Článek

Tisíc policistů v akci, 20 se jich zranilo! Proč nemohli proti chuligánům zasáhnout dřív?

 
Na nedělní demonstraci na Staroměstském náměstí, kde se střetli radikální fotbaloví fanoušci s policií, se podle šéfa pražské policie zranilo 20 příslušníků. Náměstek policejního prezidenta večer promluvil o tom, proč policie nezasáhla již během shromáždění, když viděli, že dochází k porušení vládních nařízení proti šíření epidemie covid-19.
18.10.2020 20:30 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Policisté z KPJ a SPJ Praha cvičili na stadionu Sparty zákrok proti chuligánům

 
Na letenském stadionu pražské Sparty se hned dva dny v tomto týdnu uskutečnilo cvičení Krajské pořádkové jednotky a Speciální pořádkové jednotky pražské policie, kdy policisté nacvičovali zákrok proti chuligánům na tribunách.
17.10.2014 15:40 |

podobné články

Chládek brojí proti fotbalovým chuligánům: Nechci se dívat na letící sedačky

 
Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) po pondělním setkání s šéfem Fotbalové asociace Miroslavem Peltou prohlásil, že je potřeba tvrdě zasáhnout proti násilí a agresi při sportovních utkáních. Informoval o tom server Novinky.cz.
24.03.2014 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

VÁŽNÁ NEHODA! Policejní dodávka se srazila s autem! Zranilo se 5 policistů!

 
Policejní dodávka se ve čtvrtek srazila s osobním autem u obce Litice na jižním Plzeňsku. Při nehodě se zranilo pět policistů, řekl agentuře Mediafax operační důstojník hasičů.
04.08.2011 20:40 |

podobné články

Bělehrad se bojí rowdies. Na derby 10 tisíc policistů

 
Srbský parlament přijal nové zákony proti chuligánům
22.10.2010 20:35 |

podobné články

Primátor Č. Budějovic: Proti extrémistům se mělo zasáhnout hned, jak začali hajlovat

 
Podle primátora Českých Budějovic Juraje Thomy měla policie na sobotním protestu zasáhnout mnohem dřív, než až když dav dorazil na sídliště Máj. Třicet lidí skončilo v policejních celách. Jak informuje Český rozhlas, zprvu poklidné shromáždění se změnilo ve výtržnosti poté, co se několik stovek lidí odebralo z náměstí Přemysla Otakara II. na sídliště Máj, kde žije i romská komunita.
30.06.2013 14:25 |

podobné články

Primátor Českých Budějovic: Proti extrémistům se mělo zasáhnout hned, jak začali hajlovat

 
Podle primátora Českých Budějovic Juraje Thomy měla policie na sobotním protestu zasáhnout mnohem dřív, než až když dav dorazil na sídliště Máj. Třicet lidí skončilo v policejních celách. Jak informuje Český rozhlas, zprvu poklidné shromáždění se změnilo ve výtržnosti poté, co se několik stovek lidí odebralo z náměstí Přemysla Otakara II. na sídliště Máj, kde žije i romská komunita.
30.06.2013 15:10 |

podobné články

Kvůli výtržnostem po zápase Baník-Sparta bylo zatčeno 54 fanoušků

 
Kvůli výtržnostem a ničení majetku zajistila policie v sobotu na ostravském stadiónu Bazaly, kde se utkal domácí Baník se Spartou, 54 fotbalových fanoušků. Jednalo se vesměs o příznivce pražského klubu. Novinky o tom informoval velitel opatření Tomáš Rychtar. Do zajištění bezpečnosti proti neukázněným chuligánům byly nasazeny stovky policistů, strážníků a pořadatelů.
28.02.2015 20:31 |

podobné články

Velká policejní akce: Stovky těžkooděnců zasahovaly v Brně proti demonstrantům a chuligánům!

 
Stovky policistů z celé Moravy a Slezska zasahovaly v úterý večer v Brně. Střetly se s hordou vandalů, demonstrantů a squatterů. Vše se obešlo bez zranění, a dokonce i zatýkání. Šlo totiž o obří policejní cvičení.
12.04.2017 12:30 |

podobné články

Protest odpůrců proticovidových opatření skončil bitkou s policií

 
Část účastníků nedělní demonstrace proti vládním protiepidemickým opatřením se po oficiálním ukončení akce střetla s policisty. Policie útok připisuje fotbalovým chuligánům. Přímo na Staroměstském náměstí zadržela přes 100 lidí, dalších 50 zajistila ještě před začátkem shromáždění kvůli tomu, že s sebou nesli zbraně a pyrotechniku. Dvacítka policistů je zraněná, zranění utrpěla i část demonstrantů.
18.10.2020 16:30 |

podobné články

Štefanovi odstranili obří nádor! Proč lékaři nezasáhli dřív?

