Článek

To je děs. Demokratický politik je za své jednání pro voliče uvězněn. Vítejte v členském státě EU

 
Mají Katalánci právo na nezávislost na Španělsku? Owen Jones z britského deníku The Guardian má za to, že do toho nemá EU, ale ani centrální španělská vláda v Madridu, co mluvit. Musí si to rozhodnout sami Katalánci bez toho, aby je u toho mlátili policisté a shazovali je ze schodů u volebních místností. Právo svobodně se rozhodnout by měl podpořit celý svobodný svět, věří Owen Jones. Jeho slova přinesl českým čtenářům server Britské listy.
03.11.2017 21:00 |

podobné články

Podobné články

Vítejte v pekle? Ne, vítejte na kongresu ODS, hřímal Topolánek

 
Zástupci Občanské demokratické strany se v sobotu ráno sešli v pražském hotelu Clarion na 20. kongresu strany. Předseda strany Mirek Topolánek vystoupil v úvodu s velmi plamenným projevem. V něm řekl, že výměna vedení strany, kterou část ODS požaduje, by byla výtahem moci pro ČSSD. "Vítejte v pekle? Ne! Vítejte na kongresu ODS!" naznačil, že očekává velké střety.
21.11.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků)

Jaroslav Štefec: Řecký precedens

 
21. dubna 1967. Zajímavé datum, zejména v kontextu s 21. srpnem 1968. Toho dne totiž v Řecku, členské zemi NATO a přidruženém členském státu Evropského společenství, došlo k vojenskému puči, jehož cílem bylo zabránit znovuzvolení demokraticky zvolené a později králem Konstantinem II odvolané vlády populárního prezidenta Georgia Papandrea, jejíž program bych asi nejlépe nazval „Pražským jarem naruby“.
29.08.2018 09:00 |

podobné články

Tomio, nezlob se. Okamura loví voliče i na stolní hru

 
Politici oslovují voliče na ulicích, předávají jim letáky a nahrávají videa. Tomio Okamura (SPD) však přišel s jednou novinku. Vymyslel pro voliče hru. Podle expertky na politický marketing je to sice hra rasistická, ale Okamurovy voliče má šanci oslovit.
06.10.2017 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2207 článků)

Uvězněn v jeskyni 25 metrů pod zemí!

 
Dlouhé hodiny byl 25 metrů pod zemí uvězněn jeskyňář z Blanska! Zachraňovali ho kolegové, kteří museli odstřelit část chodby. Muž si totiž poranil kotník a nemohl ven po svých.
25.01.2016 05:15 |

podobné články

Teenager zůstal uvězněn v trezoru bývalé banky

 
Prozkoumat budovu opuštěné banky se ve středu rozhodla dvojice mladíků ve floridském městě Hollywood. Neuvědomili si však, že bankovní trezor je stále funkční. Jeden z chlapců, jenž se ho rozhodl prozkoumat, zůstal uvězněn za nedobytnými dveřmi. Vysvobodili ho až hasiči, kteří od bývalých pracovníků zjistili kód trezoru.
29.11.2018 14:20 |

podobné články

Ombudsmanka: Dojíždíte za prací do jiného státu EU? Zjistěte si, kde žádat o rodičovský příspěvek!

 
Bydlíte a vychováváte děti v České republice, ale jeden z rodičů pracuje v Německu nebo jiném členském státě EU? Pak musíte dávat pozor, ze které země dostanete vyplacený rodičovský příspěvek. Pravidla pro určení státu, který bude rodičovský příspěvek v těchto případech vyplácet, upravuje nařízení EU.
19.08.2015 15:46 |

podobné články

Turecko po puči: Erdogan měl telefonát od šéfa NATO i Merkelové. Toto padlo

 
V členském státě NATO není pro vojenské převraty místo. Během telefonátu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem to uvedl generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg. Rovněž plně podpořil tureckou vládu. Pokus o puč odsoudila jako nepřijatelný také německá kancléřka Angela Merkelová.
18.07.2016 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

ČSSD: Zlepšujeme postavení spotřebitelů vůči bankám

 
Posílení ochrany spotřebitelů na finančním trhu a zajištění jejich lepší informovanosti. To přináší novela zákona o platebním styku, kterou schválila Poslanecká sněmovna. Přínosem pro spotřebitele bude možnost otevření základního platebního účtu v kterémkoli členském státě na území Evropské unie.
20.10.2016 16:15 |

podobné články

Polčák (STAN): Krácení eurofondů pro země odmítající migrační kvóty je nepřijatelné

