Článek

TikTok zřejmě v USA skončí. Trump chce aplikaci zakázat, bojí se čínského špehování

 
Nad hudební aplikací TikTok se v USA sbíhají mračna. Americký prezident Donald Trump oznámil, že plánuje ještě v sobotu podepsat příkaz, který její používání v zemi zakáže. Důvodem jsou podle něj bezpečnostní obavy. TikTok vlastní čínská společnost ByteDance, která je podle některých názorů ovládána čínskou komunistickou vládou.
01.08.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5111 článků)
Podobné články

Donald Trump chce v USA zakázat TikTok: Je to čínská špionáž, míní prezident

 
Statisíce Američanů mohou přijít o svůj hlavní zdroj příjmů. Prezident USA Donald Trump se totiž rozhodl zakázat jednu z nejpopulárnějších aplikací s názvem TikTok. Už dlouhý čas se totiž říká, že aplikaci zneužívá komunistická čínská vláda k tomu, aby získávala citlivé údaje dalších zemí.
01.08.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5111 článků)

Trump drsně nastoupil na Číňany kvůli počítačové aplikaci. Mafiánské chování, tvrdí někteří lidé z oboru

 
Donaldu Trumpovi se nelíbí čínská aplikace TikTok, která dle něj ohrožuje americkou bezpečnost. Pokud nebude do 15. září odkoupena americkou firmou, tak bude její další provoz v USA zakázán. TikTok by měl být odkoupen nejspíše Microsoftem. Má to však háček. Trump chce z prodeje peníze. „Řekl jsem, že velmi podstatná část této ceny bude musí přijít do státní pokladny Spojených států. Protože umožňujeme, aby k této dohodě došlo,“ řekl prezident USA na tiskové konferenci. Takový postup se však nelíbí některým analytikům. Prý je to až mafiánské chování.
04.08.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5111 článků)

Dáša Havlová omládla o 40 let: Pomohla jí aplikace TikTok

 
Aplikaci TikTok má v telefonu už mnoho lidí po celém světě. Mnohdy ji ani nevyužívají naplno a stačí jim jen sledovat své oblíbence. S dobou jde také Dagmar Havlová (67), která se rozhodla si v aplikaci vytvořit účet a udělala si z něj malý deníček.
07.06.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1300 článků)

Americký souboj o čínskou aplikaci TikTok: Vedle Microsoftu ji chce převzít i Twitter

 
Americká internetová společnost Twitter projevila zájem o převzetí aktivit čínské aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok ve Spojených státech. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. O převzetí aktivit, které by odvrátilo zákaz provozu TikToku v USA, již jedná americký softwarový gigant Microsoft.
09.08.2020 09:20 |

podobné články

Exzaměstnanec CIA Snowden je nespokojen s tím, co mu včera řekl Putin. Jde o špehování

 
Bývalý zaměstnanec americké CIA a NSA Edward Snowden se v přímém přenosu zeptal ruského prezidenta Vladimira Putina na masové špehování občanů. Nyní v článku pro britský deník Guardian vysvětlil, co tím sledoval. Putin se prý otázce o špehování vyhýbal podobně jako americký prezident Barack Obama. Zprávu z deníku Guardian přinesl server BritskéListy.cz.
18.04.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3468 článků) , Barack Obama (2456 článků)

Špehuje nás Čína přes TikTok? Fischer ocenil opatrnost, kyberúřad sociální síť neřeší

 
Sociální sítě mají nového krále. Instagram a Facebook už dávno nejsou tím hlavním, co by táhlo mladou generaci. Jejich zájem směřuje k TikToku, mobilní aplikaci, na které mohou nahrávat hudební vzkazy. Na první dojem působí služba neškodně. Podle některých názorů má ale kostlivce ve skříni, kterým jsou její čínští majitelé. Ti hypoteticky mohou sledovat aktivitu uživatelů a pak ji využít pro své účely. Kvůli obavám z možné špionáže TikTok už například nesmějí používat australští či američtí vojáci. Český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) však na dotaz Blesk Zpráv sdělil, že se sítí zabývat nechce.
12.02.2020 06:25 |

podobné články

TikTok pod náporem kritiky: Miliony uživatelů rozohnilo video zachycující útok kyselinou

 
Google ve svém internetovém obchodu smazal miliony negativních recenzí na aplikaci TikTok. Někteří uživatelé se totiž naštvali poté, co v ní bylo vyvěšeno video reálně napodobující útok kyselinou. To zveřejnil TikToker Faizal Siddiqui, a ačkoliv šlo o podvrh, bylo na něm zobrazeno násilí na ženách, a to lidé nechtěli nechat jen tak projít ani Faizalovi, ani správcům aplikace, kteří podle nich mají podobná videa odstraňovat.
01.06.2020 23:05 |

podobné články

Aplikace TikTok se stala oblíbenou hračkou starší generace: Co na to mladí tvůrci videí?

