Článek

To byl vtípek, že Xavera platí Rusové. Ale herec stejně jde k soudu

 
Tomáš Měcháček před pár týdny vzbudil značný rozruch, když ve vysílání veřejnoprávního rozhlasu udeřil na moderátora Luboše Xavera Veselého – označil ho za pokrytce a naznačil, že internetová televize XTV, ve které Veselý působí, je placena z Ruska. Kvůli tomu čelí žalobě. Teď vysvětluje, že šlo jen o sarkastický vtípek.
13.07.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Měcháček (70 článků) , Luboš Veselý (578 článků)
Podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (160 článků)

Fraška na Ukrajině: Rusové nejsou Rusové?! Krym obsadila domobrana a ne my, tvrdí Putinovci

 
Rusové lžou světu? Usilovně tvrdí, že neobsadili Krym! Ale že území kontroluje krymská "domobrana". Říkal to včera prezident Putin, dnes ve stejné písničce pokračují jeho ministři. Šéf obrany Šojgu dokonce tvrdí, že fotky ruské techniky jsou podvrh. 16 tisíc ruských vojáků nejsou prý Rusové! Jenže zahraniční zpravodajové tvrdí. Přiznali se nám, že jsou...
05.03.2014 13:20 |

podobné články

Kalousek pryč? To je jinak, padlo u Xavera. Pražský lid a zbytek země...

 
Novinář a bývalý poslanec ANO Martin Komárek byl hostem XTV. Tématy rozhovoru byl Babiš či současná žurnalistika. „Ne, samozřejmě nevěřím Andreji Babišovi, protože žádnému politikovi se nedá věřit, ani mně, když jsem byl v politice, se nedá věřit. Politici používají slova jako zbraně. Oni s nimi šermují,“ odpověděl na dotaz Xavera, zda věří Andreji Babišovi. Došlo však i na jiná témata. Miroslav Kalousek dle Komárka oznámil nekandidaturu do sněmovny jen proto, že by stejně nekandidoval. Nikdo ho už prý nechce.
12.08.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7393 článků) , Oni Oni (49 článků)

Museli jsme to tajit. Jan Kraus přiznal začátky svého podnikání

 
Herec Jan Kraus byl hostem Xavera v Českém rozhlasu. Neprobírala se však filmová tvorba, ale podnikatelské začátky proslaveného herce. Jan Kraus ke konci pořadu Xavera varoval, že bez nepřátel nejde žít. „Kdybyste měl jenom přátele, tak byste byl hodně divný nebo jste litovaný nebo soucítěný pro svoji nebohost. Buďte rád, když máte nepřátele. Je to výraz toho, že jste regulérní. Tak vy jste se stal takovým příběhovým mužem, protože u vás je fascinující, že vy jste byl vždy ten nekonfliktní moderátor, což je žánr, dá se říct něčím můj opak, ale to je z vaší povahy elementárně přirozený. No a ono se teď ukázalo, že to je něco nepřijatelného,“ poučil bývalý účetní moderátora.
30.06.2020 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1162 článků)

Herci ruply nervy. Xavera sundal v živém přenosu. Šijete do ČT, platí vás ruská rozvědka, vrazi

 
Zcela nevinně začal rozhovor s hercem a režisérem Tomášem Měcháčkem na Českém rozhlase v pořadu Xaver a host. V závěru živého vysílání se však Měcháček velmi zostra obul do moderátora Luboše Xavera Veselého. Nazval ho pokrytcem a zbabělcem. A když přišla řada na ČT a na Rusko, nastalo hotové peklo.
26.05.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Měcháček (70 článků) , Luboš Veselý (578 článků)

Rusové se ujali vedení ve skupině, před Čechy vedou o skóre

 
Domácí Rusové se před závěrečným dnem bojů v základních skupinách MS dostali do vedení ve skupině A. Pomohla jim k tomu výhra nad Nory 3:0, po níž mají stejně bodů jako výběr Vladimíra Vůjtka, ale lepší skóre. Po výhře ve vzájemném duelu mají ale před zítřkem lepší výchozí pozici Češi, jimž stačí k triumfu ve skupině porazit v normální hrací době Švýcary, nebo proti nim získat víc či stejně bodů jako Rusové proti Švédsku, jen nesmějí prohrát.
16.05.2016 23:20 |

podobné články

Čím víc nakažených, tím líp. Nemocnice plné zbytečně! Epidemiolog u Xavera

 
Jako vakcinolog je profesor Jiří Beran nepochybně kapacitou, pokud jde o současnou epidemii covidu-19, s Romanem Prymulou seděl v jedné kanceláři. Včera byl hostem Luboše Xavera Veselého v Českém rozhlasu. Ubezpečil posluchače, že podle dosavadního výzkumu není možné se covidem nakazit dvakrát. Do nemocnic prý směřují i ti, kterých se rodina chce zbavit. „Čím víc lidí prodělá to onemocnění a je jedno v jaké podobě, jestli s plně vyjádřenými symptomy nebo bez, čím více to prodělá, tím lépe pro tu populaci, a tím lépe pro tu kolektivní imunitu,“ řekl také. A prozradil, co mohou dělat ti, kteří si odolnost proti covidu nechtějí vylepšovat sportem.
06.10.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (48 článků) , Luboš Veselý (578 článků)

