Článek

To bude teprve začátek. Řev v Německu: „Němci nejsou Francouzi. Ale...“

 
Sedm dní velkých farmářských protestů se završilo dnem osmým, kdy mělo dojít k jednání vlády s farmáři. Podle jednoho z německých historiků trvá, než se velbloudovi zlomí hřbet, ale když už se to stane, začínají se dít věci. Se zemědělci to byl prý možná jen začátek. Bylo však sedm dní, pro které traktory blokovaly srdce několika německých měst a řadu dopravních tepen k něčemu? Počet farem prý bude tak jako tak klesat.
16.01.2024 08:30 |

podobné články

Podobné články

Pepa Nos: Němci rozpoutali dvě světové války, možná rozpoutají i třetí. Merkelová je reinkarnací Hitlera. Spolu s Francouzi se k nám chovají jako za Protektorátu. A volby může vyhrát Okamura

 
ROZHOVOR „Před rokem 1989 jsme sice žili v totalitě, ale dnes v ní žijeme taky. Němci a Francouzi se k nám, Čechům, totiž chovají úplně stejně, jako za německého Protektorátu Böhmen und Mähren,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz bývalý disident, písničkář a učitel jógy Pepa Nos. „Koukají na nás skrze prsty, byli vždycky nafoukaní, byli vždycky nacionalisté! Já bych až skoro souhlasil s Petrem Cibulkou, protože jde skutečně o jakousi ´sovětizaci´ Evropské unie. Jde o to udělat z Evropy něco podobného někdejšímu Sovětskému svazu, kde všichni budeme mít omezenou suverenitu,“ zamýšlí se Nos nad tématem socialismus versus kapitalismus.
29.09.2017 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Pepa Nos (35 článků)

Až 175 Kč za vodu. Němci, Francouzi... Zlé tajemství českých vodáren

 
Voda v českých městech zdražuje. Podle projektu Pravda o vodě například na Kladensku platí lidé pětinásobně více než v roce 2000, obdobně je tomu třeba i na Frýdecko-Místecku. „Cenu vody jednoznačně nejvíc ovlivňují náklady na její distribuci,“ říká autor projektu Pravda o vodě Radek Novotný. Na Kladně už za vodu dávají 175 Kč. Kde je tajemství vysokých cen a jakou roli v tom hrají, Němci, Francouzi či Španělé?
16.01.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Radek Novotný (49 článků) , Radek Novotný (49 článků)

Vzpomínáte? Hořící Notre-Dame. „To nebyla elektroinstalace,“ obává se Jan Eichler

 
„Francouzi židovského vyznání utíkají, nechtějí čekat, až je tam zabijí. A chtějí i své děti a vnoučata přesunout někam, kde snad bude bezpečněji,“ píše o aktuálním napětí ve Francii politolog Jan Eichler na serveru Kupředudominulosti.cz. Nejen židé, ale i další Francouzi podle něj nyní čelí tlaku od džihádistů. A mění se i tamní společnost. Původní Francouzi se již obávají vycházet ven a stěhují se z oblastí, kde „se už cítili být cizinci“, zatímco politici trousí floskule a vymýšlejí patetické projevy. Řešení Eichler spatřuje ve směru od Marine Le Penové, a to i přesto, že by ji sám v žádném případě nevolil.
26.03.2021 21:25 |

podobné články

Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem?

 
Achjo, už je zase pondělí! Pro většinu lidí je to nejneoblíbenější den v týdnu, který signalizuje konec víkendu a naopak začátek dalšího pracovního týdne. K pondělku má spousta z nás odpor a jen málokdo se na něho těší. Dobře, možná se na tento den netěší nikdo z nás. Což je vlastně škoda, protože i pondělí se může stát dnem, který si zamilujete! Zdá se vám to nemožné? Nebo snad dokonce bláznivé? Také si ťukáte prstem na čelo při pohledu na člověka, který je i v pondělí ráno plný dobré nálady, srší energií a pozitivismem? On už možná ví, jak tento den zvládat s úsměvem na tváři. A pokud tohle tajemství chcete znát taky, přečtěte si dnešní článek! Jak zvládnout pondělí Vstáváte každé pondělní ráno se špatnou náladou, jste rozmrzelí, protivní sami sobě, do ničeho se vám nechce a pro nic se nemůžete nadchnout? Pak patříte k většině lidí, pro které je tento den největším strašákem z celého týdne. A vlastně je to úplně zbytečné, protože ani pondělek pro vás nemusí být noční můrou. Pojďme si teď společně říci, jak se s tímto dnem poprat a zvládnout jej s radostí a úsměvem od ucha k uchu. Dejte si vydatnou snídani, která vás nastartuje Snídaně je základ dne, o tom nemusí být pochyb. Důležitá je v každém pracovním dni, což je logické. V pondělí ale své první jídlo dne můžete pojmout trochu jinak, řekněme třeba více slavnostněji. Připravte si dobroty, které vám chutnají a udělejte si čas na to, abyste si na nich mohli jak se patří pochutnat. Bude to váš rituál, na který se budete těšit, nastartujete se do nového dne a začátek pracovního týdne tak rázem bude o něco méně strašidelný. Sestavte si plán a cíle na celý týden Pondělí je nejen začátkem nového týdne, ale u začátkem pracovního nasazení.... Čtěte více Příspěvek Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.08.2017 19:55 |

podobné články

Česká podnikatelka v Německu: Na Čechy jsem pyšná, jak to zvládají. Kam se na nás hrabou Němci. Přejedu hranici a úplně jiný svět

