Článek

To by v ČT koukali! Veřejnoprávní televize v Polsku? Raději snad nečíst

 
Místy až kontroverzní volební kampaň provází prezidentskou volbu v Polsku. Ve druhém kole se utkají současný prezident Andrzej Duda, kterého podporuje vládní strana Právo a spravedlnost (PiS), a varšavský primátor a kandidát liberální Občanské platformy Rafał Trzaskowski. Situaci před volbou komentuje pro DVTV redaktor Respektu Tomáš Brolík.
11.07.2020 18:20 |

podobné články

Podobné články

Pořádná dávka pravdy a lásky, raději nečíst. Hana Lipovská se omluvila za cestu autem, přesto je pod palbou

 
Členka Rady ČT ekonomka Hana Lipovská se na sociální síti omlouvá za svou „hrubou chybu“, které se jako novopečená radní dopustila – byla přistižena, jak nastupuje do hradní limuzíny v doprovodu tiskového mluvčího prezidenta republiky. Její odpůrci, kteří v ní spatřují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize ji za to zaplavili nemilosrdnými urážkami.
19.06.2020 10:15 |

podobné články

Evropské environmentální organizace kritizují Polsko za masakr stromů

 
Počátkem tohoto roku vešel v Polsku v platnost zákon, který polská média překřtila na Lex Szyszko podle jména jeho navrhovatele – ministra životního prostředí Jana Szyska. Neziskové organizace v Polsku popisují dění v posledních čtyřech měsících jako masakr stromů a upozorňují na nevratné poškození životního prostředí v Polsku. Po několika měsících protestů se podařilo prosadit v zákoně alespoň dílčí změny, které by měl brzy podepsat polský prezident. K dění v Polsku nyní vydaly společné komuniké významné evropské environmentální organizace.
25.04.2017 18:40 |

podobné články

Vondra, Neff, Vávra, Nacher, Matocha a další proti cenzuře. Ale jiní dělají mrtvého brouka. Raději nečíst

 
V září spatřila světlo světa petice, která volala po zastavení cenzury na internetu. Podepsaní pod ni byli vývojář počítačových her Daniel Vávra, matematik Marian Kechlibar, egyptolog Miroslav Bárta a řada dalších osobností. A jak na ni reagovaly jednotlivé politické strany? Raději se podívejte sami.
27.09.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Dan Bárta (246 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (363 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků)

Lži České televize o dění v Polsku. Právník jich našel hned několik

 
Advokát Zdeněk Koudelka se na svém webu rozčílil nad vysíláním České televize ohledně situace v Polsku. Podle jeho slov veřejnoprávní televize lže.
29.07.2017 12:55 |

podobné články

VIDEO Emma Smetana odborně zhodnocena za strkání kamery před nos kouřícího Aleše Brichty. Raději nečíst

 
„Moderní forma středověkého pranýře“, nebo jen hloupý pokus? „Komunikace s médii je hospodská rvačka bez pravidel. Braň se, jak umíš. Vždycky se najde někdo, kdo mediálnímu útočníkovi zatleská,“ reaguje mediální analytik Štěpán Kotrba na video DVTV, ve kterém se pokusila reportérka Emma Smetana natočit rozhovor se zpěvákem Alešem Brichtou 21. října před volebním štábem SPD. Video už televize stáhla, koluje však na sociálních sítích.
02.11.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Brichta (184 článků) , Emma Smetana (586 článků)

Sledují vás starci, nejste zajímaví! Karel Peterka popsal, proč mu možná zkrachuje písničková Šlágr TV. Raději nečíst

 
Majitel a zakladatel Šlágr TV Karel Peterka přiznal, že jeho televize má existenční problémy. Nevyloučil ani to, že možná skončí. Píše o tom na serveru digital.rozhlas.cz.
21.10.2018 21:50 |

podobné články

„S*ance“. Slavný Čech odsoudil nové české filmy. Raději nečíst

 
Herní vývojář Daniel Vávra, autor světoznámé hry Kingdom Come: Deliverance a „bambilionář“, jak se označuje, se po textech k politice jal vyjadřovat i k českým filmům. Na některých z nich se podílela i Česká televize. A kritickými slovy přitom nešetřil.
25.02.2020 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Čech (88 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (363 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků) , Daniel Daniel (641 článků)

A ČT mlčí! Český docent našel zprávu z USA. Raději nečíst

 
Neviditelný pes zveřejnil článek vysokoškolského historika Ivo Cermana, který informoval o dění v Atlantě, kde byla skupinou demonstrantů hlásících se k hnutí Black lives matter zastřelena osmiletá holička. „Paní Turnerová chtěla zaparkovat. Zřejmě nerespektovala betonové zátarasy a oba hlídači jí ukázali, jak by vypadala spravedlnost v bezestátních zónách podle anarchistických ideálů. Jednoduše na ní bez varování začali střílet ze samopalů. Bohužel při tom zabili její dceru,“ popsal docent. Česká televize dle něj s námi manipuluje, jelikož o těchto událostech nijak neinformuje. „Manipuluje diváky, neinformuje je o celkovém obrazu, ale selektivně vynechává informace o nesprávných činech levicových hrdinů, kterým se snaží vytvořit pozitivní image,“ dodal Cerman.
08.07.2020 14:50 |

podobné články

Čistka v televizi: Zděšený Luboš Palata se bojí, že to, co se děje v Polsku, přijde i k nám

