Článek

The Guardian: Rostoucí populace kříženců psa a vlka budí obavy napříč Evropou

 
Od chvíle, kdy ho strážci poprvé spatřili na monitorech, byl problém zřejmý. Vlk, kterého prostřednictvím kamer viděli hluboko v lesích italského parku Gran Bosco v Piemontu, nebyl šedý jako jeho společník, ale neobvykle světlý. Zbarvení naznačilo, že nejde o vlka, ale o křížence se psem. Tito hybridi by mohli podle odborníků postupně vytlačit původní vlky, napsal deník The Guardian.
02.04.2024 15:45 |

podobné články

Podobné články

Chcete psa? 3 rady, jak si zvíře vybrat podle způsobu života

 
Pořekadlo "Jaký pán, takový pes!" zná asi každý. Ne vždy se jím lidé při výběru psa řídí, často se nechávají unést prvním dojmem. Každý malý pes přitom není "gaučák", stejně jako každý velký pes nutně nevyžaduje výběh a neustálou aktivitu. Na světě je přibližně 350 plemen psů, ale také nespočet krásných kříženců, takže si každý člověk jistě najde toho pravého přesně podle své povahy a životního stylu. Stačí se při výběru čtyřnohého společníka jen více zajímat. Správným výběrem psa totiž začíná spokojený život obou.
09.08.2015 06:15 |

podobné články

Cenia: Světový den populace

 
Dnes, 11. července, si připomínáme Světový den populace, který byl vyhlášen Radou guvernérů Rozvojového programu OSN v roce 1989. Předcházel mu „Den pěti miliard“, stanovený na 11. července 1987, což je přibližné datum, kdy měla světová populace dosáhnout počtu pěti miliard obyvatel Země. Cílem světového dne populace je zvýšit povědomí o problémech spjatých s růstem počtu obyvatel na Zemi. Tyto problémy se týkají i životního prostředí, které je vystaveno rostoucím nárokům lidské populace na uspokojování jejích potřeb.
11.07.2018 18:50 |

podobné články

Svědek o útoku psa na Petříně: „Thor před dítětem napadl mého psa.“ Obviněný venčil dál bez vodítka

 
Soud v pondělí zatím nepravomocně poslal na 10 měsíců do vězení Jaroslava P. za těžké ublížení na zdraví za to, že neuhlídal loni v dubnu psa Thora, který těžce zranil čtyřletého chlapce. U soudu zaznělo i svědectví muže, který popsal, že jen pár týdnů před útokem ten samý pes napadl jeho psa a obviněného muže také poznal po útoku na dítě na policejních kamerách. Jaroslav P. ale prý popřel, že šlo o jeho psa. I po útoku klidně na ulici podle výpovědi svědka psa venčil bez vodítka.
08.02.2022 18:35 |

podobné články

Masáží srdce spasili ochránci zvířat vlka uvězněného v ledové řece

 
Speciální tým ochránců zvířat se postaral v italské Boloni o opravdu husarský kousek. Zachránili totiž promrzlého vlka uvězněného v ledové řece. Po vypálení uspávací střely vlka zahřáli, dali mu kyslík a provedli masáž srdce.
16.01.2012 19:10 |

podobné články

Na Šumavě se objevil divoký vlk: Je člověku nebezpečný? Ptali jste se experta

 
V jižních Čechách se objevil unikát. Fotopast u Lipna vyfotila divokého vlka. Ekologové jsou nadšení, co však obyčejní turisté, kteří se chystají na Šumavu? Máme se vlka bát? Je člověku ve volné přírodě nebezpečný? Na co si dát pozor a jak vlka rozpoznat? Jedná se o zatoulaného jedince, nebo je možné, že se u nás vlci usadili? Luděk Králíček, tajemník komise Českomoravské myslivecké jednoty, odpovídal na chatu Blesk.cz na vaše otázky.
26.03.2015 18:00 |

podobné články

Kardinála Vlka (†84) pohřbí v sobotu. Jeho gesto na poslední fotce povzbudí

 
Pohřeb kardinála Miloslava Vlka (†84) bude v sobotu 25. března v 11 hodin ve svatovítské katedrále v Praze. Předtím budou moci lidé uctít památku u jeho těla, které tu bude vystavené ve čtvrtek a v pátek. Vlk zemřel v sobotu dopoledne na rakovinu plic, která se mu rozšířila do kostí. Jeho sekretářka uzavřela kardinálovy webové stránky popisem posledních dní, jeho rozpoložením i poslední fotkou Vlka, pravděpodobně z nemocnice.
19.03.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Vlk (48 článků)

