Článek

Tohle ne. Někdejší šéfredaktor Respektu zděšen Otakarem Foltýnem

 
Otakar Foltýn má vést strategickou komunikaci Česka. Nyní však svým vyjádřením na konferenci v Poslanecké sněmovně rozhorlil jak Adama Růžičku, který se zabývá svobodou projevu, tak také někdejšího ministra, bývalého šéfredaktora časopisu Respekt Vladimíra Mlynáře. „Já žádnou cenzuru dělat nebudu. A pokud někdo tvrdí, že ano, tak říkám: Prosazuje ruský narativ, jedná proti vlastnímu státu a je kolaborantem současného kremelského režimu proti zájmům České republiky,“ nechal se totiž slyšet Foltýn. Podle Růžičky však silácké řeči nejsou pro Foltýnovu pozici vhodné, s čímž souhlasí právě Mlynář.
26.06.2024 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Růžička (363 článků) , Vladimír Růžička (359 článků)
Podobné články

„Foltýnovi kolaboranti“ očima Kalouska: Stupidita, co bolí přímo fyzicky

 
Exministr financí a někdejší předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se s vládním koordinátorem strategické komunikace státu Otakarem Foltýnem nepohodl pro jeho slova o cenzuře a proruských narativech. Podle Kalouska není Foltýn k výkonu této funkce kompetentní a „stupidita jeho prohlášení bolí přímo fyzicky,“ uvedl na sociální síti X. Foltýn se proti těmto „lžím“ ohradil.
01.07.2024 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7862 článků)

Když nevěříte státu, zpochybňujete BIS, pomáháte Rusku. Foltýn se u Takáče rozjel

 
Polsku a Ukrajině se nepodařilo na společném jednání premiérů dosáhnout konkrétní dohody o dovozu obilí z napadené země. Donald Tusk a Denys Šmyhal se ale shodli, že se řešení situace přiblíží. Polští zemědělci dlouhodobě proti dovozu z Ukrajiny protestují, opakovaně blokovali hranice mezi státy. Téma rozebral moderátor Daniel Takáč v pořadu ČT24 Události, komentáře s bývalým šéfem Vojenské policie Otakarem Foltýnem.
30.03.2024 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (94 článků) , Donald Tusk (216 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (412 článků)

Věřte ČT, ne ParlamentnímListům.cz. Udeřil jste hřebíček na hlavičku! Zavítali jsme na akci časopisu Respekt

 
REPORTÁŽ Migrační krize, ruská informační válka a chvála extrémní levice. To mimo jiné zaznělo na večerní diskusi v rámci akce Respekt tour, která se tentokrát uskutečnila v Plzni. Besedovat s několika sty převážně mladých lidí přijeli šéfredaktor Respektu Erik Tabery, dlouholetá novinářka Ludmila Rakušanová, novinář Respektu Tomáš Lindner a spisovatel a publicista, bývalý editor slovenských novin Sme a nynější editor Respektu Martin M. Šimečka.
27.04.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Rakušanová (2 články)

Už se perou! Respektu omlátili o hlavu Babiše. „Omotal si je kolem prstu“

 
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery se rozhodl na sociální síti Facebook vysvětlit, proč Respekt letos bojkotoval udílení Novinářských cen. Důležitou roli v tom prý sehrál Pavel Šafr a jeho nový mediální projekt. A přišla reakce na téma „svatoušci z Respektu“. Babiš si prý Respekt svého času omotal kolem prstu.
30.06.2022 09:25 |

podobné články

Lidé se rozloučili s ombudsmanem Otakarem Motejlem

 
Praha i Brno se loučí s ombudsmanem Otakarem Motejlem, který zemřel po krátké nemoci v neděli 9. května. Pietní obřad se státními poctami se odehrál v pondělí dopoledne v pražském Divadle na Fidlovačce, vzpomínkové setkání se konalo také před jeho někdejší brněnskou kanceláří.
17.05.2010 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (106 článků)

Šéfredaktor Respektu Tabery udeřil: Zeman nás poškozuje. A s tou propagandou se to má takto