 
Evropská komise předložila návrh změn v legislativě, podle kterého bude vždy na daném členském státě, zda se mechanismu přidělování migrantů zúčastní, nebo se rozhodne „vykoupit“.
10.03.2017 22:40 |

podobné články

Rakousko asi seškrtá Čechům dávky, vicekancléř chce omezit i cesty za prací

 
Evropská unie by i pro dobro členských zemí z východní části bloku měla omezit volnost pohybu svých občanů za prací v rámci EU. Myslí si to rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache, který je předsedou protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Strache podle agentury APA tvrdí, že neomezená možnost pracovat v jiném členském státě připravuje východní členy o kvalifikované a vzdělané pracovníky, zatímco v bohatších zemích vede k nezaměstnanosti místních.
30.05.2018 13:50 |

podobné články

Nakupování aut bude uvnitř Evropské unie jednodušší

 
Lidem v Evropské unii by se mělo o něco usnadnit nakupování automobilů v jiném členském státě. Evropská komise totiž schválila nařízení zjednodušující procedury týkající se registrace vozů koupených v jiné zemi.
29.05.2009 06:50 |

podobné články

Lidé odsouzení v členském státě EU budou mít škraloup i v Česku

 
Lidé, které za spáchání trestného činu na území jiného členského státu Evropské unie odsoudí tamní soud, budou mít zápis také v českém trestním rejstříku.
22.03.2010 14:15 |

podobné články

Ouzký (ODS): Nadřazovat potřeby EU nad národní, je absurdní

 
Když se v jakémkoli členském státě EU rozhodnout přeorientovat svou energetickou koncepci zcela jiným směrem, je to v pořádku. Energetická bezpečnost je autonomní záležitostí každého státu. Problém však nastává v momentě, kdy začnou tlačit i na ostatní, aby se tomuto stavu přizpůsobili.
22.10.2011 14:55 |

podobné články

Kožušník (ODS): Euroúčet – recept na bankovnictví z RVHP

 
Zdarma vedení bankovního účtu, právo mít jeden takto vedený účet v každém členském státě EU, automatické povolení přečerpání účtu, neomezené množství transakcí u zdarma vedeného účtu, povinnost otevřít účet všem klientům, včetně tech se špatnou platební morálkou. To jsou ve zkratce parametry nového „euroúčtu“.
04.07.2012 18:40 |

podobné články

Vlasák (ODS): Dopravce již nesmí nechat cestující na holičkách

 
Od začátku března se cestující mohou na delších cestách dovolávat svých práv bez ohledu na zvolený způsob dopravy nebo na to, ve kterém členském státě Evropské unie se zrovna nachází.
14.03.2013 13:50 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Český řidič dostane za přestupek v zahraničí pokutu, naopak to zatím neplatí

 
Řidiči, kteří spáchají dopravní přestupek v jiném členském státě EU, by pokutě již neměli uniknout.
16.11.2013 12:06 |

podobné články

Mynář (ČSSD): Boj proti korupci musí být vládní prioritou

 
Evropská komise včera vydala první zprávu o boji proti korupci v členských zemích EU. Ta popisuje stav v každém členském státě: jaká protikorupční opatření jsou zavedena, která z nich se osvědčila, co by se dalo vylepšit a jakým způsobem.
04.02.2014 14:35 |

podobné články

Březina (KDU-ČSL): Nákup ojetého automobilu v zahraničí bude snazší

 
Evropský parlament dnes hlasuje o nařízení zjednodušujícím převod motorových vozidel registrovaných v jiném členském státě.
16.04.2014 12:05 |

podobné články

Vláda schválila novelu upravující otevření účtu v celé EU

 
Vláda dnes schválila novelu zákona o platebním styku, která má umožnit všem spotřebitelům z EU otevření základního platebního účtu v kterémkoli členském státě unie. Informovalo o tom tiskové oddělení vlády. Zákon, který je reakcí na požadavky EU, také zavádí jednotný postup při změně účtu a umožní porovnat cenu služeb. Zákon rovněž zavádí do českého právního řádu nařízení EU o mezibankovních poplatcích za karetní platební transakce.
24.02.2016 11:45 |

podobné články