„Takhle by se to kardinálovi líbilo.“ Na Vlka přišlo vzpomínat tisíc lidí

 
Nedožité 85. narozeniny Miloslava Vlka ve středu večer připomněl Koncert pro kardinála v kostele svatých Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně. Vlk zemřel v polovině března, 85 let by mu bylo právě ve středu 17. května. Na Vlka zavzpomínal i ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
18.05.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (657 článků) , Daniel Herman (1134 článků) , Miloslav Vlk (48 článků)

Zákony vlka: V 8. díle uspořádají myslivci nelegální hon na vlka

 
V osmé a poslední epizodě detektivního seriálu Zákony vlka objeví Sára na své farmě uhynulou ovci a zraněného koně. Zdejší myslivci v čele s Vránou to samozřejmě dají za vinu vlku samotáři a zorganizují na něj nelegální hon. Policisté však případ vyšetřují a stopy je zavedou někam úplně jinam.
01.05.2023 11:30 |

podobné články

Zákony vlka: V poslední epizodě budou Robert a Sára čelit svým největším strachům

 
V sobotu 6. května 2023 přinese TV Prima závěrečný díl detektivního seriálu Zákony vlka, v němž začne nelegální hon nejen na osamělého vlka, ale také na falešného policistu Wilka. Mezitím se v polské nemocnici nečekaně probudí opravdový Šimon Wilk.
04.05.2023 19:00 |

podobné články

Cvičení proti teroristům zahájily zvláštní policejní jednotky napříč Evropou

 
Speciální policejní jednotky napříč Evropou dnes zahájily dosud nejrozsáhlejší nácvik společného postupu pro případ velkých teroristických útoků přesahujících hranice. Informovala o tom evropská policejní organizace Europol. Mezinárodního cvičení Atlas Common Challenge 2.0 se účastní 30 zemí včetně České republiky, která je zastoupena policejním Útvarem rychlého nasazení (URNA).
10.10.2018 20:56 |

podobné články

Koronaplány napříč Evropou: Kdo rozvolňuje a kdo zatím váhá? Přístupy se hodně liší

 
Evropské země od začátku pandemie nezvolily společný přístup. Jak nyní vypadají „koronaplány“ napříč Evropou? A jak je to s povinným očkováním? Francouzi zkouší „jemné” povinné očkování. Němci přesný plán nemají a není jasné, jak se chtějí vymanit z lockdownové smyčky, píše server Die Welt. Můžeme se od těchto zemí nějak poučit?
31.07.2021 05:15 |

podobné články

„To mají tolik peněz, aby si mohli dovolit přesouvat šrot napříč Evropou?“ I fanynka Ukrajiny, která vyhrála nad Babišem, se ptá

 
„Proč se máme koukat na tanky, v nichž zemřeli lidé? Sice Rusáci, ale co takhle nějaká pieta? Proč tyhle hromady šrotu sem Ukrajinci vůbec tahají? To mají tolika peněz, aby si mohli dovolit přesouvat šrot napříč Evropou?“ I na tyto otázky se v souvislosti s výstavou zničené vojenské techniky na pražské Letné ptá Jana Filipová z Domažlicka. Demonstrantka, která vysoudila na expremiérovi Andreji Babišovi omluvu za jeho výroky o tom, že demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě byli zaplacení.
13.07.2022 21:35 |

podobné články

Vlčici chycenou v Krkonoších utratili kvůli obavám ze vztekliny. Neměla ji, ukázal rozbor

 
Vlčici, kterou odborníci začátkem srpna odchytili v Krkonoších, museli veterináři kvůli podezření na vzteklinu utratit. Po odchytu byla vlčice v karanténě v ZOO Dvůr Králové nad Labem. V pátek o tom informoval mluvčí Krkonošského národního parku Radek Drahný. Výsledky genetické analýzy ukázaly, že šlo o samici čistokrevného vlka. Testy tak vyvrátily podezření, že samice byla křížencem vlka a psa.
24.08.2018 16:40 |

podobné články

Trump chce stáhnout vojáky z Afghánistánu, v NATO to budí obavy. A zvažoval útok na Írán?

