Článek

To byste nevěřili. Křičte, média! Cenzura: Piráti a jiní odhaleni. Chystá se akce

 
Evropská komise chce zařadit verbální projevy tzv. nenávisti mezi závažné trestné činy a odebrat pravomoc členským zemím je vymezit. „Jsem zvědav, zda bude přihlédnuto k více než tisícovce kritických komentářů na webu Evropské komise od českých občanů, které jsme vyzvali tam přispět,“ říká zakladatel a ředitel Společnosti pro obranu svobody projevu Vlastimil Veselý. Obává se však, že jakákoli kritika příslušníků menšin nebo jejich ideologií, případně verbální odsouzení osob překračujících zákon, může být brzy prohlášena za projev nenávisti, cenzurována na sociálních sítích a v běžném životě kriminalizována. Spolek brzy odhalí, jak se k cenzuře staví zástupci českých politických stran. Leccos už jeho lídr poodhalil i ParlamentnímListům.cz.
11.08.2021 08:00 |

podobné články

Podobné články

Erotika, která rozpálí: Nevěřili byste, po čem ženy touží!

 
Musí být porno vkusné, aby vás rozpálilo? Nebo naopak? Nevěřili byste, co všechno ženy nejenže "snesou", ale dobrovolně vyhledávají.
10.09.2013 08:55 |

podobné články

Putin není žádný Hitler. Ještě chvíli takhle křičte, a vážně rozpoutáte světovou válku. Břitké pero britského novináře píše o skutečně nebezpečné hlouposti

 
Britský novinář Seumas Milne ve svém komentáři publikovaném v levicovém deníku Guardian kritizuje údajnou protiruskou propagandu, kterou šíří západní politici i média. Pokud prý vše bude takto pokračovat dál, hrozí světový konflikt.
06.03.2015 08:02 |

podobné články

Putin není žádný Hitler. Ještě chvíli takhle křičte, a vážně rozpoutáte světovou válku. Břitké pero britského novináře píše o skutečně nebezpečné hlouposti

 
Britský novinář Seumas Milne ve svém komentáři publikovaném v levicovém deníku Guardian kritizuje údajnou protiruskou propagandu, kterou šíří západní politici i média. Pokud prý vše bude takto pokračovat dál, hrozí světový konflikt.
06.03.2015 09:51 |

podobné články

Jsme svědky intenzivní kampaně proti Zemanovi, určité skupiny nechtějí čekat na regulérní volby. A neziskovky, angažující se herci a tragické zpravodajské redakce ČT... Smršť Jiřího Zimoly

 
ROZHOVOR „Trvale boduje Miloš Zeman, náš prezident, pracující ve stylu ‚křičte si, jak chcete, na má slova beztak dojde‘,“ říká v bilančním rozhovoru jihočeský hejtman Jiří Zimola. Zhodnotil úspěšnost či neúspěšnost českých i zahraničních politiků v pomalu končícím roce 2016 a vyjádřil se k nejdůležitějším věcem, které se staly, jako například Brexit nebo zvolení Donalda Trumpa. „Jeho zvolení bylo překvapením pro hysterická média, ale většina amerických voličů si jej prostě v Bílém domě přála,“ říká Jiří Zimola.
30.12.2016 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků) , Miloš Zeman (26960 článků)

Babišovi na letišti nevěřili, že je ministr: S prezidentem Francie si udělal SELFIE

 
Nejen Miloš Zeman, ale také Andrej Babiš přicestoval do Paříže na státní návštěvu Francie. Hned zpočátku ho však čekaly potíže. Cestoval nepohodlným letadlem, navíc ho na letišti potkaly nepříjemné průtahy s celníky. Nevěřili mu, že je ministr a letí za francouzským prezidentem. Babiš si však s Hollandem nakonec udělal selfie!
09.09.2014 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Miloš Zeman (26960 článků)

Vítejte uprchlíky, sluničkáři. Jednou díky vám budeme uprchlíky my. Říkal jsem to už dávno a nevěřili jste mi, píše Tomio Okamura

 
Jako první jsem varoval před uprchlickou krizí a nevěřili mi. Teď vláda rozhodla o přijímání uprchlíků a toto bude následovat. Předseda strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura znovu hledí do budoucnosti a hovoří o konvertování na jinou víru i o smrti. Za naši smrt prý budeme moci jednou poděkovat „sluníčkářům“ a „pravdoláskařům“.
06.12.2015 08:41 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2754 článků)