 
ROZHOVOR „Jsem pyšná na Čechy, protože jsou disciplinovaní. To by mě v životě nenapadlo, že se takto semkneme. Kam se na ně hrabou Němci,“ říká česká podnikatelka v Německu Bohumila Kamenzová. „Po deseti dnech jsem byla v pondělí v Česku. To byl pro mě úplně jiný svět. Jak to bylo všechno dokonale organizované, z Německa jsem to neznala. Úplně úžasná disciplinovanost, všichni roušky, všichni drželi odstupy. Pak jsem v českém obchodě našla obrovské regály toaletního papíru. Tady v Německu je to problém číslo jedna. Fotila jsem si to tam a posílala fotky Němcům,“ dodává.
27.03.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (646 článků)

„Němci nasr*ní a jídlo mají levnější!“ Češi se vzbouřili. Vše nahlásili

 
Přednedávnem Česko zaplnily zprávy o plných supermarketech Lidl, protože v nich byla vejce pod sto korun za třicet kusů. Agrární komora se pak zeptala, zda lidé využívají slevové akce. A přišla řada stížností na řetězce, ale také na vládu. „A čemu se divíte?!“ vzkazovali lidé s tím, že Češi musejí obracet každou korunu. Ale také připomínali, že ani v akci nejsou potraviny tak levné jako v Polsku. Nebo i v bohatším Německu. „V Německu regály prázdné, Němci nasraní, a to mají vyšší platy a pořád vše levnější,“ popsala Agrární komoře situaci v Kauflandu za hranicemi jedna diskutující.
15.11.2022 08:30 |

podobné články

Dohodnou se Němci s Němci a vyřadí Portugalsko? Nepřichází v úvahu, tvrdí Klinsmann, kouč Američanů

 
Už jednou se to na světovém šampionátu ve fotbale stalo. V roce 1982 potřebovali Němci porazit sousedy z Rakouska o gól či o dva, takový výsledek zaručoval postup ze skupiny oběma na úkor Alžírska. A – skandální zápas skončil německou výhrou 1:0. Po 32 letech jsou Němci v obdobné situaci znovu. V závěrečném utkání skupiny se utkají s týmem USA, a pokud duel dopadne remízou, do osmifinále půjdou oba soupeři. Američané mají německého kouče…
23.06.2014 16:55 |

podobné články

35,40 Kč. Už ani chleba tu není levný jako v Německu. Hrozivé srovnání cen ze supermarketu Globus

 
Že je v Německu častokrát levněji již v minulém roce zjistil i premiér Petr Fiala (ODS). Avšak ani zdaleka nejde jen o nutellu. Porovnání cen v Globusu v Česku a v německém Zwickau je hrozivé. Zatímco českým zákazníkům snížení DPH přineslo pokles cen o pár desítek haléřů, Němci si mohou za cenu jednoho českého výrobku dovolit koupit klidně i dva. Rajská polévka Knorr v Německu vyjde na 20 korun, ale u nás na 48,60 Kč. 1,5litrová Coca-Cola stojí v Německu 28 Kč, kdežto u nás 44,10 Kč. Levněji už u nás nekoupíte ani chleba, který tu stojí 35,40 Kč.
09.02.2024 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6173 článků) , Coca Cola (157 článků)

Dvanáct tisíc ozbrojenců jen v Paříži. Tak se dnes slaví francouzský národní svátek

 
Francouzi si dnes připomínají velký den. 14. července 1789 padlo nejslavnější francouzské královské vězení Bastila. Pád tohoto vězení byl symbolem konce monarchie. Nastoupila doba Francouzské republiky. Ta to však nikdy neměla snadné. Moc nad ní převzal Napoleon, málem ji porazili Němci v první světové válce a za druhé světové války si republiku podrobil Adolf Hitler. Dnes se Francouzi obávají teroristického útoku.
14.07.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (821 článků)

Francouzi vstoupili do ME výhrou nad Němci, Portugalec Ronaldo lámal rekordy

 
Úřadující mistři světa Francouzi porazili v Mnichově v úvodním utkání na fotbalovém evropském šampionátu Německo 1:0. Zápas skupiny F rozhodl ve 20. minutě vlastním gólem stoper Mats Hummels.
15.06.2021 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Mats Hummels (2 články) , Ronaldo Ronaldo (100 článků)

Šance pro české potraviny? To Francouzi a Němci nedovolí... Ševčík a Feranec řešili unijní dotace

