Článek

Tikající bomba? Vracející se lyžaři a živnostníci

 
Lidi, kteří se mohli nakazit koronavirem, se stát důsledně snaží izolovat od zbytku populace. Hygienici či praktičtí lékaři je posílají do dvoutýdenní karantény. Stát však nemůže garantovat, že v ní skutečně skončí všichni, kdo mají, a problémy může mít i s kontrolou, zda je nařízená karanténa ve všech případech dodržována.
12.03.2020 05:00 |

podobné články

Podobné články

Na Klínovci našli lyžaři snowboardistu v bezvědomí. Vedle něj ležela poškozená přilba

 
V největším krušnohorském středisku Klínovec našli dopoledne lyžaři třiačtyřicetiletého snowboardistu. Ležel osamocený v bezvědomí na sjezdovce. Lyžaři okamžitě zavolali horskou službu, která muže nejprve zafixovala, a po opatrném transportu ze sjezdovky byl převezen do nemocnice.
02.04.2016 13:35 |

podobné články

dTest: Lyžařské permanentky – na co si dát pozor?

 
Ceny skipasů na českých horách zdražují, proto se lyžaři snaží nejrůznějšími způsoby ušetřit. V posledních letech se rozmohl jeden zajímavý fenomén. Lyžaři si koupí celodenní permanentku, ale lyžují pouze část dne a pak ji přeprodají nebo dají někomu jinému. Ve snaze tomu zabránit si lyžařské areály fotí své zákazníky, a pokud zaznamenají průchod jiné osoby na stejnou permanentku, zablokují ji. Přes počáteční nelibost si čeští lyžaři stejně jako ti zahraniční zvykli. Je taková praxe vůbec možná?
11.01.2018 07:35 |

podobné články

Lyžaři jsou k sobě bezohlední, říká Horská služba a varuje před jarními prázdninami

 
I když lyžařská sezóna ještě není u konce, Horská služba má zatím o něco méně výjezdů než vloni. Lyžaři už nezapomínají na bezpečnostní přilby, problémem stále zůstává riskantní jízda na sjezdovkách a bezohlednost vůči ostatním. Lyžaři by také měli věnovat pozornost tomu, na jakém sněhu jezdí a sledovat předpovědi. Zároveň Horská služba doporučuje dodržování Desatera pro bezpečných pohyb na sjezdových tratích. A jaká je situace na českých horách?
29.01.2018 06:15 |

podobné články

Zamrazilová (ODS): Proč podpořit živnostníky

 
Je pravděpodobně realitou, že živnostníci neodvedou do veřejných financí tolik prostředků jako zaměstnanci (mezi něž se již více než 30 let řadím). Živnostníci od celého systému ale také nečekají a ani nedostanou tolik jako zaměstnanci. Živnostníci vědí, že pokud odvádějí do sociálního systému minimální příspěvky, budou mít také minimální penzi.
20.05.2014 15:55 |

podobné články

Hospodářská komora: Živnostníci v HK nesouhlasí se záměrem MPSV zvýšit jim odvody

 
Výchozí varianta nastavení parametrů nového důchodového systému, se kterou přišla Komise pro spravedlivé důchody, počítá s tím, že živnostníci začnou platit mnohem vyšší odvody než dosud. Opatření dopadne zvláště tvrdě na ty nejdrobnější podnikatele. Živnostníci sdružení v Hospodářské komoře České republiky s takovým záměrem nesouhlasí.
10.02.2020 18:11 |

podobné články

Poplach na poště v Mikulově: Tikající balíček

 
Tikající balíček způsobil včera ráno poplach na poště v Mikulově na Břeclavsku.
24.08.2011 12:05 |

podobné články

Lupič přepadl pobočku cestovky Fischer: Na místě nechal tikající balíček!

 
Hvízdající kola policejních aut byla slyšet před pražskou pobočkou cestovní kanceláře Fischer. Policisté se na místo sjeli chvíli poté, co jim vystrašená žena nahlásila, že jejich pobočku někdo přepadl a nechal na místě tikající balíček!
27.06.2013 16:55 |

podobné články

Povinná karanténa platí pro Čechy vracející se z 15 států. Včetně Německa

 
Vláda v pátek rozšířila povinnou karanténu pro občany vracející se z rizikových zemí, ze kterých dříve vyhlásila zákaz vstupu cizincům do Česka. V rizikových oblastech se nyní nachází 205 000 lidí. Opatření vstoupí v platnost od soboty.
13.03.2020 09:11 |

podobné články

Moderátor Leoš Mareš ve vážném ohrožení. Přijde o všechny kšefty?

