Článek

To bude společnost. Na 17. listopad se chystá pochod. Účastníci proklepnutí

 
Putinovi idioti, dezoláti, pomočená mrtvola. To je veřejný slovník organizátorů pochodu za demokracii, který proběhne na oslavu výročí 17. listopadu v Praze. Mottem pochodu je spojovat rozdělenou českou společnost. To jsme si nevymysleli my, ale politici ze STAN, TOP 09, ODS a KDU-ČSL. Tedy politici nepopulistických a neextremistických vládních stran. Chtějí být svorníky společnosti. Chtějí zpět českou vlajku. A podporuje je hokejista Hašek a režisér Hřebejk. O tom mluvila moderátorka Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno.
16.11.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (852 článků) , Jan Hřebejk (520 článků)
Podobné články

Ničíte národ, co to děláte? V Kyjevě bude pochod homosexuálů. A je veselo

 
12. června má v ukrajinském hlavním městě Kyjevě proběhnout pochod homosexuálů, přesněji řečeno „Pochod rovnosti“. Samotný pochod tohoto typu není pro Ukrajinu ničím novým, zajímavé ovšem je, že v dnešním roce se informace o jeho pořádání objevila jen několik dní předem. Místo konání průvodu se – ostatně jako obyčejně – zatím drží v tajnosti. Pochod už několik dní před jeho samotnou realizací vyprovokoval ostrou rozmíšku mezi jeho zastánci a lidmi z „Pravého sektoru“.
09.06.2016 12:55 |

podobné články

Nemocnice Písek: Pochod Za zdravé chlapy upozorní na onemocnění prostaty

 
Na prevenci onemocnění prostaty má ve středu 14. září upozornit pochod Za zdravé chlapy, který už třetím rokem pořádá Nemocnice Písek, a. s. Pochod startuje v 16 hodin od písecké nemocnice. Tam všichni účastníci získají modrá trička a také poukaz v hodnotě 90 korun pro konzumaci v závěru happeningové akce na Ostrově, kde pochod končí.
07.09.2016 09:45 |

podobné články

V Písku se půjde už počtvrté pochod Za zdravé chlapy

 
Na prevenci urologických onemocnění, například prostaty, upozorní ve středu 20. září pochod Za zdravé chlapy, který už čtvrtým rokem pořádá Nemocnice Písek, a. s. Pochod startuje v 16.30 od písecké nemocnice. Už v 16.00 tam všichni účastníci získají modrá trička a také poukaz v hodnotě 90 korun pro konzumaci v závěru happeningové akce na Ostrově, kde pochod skončí.
15.09.2017 16:05 |

podobné články

Evropský pochod za uprchlíky v Praze: Nesmíme zavřít hranice, míní účastníci

 
Přibližně padesátka lidí se dnes zúčastnila Evropského pochodu za práva uprchlíků. Podle účastníků akce se Evropa nesmí uprchlíkům uzavírat a je nutné zastavit obchody pašeráků lidí. Pochod začal na pražském Staroměstském náměstí, odkud se účastníci vydali na Kampu, kde vypustili na Vltavu symbolické lodičky. Mezinárodní akce se účastní asi stovka měst z 23 zemí světa včetně Kanady či USA.
27.02.2016 14:10 |

podobné články

Pochod pro Sýrii přišel do Prahy. „Jděte, odkud jste přišli,“ hnali ho odpůrci

 
Účastníci pochodu na podporu syrského města Aleppo dorazili v neděli do Prahy. Několik desítek lidí po Vánocích vyrazilo z Berlína, na část trasy přes hlavní město se průvod rozrostl asi na 200 lidí. Účastníci prošli kolem syrské a ruské ambasády a zastaví se ještě u Palachova pomníku a Lennonovy zdi, kde v neděli pochod pro dnešek ukončí. Setkali se i s jejich odpůrci.
15.01.2017 15:20 |

podobné články

Pochod proti globálnímu oteplování ve Francii zakázali. Bylo moc vedro

 
Protestní pochod, jehož účastníci chtěli vyzvat k účinnějšímu boji proti změnám klimatu, se měl konat v pátek na východě Francie. Pořadatelům však udělalo čáru přes rozpočet právě extrémní vedro. Pochod, který měl upozorňovat zejména na oteplování planety, úřady zakázaly.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Opět pochod homosexuálů v Praze. Prohradní Semín mluví o provokaci