 
Americký prezident Donald Trump minulý týden zvažoval, že by mohl nařídit útok na jaderné zařízení v Íránu, nakonec se ale rozhodl, že tak neučiní. S odvoláním na své zdroje z administrativy dosluhujícího prezidenta o tom informovaly list The New York Times a agentura Reuters. Obavy přitom budí i další Trumpův krok. Za předčasné stažení sil z Afghánistánu by NATO zaplatilo velmi vysokou cenu, varoval šéf aliance Jens Stoltenberg.
17.11.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6141 článků)

Volby prezidenta ve Francii: Zkrotlá Le Penová budí obavy v EU i NATO, Macron má problém?

 
První kolo prezidentských voleb ve Francii v neděli dopadlo podle očekávání průzkumů, o Elysejský palác se 24. dubna utká obhajující prezident Emmanuel Macron (44) s Marine Le Penovou (53). Opakuje se tak finále z voleb před pěti lety – až na to, že nyní má Macron v průzkumech podstatně menší náskok. Le Penová zmírnila své dříve krajně pravicové postoje a oslovuje víc Francouzů, o to větší obavy tak budí u spojenců Francie v EU a NATO.
11.04.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (779 článků)

Počet nakažených prudce roste, Prymula ale krotí obavy. Která část populace je nejvíce ohrožena?

 
V pondělí byl v Česku zaznamenán nejvyšší denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 od konce dubna a šíření nemoci prudce zrychlilo. Přibylo 2521 nakažených koronavirem, což je skoro dvakrát více než za předchozí pondělí. Exponencialitu připustil i epidemiolog Roman Prymula, zároveň ale mírnil obavy před další ničivou vlnou. "Větší část populace je už chráněna tím, že prodělala koronavirus nebo je naočkována. Z toho důvodu by neměl hrozit nějaký exodus v kategorii seniorů," uvedl pro eXtra.cz.
19.10.2021 08:55 |

podobné články

Nad Evropou pluje radioaktivní mrak. Není nebezpečný, mávli rukou experti

 
Nad Evropou se v posledních týdnech pohybuje oblak radioaktivního znečištění. Informoval o tom francouzský institut pro ochranu před radiací IRSN, podle něhož příčinou je zřejmě nehoda v jednom z jaderných zařízení v Rusku nebo v Kazachstánu, ke které pravděpodobně došlo na konci září. Havárii v jaderném reaktoru ale francouzští odborníci vylučují a znečištění podle nich nemá negativní dopad na lidské zdraví, napsal britský list The Guardian.
10.11.2017 11:25 |

podobné články

Rychlé šíření mutace delta v Evropě: Obavy z nacpaných pláží i davů fanoušků!

 
Mutace delta se šíří Evropou, v některých zemích  - na Kypru, v Portugalsku a Španělsku - se situace zhoršuje natolik, že panují obavy i z narušení turistické sezony. Problémy pocítili i Italové. Obavy jsou spjaté totiž i s finále ME ve fotbale a davy fanoušků v ulicích. Řada měst proto zrušila veřejné promítání na náměstích. Vedle toho se však do potíží kvůli nákaze dostali i Italové na Maltě, kde 130 lidí bude muset patrně 14 dní zůstat v nucené karanténě a neplánovaně si protáhnout svůj pobyt.
11.07.2021 14:15 |

podobné články

Víte, co se stane s migranty, které dnes vyloví 50 kilometrů od břehů Libye? Asi se budete divit… Promlouvá autor knihy Mračna nad Evropou

 
„Vymírání původní populace všude v Evropě je neoddiskutovatelný fakt. Vymírání nevyřešíte summitem, přidáním sociálních dávek nebo regulací,“ říká pro ParlamentníListy.cz Robert Troška, autor knižní novinky Mračna nad Evropou.
18.12.2019 16:30 |

podobné články