Článek

Texasan Kelley (†70) před smrtí daroval 500 dolarů Praze 7: Zvelebte milovanou Stromovku!

 
Ačkoliv pocházel z Texasu, Praha mu přirostla k srdci jako málokomu. Pro Strouda Cartera Kelleyho (†70) se stala druhým domovem. Proto jí také ve své poslední vůli odkázal 500 dolarů, symbolicky pro zušlechtění lokality, kterou na Praze miloval ze všeho nejvíce. I přes pokročilou vleklou a těžkou nemoc nebylo příliš dní, kdy byste pana Kelleyho nepotkali ve Stromovce...
01.07.2020 05:20 |

podobné články

Podobné články

Hrdinové z masakru v kostele: Takhle místní zneškodnili texaského střelce

 
V neděli došlo k tragédii v baptistickém kostele v texaském městě Sutherland Spring. Bývalý voják Devin Patrick Kelley (†26) vtrhl do kostela a začal střílet. Kelley zabil 26 lidí, mezi oběťmi byly i děti. Jeden z místních věřících Stephen Willeford (55) se pokusil zastavit střelce. Po střetu s Willefordem  Kelley ujel z místa činu ve svém SUV. Do situace ale zasáhl další obyvatel města, Johnie Langendorff, on a Willeford okamžitě nasedli do auta a vydali se za Kelleym.
06.11.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Patrick Kelley (3 články) , Devin Kelley (10 článků)

Nad Stromovku vylétnou ve čtvrtek dvě stovky netopýrů: Zvolili si špatné zimoviště

 
Nad pražskou Stromovku ve čtvrtek odpoledne vylétne 199 zachráněných netopýrů, kteří si pro chladné měsíce zvolili špatné zimoviště. V cihlovém domě v Libni, kde se usídlili ve větrací šachtě, začala v únoru rekonstrukce jednoho z bytů, která je ze zimního spánku probudila. Další týdny proto strávili v záchranné stanici pro volně žijící živočichy.
27.03.2018 20:15 |

podobné články

Texasan stál pod padajícím nápisem, aby dostal do hlavy a mohl vysoudit odškodnění

 
Některá specifika amerického právního řádu tvoří parazity a zdegenerované jedince, jakým je také Texasan Manuel Garcia. Tento muž neváhal dva dny stát u zdi obchodního domu, na němž bylo povolené obří písmeno z nápisu Pharmacy. Dotyčný se těšil, že ho litera udeří do hlavy. Ne však proto, aby se mu v ní rozsvítilo, nýbrž ve snaze získat tučné odškodnění v soudním sporu s obchodním domem.
27.02.2017 08:30 |

podobné články

Slovutný magister Kelley otevřel výbuchem Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

 
Těžké klepání dřevěné nohy na točitém schodišti v pražském domě U osla v kolébce je neklamným znamením. Magistr alchymie Edward Kelley stoupá do své laboratoře. Z vikýřového okna pozoruje příchod anděla Kelleyho famulus John Dee. Nedaleko od nich vyskakuje v honbě za kočkou do vzduchu císař Rudolf II.
11.10.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: John Dee (1 článek)

Americký výtvarník Mike Kelley patrně spáchal sebevraždu

 
Americký umělec Mike Kelley, který byl zařazován mezi nejvlivnější osobnosti současného výtvarného umění, byl ve středu nalezen mrtvý ve svém domě v Kalifornii. Úřady smrt vyšetřují jako pravděpodobnou sebevraždu, napsala dnes agentura Reuters.
02.02.2012 09:20 |

podobné články

V Muzeum alchymistů nahlédnete do laboratória ze 16. století: Tady bádal magistr Kelley (†42)!

 
Tajemstvími opředené pražské malostranské uličky skrývají kousek pod Hradem dům doslova nasáklý magií. Nejenže v něm žil a bádal slovutný magistr Edward Kelley (†42), sídlí v něm muzeum plné křivulí, baněk a prazvláštních přísad dávných elixírů – Muzeum alchymistů.
09.08.2017 12:10 |

podobné články

Karel Špaček zachránil život Janě: Daroval jí kostní dřeň!

