Článek

Textař Ladislav Vostárek: Největší lekci mi dal Václav Čtvrtek

 
Ladislav Vostárek je spojený především se skupinami Katapult, Turbo a OK Band. Napsal pro ně řadu textů, z nichž nejslavnější je k písni Až od Katapultu. Ve čtvrtek 29. dubna oslaví 75 let a vydal si knihu vzpomínek na události, které prožil, a lidi, se kterými se za tu dobu setkal.
29.04.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Čtvrtek (5 článků)
Podobné články

Strana zelených u soudu. Bývalý textař Katapultu chce půl milionu

 
Půl milionu korun požaduje bývalý textař Katapultu Ladislav Vostárek po Straně zelených za to, že ve volební kampani zneužila slogan „A co děti, mají si kde hrát?” jehož je autorem. Vostárek, který se nyní živí jako právník, tvrdí, že kvůli využití jeho věty zelenými přišel o klienta, což mu způsobilo nemalou škodu. Uvedl to v rozhovoru pro server iDnes.cz.
13.08.2014 19:40 |

podobné články

Chi Chi Tornádo Petr Vostárek z Talentu - už zítra od 16 hodni online!

 
Travestie umělec Petr Vostárek známý spíš jako Chi Chi Tornádo nadchnul porotu svou imitací Tiny Turner. Zajímá vás, jaké to bylo vystupovat před porotou nebo jak dlouho trvá, než se Petr promění v rockovou babičku? Zeptejte se! Bude už zítra od 16 hodin hostem chatu Ahaonline.cz
12.10.2010 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Tina Turner (136 článků)

Chi Chi Tornádo Petr Vostárek z Talentu - už zítra od 16 hodin online!

 
Travestie umělec Petr Vostárek známý spíš jako Chi Chi Tornádo nadchnul porotu svou imitací Tiny Turner. Zajímá vás, jaké to bylo vystupovat před porotou nebo jak dlouho trvá, než se Petr promění v rockovou babičku? Zeptejte se! Bude už zítra od 16 hodin hostem chatu Ahaonline.cz
12.10.2010 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Tina Turner (136 článků)

Chi Chi Tornádo Petr Vostárek z Talentu - je právě online!

 
Travestie umělec Petr Vostárek známý spíš jako Chi Chi Tornádo nadchnul porotu svou imitací Tiny Turner. Zajímá vás, jaké to bylo vystupovat před porotou nebo jak dlouho trvá, než se Petr promění v rockovou babičku? Ptejte se, právě odpovídá online!
13.10.2010 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Tina Turner (136 článků)

Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit

 
Přimět se k učení se cizího jazyka není vždy jednoduché, ač by se to mohlo zdát opravdu užitečné. Spousta z nás ví, že bez té angličtiny už dnes v životě moc nepochodí, že němčina tady u nás v západních Čechách přijde vhod a že umět pár vět italsky by na dovolené taky udělalo pěknou parádu. Málokomu se s tím však chce opravdu hnout. Tu a tam si doma otevřeme nějakou tu učebnici, ale rychle jí zase zavřeme, občas si pustíme film v originále a po pár minutách stahujeme české titulky. Jen málo z nás u samostudia jazyka skutečně vydrží a je schopno držet pravidla hry. Mnozí s tím naopak začnou a po pár pokusech nevidí žádné výsledky – zřídkakdy jsme schopni sami sebe kontrolovat, opravovat si chyby či motivovat k výdrži a výkonům, které stojí za řeč. Ne každému se ale chce do jazykového kurzu angličtiny plného dalších lidí, které přece nechceme zdržovat nebo se v jejich společnosti naopak nudit. Pokud se poznáváte, nechte si představit svět soukromých lekcí – individuální výuky na míru, která když je vedena kvalitně, generuje perfektní výsledky. Svět individuálních lekcí Pod individuálními jazykovými kurzy si můžeme představit výuku jeden na jednoho, kdy „student“ nemá možnost utíkat pozorností a je po něm neustále vyžadováno. Takováto lekce je prostor pro lektora vytvořit prostředí, které bude studentovi obsahem šité na míru, bude respektovat jeho osobní požadavky a zároveň na základě předem vytvořeného plánu zahrnovat jasná pravidla hry. Intenzita výuky U individuálních lekcí je jako u každého jiného stylu studia nezbytné dodržovat intenzitu. Ta by měla být stanovena ještě před začátkem studia. Minimální intenzita pro postupný pokrok je 2x týdně po minimálně 60 minut, čím rychleji se potřebujeme posunout kupředu, tím častěji bychom na lekce měli docházet – jako maximum je však dobré respektovat intenzitu 4-5x týdně. Takto je... Čtěte více Příspěvek Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.04.2016 02:25 |

podobné články

Konec Zelených? Zakladatel Katapultu je chce poslat „na hnojiště dějin“

 
K dluhům po neúspěšných sněmovních volbách může Straně zelených přibýt další problém. V pondělí by měl soud rozhodnout o výši odškodnění za to, že před sedmi lety strana neoprávněně použila v kampani slogan „A co děti? Mají si kde hrát?“, tedy část textu písně kapely Katapult. Její zakladatel Ladislav Vostárek se kvůli tomu se Zelenými soudí a nevadilo by mu je finančně zlikvidovat. Strana už se musela omluvit, teď přijde na řadu odškodnění. Informovaly o tom Lidové noviny.
17.12.2017 11:00 |

podobné články

Karel Gott dal lekci záletnému Slováčkovi: Kvůli mladé milence!