 
Ve druhé polovině prázdnin proběhne další Pražský pochod hrdosti – Prague Pride 2012 gayů a lesbiček. Přestože pochod proběhne až za několik týdnů, jeho odpůrci se šikují k odporu už teď. Předseda prohradně orientované Akce D.O.S.T. Michal Semín se pohoršuje především nad faktem, že by pochod měl začít na Václavském náměstí.
21.06.2012 08:00 |

podobné články

FNUSA-ICRC: Centrem Brna projde Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici

 
V centru Brna se v úterý dopoledne uskuteční tzv. Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici. Průvod odstartuje v 11. hodin u vchodu Leitnerova Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, končit pak bude na Mendlově náměstí. Cílem dvouhodinového pochodu, během kterého účastníci projdou centrem města, bude informovat kolemjdoucí o mrtvici a především správné reakci na její příznaky. Součástí osvětové akce bude i odpolední interaktivní přednáška.
14.05.2018 12:00 |

podobné články

Čtyři tisíce účastníků a přes 60 milionů kroků. Účastníci charitativní akce po týdnu obešli Zeměkouli

 
Čtyři tisíce lidí se jen během prvního týdne zapojily do charitativní akce Každý krok pomáhá, kterou pořádá Oborová zdravotní pojišťovna. Akce odstartovala v neděli 5. února, od té doby její účastníci pro charitu ušli 63 milionů kroků, to jest zhruba 46 000 kilometrů; společně tak obešli celou Zeměkouli, a ještě by stihli dojít z Česka do Himaláji. V únoru účastnici pomáhají Českému registru dárců kostní dřeně, organizaci Mamma Help, neziskovce Portus Praha nebo Centru domácí péče RUAH.
12.02.2017 12:35 |

podobné články

Kolik si vydělají účastníci Survivoru? Z finančních odměn VIP osobností se vám protočí panenky

 
Reality show Survivor Česko a Slovensko je v plném proudu. Účastníci bojují nejen o přežití v drsných podmínkách, ale také milionovu výhru, kterou si odnese ten nejlepší. Ani v téhle reality show neplatí, že jsou soutěžící za dobu působení v soutěži na suchu neboli bez peněz, naopak si každý týden přijdou na velmi slušné finanční odměny. VIP účastníci dostávají až desetkrát víc než "běžní" soutěžící.
28.01.2022 05:10 |

podobné články

Prahou projde pochod hrdosti Prague Pride, konají se i protesty

 
Prahou dnes projde průvod hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů Prague Pride. Karnevalový pochod vyrazí ve 13:00 z Václavského náměstí na Letnou. Proti akci se chystají v centru protestovat extremisté. V centru se bude konat i pochod za tradiční rodinu. Od 15:00 také bude na Vyšehradě shromáždění proti imigraci, už ve 14:00 by na Vyšehradě měla začít protiakce – setkání proti rasismu a islamofobii. Policie počítá s bezpečnostními opatřeními. V místech, kudy půjdou průvody, se omezí doprava.
15.08.2015 06:35 |

podobné články

Pochod hrdosti vyrazil napříč Prahou

 
Hodinu po poledni odstartoval v centru Prahy pochod hrdosti, kterým vyvrcholí týdenní festival sexuálních menšin Prague Pride. Účastníci projdou ulicemi 28. října a Národní na Střelecký ostrov, kde bude následovat koncert.
18.08.2012 13:30 |

