Článek

Tesař (TOP 09): Příroda nepočká

 
Koalice SPOLU záměrně propojila oblast životního prostředí a energetiky.
16.08.2021 07:30 |

podobné články

Podobné články

Tesař (TOP 09): Následků povodní v krkonošském parku se turisté bát nemusí

 
Náměstek ministra životního prostředí a krajský předseda ústecké TOP 09 Tomáš Tesař dnes řešil s vedením Krkonošského národního parku a zástupci místních obcí a následky povodní.
17.06.2013 19:35 |

podobné články

Primátor Hřib: Příroda nepočká, musíme jí věnovat péči hned teď

 
Piráti pořádali v pražské Stromovce happening na podporu městské zeleně s názvem Svátek stromů. Akce byla zaměřena zejména na výsadbu stromů v městském prostředí v rámci Týdne pro klima.
26.06.2021 08:45 |

podobné články

SPOLU: Příroda nepočká – pro ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj

 
Koalice SPOLU záměrně propojila oblast životního prostředí a energetiky. Mezi její priority patří soustavná minimalizace dopadů klimatických změn, dosažení uhlíkové neutrality v EU do roku 2050, investice do udržitelného rozvoje a obnovitelných zdrojů energie, včetně rozvoje cirkulárního hospodaření.
11.08.2021 10:55 |

podobné články

Stěžuje si ve verších

 
Do veršování se Václav Tesař (80) z Frýdku-Místku pustil před třinácti lety. Tehdy se přistěhoval společně s manželkou do domu s pečovatelskou službou a začal si všímat dění kolem sebe. „Regionální politici nejsou příliš zvyklí, že někdo jejich práci sleduje a hodnotí, zvláště když je to hodnocení negativní. Mým připomínkám tak zprvu nevěnovali žádnou pozornost,“ říká Tesař. Jednoho dne proto dorazil na zasedání městského zastupitelstva a své stížnosti udiveným úředníkům zarecitoval. Myslím, že tehdy byli hodně v šoku. Ale konečně pochopili, že se nenechám jejich nezájmem a lhostejností odradit,“ říká s úsměvem originální básník.
29.04.2010 21:15 |

podobné články

"Tesař" Vydra by druhý rok v Itálii chtěl stabilně hrát

 
Fotbalový útočník italského Udine Matěj Vydra v Ostravě dokončoval závěrečnou zkouškou učební obor tesař.
21.06.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Vydra (71 článků)

VIDEO: I mistr tesař se utne. Juan Carlos napálil rohový praporek

 
Juan Carlos je v Realu Betis dvorním exekutorem rohových kopů, i mistr tesař se ale někdy utne. Tentokrát se mu podařil nevídaný kousek. Místo, aby napálil míč před branku, rozkopl rohový praporek. Ale dobře to dopadlo. Betis vyhrál v 7. kole Primera Division doma proti Realu Sociedad 2:0 a praporek promptně vyměnili.
10.10.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Carlos Carlos (202 článků)

Tesař si plní svůj dětský sen: Dům si staví jako hrad!

 
Spojení Můj dům, můj hrad mění ve skutečnost tesař Martin Zeman (40) z Trutnovska. Milovník staré architektury, který se živí renovací historických budov, toužil už od dětství bydlet na hradě. Svůj sen si nyní plní u Žacléře v Krkonoších, kde staví novodobou tvrz.
26.05.2013 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (362 článků)

I mistr tesař se utne: The Sun považoval oční implantát ze hry Deus Ex za skutečný!

 
The Sun patří k nejuznávanějším a nejúspěšnějším deníkům ve Velké Británii. Ale i mistr tesař se někdy utne. Ve své tištěné verzi otisknul The Sun článek o očním implantátu společnosti Sarif Industries. Hráči již budou doma, tato firma totiž existuje pouze ve videohře Deus Ex: Human Revolution. Ve skutečnosti žádný oční implantát vyvinut nebyl.
21.10.2013 17:55 |

podobné články

Nejhezčím mužem světa se stal sympatický tesař z Dánska: Zajímavá volba, co říkáte?