 
Růst cen potravin a jejich dvojí kvalita je bezesporu nemalé téma i u nadcházejících sněmovních voleb. Ekonom a předseda odborné komise pro finance koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík vidí cestu zejména v deregulaci trhu a v preferencích českých spotřebitelů a seškrtání zemědělských dotací. „To Francouzi nikdy nedovolí, nikdy!“ opáčil však na to poslanec ANO Milan Feranec v debatě na CNN Prima NEWS. Zlepšení prý není na dohled, ani co se týče růstu cen. „Teď si budeme muset na všechno připravit víc peněz,“ zaznělo od Ševčíka směrem k plánům EU.
07.10.2021 12:55 |

podobné články

Ta elektřina je moc levná! Levnější než u nás. Německo protestuje

 
Francouzi a Němci jsou ve při. Francouzi dělají, co mohou, aby flotilu svých stárnoucích jaderných reaktorů udrželi v chodu a Němcům se to ani za mák nelíbí. „Nemám problém s tím, že Francie vlastní jaderné elektrárny; jde mi o to, že provozovatel jaderných elektráren může nabídnout levné ceny pod tržní hodnotou,“ posteskl si německý ministr průmyslu Robert Habeck.
21.09.2023 12:20 |

podobné články

Němci bojují se špionáží. Vyhostili šéfa americké tajné služby

 
Žádná cizí špionáž v Německu. Štěnice v telefonu Merkelové byl pouze začátek. Němci vyhostili ze země hlavního zástupce amerických tajných služeb. Úřady navíc odhalily dva občany, kteří údajně pracovali pro rozvědku USA. O jednom špionovi jsme informovali ve středu . Ministr vnitra přesto uklidňuje, že se zahraničním agentům do rukou žádné důležité informace nedostaly.
10.07.2014 18:40 |

podobné články

„Dole Arabové, vprostřed Ukrajinci, pak my.“ Za rohem Německo, tady řev a temné plány

 
Takový řev se jen tak neslyší. Poslední zastupitelstvo města Jáchymova bylo plné invektiv. Jádrem sporu byla výstavba více než 2000 apartmánových lůžek, kterou staré zastupitelstvo shodilo ze stolu, ale opozice, jež vyvolala hlasování o novém vedení města, ji chtělo vrátit zpět. A to se podařilo. A proč nechtít nové bydlení pro turisty? Polovina města u německých hranic se rozpadá, soudí místní. „To bude paráda. Dole Arabové, uprostřed Rusové s Ukrajinci, Vietnamci a nahoře Germáni. A mezi tím my. Hmm…“ padlo třeba.
06.11.2023 04:50 |

podobné články

Platy i stravování: Východní a západní Němci se liší i 26 let po sjednocení

 
Mezi Němci z bývalé západní a východní části země nejsou rozdíly jen pokud jde o průměrný příjem nebo politické preference, ale také pokud jde o stravovací návyky. Lidé z někdejšího východního Německa přitom podle německého ministerstva zemědělství jedí o poznání zdravěji. Zpráva o stravování pro rok 2017 také ukázala, že nejraději Němci konzumují maso, těstoviny a zeleninu.
04.01.2017 07:15 |

podobné články

Klimatolog Cílek: Je to teprve začátek. Do pohybu se mohou dát stamilióny

 
Klimatolog a filozof Václav Cílek v rozhovoru pro Právo varuje, že současná imigrační krize, související navíc s klimatickými změnami, je teprve začátek. Na pochod se podle něj dalo teprve promile lidí, kteří se na pochod dát mohou.
07.11.2015 19:00 |

podobné články

Němci? Výsledky pro nim jsou strašné, říká Giroud. Francie se neradovala od roku 1958!

 
Jestli mohli mít Francouzi těžší překážku na cestě do finále domácího mistrovství Evropy, pak ji ztvárňují Němci. Nejen, že jsou úřadujícími světovými šampiony, ale jejich tým drží se sousední Francií neporazitelnost na velkých turnajích už od roku 1958, kdy v zápase o 3. místo utržil debakl 3:6.
07.07.2016 13:15 |

podobné články

Do Ostravy míří Morcheeba a Mercury Rev

 
Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava v pondělí zveřejnili další jména hvězd, které vystoupí od 9. do 12. července na letošním ročníku. K programu přibyla britská kapela Morcheeba a američtí Mercury Rev. Pořadatelé také potvrdili, že na festivalu letos poprvé vystoupí domácí Jarek Nohavica.
18.05.2009 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Mercury Rev (1 článek)

Ženu otravuje řev dinosaurů! Stěžuje si u soudu

 
Řev dinosaurů obtěžuje jistou ženu z jihopolského městečka Zator. Její pozemek sousedí se zábavním parkem, v němž jsou vystaveny pohyblivé figury těchto prehistorických živočichů. Neobvyklý sousedský spor řeší soud v Krakově.
14.04.2011 17:50 |

podobné články