 
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery poskytl obsáhlý rozhovor serveru Houpací osel. Padlo v něm jméno zakladatele Přátel Ruska v České republice Jiřího Vyvadila. Ten prý poskytl médiím jednu důležitou lekci. Tabery se také vyjádřil k ruské propagandě, která má prý jednu velkou výhodu, a k uprchlické krizi i Miloši Zemanovi. Ten prý poškozuje Česko.
13.11.2015 21:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1402 článků)

Šéfredaktor Respektu Tabery udeřil: Zeman nás poškozuje. A s tou ruskou propagandou se to má takto

 
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery poskytl obsáhlý rozhovor serveru Houpací osel. Padlo v něm jméno zakladatele Přátel Ruska v České republice Jiřího Vyvadila. Ten prý poskytl médiím jednu důležitou lekci. Tabery se také vyjádřil k ruské propagandě, která má prý jednu velkou výhodu, a k uprchlické krizi i Miloši Zemanovi. Ten prý poškozuje Česko.
13.11.2015 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1402 článků)

Šéfredaktor Respektu se rozčílil: Populisté Zeman a Babiš nám kradou dějiny

 
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery se ve svém komentáři vrací mimo jiné k soudu, v němž bylo rozhodnuto, že prezident Miloš Zeman se musí omluvit vnučce novináře Ferdinanda Peroutky Terezii Kaslové. Zeman vloni ve svém projevu uvedl, že Peroutka napsal oslavný článek o nacistickém vůdci Adolfu Hitlerovi Hitler je gentleman, text se však prozatím nedohledal.
04.09.2016 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (831 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Ferdinand Peroutka (234 článků)

Můj nejdůležitější svátek je tady, píše šéfredaktor Respektu Erik Tabery

 
Dnes si připomínáme 78 let od smrti studenta Jana Opletala, jenž zemřel v tehdy už nacisty okupovaném Československu. Připomínáme si také události o 50 let mladší, kdy se zhroutil komunistický režim v této zemi. Někteří lidé dnes říkají, že se vrací doba tzv. normalizace; šéfredaktor Respektu Erik Tabery to vidí jinak.
17.11.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Opletal (27 článků)

,,Psali jsme svou pravdu. To dneska dělají taky... A dneska to rozděluje společnost.“ Jan Ruml naříkal na dnešní média

 
Včera se Česká televize v rámci cyklu 30 let svobody věnovala i vývoji médií u nás, včetně nástupu internetového zpravodajství. Debatovali o něm: bývalý senátor a šéfredaktor Respektu Jan Ruml a bývalý šéfredaktor Novy, spisovatel a zakladatel serveru Neviditelný pes Ondřej Neff. Dnes podle něho doba klade vysoké nároky na kritické přemýšlení. A přiznal, že v Respektu začali s „aktivistickou žurnalistikou“. Vávra zase tvrdil, že kvůli důrazu na emoce se vytrácí demokratická debata. Ale podle Neffa není důvod k rozčilování, spolehlivé informace se na rozdíl od komunismu najít dají.
14.11.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (342 článků) , Ondřej Ruml (212 článků)

Merkelová na Hrad, volá šéfredaktor Respektu Tabery

 
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery má za to, že po tom, co jsme zažili s prezidentem Milošem Zemanem, možná přišel čas úřad prezidenta zrušit. Jenže jedním dechem dodal, že poté, co úřad zastávaly takové osobnosti jako T. G. Masaryk nebo Václav Havel, není škoda úřad prezidenta rušit. A nabídl třetí možnost. Českou prezidentkou by se prý mohla stát současná německá kancléřka Angela Merkelová.
02.08.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6490 článků) , Angela Merkelová (2856 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Václav Masaryk (162 článků)

O rozhlase v Havlově knihovně: Pan Kňourek, ten frekventant Parlamentních listů... Kundra pak vytočil radního drbem o milionovém odstupném a začalo skutečné peklo