Jiří Baťa: Něco, co prostě tak být „musí“ aneb Zázraky britského léčení

 
Záhada „novičoku“ trvá, lépe řečeno, nebyla dosud zcela uspokojivě potvrzena. Redaktorka „Reflexu“ Nicole Martincová ve svém článku „Lékaři poprvé promluvili: nevěřili jsme, že Skripalovi přežijí“ (https://www.respekt.cz/denni-menu/lekari-poprve-promluvili-neverili-jsme-ze-skripalovi-preziji) možno říct, že na první pohled relativně věrohodně popsala průběh léčení a událostí kolem případu otravy agenta Skripala a jeho dcery Julije, ale pořád je to jen relativní a značně nekonformní popis. Dovolím si poukázat na několik problematických pasáží.
31.05.2018 07:45 |

podobné články

„Židé taky nevěřili, že jedou na smrt.“ Expolicista: Provokace feťáků? Radši odejít. Toto jsem zažil

 
Šestnáctiletý feťák tě vyprovokuje, ty ho zaklekneš víc, než bys měl, on zemře a nikdo se za tebe nepostaví, i kdybys byl v právu, vysvětlil ParlamentnímListům.cz v druhé části svého vyprávění expolicista Štefan Bartók. Pracoval u policie od roku 1991 a zůstal ve službě celých 26 let. Za tu dobu zažil všechno možné. Zasahoval na ulici, při fotbalových zápasech, při demonstracích proti Mezinárodnímu měnovému fondu v roce 2000, střílel, ohrožovali ho nožem. Jak v době covidu-19 zasahují policisté proti lidem „bez roušek“, nechápe a vidí v tom jejich nezkušenost. K současné době dodává: Židé také nevěřili, že je vezou na smrt.
21.03.2021 21:20 |

podobné články

Podcast: Kvůli Boratovi mi Američané nevěřili, že Kazachstán existuje, říká odbornice na umělou inteligenci

 
Dlouhých deset let žije Elnaz Babayeva v Praze, kde se naučila česky a pro Avast již tři roky vyvíjí umělou inteligenci. Její život změnil roční pobyt v USA, kam se dostala na střední škole díky stipendiu FLEX. Američané jí tehdy nevěřili, že Kazachstán je skutečná země a teprve tam poprvé zhlédla kultovní film Borat. Jak se dostala do Česka, a proč přirovnává umělou inteligenci k ohni, prozradila v Blesk Podcast.
12.10.2021 05:05 |

podobné články

Bývalý šéf Chvilek Minář chystá zásadní odhalení: Prý „promění tuto zemi“ a on najde cestu „k srdcím lidí“ i do vlády

 
Bývalý představitel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, jenž se letos v září rozhodl vejít do politických vod, chystá v příštím týdnu zásadní odhalení. To se má týkat jeho projektu, prostřednictvím kterého chce „proměnit tuto zemi“. Pomoci mu mají lidé z politického marketingu, bývalí „stratégové“ TOP 09 a ODS. Cíle si Minář stanovil nemalé; doufá až v 10 % volebních hlasů.
27.11.2020 22:25 |

podobné články

Technologický gigant chystá velká odhalení: Jaká tajemství skrývá Apple?

 
Americký technologický gigant Apple plánuje na pondělí 18. října 2021 důležitá odhalení svých nových výrobků. I když si stoprocentně jistí tím, co oznámí, mohou být jenom jeho zástupci, už nyní se šušká o tom, co se chystá. Odhaleny mají být nové laptopy MacBook Pro, nová verze malého stolního počítače Mac Mini i sluchátka AirPods 3.
15.10.2021 05:10 |

podobné články

Šmída (ČPS): Piráti se sjedou v Přerově na mezikrajové workshopy a teamubuilding

 
Poslední červnový víkend se Piráti sjedou do Přerova, aby se vzdělali ve vnitrostranických systémech, ale také aby se lépe poznali, diskutovali a stmelili kolektiv. Akce je veřejná, přijďte se přesvědčit sami, o kolik jsou Piráti jiní, než ostatní.
13.06.2014 09:00 |

podobné články

Praha 4 uzavřela smlouvu na uspořádání akce: Jsou teď zakázané, jen mrháte penězi, zuří zastupitelé

 
Praha 4 uzavřela minulý týden smlouvu s Klubem vojenské historie Gardekorps na uspořádání připomínky pražského povstání. Radnici akce Barikáda 2020 má vyjít na 900.000 korun bez DPH. Smlouvu městská část uzavřela v době, kdy jsou kvůli koronaviru zakázány veřejné akce. V tiskové zprávě to sdělili zastupitelé Jan Hora (Piráti) a Josef Vlach (Piráti). Radní Michal Hroza (TOP 09) kritiku odmítl. Radnice podle něj o peníze nepřijde, i když se akce nebude konat.
30.03.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Hora (11 článků)

Čínská cenzura řádí: Rolling Stones nesmějí hrát necudné písně!

