařském časopisu The Lancet tři čtvrtiny lidí po prodělaném onemocnění covid-19 mají ještě několik měsíců zdravotní problémy, jako jsou únava, nespavost, deprese, úzkost nebo snížená funkce plic. Pomoci se všemi těmito potížemi může lázeňský léčebný pobyt.
10.02.2021 09:10 |

podobné články

Simona Stašová už je po prodělaném covidu při síle: V divadle už její nemoc zapojili i do hry

 
Po prodělaném covidu-19 se Simona Stašová  (65) s vervou vrhla do herecké práce. I když ji virus potrápil, je ráda, že má teď tři měsíce, kdy může být díky protilátkám v klidu a hrát bez obav divadlo. Přibrala si i další aktivitu v Divadle Lucie Bílé  (54) , kde by měla mít na starosti činoherní složku.
30.09.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2654 článků) , Simona Stašová (411 článků)

Natálka Grossová po prodělaném covidu: Sexy, ale pořád není fit!

 
Ta se ale vyloupla! Dcera zesnulého expremiéra Stanislava Grosse (†45) už není malá holčička, ale roste do krásy. Natálie Grossová (18) se na sociální síti chlubí sexy tělem. Měsíc po prodělaném covidu ale pořád není fit.
22.12.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (789 článků) , Natálie Grossová (129 článků)

Málem nepřežil výbuch v Afghánistánu. Teď je z Athose mazel, následky si ale nese dodnes

 
Psí veterán Athos, který před šesti lety málem nepřežil v Afghánistánu výbuch rakety, si následky zranění nese dodnes. Zpět do služby se devítiletý německý ovčák vrátit nemohl, navenek ale vypadá spokojeně. Jako válečný veterán zůstal v Centru vojenské kynologie v Chotyni na Liberecku. Povahově to je mazel, řekla v úterý ČTK četařka a starší kynolog centra Lenka Szymszová.
28.08.2018 12:10 |

podobné články

Hvězda Slunečné Eva Burešová o prodělaném Covidu-19: Jsem stále unavená, říká

 
Herečka a zpěvačka Eva Burešová (27) byla pozitivně testovaná na koronavirus. Nemoc a povinnou 10ti denní karanténu prožívala společně se svým malým synem Nathanielem. Pro eXtra.cz se svěřila s tím, jak se cítí těsně po prodělaném onemocnění a jak to vypadá s natáčením seriálu Slunečná.
26.10.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Eva Burešová (647 článků)

Zbyšek Pantůček po prodělaném covidu: Kyslík nosí u sebe, injekce si píchá sám

 
Ani oblíbený herec a dabér Zbyšek Pantůček (54) se nevyhnul nákaze covidem-19. A v jeho případě neměla nemoc vůbec lehký průběh, s následky se vyrovnává dodnes a vzhledem k tomu, že hlas je pro herce velmi důležitý, prožívá poměrně dost těžké období.
16.12.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Zbyšek Pantůček (3 články)

Hvězda Sestřiček Míša Tomešová po prodělaném covidu: Brutální bolesti!

 
Přestože je herečka a muzikálová hvězda Michaela Tomešová (29) mladou a zdravou ženou, koronavirová nákaza na ni udeřila a dala jí pořádně zabrat. I přes relativně lehký průběh nemoci na sobě stále pociťuje neblahé následky covidu-19…
22.03.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Tomešová (199 článků)

I měsíce po prodělání covidu-19 cítím následky, svěřil se Roman Vojtek

 
Roman Vojtek se po čtyřech letech vrátil do show Tvoje tvář má známý hlas. Poslední rok, který nemohl trávit na jevištích, jak byl zvyklý, si však přesto užil. Herec a zpěvák, který se před několika měsíci stal potřetí otcem, promluvil v rozhovoru pro týdeník 5plus2 nejen o prodělaném covidu-19.
04.04.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Roman Vojtek (663 článků)

Martu Kubišovou pustili z nemocnice domů: Po prodělaném infarktu musí zatočit se svým největším zlozvykem

 
Zpěvačka Marta Kubišová  (73) se po prodělaném infarktu rychle zotavuje. A to dokonce natolik, že byla propuštěna do domácího léčení!
07.11.2015 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (552 článků)

Nemocnice Znojmo: Nová ambulance pro pacienty při ztrátě čichu po prodělaném onemocnění COVID-19

 
Ve znojemské nemocnici byla nově otevřena ambulance Olfaktometrie na ORL oddělení pro pacienty se ztrátou čichu pro prodělaném onemocnění COVID-19.
11.02.2021 14:30 |

podobné články

„Budou mít covid pas, ale nebudou moci létat!“ Farmaceutka si důkladně pročetla informace pro zdravotníky k vakcínam. Je z toho v hrůze

 
„Nošení respirátorů ve vnitřních prostorech a k tomu potvrzení, aby lidé mohli navštívit restaurace, bazény či další služby, je z mého pohledu šikana. A největší hrůza je to, že děti jsou celé dny v rouškách a odvážní ředitelé, kteří chápou, jak jsou roušky a respirátory nevhodné pro naše děti, jsou vyhazováni ze svých zaměstnání,“ myslí si farmaceutka Pynelopi Cimprichová. „Samozřejmě, že lidé po prodělaném onemocnění mají nejlepší imunitu, opravdu nechápu dnešní posedlost očkováním i po prodělaném onemocnění. Nedomnívám se, že by se měli očkovat mladí lidé a už vůbec ne děti,“ dodává.
08.06.2021 19:20 |

podobné články

Muž po covidu přestal chodit. Co mu pomohlo silný postcovidový syndrom překonat?

