Článek

To byl zase týden 73: Zeman chce ve Varech představit svůj film Zápisník alkoholika

 
Bývalý prezident Miloš Zeman hlasem Petra Jablonského v pořadu To byl zase týden promluvil k široké veřejnosti ve svém podcastu. Vyjádřil se nejen k filmovému festivalu ve Varech, ale i k tomu, jak bude trávit letošní léto. Co dalšího řekl, to se dozvíte v náhledovém videu.
08.07.2024 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jablonský (227 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)
Podobné články

Zápisník alkoholičky rozdělil diváky. Ve velkém vychvalují skvělou Terezu Rambu, samotný film ale moc neoslnil

 
Snímek Zápisník alkoholičky je v kinech teprve týden, za tu dobu ale stihl sklidit velkou chválu, dostalo se však i na kritiku. Diváci pějí ódy na herecký výkon Terezy Ramby, která ve své roli doslova září. Někteří dokonce věří, že její ztvárnění alkoholičky si zaslouží Českého lva. Jsou ale i tací, kteří pořádně nešetřili negativními komentáři. Hodnocení vychází především z portálu ČSFD či ze sociálních sítí. 
16.07.2024 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Ramba (464 článků)

Ryan Gosling je ošklivý, dáme mu hlavní roli! 11 zajímavostí o filmu Zápisník jedné lásky

 
Je tomu už 14 let, co začal film Zápisník jedné lásky dojímat diváky v kinosálech. I po takové době se tento snímek řadí mezi nejromantičtější filmy všech dob. Romantický příběh chudého Noaha a společensky vysoce postavené dívky Allie vyhrál nejednu cenu. Věděli jste ale, že hlavní ženské role se měla původně ujmout herečka, která už není mezi živými? A že pár kusů nábytku na scéně vytvořil sám protagonista Noaha, Ryan Gosling?
19.11.2018 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Ryan Gosling (181 článků)

RECENZE: Breslikův Zápisník podle Janáčkových poznámek

 
Dva koncerty 7. ročníku mezinárodního operního a hudebního festivalu Janáček Brno se tento týden uskutečnily v Mozartově sále brněnské Reduty. Zazněl tam Janáčkův Zápisník zmizelého i koncert rakouského sboru Arnold Schoenberg Chor.
02.10.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Arnold Arnold (9 článků)

Zápisník z 60. ročníku Berlinale: Pohorky povoleny

 
V Berlíně s velkou slávou probíhá jubilejní ročník mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Reflex tam vyslal svou reportérku Darinu Křivánkovou. Čtěte její filmový zápisník.
14.02.2010 15:55 |

podobné články

Maskovaní sedmáci se zbraní přepadli školu: Ukradli zápisník se známkami

 
Vysvědčení se blíží a žáci a studenti tak neřeší nic jiného než známky, ti horší, jak nepropadnout. Místo toho, aby zapojil své mozkové závity a začal se učit, přemluvil sedmák dva kamarády, aby přepadli jeho školu a ukradli zápisník se známkami.
04.06.2015 09:15 |

podobné články

Ozbrojené děti se vloupaly do školy, aby ukradly zápisník se známkami

 
Srbská policie zatkla dva sedmáky, kteří v maskách a „ozbrojeni” umělohmotnou pistolí vpadli do školní třídy na předměstí Bělehradu a odnesli si z ní zápisník se známkami. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura Reuters.
04.06.2015 09:30 |

podobné články

Zápisník jedné lásky míří do televize jako romantický seriál

 
Romantická klasika Zápisník jedné lásky bude mít pokračování jako televizní seriál. Na projektu se podílí i autor knižní předlohy Nicholas Sparks.
12.08.2015 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Sparks (2 články)

Hejtman Kulhánek: Ajaxův zápisník, který je zábavnou i poučnou formou prevence

 
Karlovarský kraj pokračuje v podpoře unikátního preventivního projektu Ajaxův zápisník, který vzdělává děti v oblasti bezpečnosti.
14.11.2023 20:10 |

podobné články

Z louže pod seriálový okap: Místo vyléčeného alkoholika teď bude tenhle sympaťák propuštěným vězněm

