Článek

Texas, Georgia a Arkansas jsou epicentrem další vlny pandemie v USA, hrozí tu přetížení nemocnic

 
Po strmém nárůstu nových případů koronaviru na některých místech USA z posledních týdnů se řada států potýká s velkým počtem osob hospitalizovaných kvůli těžkému průběhu covidu-19.
10.08.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)
Podobné články

Strmý nárůst případů a přetížené nemocnice: Na řadě míst USA hrozí kritická covidová situace

 
Po strmém nárůstu nových případů koronaviru na některých místech USA z posledních týdnů se řada států potýká s velkým počtem osob hospitalizovaných kvůli těžkému průběhu covidu-19. Texas, který je jedním z epicenter nynější vlny epidemie v USA, žádá nemocnice, aby prováděly jen nezbytné operace, a povolal na pomoc zdravotníky z okolních států. Georgia varuje před přetížením tamních nemocnic a Arkansas ohlásil dosud nejvyšší počet hospitalizovaných od propuknutí pandemie. Na řadě míst se přitom stále vedou spory o to, zda znovu obnovovat některé restrikce.
10.08.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)

Zabijácká tornáda zasáhla Texas a další státy USA: Zemřelo nejméně 7 lidí

 
Nejméně sedm lidí přišlo o život a 55 utrpělo zranění kvůli sérii tornád a rozsáhlým záplavám, které postihly americké státy Texas, Missouri, Mississippi, Arkansas a Oklahoma. Tři tornáda se přehnala v sobotu odpoledne a večer místního času oblastí východně od texaské metropole Dallasu. Nejvíce zasaženo je město Canton, které leží asi 100 kilometrů od Dallasu.
30.04.2017 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)

Muž několikrát zažil extrémní přetížení, při kterém se mu měnil obličej

 
Asi každý někdy přemýšlel nad tím, jaké to je být pilotem stíhačky nebo kosmonautem. Málokdo si ovšem dokáže představit, jaké přetížení tito piloti zažívají, natož jak při něm vypadají. Video zachycuje muže, který dosáhl dokonce čtyřikrát hrozivé přetížení 9G, upozornil server listu The Telegraph.
12.10.2015 08:50 |

podobné články

Novým epicentrem pandemie koronaviru je Evropa. Tolik případů denně Čína nikdy nehlásila

 
Epicentrem světové pandemie koronaviru se nyní stala Evropa. Dnes to v Ženevě podle agentury AP prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Za centrum šíření nákazy byla dosud označována Čína, kde infekce vypukla a kde se nakazilo přes 80.000 lidí, z nichž přes 3000 zemřelo. Po Číně je nejvíce postiženou zemí Itálie, která podle čtvrteční bilance registruje přes 15.000 případů nákazy a kde nemoci podlehlo více než tisíc lidí.
13.03.2020 18:45 |

podobné články

SP ČR: České firmy mohou pronikat do USA přes Arkansas

 
SP ČR uspořádal seminář Investování v USA se zaměřením na stát Arkansas.
19.07.2014 11:20 |

podobné články

Zkáza, lidé uvízlí na střechách a tisíce volání o pomoc. Bouře Harvey zatopila Texas

 
Americký Texas zasáhl hurikán Harvey. A i když zeslábl na tropickou bouři, potíže tím neskončily. Právě naopak. Texas se totiž nyní potýká s rozsáhlými záplavami, které jen tak neodezní. Národní meteorologická služba (NWS) vydala v noci na pondělí upozornění na další záplavy. Prezident Donald Trump vyhlásil stav přírodní katastrofy a hodlá oblast v nejbližším možném termínu navštívit.
28.08.2017 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků) , Texas Texas (189 článků)

Doktoři jí řekli, že je to blbá palice, která se zbláznila do hubnutí. Georgia (18) ale umírala na krutou rakovinu!

 
Georgia Marrison (18) z britského Sheffieldu dorazila k lékaři, že má závažné zdravotní problémy a neustále hubne. Doktoři jí řekli, že u ní prostě probíhají změny související s dospíváním a vše si časem sedne. Jenže Georgia umřela. Měla totiž rakovinu, kterou nikdo v bílém plášti nerozpoznal.
01.06.2015 13:56 |

podobné články

„Tsunami je tady.“ Texas boří denní rekordy v počtu nakažených, guvernér zmínil karanténu

 
Druhý nejlidnatější americký stát Texas nyní téměř denně překonává dosavadní denní rekordy počtu nově nakažených a zemřelých s koronavirem. Tamní úřady začaly před několika měsíci jako první uvolňovat restriktivní opatření po prvotním vzedmutí viru v zemi, nyní však některá omezení zavádí znovu. A hrozí další karanténou. Řada nemocnic již dosahuje vrcholu své kapacity, lidé čekají hodiny ve frontách na testování a samoobsluhy požadují povinné nošení roušek, píše agentura AP.
11.07.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (189 článků)

Nejméně třetině nemocnic hrozí kolaps, štáb žádá řešení

 
Nejméně třetině nemocnic hrozí finanční kolaps, varoval dnes krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů. Žádá více peněz do nemocnic ještě letos, jinak se koncem roku péče omezí. Nemocnice jsou podle štábu v krizi bez rozdílu velikosti a bez rozdílu zřizovatele. Krize se zatím navenek nijak významně neprojevuje, ale nemocnice zvyšují vnitřní dluh a mnohé jsou už v platební neschopnosti.
16.09.2013 14:30 |

podobné články

Krizový štáb varuje: Třetině nemocnic hrozí kolaps

 
Nejméně třetině nemocnic hrozí finanční kolaps, varoval krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů. Žádá více peněz do nemocnic ještě letos, jinak se koncem roku péče omezí. Nemocnice jsou podle štábu v krizi bez rozdílu jejich velikosti a zřizovatele. Krize se zatím navenek nijak významně neprojevuje, ale nemocnice zvyšují vnitřní dluh a mnohé jsou už v platební neschopnosti.
16.09.2013 18:10 |

podobné články

Ředitelé nemocnic přiznávají plýtvání. Stále ale chtějí víc peněz

 
Mnozí ředitelé českých nemocnic v průzkumu organizace HealthCare Institut přiznali, že se s penězi nemocnic nenakládá dobře. To, že je "hospodaření nemocnic neefektivní, nebo málo efektivní" v něm uvedlo přes 50 z 89 ředitelů všech typů nemocnic.
01.09.2011 10:05 |

podobné články

Hitem tohoto léta jsou plážové vlny! Víte, jak na ně?