 
„Já a hrdina? To ani náhodou,“ říká o sobě Karel Špaček (43), modelář forem ve strojírně otrokovické pneumatikárny. „Hrdina, to je někdo, kdo zachrání třeba děti z hořícího domu. Já jsem jen daroval kostní dřeň a bylo štěstí, že jsem našel uplatnění jako dárce,“ uvádí skromně, přestože daroval život.
15.03.2013 16:15 |

podobné články

Karel Špaček zachránil život Janě: Daroval jí kostní dřeň!

 
„Já a hrdina? To ani náhodou,“ říká o sobě Karel Špaček (43), modelář forem ve strojírně otrokovické pneumatikárny. „Hrdina, to je někdo, kdo zachrání třeba děti z hořícího domu. Já jsem jen daroval kostní dřeň a bylo štěstí, že jsem našel uplatnění jako dárce,“ uvádí skromně, přestože daroval život.
17.03.2013 07:40 |

podobné články

Borat daroval na pomoc syrským uprchlíkům milion dolarů

 
Britský herec Sacha Baron Cohen (44), známý mimo jiné jako kazašský novinář Borat, daroval se svou ženou Islou Fisherovou (39) milion dolarů na pomoc syrským uprchlíkům. Informovaly o tom humanitární organizace Save the Children a Mezinárodní záchranný výbor (IRC), které finance obdržely.
28.12.2015 10:00 |

podobné články

Justin Bieber a Usher čelí žalobě o deset miliónů dolarů

 
Zpěvák Devin Copeland obnovil svou žalobu proti hudebníkům Usherovi a Justinu Bieberovi  (21) . Dvojice prý ukradla jeho píseň Somebody to Love, kterou v roce 2010 vydal Bieber jako svůj singl. Jednadvacetiletý Kanaďan a šestatřicetiletý Texasan mají Copelandovi zaplatit odškodné ve výši deset miliónů dolarů.
19.06.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1548 článků)

Justin Bieber a Usher čelí žalobě o 10 milionů dolarů za plagiátorství hudby

 
Zpěvák Devin Copeland obnovil svou žalobu proti hudebníkům Usherovi a Justinu Bieberovi. Dvojice prý ukradla jeho píseň Somebody to Love, kterou v roce 2010 vydal Bieber jako svůj singl. Jednadvacetiletý Kanaďan a šestatřicetiletý Texasan mají Copelandovi zaplatit odškodné ve výši deset milionů dolarů.
22.06.2015 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1548 článků)

Muž žaluje Biebera o 100 tisíc dolarů kvůli rozmlácenému telefonu

 
Není žádnou novinou, že má Justin Bieber problémy se sebeovládáním. Texasan Robert Earl Morgan je jedním z těch, kdo na zlobu dvaadvacetiletého Kanaďana doplatil osobně. Když se pokusil v baru v Houstonu zpěváka natáčet, jak do sebe lije na ex pivo, netušil, co bude následovat. Bieber po něm skočil, telefon mu vytrhl z ruky a rozmlátil ho o zeď na kousky. Morgan teď zpěváka žaluje o sto tisíc dolarů jako náhradu škody.
05.05.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1548 článků) , Robert Earl (1 článek)

Angličan omylem daroval charitě kufr s celoživotními úsporami

 
Nejmenovaný muž z města Beaconsfield v Anglii omylem daroval místní Armádě Spásy starý kufr s penězi, které spolu se svou ženou střádali celý život. V kufru bylo uloženo 100 000 dolarů (1,85 miliónu korun). Muž si svou chybu uvědomil až ve chvíli, kdy mu žena sdělila, že jejich úspory jsou uschovány právě v tom kufru, který před pár dny odnesl do bazaru.
07.04.2010 07:30 |

