Článek

Těšínští Broučci určitě jen nespí a nespí

 
Scena Lalek Bajka Těšínského divadla poprvé promluvila česky. Režisérka, herečka, spisovatelka a hudební skladatelka Marie Míková v Bajce podle vlastní dramatizace nastudovala zakladatelské dílo české literatury pro děti - Broučky Jana Karafiáta.
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Karafiát (5 článků) , Marie Míková (5 článků)
Podobné články

Nová roztodivná show kapely Monkey Business: Broučci! Ruppert řádil, až si prošlapal ťapky!

 
Jako každé jaro oslavili »narozeniny« koncertem ve Žlutých lázních a i tentokrát se členové funkové kapely Monkey Business u Vltavy vytasili s novými roztodivnými převleky. Jejich čtvrteční show oslavující dvanáct let existence by klidně snesla »karafiátovský« název Broučci!
26.05.2012 12:15 |

podobné články

Pohádka Broučci očima ilustrátorů!

 
Půvabná, laskavá, pohladí. Taková je první moderní česká pohádka, která nevycházela z lidových pramenů – Broučci. K nim nyní návštěvníky zavádí výstava v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti.
10.05.2017 12:15 |

podobné články

Národní zemědělské muzeum: Muzejní noc na téma Broučci na zámku Ohrada

 
V sobotu 26. května se koná v Národním zemědělském muzeu Ohrada Muzejní noc na téma Broučci. Malí i velcí návštěvníci budou mít možnost seznámit se s životem noční hmyzu pod vedením odborných lektorů. Začátek je v 19 hodin a zábavný program tentokrát potrvá až do půlnoci.
16.05.2018 09:55 |

podobné články

Pláž, kde všichni dovolenkáři vylézají z moře po čtyřech jako nemotorní brouci: Proč?!

 
Francouzská riviéra a její pláže kolem Nice byly vždy synonymem luxusní dovolené. Jenže platí to jen v případě, že je člověk mladý a docela fit. Vylézt z moře v této oblasti je totiž dost problém. A když se dnes člověk na koupající se ve vyhlášeném resortu kouká, dost se baví. Všichni šplhají z vody po čtyřech a někteří se u toho svalí jako broučci.
08.08.2014 16:00 |

podobné články

Broučci Jana Karafiáta v Brně

 
Broučky Jana Karafiáta znají generace dětí i dospělých a vracejí se k nim, ačkoli příběh sám je už na vypravěčské kvapíky v klipové éře tvorby filmové a televizní takový zpomalený, mravokárný, zbožný, autoritativní. Pánbů zaplať.
06.01.2010 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Karafiát (5 článků)

Brouci se vrací jako broučci: Synové Beatles chystají pokračování kapely

 
Synové členů legendární kapely The Beatles uvažují, že naváží na úspěch svých otců, a přemýšlí o založení pokračující skupiny "The Beatles - Next Generation". Podaří se jim stejně jako jejich otcům dobýt srdce mnoha dívek a žen?
03.04.2012 21:20 |

podobné články

Osobnosti: The Beatles (73 článků)

Brouci, bacha, prší! Slovenský fotograf Ondrej Pakan zachytil říši hmyzu po dešti...

 
Vypadají jako partička mimozemšťanů nebo jako nepovedená bižuterie. Přitom jsou to broučci krátce po probuzení. Zrovna padla rosa, jenomže se zdá, že na ně někdo vychrstl hned celou konev vody.
27.05.2012 12:05 |

podobné články

Rabas (SZ): Broučci z mostecké ODS se probudili

 
Když poslouchám, tedy vlastně čtu, jak mostecká organizace ODS vyzývá své členy Jiřího Šulce a Daniela Ježka k pozastavení členství, cítím se trochu jako v pohádce. Přesněji řečeno mám pocit, že sleduji příběh Karafiátových Broučků. Ti také spali a spali a pak se probudili a koukali kolem, co se to všechno zatím událo.
15.09.2012 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šulc (38 článků) , Jiří Ježek (44 článků)

Dyk a Prachař oblékli elasťáky a...Souložili jako broučci!