 
V seriálu Doktoři z Počátků ztvárnil vyléčeného alkoholika. V novém projektu Slunečná bude zase propuštěným vězněm. Na televizní obrazovku se Roman Tomeš  (31) , který patří mezi oblíbené muzikálové herce, vrací po dlouhých šesti letech.
10.01.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Tomeš (171 článků)

Švehlík opět v roli alkoholika v pokračování Úsměvů: Toto ještě česká kinematografie nezažila, říká Dušek

 
Příběh napraveného alkoholika bude mít pokračování. Již toto léto vstoupí do kin film Dvě slova jako klíč, který bude volně navazovat na Úsměvy smutných mužů. V hlavní roli se opět představí herec David Švehlík (51), jenž ztvární autora autobiografické předlohy Josefa Formánka (53). Znovu se ve svých rolích objeví i Ivan Franěk a Jaroslav Dušek, který redakci eXtra.cz poskytl krátký komentář prostřednictvím distribuční společnosti.
09.05.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků) , Ivan Franěk (5 článků) , David Švehlík (133 článků) , Josef Formánek (4 články)

Oldřich Kaiser hraje v novém seriálu alkoholika. Takhle vypadá

 
Herec Oldřich Kaiser  (60) přijal nabídku z Novy a stal se jednou z tváří nového seriálu Na vodě. Zahraje si v něm alkoholika.
13.02.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kaiser (374 článků)

Hořký svět: Bolku Polívkovi postava alkoholika Bořka sedne jako ulitá

 
Také máte pocit, že je v televizi na podzim trošku „přebolkováno“? Jen jestli to nebude tím, že se herec Bolek Polívka objevuje zároveň ve třech seriálech najednou (Případy 1. oddělení, Hořký svět, Pálava). Jedno je však jisté. Postava alkoholika Bořka v Hořkém světě sedne Bolkovi jako ulitá!
01.10.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (693 článků)

Právo na teplo a elektřinu. Právo na internet. Středula představil program

 
„Chci vám představit svůj program. Chci vás seznámit s tím, co mě motivuje. Chci vám také představit paní Colombovou, neboli mou drahou paní. Chci vám představit poprvé veřejně volební klip a taky vám chci představit internetové stránky,“ sdělil úvodem svého brífinku prezidentský kandidát Josef Středula. Jeho vystoupení přenášela CNN Prima News.
07.12.2022 12:30 |

podobné články

Abstinující alkoholička Míša se raduje: Bude to kluk. A promluvila o popíjení v karanténě

 
Michaela Duffková, autorka blogu Zápisník alkoholičky, na začátku února oznámila, že čeká druhé dítě. Ačkoliv jí lékař nejprve řekl, že to bude holčička, minulý týden se dozvěděla, že se jí má narodit kluk. Blesk Zprávy se Michaely zeptaly, jak prožívá nynější situaci a zda si dokáže představit, že její partner nebude u narození dítěte. Michaela zároveň přiznala, že jí píše stále více lidí, kteří mají problém zvládat v karanténě pití alkoholu.
25.03.2020 05:25 |

podobné články

Ramba vzpomíná na festivalové spaní v autě a manžela označila za práskače

 
Herečka Tereza Ramba (35) na karlovarském filmovém festivalu představí film Zápisník alkoholičky, v němž hraje hlavní roli. V rozhovoru pro iDNES.cz zavzpomínala mimo jiné na první Vary na červeném koberci. Její manžel Matyáš Ramba (34) zase na ni prozradil, jaké má coby divák mezery.
21.06.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Dan Bárta (256 článků)

Okouzlující dámy v bílém: Kamarádky Ewa Farna s Terezou Rambou i mladistvá Havlová