My v ČT, že lžeme? Fridrichová zrubala Xavera. ČT by měla začít soudy! S Okamurou i s dalšími

 
Kromě Marka Wollnera přednášela na univerzitě v poslední době i další známá tvář ČT Nora Fridrichová. Jednalo se o Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Otírala se například o Tomia Okamuru. Prý by se s ním a s dalšími pomlouvači měla ČT soudit. „To, že na novináře útočí politik, není jeho špatná vizitka, mně by mnohem víc vadilo, kdyby mě politik drbal za ušima,“ tvrdila. A došlo i na Xavera Veselého. Tak, jak vede rozhovory, prý novinář jednat nemá. „Já bych ráda, aby dneska, když politik jde na rozhovor s novinářem, tak aby tam prožil perné chvilky, a ne aby se spolu dojímali, jak to má pan premiér těžké a jak to dělá, že je tak sakra dobrý,“ řekla.
31.10.2019 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (385 článků) , Jan Veselý (184 článků) , Jan Marek (421 článků) , Jan Veselý (184 článků)

Tihle chtějí odstřel Xavera? Tak se na ně podívejme... Vede to člověk, který se do Rady ČT nedostal. Já je znám... Jana Dědečková odkrývá, co laik nevidí

 
ROZHOVOR Jana Dědečková, mediální analytička a členka Rady České televize z dob, kdy v ČT probíhala „spacáková revoluce“, se vyjádřila k podnětu na odvolání radního ČT Xavera Veselého. Iniciativa přišla z Českého národního výboru Mezinárodního tiskového institutu (CZ IPI). Pokud tato „slovutná organizace“ nehodnotila a nevolala k odpovědnosti kolegu Veselého Zdeňka Šarapatku, měla by nyní mlčet, míní Dědečková. S poznámkou o dvojím metru přidává, že jde jen o „další formální a nátlakovou organizaci aktivistů za lepší zítřky“. Doplňuje též, co si myslí o výzvě, aby Evropská komise postupovala důrazněji v boji proti šíření dezinformací. Dle analytičky se nyní bojuje zejména o svobodu projevu a snahu potlačovat nepohodlné názory.
17.06.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Veselý (184 článků) , Jan Veselý (184 článků)

„Maturitu jste udělal?“ „O tom nechci mluvit.“ Mladík z ODS a Milionu chvilek uctil Kalouska. Xavera obdaroval, že ten jen koukal

 
Za Milion chvilek pro demokracii většinou hovoří jeho zakladatel Mikuláš Minář. Ale do XTV zavítal i jeden z regionálních pořadatelů demonstrací, mladý student a čerstvý člen ODS, Radoslav Sturm. Babiš prý šel do politiky jen proto, aby z toho měl nějaký prospěch. Narozdíl třeba od Petra Fialy nebo Miroslava Kalouska. Ale u tématu ohrožení justice Marií Benešovou byl poněkud vyhýbavý, ještě více však když se Xaver zeptal, jak dopadla jeho maturita. O minulosti ODS nic moc nevěděl ale srovnal Andreje Babiše s prezidentem Lukašenkem. Na závěr podaroval Xavera Veselého plackou Milionu chvilek spolu s výtiskem kodexu ČRo a připomínkou, že moderátor má být nezávislý. A rozloučil se citátem Václava Havla.
30.06.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6047 článků) , Andrej Babiš (22563 článků) , Petr Fiala (1962 článků) , Miroslav Kalousek (7393 článků)

Tučné sousto: Novinář, kterého nahráli spolu s Babišem, promluvil o Slonkové či Chovancovi

 
Novinář a spisovatel Marek Přibil byl hostem Luboše Xavera Veselého v internetové televizi XTV.cz. Přibil, který byl hlavním aktérem kauzy Julius Šuman, se u Xavera Veselého rozpovídal o dalším problému Andreje Babiše, kterým je aktuální rozruch okolo Babišovy rodiny a Farmy Čapí hnízdo.
22.11.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22563 článků) , Luboš Veselý (578 článků) , Julius Julius (66 článků)

Další výzva k odvolání Xavera z Rady ČT. Podívali jsme se, kdo za ní stojí. A je jasno

 
Aféra výroků Luboše Xavera Veselého na adresu Johany Hovorkové pokračuje. Někteří to chtějí hnát výš. Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu dokonce požaduje, aby byl Veselý pro své chování odvolán z Rady ČT, kam byl zvolen teprve minulý měsíc. My jsme se tedy podívali, kdo jsou lidé, kteří chtějí tlačit na Xaverův odchod. Mnozí z nich mají s Xaverem nevyřízené účty. Někdy je to velmi osobní.
16.06.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (578 článků)

Rusové si podmanili další základnu. Chtějí rozdělit celou Ukrajinu? Polákům prý nabídli kus!