 
Jubilejní 50. Manéž Bolka Polívky natáčela Česká televizte v brněnské sportovní hale Vodova.
11.11.2012 06:05 |

podobné články

LED osvětlení zachránilo světlušky

 
Když se Jan Karafiát toulal letní přírodou, fascinovaly ho roje světlušek, tak podle nich napsal pohádkovou knihu Broučci. V jeho dobách světélkující hmyz neohrožovalo pouliční osvětlení a byly velmi hojné. Sodíkové lampy kolem cest ale samečky světlušek odrazují od páření. A tak se jejich populace ve Walesu tak ztenčila, že se tamní ochránci rozhodli donutit úřady k výměně lamp za LED diody. A světlušky se do přírody vracejí.
13.08.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Karafiát (5 článků)

Unikátní video: Sledujte masožravé brouky v akci

 
Masožraví brouci se rojí kolem rozkládajících se mršin a hbitě zdechlinu ohlodávají, dokud z ní nezbyde pouze holá kost. Zní to dost nechutně a ještě hůř to vypadá, ovšem vědcům tito broučci ve skutečnosti pomáhají vykonávat jejich práci. Jak to?
18.10.2015 20:15 |

podobné články

Oprava Udírenské věže v Mikulově jde do finále: Musí se ještě vypudit broučci!

 
Specialisté zahájili finální fázi oprav takzvané Udírenské věže na zámku v Mikulově. Dřevěné konstrukce pomůže zachránit horkovzdušná sanace, která odstraní z historického krovu dřevokazný hmyz.
19.04.2017 17:35 |

podobné články

Premiéry - Wall Street: Peníze nikdy nespí i Alfa a Omega

 
Tento týden vstupuje do kin film Olivera Stonea Wall Street: Peníze nikdy nespí, který je pokračováním hitu z roku 1987, animovaný příběh Alfa a Omega, drama Bibliotheque Pascal a fantaskní komedie Strýček Búnmí.
30.09.2010 04:05 |

podobné články

Medvědi na Slovensku nespí, popletlo je počasí

 
Většina z asi 800 medvědů žijících na Slovensku zatím nespí. Mohou za to prudké výkyvy teplot, které dokonce některé šelmy ze zimního spánku předčasně probudily. Informuje o tom deník Nový čas. Teplotní změny vyhnaly medvědy z brlohů a šelmy hledají potravu často v blízkosti lidských obydlí.
13.12.2010 18:50 |

podobné články

Nová DVD - Wall Street: Peníze nikdy nespí i Legenda o sovích strážcích

 
Na DVD vychází drama Olivera Stonea Wall Street: Peníze nikdy nespí, které je pokračováním slavného filmu z roku 1987. Dále se můžete těšit na animovanou Legendu o sovích strážcích nebo trezorovou komedii Bílá paní.
15.02.2011 08:15 |

podobné články

Zraněné Bartošové jde o život: Bolestmi už ani nespí, ale do nemocnice nechce!

 
Komplikace. Tak jako se Ivetě Bartošové (46) těžce hojilo rameno po operaci, stejně pomalým tempem se vzpamatovává z bouračky. V sobotu to budou dva týdny, co si při ní narazila hrudník. Zpěvačku ničí bolesti a prý téměř vůbec nespí…  Její psychika je na bodě mrazu.
27.03.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6722 článků)

Zraněné Bartošové jde o život: Bolestmi už ani nespí, ale do nemocnice nechce!

 
Komplikace. Tak jako se Ivetě Bartošové (46) těžce hojilo rameno po operaci, stejně pomalým tempem se vzpamatovává z bouračky. V sobotu to budou dva týdny, co si při ní narazila hrudník. Zpěvačku ničí bolesti a prý téměř vůbec nespí…  Její psychika je na bodě mrazu.
30.03.2013 11:09 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6722 článků)

Recepční na radnici v Londýně nejí ani nespí. Je to totiž hologram

 
Radnice londýnské čtvrti Brent má nejdokonalejší recepční na světě. Směje se čtyřiadvacet hodin denně, nejí, nespí a stále je plná energie. Nikdy neodmítne pomoc a nikdy nepodléhá svým náladám. Recepční Shanice je totiž hologram. A v Brentu tak mají zřejmě první umělou úřednici.
23.08.2013 09:30 |

podobné články

Horor Zlo nikdy nespí: Jacob Tremblay rozpoutá opravdové šílenství!

 
Současná největší dětská hvězda Hollywoodu Jacob Tremblay se představuje v novém, intenzivním a nervy drásajícím nadpřirozeném hororu Zlo nikdy nespí.
24.03.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jacob Tremblay (1 článek)