 
Ještě před pár lety by nás nenapadlo, že naše babička bude mít dotykový moderní telefon, ve kterém bude mít nainstalovanou aplikaci TikTok a bude vypouštět do světa vtipná videa. Ano, je to tak, doba pokročila a babičky opravdu na internetu surfují. Co na to ale naše mladé hvězdy internetu?
16.07.2020 07:01 |

podobné články

Facebook končí s aplikací Lasso. Kopírovat TikTok mu zjevně moc nejde

 
Facebook se dlouhodobě snaží sebrat vítr z plachet konkurenci a činí tak často tím, že kopíruje jejich aplikace. To, co se povedlo u Snapchatu, se mu ale nedaří opakovat u TikToku. Nyní ukončuje jeho klon – aplikaci Lasso. Je to přitom v krátké době druhý podobný případ, protože stejně tak ukončil aplikaci Hobbi, která byla kopií Pinterestu. Stejně jako Lasso se ale neuchytila.
12.07.2020 14:15 |

podobné články

Pirát silnic se hnal zřejmě Českem extrémní rychlostí, zběsilou jízdu vysílal na TikTok

 
Aplikace TikTok je především mezi dětmi a mladými lidmi stále větším a větším hitem. Uživatelům umožňuje natáčet nejrůznější klipy a videa, která následně sdílí s ostatními. Stejně jako na každé sociální síti, i na TikToku se čas od času objeví hazardér, který se svou hloupostí s radostí pochlubí. Tento řidič se natáčel při zběsilé jízdě po dálnici a vypadá to, že mu bylo úplně jedno, zda nezpůsobí nehodu a nepřipraví někoho o život. Podle našich informací by řidič měl pocházet z Ukrajiny či ze Slovenska a video zřejmě bylo natočeno v Česku.
10.01.2020 13:15 |

podobné články

Trump chce po masakru zákaz úpravy pušek na samopaly. Zvažuje i vyšší věk pro držení zbraně

 
Kvůli stále častějším útokům s automatickými zbraněmi, chce americký prezident Donald Trump prosadit velké změny. V úterý oznámil, že chce v USA zakázat úpravu pušek na automatické zbraně, s kterými lze za minutu vystřelit několik set nábojů. Podle sdělení Bílého domu Trump také přemýšlí nad tím, že by zvýšil věk, od kdy mohou Američané zbraň vůbec držet. Informovala o tom agentura Reuters. Minulý týden po řádění devatenáctiletého mladíka na floridské střední škole zůstalo na místě 17 mrtvých studentů a vyučujících. Právě poté se v USA opět rozhořela debata o nutnosti více regulovat prodej zbraní.
21.02.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5111 článků)

Aplikace TikTok ovládá internet: Čím si získala své příznivce a co se v ní dá dělat?

 
Aplikace TikTok se stala v roce 2018 jednou z nejstahovanějších appek vůbec. Funguje na stejném principu jako aplikace Musical.ly, s níž byla sloučena. Ve zkratce jde o formu sociální sítě, na níž lidé přispívají maximálně 15 sekund trvající klipy, které lze vylepšit o různé filtry, samolepky a efekty.
09.01.2019 07:06 |

podobné články

Pozor, je tu šílenství jménem TikTok! Stamiliony lidí podlehly nové sociální síti! Znáte ji?

 
Aplikace TikTok se stala v roce 2018 jednou z nejstahovanějších appek vůbec. Funguje na stejném principu jako aplikace Musical.ly, s níž byla sloučena. Ve zkratce jde o formu sociální sítě, na níž lidé přispívají maximálně 15 sekund trvající klipy, které lze vylepšit o různé filtry, samolepky a efekty.
09.01.2019 08:21 |

podobné články

Spotify dostane levnější konkurenci. Stojí za ní tvůrci populární sítě TikTok

 
Spotify, Apple Music a ostatní služby pro streamování hudby brzy dostanou nového konkurenta. Toho by měla přinést společnost ByteDance stojící za populární sociální sítí TikTok. Hlavním trumfem má být nižší cena, naopak problématický může být čínský původ firmy...
27.11.2019 14:05 |

podobné články

Jennifer Lopez a její přítel Alex Rodriguez ovládli TikTok: Jejich video se stalo hitem

 
Ačkoliv TikTok je sociální sítí, která baví spíše teenagery a dospělým se většinou vyhýbá, Jennifer Lopez na ní i jako padesátnice doslova válí. S přítelem Alexem Rodriguezem (44) vytvořila video, které se stalo hitem internetu.
09.03.2020 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (796 článků) , Alex Rodriguez (55 článků) , Jennifer Lopez (34 článků) , Alex Rodriguez (2 články) , Alex Rodriguez (2 články) , Alex Rodriguez (5 článků) , Alex Rodriguez (2 články) , Alex Rodriguez (2 články)

TikTok kritizují rodiče i odborníci: Aplikace přesto vydělává naprosto šílené peníze

 
Jsou tomu už 4 roky, co světem internetu začala hýbat aplikace TikTok, kde mohou uživatele vytvářet a sdílet krátká videa. Oblíbená je především u teenagerů, ze strany dospělých se naopak často setkává s obrovskou kritikou, a to z mnoha někdy i velmi závažných důvodů. Navzdory tomu ale aplikace vydělává obrovské peníze.
14.06.2020 22:10 |

podobné články

Čtrnáctiletá dívka zemřela při natáčení videa na TikTok: Zabil ji proud. Neštěstí přihlíželi zděšení sousedé

 
Teprve čtrnáctiletá dívka zemřela při natáčení videa na TikTok. Dina Aryani, pocházející z indonéské Západní Jávy, se při tanci točila na okraji střechy prázdného domu a z ruky jí vyklouzl telefon. Když se pro něj snažila natáhnout, omylem se dotkla kabelu vysokého napětí.
18.06.2020 22:50 |

podobné články

TikTok má problém kvůli pedofilům: Predátoři posílají odporné zprávy i těm nejmladším dětem

 
Aplikace TikTok se mezi dětmi a teenagery dočkala obrovské obliby. Spousta rodičů ji ale považuje za nebezpečnou, nazývá ji magnetem na pedofily a bojuje za její zrušení. Své profily si na této platformě tvoří i malé děti, jejichž videa může vidět doslova kdokoliv z celého světa. Predátoři se pak neštítí psát o sexu i dívkám či chlapcům ve věku 8 let. Správci TikToku je přitom trestají jen týdenním zákazem odesílání zpráv.
20.07.2020 22:55 |

podobné články