 
Smilník Leoš Mareš (34) doposud platil za největšího moderátorského dříče a ostříleného profesionála, kterého nemůže jen tak někdo ohrozit. Tyto doby jsou však již zřejmě v nenávratnu. Na paty mu totiž začala šlapat tikající časovaná bomba – moderátor a diskžokej Jirka Brejník!
15.07.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3130 článků)

Exodus lékařů, to je tikající bomba, varuje Hegera šéfodborář Engel

 
Odborář Martin Engel je hluboce zklamaný. Dohoda s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem není dodržovaná tak, jak by měla. Ne všem lékařům se totiž zvedly platy, jak bylo slibováno. Přitom se Heger před rokem prý choval vstřícně.
17.02.2012 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)

Tikající bomba v Rusku, Ukrajina, spojenectví proti USA a to, co nám neříkají o válce. Analytička přehledně a jasně

 
Pokud ministr obrany Stropnický a další politici hovoří o hrozící válce v Evropě, měli by říci, jak si ji představují a do čeho nás vlastně chtějí poslat, říká pro ParlamentníListy.cz historička a politická analytička Veronika Sušová-Salminen. Hovoří též o situaci na Ukrajině a o „obnovování Sovětského svazu", které vidí někteří politici a žurnalisté, přičemž je prý vše trochu jinak.
04.06.2014 13:35 |

podobné články

Tikající bomba je skryta v dluzích na nájemném. Česko by mohli zaplavit statisíce bezdomovců

 
Miloš Neubauer, Gejza Bazika a Zdeněk Sečka žili každý svým a nutno říct ne právě šťastným životem. Ovšem ten se v jednom okamžiku zvrtl do té nejhorší podoby a oni se ocitli na ulici, bez domova. Existuje pro ně u nás ale cesta zpět? Jak zaznělo z jejich úst, narážejí mnohdy i na nezájem a povyšování úředníků i pracovníků, kteří by jim měli na jejich cestě zpět pomáhat.
02.12.2014 18:56 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Neubauer (3 články)

Tikající bomba je skryta v dluzích na nájemném. Česko by mohly zaplavit statisíce bezdomovců

 
Miloš Neubauer, Gejza Bazika a Zdeněk Sečka žili každý svým a nutno říct ne právě šťastným životem. Ovšem ten se v jednom okamžiku zvrtl do té nejhorší podoby a oni se ocitli na ulici, bez domova. Existuje pro ně u nás ale cesta zpět? Jak zaznělo z jejich úst, narážejí mnohdy i na nezájem a povyšování úředníků i pracovníků, kteří by jim měli na jejich cestě zpět pomáhat.
02.12.2014 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Neubauer (3 články)

Diplomaté senioři – tikající bomba

 
Podmínka, že velvyslanci musejí podle nového služebního zákona odejít do penze v roce, kdy oslaví 70 let, veřejnost i politiky zaujala hlavně kvůli ambasadorce v Bratislavě Livii Klausové. Jde ale jen o špičku ledovce potíží, které čekají zejména Černínský palác, tedy ministerstvo zahraničních věcí.
13.04.2015 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (326 článků)

Tikající bomba u našeho největšího souseda: V Německu je připraveno útočit 1100 islamistů

 
V Německu žije zhruba 1100 radikálních islamistů schopných použít násilí. V rozhovoru poskytnutém německé stanici MDR to dnes uvedl Hans-Georg Maassen, předseda Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), který v Německu vykonává funkci kontrarozvědky. Asi 430 těchto jednotlivců považuje úřad za nebezpečné osoby připravené spáchat závažné trestné činy.
11.12.2015 10:15 |

podobné články

Noční můra Merkelové, tikající bomba. Jde o Trumpa, ale také o vizionáře, který může smáznout hospodářství Německa

 
Angela Merkelová čelí své nejhorší noční můře, píše britský list Express. Německý automobilový průmysl podle listu čelí rostoucí výzvě v podobě americké automobilky Tesla Motors. Centrum německé automobilové výroby, Stuttgart, se teprve zotavuje z nedávného zákazu dieselových automobilů a již čelí další výzvě. Do města se totiž nastěhovala Tesla, jejíž vozy jsou pro mnohé velmi atraktivní. Automobilka miliardáře Elona Muska si otevřela prodejnu přímo v centru, zatímco němečtí výrobci tradičně preferují spíše předměstí.
20.08.2017 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2554 článků) , Elon Musk (103 článků)

Bohuslav Sobotka zjevně miluje euro. Markéta Šichtařová odkrývá, co všechno kvůli jeho přijetí prováděl

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ I deset korun za euro by za určitých okolností bylo ožebračením. Markéta Šichtařová tak reaguje na diskuse o tom, jaký by byl pro Českou republiku adekvátní přístupový kurz. Společnou měnu odmítá a připomíná, že sám otec eura, ekonom Otmar Issing, uvedl, že euro je tikající časovaná bomba, která brzy vyletí do povětří a smete celou Evropskou unii. Od nově jmenované české vlády neočekává, že zastaví nárůst úřednictva, k němuž výrazně napomohl Sobotkův kabinet, protože už i v něm seděl nový premiér Andrej Babiš a i na jeho vrub zvýšený počet šel.
17.12.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17989 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Senátor Valenta: Tikající bomba ekonomického úspěchu

 
Komentář na facebookovém profilu k úskalím hospodářského růstu České republiky
05.01.2018 19:05 |

podobné články

Výběr nemocnice dle vlastní volby? Zapomeňte. Lékaři chtějí návrat spádovosti

 
V Česku existuje princip, v rámci kterého si každý občan může svobodně vybrat, v jaké nemocnici bude ošetřen. Pokud je z Prahy a bude si přát být operován v Brně, má na to právo. Tato praxe ale způsobuje, že velké vyhlášené nemocnice se potýkají s extrémním návalem lidí. Pacientů volících nemocnice vzdálené od svého bydliště navíc přibývá. Ředitelé nemocnic se shodují, že je to tikající bomba a chtějí trend zastavit. Informuje o tom úterní MF Dnes.
24.04.2018 15:30 |

podobné články