 
Nová tvář! Lékaři Štefanovi Zoleíkovi minulý týden odoperovali obří 6kilový tukový nádor. Postupně se zvětšoval, až narostl do obřích rozměrů. Kvůli jiným zdravotním problémům lékaři nemohli zasáhnout dříve.
27.05.2014 13:40 |

podobné články

„Je to o ekonomice, vy hlupáci“. Saša Vondra ví, proč se máme lépe než dříve i kolik je vás závistivých a nesebevědomých

 
ROZHOVOR „Dřív rozhodně nebylo líp. Právě proto, že jsem starší, tak si dobře pamatuji, jak bydleli lidé dřív a jak bydlí dnes. Je to vidět i na srovnání fotografií před a nyní, ve městech i na venkově. Denně vidíme, v jakých autech cestují lidé dnes, a dobře si pamatujeme, jaká auta měli dřív. Bilance mluví jasně ve prospěch dnešní doby...,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz kromě jiného bývalý disident, signatář Charty 77 a někdejší ministr zahraničí Alexandr Vondra. Podle něj dnešní situace ale není taková, že by lidé trpěli ve velkém skepsí: „Každá velká změna – a rok 1989 takovou změnou byl – přináší nejen vítěze, ale i poražené. Je proto přirozené, že část starších ji dodnes hodnotí negativně, ale určitě jich není většina.“
21.09.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1247 článků)

Centrum Prahy pod drobnohledem: Václavák i Staromák bude střežit víc policistů v civilu. Městu jich chybí 640

 
Kriminalisté v Praze vyšetřovali za první pololetí letošního roku sedm vražd, stejně jako loni ve stejném období. Objasnili všechny. V první polovině roku také ubylo loupeží, policisté jich letos vyšetřovali 85, o 32 méně než loni. Méně bylo i kapesních krádeží, naopak stoupl počet případů, kdy byla vykradena auta. Na tiskové konferenci to dnes řekl nový ředitel pražských policistů Jan Ptáček. Metropoli podle něj chybí přilbižně 640 policistů.
17.07.2018 15:15 |

podobné články

Brněnský informatik se rozhodl uklidit Česko, přidaly se tisíce lidí

 
Neochota úředníků zasáhnout proti černým skládkám stála za zrodem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, která patří k největším v zemi. Loni se do ní zapojilo přes 30 tisíc lidí. Letos by jich mělo být ještě víc, protože se organizátoři spojili s další akcí Ukliďme svět. Přidat by se mohlo až sto tisíc lidí. Akce probíhá celý duben, tuto sobotu na Den Země se bude uklízet na 1700 místech.
16.04.2016 12:45 |

podobné články

V USA nabral eskalátor ďábelskou rychlost, šest lidí se zranilo

 
Porucha eskalátoru není nikdy nic příjemného. Většinou však pro člověka končí jen tím, že si musí notnou dávku schodů odšlapat. Že však existuje ještě horší varianta poruchy jezdících schodů, ukazuje příklad z amerického Washingtonu. Tam eskalátor náhle výrazně zrychlil. Lidé nestačili vystupovat, kupili se pod schody a padali jeden přes druhého. Šest se jich zranilo.
28.02.2011 15:45 |

podobné články

V Praze se ráno na náledí zranilo přes 20 lidí. Za měsíc jich je už skoro 500

 
V Praze mají v pátek problémy s ledovkou zejména chodci, do 09 do 10 hodin ráno se zranilo přes 20 lidí, k dalším záchranáři během dne vyjíždějí. Chodníky klouzaly již ve čtvrtek, kdy zranění utrpělo 50 lidí. Pražská policie oproti čtvrtečnímu dopoledni vyšší míru nehod neeviduje, problémy nehlásí ani veřejná hromadná doprava.
03.02.2017 10:45 |

podobné články

Správci vltavských přehřad: Dřív jsme to upouštět nemohli

 
Vodohospodáři začali v pondělí večer upouštět Vltavskou kaskádu, průtok Vltavy v Praze tak má dopoledne dosáhnout 3300 krychlových metrů za sekundu. Novinky.cz udělaly rozhovor s mluvčí Povodí Vltavy Michaelou Pohůnkovou. Vysvětlila, proč k upouštění vody z přehrad nemohlo dojít dřív.
04.06.2013 07:50 |

podobné články

Ústecký kraj se ohradil proti výrokům prezidenta o "zásahu silou"

 
Ústecký kraj se ohradil proti pondělním výrokům prezidenta Václava Klause, který v souvislosti s nepokoji ve Šluknovském výběžku prohlásil, že „tady musí stát nemilosrdně zasáhnout, zasáhnout silou, aby tyto nepokoje skončily.“
13.09.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10026 článků)

Jana Václavíková: Výzva ministru Pelikánovi zasáhnout proti exekutorsko-soudcovské mafii na Severní Moravě

 
Výzva ministru Pelikánovi zasáhnout proti exekutorsko-soudcovské mafii na Severní Moravě:
20.05.2017 16:00 |

podobné články