 
Čínská cenzura zasáhla také skupinu Rolling Stones, která odjela koncertovat do Šanghaje. V obchodním velkoměstě však fanoušci neslyšeli písně jako Brown Sugar či Honky Tonk Woman. Zakázala je komunistická cenzura, podle níž obsahují příliš vulgární texty.
18.03.2014 09:30 |

podobné články

Cenzura v hokeji. Hráč škrtnut za politiku. Jiří Holík: Už je to zase tady

 
„Jako kdyby se ta cenzura odsud přestěhovala směrem na západ. Od Evropy až po Ameriku,“ komentuje hokejová legenda Jiří Holík případ německého brankáře Thomase Greisse, hráče NHL, kterého německý národní tým odmítl vzít na mistrovství světa kvůli politickým názorům. Konkrétně kvůli podpoře Donalda Trumpa a vtipům na Hillary Clintonovou. „Víte, to je přesně ta cenzura, která vládne i tady. Když otevřete pusu a řeknete naplno svůj názor, tak vás hned někdo označí za rasistu,“ přitakal pro ParlamentníListy.cz další československý mistr světa Vladimír Martinec. Na druhou stranu, někdejší reprezentační kouč Vladimír Vůjtek pro německý svaz našel pochopení.
20.05.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků) , Vladimír Martinec (5 článků) , Jiří Holík (18 článků) , Hillary Thomas (1 článek)

Nemocnice smí omezovat návštěvy. Křičte, radí lidem právník

 
V reformním zákoně o zdravotních službách je paragraf, který omezí práva pacientů. Díky němu by nemocnice mohly omezit návštěvní hodiny, pokud by tak byl upraven vnitřní řád nemocnice. To by velmi zkomplikovalo život lidem, kteří do nemocnic chodí denně navštěvovat těžce nemocné příbuzné.
31.08.2011 08:00 |

podobné články

Havlová: Štáb Sanitky mě držel v nejtěžším období života

 
Dagmar Havlová se objeví v pokračování populárního seriálu Sanitka. Během natáčení se musela vyrovnat se smrtí svého manžela Václava Havla. Seriálový štáb jí v tom prý hodně pomohl. Další články k tématu: Sanitka vstoupí na obrazovku v září, s původními hrdiny i novou výbavou Dagmar Havlová navštívila poprvé sakuru, kterou vysadil její manžel OBRAZEM: Komediantka Dáša, první dáma Dagmar. Havlová slaví šedesátiny Natáčení Sanitky II začalo akcí vrtulníků. Hraje v ní i Havlová Havlová v Sanitce II. Bude to České televizi na podzim stačit? Křičte a nikdo vám nepomůže. Seriálová Sanitka pohřbila 160 lidí zaživa Zdrcená Dagmar Havlová se s manželem loučila dvakrát
09.10.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6219 článků) , Dagmar Havlová (1433 článků) , Bára Nesvadbová (218 článků)

Tipy na lepší sex: Křičte na sebe!

 
Máte někdy pocit, že z vašeho vztahu cosi vyprchalo? K partnerovi už necítíte to samé, co před lety. A o sexuálním apetitu ani nemluvě. Jiskra vyhasla, to se stává. Nedělní Aha! vám podle rozsáhlé studie britských sexuologů připravilo patnáct způsobů, jak vrátit do vašeho vztahu chuť a radost! Není snadné, aby váš milostný život byl i po letech pořád tak vzrušující a plný touhy. Když se nedaří v sexuální oblasti, nedaří se nikde. Cítíte se jako v pasti? Začněte se zase znovu milovat!
19.02.2013 15:10 |

podobné články

Tipy na lepší sex: Křičte na sebe!

 
Máte někdy pocit, že z vašeho vztahu cosi vyprchalo? K partnerovi už necítíte to samé, co před lety. A o sexuálním apetitu ani nemluvě. Jiskra vyhasla, to se stává. Nedělní Aha! vám podle rozsáhlé studie britských sexuologů připravilo patnáct způsobů, jak vrátit do vašeho vztahu chuť a radost! Není snadné, aby váš milostný život byl i po letech pořád tak vzrušující a plný touhy. Když se nedaří v sexuální oblasti, nedaří se nikde. Cítíte se jako v pasti? Začněte se zase znovu milovat!
24.02.2013 14:45 |

podobné články