 
Veřejnoprávní televize a rozhlas v Polsku by se měly změnit ve státní, vládou řízená média. To se nelíbí ředitelům jednotlivých stanic Polské televize, a tak podali demisi. Rozhlas na protest hraje každou hodinu hymnu. Píše o tom MF Dnes.
04.01.2016 08:11 |

podobné články

Raději to nečíst. Komunisté slaví výročí KSČ, Lenina i Marxe

 
UVNITŘ VIDEO, PROJEVY Ustavující sjezd KSČ se konal ve dnech 14. až 16. května 1921 ve velkém sále Národního domu na pražských Vinohradech. Letos tomu tak bude devadesát let od založení partaje. A s blížícím se termínem roste i počet příspěvků oslavující komunistickou stranu.
12.05.2011 05:30 |

podobné články

Raději to nečíst. Komunisté slaví výročí KSČ, Lenina i Marxe

 
UVNITŘ VIDEO, PROJEVY Ustavující sjezd KSČ se konal ve dnech 14. až 16. května 1921 ve velkém sále Národního domu na pražských Vinohradech. Letos tomu tak bude devadesát let od založení partaje. A s blížícím se termínem roste i počet příspěvků oslavující komunistickou stranu.
12.05.2011 07:55 |

podobné články

Romský chlapče, čím se budeš živit? Odpověď raději nečíst

 
Vláda má sice strategii, jak řešit integraci Romů do společnosti, podle senátora Jiřího Čunka ale vlastně o řešení nestojí. Jinak by věděla, že to bude stát miliardy a peníze, které dosud dává, by nevyhazovala zlatokopům na „cikánském problému“. Senátor Jaroslav Doubrava by problém řešil rázně. Peníze jenom za práci, třeba i zbytečnou. A snížil by věkovou hranici pro trestní zodpovědnost.
13.10.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (849 článků) , Jaroslav Doubrava (254 článků)

Odborář Dufek promluvil o tom, co přijde příští rok. Raději nečíst

 
Odborář Bohumír Dufek je bojovníkem, který před časem přiznal své zklamání z toho, že jeho snahy o zastavení vládních reforem, není schopno v Česku podpořit dostatečné množství lidí. I proto řekl, že protestní akce zastaví do doby, než lidé pochopí skutečně všechny důsledky a pocítí dopady reforem na vlastní kůži. ParlamentníListy.cz však tohoto šéfa Asociace samostatných odborů požádaly o jistý pohled na příští rok - co nás čeká a jaké cesty by volil ke zmírnění nepříjemných okolností on.
16.12.2011 12:20 |

podobné články

Odborář Dufek se zamyslel nad tím, co přijde příští rok. Raději nečíst

 
Odborář Bohumír Dufek je bojovníkem, který však před časem přiznal své zklamání z toho, že jeho snahy o zastavení vládních reforem, není schopno v Česku podpořit dostatečné množství lidí. I proto řekl, že protestní akce zastaví do doby, než lidé pochopí skutečně všechny důsledky a pocítí dopady reforem na vlastní kůži. ParlamentníListy.cz však tohoto šéfa Asociace samostatných odborů požádaly o jistý pohled na příští rok - co nás čeká a jaké cesty by volil ke zmírnění nepříjemných okolností on.
16.12.2011 14:35 |

podobné články

Jandák nasekal zadek mladým za protesty proti KSČM. Raději nečíst

 
Protest studentů, z nichž většina je z Třeboňska, proti tomu, že resort školství a kultury vede nově na kraji radní za KSČM Vítězslava Baborová, nabírá na síle. Pod petici, aby radní odstoupila nebo byla odvolána, se podepsalo 6.700 lidí, nejen z jižních Čech. K protestu se přidali i někteří herci Jihočeského divadla. ParlamentniListy.cz se zeptaly na názor poslance za ČSSD, obyvatele Třeboňska, herce Vítězslava Jandáka. A ten si nebral servítky.
15.11.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků)

Co si představíte, když se řekne ODS? Odpovědi z průzkumu raději nečíst

 
Vypadá to, že politické skandály, se kterými se pravice potýkala několik dlouhých měsíců, si začínají vybírat svou daň. Před nadcházejícími volbami mají totiž podle průzkumu zveřejněném v pořadu Partie na stanici Prima Family lidé s pravicí spojené hlavně negativní pojmy.
20.10.2013 15:00 |

podobné články

Poslanec TOP 09 takhle drsně zaútočil na Babiše. Raději ani nečíst

 
ROZHOVOR Podle místopředsedy poslaneckého klubu a člena předsednictva TOP 09 Františka Laudáta politici ANO „nemakají“ a uváděl konkrétní případy. Myslí si, že by ve vládě měli být odborníci. Je mu líto, že ODS upadá, ale ta podle něho nepřináší zásadní vize.
13.01.2014 04:45 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (274 článků)

Profesor Krejčí ohromil větou o zabíjení „Rusů, Židů a cikánů“. Raději nečíst

 
Současné překotné dění na Ukrajině, kde dvě skupiny, podporované světovými velmocemi, svádějí krvavé boje, je tématem pro známého politologa, zaměřujícího se na mezinárodní vztahy, Oskara Krejčího. Ten poukázal na řadu doposud opomíjených detailů, například, že nová kyjevská vláda nestojí o rychlé parlamentní volby.
07.05.2014 10:30 |

podobné články

Jefim Fištejn popsal, co čeká Rusy. Raději nečíst

 
Publicista Jefim Fištejn poskytl slovenskému Týdnu rozhovor, ve kterém nastínil další vývoj rusko-ukrajinské krize. Zatímco Ukrajina prý bude jednou součástí Západu, Rusko nečeká do budoucna nic pěkného.
11.03.2015 14:45 |

podobné články