 
Rusové nasadili do akce bitevní vrtulníky, z ukrajinské námořní základny Feodosija se dnes ozývala střelba. Ukrajinci rychle kapitulovali, padla jedna z poslední ukrajinských bašt na Krymu, který je nyní ruský a kde se platí rublem. Co bude dál, ptají se mnozí? Poláci tvrdí: Rusové nám nabídli přerozdělení celé Ukrajiny!
24.03.2014 09:25 |

podobné články

Vondruška u Xavera nakládal. Havel a StB? Nevím, Američané si tu chystali lidi. Dnes abyste se bál říct vtip o Romech

 
Hostem u Xavera Veselého na jeho internetovém kanále Xaver Live byl historik a spisovatel Vlastimil Vondruška. Svým čtenářům prý odhalil metody dnešní propagandy z pohledu historika. „Už Habsburkové se zaměřovali na školství.“ Rozdupal politickou korektnost a nevolené úředníky v EU. V sametové revoluci měl údajně prsty Západ. A migrace? „Někdy užitečná, ale dnes je to jen byznys.“
27.07.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Vondruška (131 článků)

„Když šutrem, tak šutrem.“ Jandák varoval Xavera před průse*em. „Vemou klacky a půjdou vymlátit Hrad?“

 
Vítězslav Jandák, radní ČRo byl hostem Luboše Xavera Veselého na XTV. Nejdříve vysvětlil, jak je to s demonstracemi na obranu demokracie. „Nic se stát nemůže, protože v organizacích, ve kterých jsme, vědí, že tady demokracie ohrožena není,“ tvrdil a mluvil o „pár pětkách“ na demonstrování. Ani média podle něj nejsou ohrožena, protože se jich politici bojí. Došlo i na kauzu „Tak mu ji fláknu“. Jandák se ptal, zda se má nechat urážet. „Ne, když šutrem, tak šutrem, chlapče,“ prohlásil.
07.11.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Luboš Veselý (578 článků)

Senát zrušit. Dejte lidem právo veta. Budeme jako Švýcarsko! U Xavera se to rozjelo

 
Poslanec Lubomír Volný byl hostem moderátora Luboše Xavera Veselého na XTV.cz. Mimo jiné se hovořilo o budoucnosti Senátu i o zesnulém předsedovi horní komory Jaroslavu Kuberovi. Zároveň se Volný nechal slyšet, že ČT spoluorganizovala demonstrace proti premiérovi.
23.01.2020 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Luboš Veselý (578 článků)

Senát zrušit. Dejte lidem právo veta. Budeme jako Švýcarsko! U Xavera se to rozjelo

 
Poslanec Lubomír Volný byl hostem moderátora Luboše Xavera Veselého na XTV.cz. Mimo jiné se hovořilo o budoucnosti Senátu i o zesnulém předsedovi horní komory Jaroslavu Kuberovi. Zároveň se Volný nechal slyšet, že ČT spoluorganizovala demonstrace proti premiérovi.
23.01.2020 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Luboš Veselý (578 článků)

Okradli nás po sametu? Podívejte, kolik ty byty stojí dnes! Podniky, co si měl stát nechat, jsou dnes zničeny, láteřil u Xavera byznysmen

 
XTV v době krize zavzpomínala na minulost. Hostem nově vydaného dílu byl totiž zakladatel Holešovské výzvy Václav Princ. Vzpomínal, jak bylo Československo soběstačné. A jak byly státní podniky „rozkradeny“. Holešovská výzva podle něho selhala, protože do ní přišli lidé, kteří byli proti KSČ. Výraz Xavera Veselého mluvil za vše.
20.03.2020 11:20 |

podobné články

Rytmus u Xavera: Nevlastní otec mi nadával do cikánů. Mé matce do cikánských ku*ev. Z toho prostředí jsem. Takže rasismus...

 
Hostem Xavera byl slovenský raper s českým původem Rytmus. V diskusi se dotkli jak jeho rodinného původu, tak i problému rasismu či toho, kdy Patrika Vrbovského, jak se raper jmenuje, napadají náměty na texty. „Když vidím, jak někdo někde rasově někoho uráží nebo když je nějaká situace, kdy vidím, že je rasismus a že je mindrák z druhé rasy nebo nějaká xenofobie, tak prostě rád na to poukážu. To je celé, a je to furt,“ reagoval raper. Slovenskou politiku nesleduje, nechce si zhoršit den.
14.07.2020 19:40 |

podobné články