 
Řada lidí trpí po prodělaném covidu zdravotními obtížemi. Takzvaný postcovidový syndrom je může některé potrápit dokonce mnohem víc než samotná choroba. Podle přednostky kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace Fakultní nemocnice v Olomouci Elišky Sovové není výjimkou, když pacient zjistí, že covid prodělal ve chvíli, až se potýká s následnými obtížemi. Těmi může být těžké dýchání, únava, nebo bolest svalů a hlavy. Z těchto stavů mohou pomoci cílené rehabilitace, ale i lázeňský pobyt. Bohužel ten není na postcovidou péči stále úplně stavěný. Sovová o následcích covidu promluvil v Epicentru Blesk Zpráv.
11.08.2021 05:05 |

podobné články

Hořejší: 6 milionů Čechů chráněno proti covidu. Očkováním, promořením. Ve školách se testovat nemusí

 
Imunologové Václav Hořejší a Jiří Šinkora se shodli, že je nyní již mnoho lidí v Česku proti covidu-19 chráněno a hrozbou tak nebude ani návrat dětí do škol. Míní též, že by podání třetí dávky vakcíny mělo být individuální pouze lidem s nízkými protilátkami. Mladí by se podle Hořejšího měli nechat očkovat i přes nízkou míru rizika. „Je to pro ně onemocnění srovnatelné s chřipkou – a chřipka není žádné lehké onemocnění,“ uvedl s poukazem na rizika. Ve vysílání zpráv CNN Prima News též Šinkora varoval před očkováním lidí po prodělaném covidu-19.
26.08.2021 14:40 |

podobné články

Exploze v dole u Litvínova zabila 65 lidí: Přeživší nesou následky dodnes

 
Ve čtvrtek 3. září 1981 došlo k jedné z nejtragičtějších poválečných událostí na našem území. V uhelném dole Pluto II v obci Louka u Litvínova v Ústeckém kraji došlo k explozi. V ten moment se uvnitř dolu nacházelo celkem 105 lidí. Přežilo jich jen 40 a mnoho z nich si dodnes nese těžké trauma. Katastrofa přitom nikdy nebyla pořádně vyšetřena a není zcela jasné, zda za ni nese někdo odpovědnost.
03.09.2021 16:55 |

podobné články

Peníze za následky očkování proti covidu: Jaké neduhy si Češi budou moci nechat proplatit?

 
Ministerstvo zdravotnictví publikovalo ve sbírce zákonů vyhlášku o odškodnění za trvalé následky po povinném očkování, která doplnila zákon z dubna 2020. Proti původnímu návrhu ze začátku prosince obsahuje nově také následky očkování proti covidu-19, u kterých bude možné odškodné žádat. Jde například o anafylaktický šok, záněty srdce nebo krevní sraženiny. Povinné očkování nařídilo bývalé vedení resortu od března příštího roku pro lidi nad 60 let a vybrané profese od března. Nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli uvedl, že vyhlášku do poloviny února upraví. Povinnost podle věku by v ní dál být neměla.
21.12.2021 14:50 |

podobné články

Syn Toma Hankse je rapper a láká fanynky na vypracované tělo

 
Jednadvacetiletý Chester Hanks chce na rozdíl od svých rodičů herců získat slávu v hudební oblasti. Už rok vystupuje jako Chet Haze a fanynky se teď rozhodl nalákat odhalenými snímky, které vystavil na Twitteru. A povedlo se. Další články k tématu: Tom Hanks je už dědeček, jeho nejstarší syn má dceru Tom Hanks natočil animovaný „zelený“ seriál, odvysílá ho na internetu Manželům se nelíbil Hanksův film. Herec jim vrátil peníze za vstupné Hanks vrací své Oscary Akademii, napadla je rez
07.03.2012 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Tom Hanks (304 článků)

Hamáček: „Nechtěl jsem nakazit manželku.“ Zeman se ho ptal na hospody i očkování

 
Jan Hamáček (ČSSD) po prodělaném onemocnění covid-19 prý už necítí žádné následky. Ještě nedávno ale pociťoval velkou únavu. Obával se také toho, aby nenakazil svou manželku Gabrielu. Hamáček přitom nyní zdůrazňuje, že na vládu čeká obrovský úkol - zajistit očkování proti covid-19 a trpělivě přesvědčovat občany o jeho nutnosti. O covidu a očkování mluvil v úterý i s prezidentem Zemanem. Po schůzce na Hradě promluvil i o žádosti vlády o prodloužení stavu nouze o 30 dní.
07.12.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Andrea Kalivodová promluvila o prodělaném covidu: Jaké měla následky? A je očkovaná?

 
Že si prošla onemocněním covid-19, zjistila Andrea Kalivodová (43) až zpětně z testu na protilátky. Zatímco někteří nakažení se potýkají s nepříjemným průběhem respiračního onemocnění a v horších případech končí v nemocniční péči, operní pěvkyně děkuje osudu za to, jak se její imunita s koronavirem poprala. Andrea Kalivodová na sobě zpětně pociťovala jediný příznak zrádné nemoci.
09.11.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Kalivodová (229 článků)

Aha! Šmucler a nové zjištění ke covidu. Už jsme prý skoro venku

 
„Zdá se, že dogma o tom, že očkování je jediný způsob, jak zvítězit nad pandemií koronaviru, nemusí být ve výsledku tak fatální. Ke kolektivní imunitě musíme jít cestou kombinace promoření a očkování,“ říká stomatolog Roman Šmucler. Svá slova opírá o nová zjištění brněnských vědců, která zveřejnil server Novinky. Ti tvrdí, že imunita po prodělaném covidu je silnější než po vakcíně. Uzdravení by měli mít dávno řadu výhod.
02.05.2021 13:10 |

podobné články