 
Tereza Ramba (35) ve středu zazářila na červeném koberci v Lucerně, kde reprezentovala film Zápisník alkoholičky. Snímek od režiséra Dana Svátka přišlo navštívit hodně Tereziných kolegů a kamarádů. Dorazili například Dagmar Havlová, zpěvačka Ewa Farna, herec Jiří Mádl, herečka Aňa Geislerová a mnoho dalších. Samozřejmě nechyběla autorka knižní předlohy Michaela Duffková, podle které je film natočen. Na místě byla i redakce eXtra.cz.
11.07.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (595 článků) , Dagmar Havlová (1524 článků) , Ewa Farna (1469 článků) , Tereza Ramba (464 článků) , Dan Svátek (28 článků)

Režisér Dan Svátek chystá další film o alkoholismu: Ženy pijí úplně jinak než muži

 
Výzva „suchý únor“, tedy akce, jejíž účastníci celý (nejkratší) měsíc v roce nepijí alkohol, zastihla režiséra Dana Svátka v přípravách filmu podle knihy Michaly Duffkové Zápisník alkoholičky. Její autorka, abstinující alkoholička, získala za svůj stejnojmenný blog cenu Magnesia litera a k filmu píše společně s Martou Fenclovou scénář.
04.02.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Dan Svátek (28 článků)

Tajná oslava narozenin Terezy Ramby: Večírek ve vinárně hvězd a ranní romantika s manželem

 
Nejstřízlivější narozeniny v historii karlovarského festivalu. Ty oslavila herečka Tereza Ramba, která měla v sobotu půlkulatiny. Právě v den svých narozeni oficiálně představila svůj poslední film Zápisník alkoholičky, který vypráví dramatický příběh mladé ženy bojující se závislostí. Alkohol tak netekl nejen na tiskové konferenci, ale velmi komorní byla i následná tajná oslava narozenin oblíbené herečky, jak zaregistrovala redakce eXtra.cz.
30.06.2024 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Ramba (464 článků)

Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit

 
Přimět se k učení se cizího jazyka není vždy jednoduché, ač by se to mohlo zdát opravdu užitečné. Spousta z nás ví, že bez té angličtiny už dnes v životě moc nepochodí, že němčina tady u nás v západních Čechách přijde vhod a že umět pár vět italsky by na dovolené taky udělalo pěknou parádu. Málokomu se s tím však chce opravdu hnout. Tu a tam si doma otevřeme nějakou tu učebnici, ale rychle jí zase zavřeme, občas si pustíme film v originále a po pár minutách stahujeme české titulky. Jen málo z nás u samostudia jazyka skutečně vydrží a je schopno držet pravidla hry. Mnozí s tím naopak začnou a po pár pokusech nevidí žádné výsledky – zřídkakdy jsme schopni sami sebe kontrolovat, opravovat si chyby či motivovat k výdrži a výkonům, které stojí za řeč. Ne každému se ale chce do jazykového kurzu angličtiny plného dalších lidí, které přece nechceme zdržovat nebo se v jejich společnosti naopak nudit. Pokud se poznáváte, nechte si představit svět soukromých lekcí – individuální výuky na míru, která když je vedena kvalitně, generuje perfektní výsledky. Svět individuálních lekcí Pod individuálními jazykovými kurzy si můžeme představit výuku jeden na jednoho, kdy „student“ nemá možnost utíkat pozorností a je po něm neustále vyžadováno. Takováto lekce je prostor pro lektora vytvořit prostředí, které bude studentovi obsahem šité na míru, bude respektovat jeho osobní požadavky a zároveň na základě předem vytvořeného plánu zahrnovat jasná pravidla hry. Intenzita výuky U individuálních lekcí je jako u každého jiného stylu studia nezbytné dodržovat intenzitu. Ta by měla být stanovena ještě před začátkem studia. Minimální intenzita pro postupný pokrok je 2x týdně po minimálně 60 minut, čím rychleji se potřebujeme posunout kupředu, tím častěji bychom na lekce měli docházet – jako maximum je však dobré respektovat intenzitu 4-5x týdně. Takto je... Čtěte více Příspěvek Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.04.2016 02:25 |

podobné články