podobné články

Dáte 117 kilometrů za 38 hodin? Armáda nabízí medaili za nacistický pochod smrti

 
„Seber i ty odvahu a ukaž, že na to máš.“ Tak zní heslo 6. ročníku Vojenského pochodu smrti organizovaného Armádou České republiky (AČR) v polovině dubna. Láká na extrémní dálkový pochod, který má imitovat a připomenout pochody smrti, které se konaly v roce 1945 na konci druhé světové války. Nejdelší trasou, již mají účastníci zvládnout za 38 hodin těžkým terénem šumavských lesů, je takzvaný Super Extreme Walker (SEW) dlouhý 117 km. Cesta bude zároveň protkána zastávkami v místech, kde ženy a dívky z opravdového pochodu smrti umíraly. Menší trasy jsou určené i pro rodiny s dětmi, přihlásit se lze do 1. března.
10.01.2019 05:45 |

podobné články

Poslankyně Nytrová opět útočí: Účastníci Prague Pride dělají užitečné idioty

 
Upozornila na sebe tezí, že homosexuálové budou usilovat o sex s dětmi, za kterou ji kritizovaly i špičky vlastní strany. Teď si poslankyně ČSSD Pavlína Nytrová vzala na mušku i víkendový pochod Prague Pride. V rozhovoru pro MF Dnes uvedla, že jeho účastníci nevědí, jak jinak by se zviditelnili. A jsou za užitečné idioty, kteří se snaží změnit základní lidské hodnoty. Přirozenějším prostředím pro výchovu dítěte je podle ní spíš dětský domov než homosexuální pár.
17.08.2016 11:05 |

podobné články

Avon Pochod proti rakovině prsu 2013: Přijďte 8. června a darujte 100% NADĚJI

 
Už po třinácté se vydají tisíce lidí do hlavního města a budou pochodovat za zdravá prsa. Avon Pochod proti rakovině prsu je mimořádnou akcí plnou solidarity a naděje. A 100 % naděje se letos bude skloňovat ve všech pádech. Právě z ní je totiž ušito Tričko proti rakovině prsu 2013, které je vstupenkou na letošní Avon Pochod. 
09.05.2013 17:25 |

podobné články

Pochod neonacistů v Plzni byl rozpuštěn po několika minutách

 
Asi 150 pravicových extrémistů vyrazilo v sobotu po 14:00 na pochod centrem Plzně. S obou stran je obklopili těžkooděnci, aby předešli tradičním konfliktům s levicovými radikály. Po několika minutách však starosta městské části rozhodl o rozpuštění akce. Neonacisté začali na výzvy policie balit transparenty. Dva účastníci byli zadrženi.
24.04.2010 14:35 |

podobné články

Prasata, křičeli skini na gaye. Ti měli legraci z Klause a nahého Hájka

 
UVNITŘ FOTO V posledních dnech mnohokrát probíraný pochod „Pražské hrdosti“ dospěl na pražský Střelecký ostrov. Reportér serveru ParlamentníListy.cz v průběhu akce hlásil, že účastníci průvodu nesou transparent s nápisem „Bátoru zdraví křesťanské buzny“. Extremisté, kteří se rozhodli pochod narušit, pokřikovali na účastníky, že jsou "prasata, devianti a hnůj".
13.08.2011 14:35 |

podobné články

Pochod hrdosti prošel Prahou

 
Hodinu po poledni odstartoval v sobotu v centru Prahy pochod hrdosti, kterým vyvrcholil týdenní festival sexuálních menšin Prague Pride. Účastníci prošli ulicemi 28. října a Národní třída na Střelecký ostrov, kde následují koncerty.
18.08.2012 14:20 |

podobné články

Pochod hrdosti za práva homosexuálů prošel Prahou

 
Hodinu po poledni odstartoval v sobotu v centru Prahy pochod hrdosti, kterým vyvrcholil týdenní festival sexuálních menšin Prague Pride. Účastníci prošli ulicemi 28. října a Národní třída na Střelecký ostrov, kde následují koncerty.
18.08.2012 14:35 |

podobné články