 
Ve čtvrtek večer se v Knihovně Václava Havla konala debata ze série Debata s Respektem s podtitulem Vrtění Českým rozhlasem. O tom, zda je veřejnoprávní médium ohroženo následkem vyhazovu Petra Fischera z pozice šéfredaktora ČRo Vltava, diskutovali kromě něj samotného také někdejší šéfredaktor ČRo 2 Martin Groman, člen Rady Českého rozhlasu a rovněž někdejší šéfredaktor ČRo 2 Miroslav Dittrich a redaktorka Respektu Ivana Svobodová. Debatou provázel Ondřej Kundra, také z týdeníku Respekt. Diskuse se místy vyhrotila zejména mezi odvolaným Petrem Fischerem a radním ČRo Miroslavem Dittrichem.
11.01.2019 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6490 článků) , Václav Český (637 článků) , Václav Svoboda (305 článků) , Petr Svoboda (668 článků) , Miroslav Svoboda (57 článků) , Petr Svoboda (659 článků) , Petr Václav (1051 článků) , Miroslav Svoboda (180 článků) , Petr Svoboda (668 článků) , Petr Rada (316 článků) , Martin Havel (166 článků) , Ondřej Havel (112 článků) , Ondřej Svoboda (87 článků) , Václav Fischer (68 článků) , Martin Fischer (6 článků) , Petra Svobodová (50 článků) , Petra Svoboda (242 článků) , Martin Svoboda (79 článků)

Dějinný zlom! Ponořen do odpudivé stoky! Včera šéfredaktor pochválil Zemana... A už letí slina od Erika Taberyho

 
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery se zostra pustil do svého kolegy z novinářské branže – Jaroslava Plesla. Vadí mu, že se šéfredaktor MF Dnes zastává Martina Konvičky, který prý otevřeně slibuje koncentrační tábory a smrt oponentů. „Plesl ponořil svůj list do odpudivé stoky,“ je zhnusen Tabery.
05.08.2015 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (409 článků) , Martin Zeman (385 článků)

S Otakarem Vávrou (†100) se loučili v utajení

 
V přísném utajení se konalo poslední rozloučení s legendárním filmovým režisérem Otakarem Vávrou (†100). Jeho jméno proto nebylo pro jistotu ani uvedeno na seznamu pohřbů v pražském motolském krematoriu. Vdova Jitka Němcová (60) se chtěla se svým životním partnerem rozloučit bez účasti veřejnosti.
23.09.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (106 článků) , Jitka Němcová (56 článků)

ODEŠLA LEGENDA! Rozloučení s Otakarem Vávrou

 
V úzkém rodinném kruhu v pražském motolském krematoriu se v pátek konalo poslední rozloučení se zesnulým režisérem Otakarem Vávrou. K rozhodnutí uspořádat poslední rozloučení jen s nejbližšími lidmi, vdova Jitka Němcová řekla, že režisér byl v centru pozornosti v únoru, kdy slavil 100. narozeniny.
23.09.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (106 článků) , Jitka Němcová (56 článků)

Vinohrady se loučily s Otakarem Brouskem

 
Smutečně vyzdobené pražské Divadlo na Vinohradech bylo místem posledního rozloučení s hercem Otakarem Brouskem, který po dlouhé nemoci zemřel 14. března ve věku 89 let. Rakev na jevišti, kde od roku 1959 ztvárnil téměř 140 rolí, obklopovaly věnce a kytice.
19.03.2014 08:40 |

podobné články

Herecký svět se loučí s Otakarem Brouskem: Syn i vnuk udrželi slzy, krásná Remková pláče

 
Dnes se v Divadle na Vinohradech koná rozloučení s hercem a dabérem Otakarem Brouskem starším, který zemřel v pátek ve věku devětaosmdesáti let.
19.03.2014 13:40 |

podobné články

Pohřeb Otakara Brouska (†89): Proč otec a syn neseděli spolu?

 
Herecká elita, přátelé, kolegové a hlavně rodina se loučila s hercem Otakarem Brouskem starším (†89). Atmosféra ve Vinohradském divadle však nebyla stísněná jenom smutkem, ale také pošramocenými vztahy mezi Otakarem Brouskem ml. (56) a jeho synem Ondřejem (32).
19.03.2014 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brousek (91 článků)

Před sebevraždou se s Otakarem S. rozešla ve zlém: Matka zmizelé Míši (12) si vyčítá jeho smrt!

 
Policie po zmizelé Míše Muzikářové (12) pátrá už déle než 3 týdny a pořád bez úspěchu. Před pár dny se navíc oběsil expřítel její matky Otakar S., který byl v minulosti vyšetřován kvůli obtěžování malé dívky. Podle rodinného přítele se Míšina matka s Otakarem S. rozešla ve zlém a jeho smrt si teď vyčítá.
02.02.2017 08:05 |

podobné články