podobné články

Pár až po smrti syna zjistil, že má vnoučata. Daroval sperma lesbické tetě

 
Až po smrti svého syna zjistili manželé Charles a Lynn Lowdenovi z britského Bedlingtonu, že jsou prarodiči. Syn totiž daroval sperma své lesbické tetě a sestře matky, jejíž partnerka v rozmezí tří let porodila syna a dceru. Napsal to deník The Daily Mail.
29.12.2010 13:10 |

podobné články

Pár až po smrti syna zjistil, že má vnoučata, lesbické tetě daroval sperma

 
Až po smrti svého syna zjistili manželé Charles a Lynn Lowdenovi z britského Bedlingtonu, že jsou prarodiči. Syn totiž daroval sperma své lesbické tetě a sestře matky, jejíž partnerka v rozmezí tří let porodila syna a dceru. Napsal to deník The Daily Mail.
30.12.2010 07:25 |

podobné články

Borat daroval uprchlíkům 25 milionů! Peníze půjdou Syřanům

 
Britský komik a herec Sacha Baron Cohen, známý jako představitel kazašského novináře Borata, daroval společně se svou ženou milion dolarů (24,8 milionů Kč) na pomoc syrských uprchlíkům. Informovaly o tom humanitární organizace Save the Children a Mezinárodní záchranný výbor (IRC), které finance obdržely.
27.12.2015 19:30 |

podobné články

Kujón Johnny Depp šetří na daních. Peníze pro exmanželku posílá přímo charitě!

 
Herec Johnny Depp je vyčůránek. Při rozvodovém vyrovnání s exmanželkou Amber Heard slíbil, že jí vyplatí sedm milionů dolarů. Ona celou částku věnovala dobročinné organizaci pomáhající obětem domácího násilí a dětské nemocnici. A Depp teď přišel s tím, že peníze pošle přímo organizacím. Heard ho obvinila z toho, že tak činí jen proto, aby si mohl zkrátit daně. Do přiznání totiž tak může uvést, že daroval charitě sedm milionů dolarů. Podle ní by v tomto případě měl organizacím vyplatit čtrnáct milionů dolarů.
29.08.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Depp (850 článků) , Amber Heard (167 článků)

Anglina Jolie vydělává víc než Jennifer Aniston!

 
Angelina Jolie byla vyhlášena nejvíce placenou herečkou Hollyšoodu. Kolik vydělala hvězda filmu Tomb Raider za loňský rok? Od června 2008 do června 2009 přibylo na hereččině kontě 27 milionů dolarů. To je o dva miliony víc než vydělala ve stejném období Jennifer Aniston. Průzkum prováděl magazín Forbes. Největší část této sumy tvořil příjem za loňský snímek Wanted. Aniston se svým příjmem 25 milionů dolarů se umístila na druhém místě nejlépe placených hereček. Na třetím je se 24 miliony dolarů Meryl Streep, následována Sarah Jessicou Parker se 23 miliony dolarů a Cameron Diaz, která si domů odnesla 20 milionů dolarů. Kromě nejlépe placené herečky Hollywoodu patří Angelině ještě jedno prvenství. Nedávno byla jmenována nejmocnější celebritou.
02.07.2009 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Aniston (802 článků) , Cameron Diaz (374 článků) , Angelina Jolie (2205 článků) , Sarah Jessica Parker (131 článků) , Meryl Streep (203 článků) , Jessica Parker (188 článků) , Sarah Forbes (6 článků) , Jessica Diaz (5 článků)

Stromovku ještě letos zvelebí. Praha díky soutěži ušetřila přes 17 milionů

 
Plány na revitalizaci Stromovky pokračují. Praze se podařilo vysoutěžit dodavatelské firmy pro realizaci projektu v celkové částce 24 milionů korun. Původně odhadovaná cena byla přitom o 17 milionů vyšší. V rámci zvelebovacích prací se opraví cesty, rozšíří a zmodernizuje vybavenost a počítá se i s výsadbou nové zeleně. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se vše stihnout ještě letos.
23.05.2017 12:55 |

podobné články