 
Od českého Slavíka dostal lekci záletník Felix Slováček! Karlu Gottovi se očividně nelíbí, jak se muzikant chová ke své manželce Dádě Patrasové, a tak se s ním na koncertu Český mejdan s Impulsem odmítl bavit!
17.10.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6287 článků) , Dáda Patrasová (1257 článků) , Felix Slováček (1180 článků)

Udělíme Američanům tvrdou lekci, vyhrožuje severokorejský vůdce Kim Čong-un

 
Napětí na Korejském poloostrově dál stoupá. Jihokorejský prezident Mun Če-in se s americkým prezidentem Donaldem Trumpem shodli na tom, že je vůči komunistické Severní Koreji třeba přitvrdit. Vůdce KLDR na oplátku vzkázal, že je připraven Američanům udělit tvrdou lekci. Čína stále doufá, že odstartuje další kolo rozhovorů, které „otupí hroty“. Informuje o tom agentura Reuters.
07.08.2017 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků) , Kim Kim (1708 článků)

Michal Horáček má mladou manželku, k oltáři ho vedla Lucie Bílá

 
Devětapadesátiletý textař Michal Horáček si v sobotu odpoledne vzal za ženu o dvacet šest let mladší Michaelu Hořejší. S kostýmní výtvarnicí má už roční dceru Julii. Další články k tématu: Michal Horáček si rozjel básnickou reality show, na konci bude deska Hapka a Horáček přivezou do Zlína Kudykam. Zazní jako koncert Textař Horáček se rozvedl po více než třiceti letech manželství Textař Horáček se prý po více než třiceti letech manželství rozvádí
06.05.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2575 článků) , Michal Horáček (836 článků)

Ladislav Chudík má problémy s páteří, stáhl se z divadla

 
Osmaosmdesátiletý slovenský herec Ladislav Chudík si musel dát v divadle přestávku. Loni překonal problémy se žlučníkem a nyní ho trápí páteř. Další články k tématu: Líbíte se mi v Nemocnici, psal Seifert Chudíkovi. Vyšly jejich dopisy Slováci zakládají chodník slávy pouze pro Slováky. První jméno: Chudík Ladislav Chudík ve své knize: Psal jsem si deník smrti Chudík: Kawasakiho růže je nádherná tečka za mým hereckým životem Husák byl na mě přísný, říká Ladislav Chudík
08.10.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (94 článků)

Máme další dvojníky - Pavel Kříž a Nicolas Cage!

 
Do sítí naší redakční pošty jsme zachytili další exempláře dvojníků. Tentokrát jde o kategorii herců. Za domácí kope Antonín Kapsička alias Pavel Kříž, za přespolní Aleš Vostárek jako Nicolas Cage.
01.07.2009 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Cage (146 článků) , Pavel Kříž (234 článků) , Pavel Antonín (60 článků)

Šest Čechů se představí na VC Brna silničních motocyklistů

 
Jednadvacetiletý Patrik Vostárek nahradil před Velkou cenou České republiky silničních motocyklů v německém týmu Viessmann Kiefer Racing ruského jezdce Vladimira Leonova.
13.08.2010 13:50 |

podobné články

Petr alias Chi Chi Tornádo z Talentu: Být ženou? Ani náhodou!

 
I kdyby se Petr Vostárek, alias Chi Chi Tornádo ze soutěže Česko Slovensko má Talent stal nejžádanější travestie tanečnicí v Las Vegas, svého přítele by nevyměnil ani ze nic. A pohlaví si změnit nenechá!
14.10.2010 07:05 |

podobné články

Jsem šedá kancelářská myš, prozradí Krausovi chlupatá Tina Turner

 
První profesionální tanečník travesty show u nás Petr Vostárek alias Chi Chi Tornádo se proslavil svou imitací Tiny Turner v soutěži Česko Slovensko má talent. V Show Jana Krause ale prozradí, jak vypadá jeho život mimo jeviště.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Tina Turner (136 článků) , Jan Kraus (1146 článků) , Tina Krause (1 článek)

Ve věku 87 let zemřel textař a básník Václav Fischer

 
Ve věku 87 let zemřel 15. července básník a textař Václav Fischer, sdělila jeho dcera Markéta Mališová. Fischer je autorem mnoha textů k tuzemské populární hudbě a dvacítky knížek poezie pro děti.
16.07.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fischer (65 článků)

V Austrálii narušil lekci vodního aerobiku krokodýl

 
Pravidelnou lekci aerobiku v severoaustralském Darwinu narušil jedenapůlmetrový krokodýl, který se dostal do bazénu. Pracovníci oblíbeného letoviska se jali čistit bazén od listí, aby v něm mohla proběhnout pravidelná lekce aerobiku. Jaké však bylo jejich překvapení, když našli v bazénu krokodýla, který se tam dostal z nedaleké bažiny.
21.04.2010 17:25 |

podobné články

Dostali jsme lekci, řekl kapitán tenistek Pála

 
České tenistky neuhrály v semifinále Fed Cupu s Itálií ani set a v Římě prohrály jasně 0:5. Podle kapitána Petra Pály dostal český tým lekci z antukového tenisu.
25.04.2010 22:10 |

podobné články

Gottová, Csáková a Jandová šly kvůli partnerům na lekci vaření

 
Ivana Gottová, Ilona Csáková i Marta Jandová se drží rčení, že láska prochází žaludkem. Společně vyrazily na lekci vaření asijské kuchyně, aby své partnery doma pořádně překvapily.
02.06.2010 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (561 článků) , Marta Jandová (984 článků)

Jiráček: Zápas se Španělskem byl pro mě životní lekcí

 
Páteční kvalifikační utkání fotbalistů České republiky proti Španělsku v Praze na Letné (0:2) o účast na mistrovství Evropy 2012 byl životní lekcí pro záložníka Petra Jiráčka.
08.10.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jiráček (82 článků)