 
Stále nevíte, co tohle léto frčí a jak si upravovat své vlasy? V tom případě jste na správné adrese! Letošní léto jsou v kurzu vlny, vlny a zase jen vlny. Pokud tedy chcete být za kočku, rozhodně se je naučte. Tohle je malý návod.
12.07.2016 08:45 |

podobné články

Vystresované děti a výkaly na stěnách: I tak může vypadat hotelová karanténa

 
Australský stát Victoria se svou metropolí Melbourne zůstává epicentrem druhé vlny koronaviru v zemi. Za posledních 24 hodin bylo zaznamenáno dalších 214 nakažených a 12 obětí. Na 90 procent druhé vlny koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se dá vystopovat do melbournského hotelu Rydges on Swanston. Nákazu zřejmě začala čtyřčlenná rodina, která „zadělala“ jeden z hotelových pokojů. Nakažená rodina se mohla procházet po hotelu, zatímco personál myl stěny, po kterých děti rozmazaly výkaly, informoval list Daily Mail.
20.08.2020 08:35 |

podobné články

Los Angeles je kvůli covidu na pokraji zhroucení: Lidská katastrofa a černá vize expertů

 
Kalifornský okres Los Angeles, sídlo mnohých amerických celebrit, je na pokraji zhroucení kvůli koronaviru. Kalifornie je v současné době epicentrem nákazy ve Spojených státech, za posledních 24 hodin zde přibylo více než 37 tisíc nových případů, stoupá i počet úmrtí. Nemocnice i zdravotníci jsou přetížení, na pohotovosti se musí čekat hodiny, ne všichni pacienti budou převezeni do nemocnice, informovala stanice CNN.
06.01.2021 12:30 |

podobné články

Hackerské útoky jsou časté, přiznal „ajťák“ z nemocnice: Nezkušený personál naletí

 
Jsou vytíženější než kdy dřív, vedle pandemie koronaviru ale musí řešit další významný problém. Řada nemocnic v Česku se v nedávné době stala terčem hackerských útoků. Tato skutečnost mnoho politiků naštvala, premiér Andrej Babiš (ANO) to dokonce nazval „prasárnou“. Rezonovala i v USA. Podobné útoky ale nejsou nic neobvyklého, zdravotní zařízení se musí hackerům bránit často, říká IT technik Petr, který pracoval dva roky v jedné z pražských nemocnic. Podle něj ne vždy jde o sofistikované plány na převzetí sítí, ale pouze „běžné“ pokusy útočníků. Personál nemocnic, který není technicky zkušený, na ně ovšem může naletět. Sám toho byl svědkem několikrát.
22.04.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků)

Stát Georgia v USA odmítl zmírnit trest smrti pro mentálně retardovaného

 
Úřady v americkém státu Georgia dnes zamítly žádost o zmírnění trestu pro Warrena Leeho Hilla, který je odsouzen k smrti za dvě vraždy. Hillovi obhájci usilují o změnu trestu na doživotní vězení, protože jejich klient je podle nich duševně zaostalý. Soud už dříve nařídil Hillovu popravu na středu.
16.07.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Georgia Lee (1 článek)

Řidiči kamionů jsou nuceni porušovat zákon: Jezdí přetížení a klidně celý den

 
Řidič kamionu z Humenného přišel s informací, že řidiči jisté přepravní firmy stráví za volantem i více než 20 hodin a jezdí přetížení. Porušení zákona už potvrdili i slovenští inspektoři práce. Podle řidičů ale firma pokutu zaplatí a zákon se vědomě porušuje dále.
30.11.2017 14:35 |

podobné články

„Nejhorší cestovatelský zážitek.“ Z výletních parníků se opět stávají semeniště covidu

 
Výletní lodi a zaoceánské parníky byly na počátku pandemie koronaviru jedním z hlavních semenišť nákazy. Během první vlny se vrátily do přístavišť, kde skoro rok stály. Když letos začal znovu ožívat turismus, vyrazily z doků i výletní parníky. Podle výpovědí frustrovaných pasažérů se však nic moc nezměnilo a lodě zůstávají epicentrem covidu-19. Někteří lidí byli tak nuceni strávit svátky „uvězněni“ na palubě, uvedl list Daily Mail.
28.12.2021 17:00 |

podobné články

Richterová (Piráti): Nedovolme opakování další smrtící pandemické vlny

 
Poslankyně Pirátů Olga Richterová se obrátila na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha s dotazy na připravenost vlády na příchod případné podzimní vlny pandemie. Ve svých dotazech vycházela ze zkušeností z minulého roku, kdy se premiér požadavkům Pirátů na plán pro příchod druhé vlny vysmál. V září následně prudce narostl počet nakažených a zemřely desítky tisíc našich spoluobčanů. Piráti na toto riziko upozorňovali a nehodlají přihlížet tomu, že se bude tristní situace opakovat.
17.06.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1773 článků)