 
Právě se díváte na čerstvě zvoleného nejkrásnějšího muže. Světové klání Mr. World konané o víkendu v anglickém Devonu vyhrál v konkurenci šestačtyřiceti fešáků ze všech koutů planety Nicklas Pedersen z Dánska, jenž se ještě nedávno živil jako tesař.
20.06.2014 06:00 |

podobné články

Tesař má celkem 28 prstů! Bojí se, že o ně přijde při práci

 
Čtrnáct prstů na rukou a čtrnáct prstů na nohou. Ind Devendra Suthar (43) má podle Guinessovy knihy rekordů nejvíce prstů ze všech lidí na zemi. Indický tesař je na to náležitě pyšný, ale bojí se, aby při své náročné práci o nějaký nepřišel.
28.01.2016 14:45 |

podobné články

„Zbořil se mi svět“: Oto dostal Parkinsona ve 38 letech. Pomohla mu elektroda v mozku

 
Oto Tesař (48) z Plzně začal mít problém před deseti lety. Zasáhla ho Parkinsonova choroba a udeřila v plné síle. Přišel třes, naprostá svalová ztuhlost, zpomalený pohyb, zhoršená artikulace a extrémní únava. Pomohla až nová moderní léčba, která pacientovi speciálními elektrodami stimuluje přenos signálů v mozku, za svým týmem lékařů Oto Tesař jezdí z Plzně do Olomouce. Stále s vědomím, že Parkinson se dá ovlivnit, ale ne vyléčit.
30.10.2017 05:55 |

podobné články

Vyučený tesař, který si zamiloval literaturu

 
Spisovatel, básník a dramatik, cestovatel skutečností i fantazií. Vyučený tesař. Milovník historie a legend, autor Zahrady Mariánské i Radúze a Mahuleny . Romantik a mystik Julius Zeyer.
18.01.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Julius Zeyer (3 články)

Profesor Tesař léčí lidem ledviny už 30 let. Dnes lze zachránit pacienty, kteří by v 80. letech zemřeli

 
Přednosta Kliniky nefrologie Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Vladimír Tesař se problematice ledvin věnuje po tři desetiletí. Obor podle něj za tu dobu doznal zásadního posunu a v současnosti je možné udržovat naživu pacienty, které by ještě na konci 80. let minulého století čekalo pár měsíců života. Nemocnice si dnes se svými návštěvníky připomíná Světový den ledvin.
08.03.2018 06:35 |

podobné články

Člověk není nábytek, říká tesař, který radí lidem

 
Člověk není nábytek, to je jedna z rad dobrého řemeslníka v knize Američana Jona Gordona Tesař (Portál, přeložila Hana Antonínová, 114 stran). Získává ji majitel rodinné softwarové firmy Michael poté, co omdlel při ranním joggingu.
23.10.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Gordon (11 článků) , Michael Gordon (10 článků) , Michael Gordon (10 článků) , Michael Michael (1753 článků) , Michael Gordon (5 článků) , Michael Gordon (2 články)

Covid: A najednou to přijde. Profesor Tesař varovně o nemocných ve špitálu

 
„Představa úplné izolace všech nyní rizikových osob je neuskutečnitelná,“ myslí si profesor Vladimír Tesař, přednosta kliniky nefrologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V rozhovoru pro Zdravotnický deník podobné nápady označil za „zhoubné“. „Pokud bychom je (rizikové skupiny) opravdu chtěli ‚v zájmu ostatních‘ zcela izolovat, museli bychom je označit, sebrat a odvézt někam do koncentračních táborů. To je naprosto nepřijatelné,“ odmítl, že by lidé mající menší riziko těžšího průběhu covidu-19 nyní mohli vést „normální život“. Problémem podle něho aktuálně není nedostatek lůžek, nýbrž omezené kapacity zdravotnického personálu.
08.11.2020 21:55 |

podobné články

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Generálním ředitelem Českého metrologického institutu se stal Jiří Tesař

 
Český metrologický institut (ČMI) Brno má od 1. května 2021 nového generálního ředitele Jiřího Tesaře. Dosavadního odborného ředitele pro fundamentální metrologii a zástupce generálního ředitele ČMI do funkce jmenoval místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Jiří Tesař v čele ČMI nahradí Pavla Klenovského.
03.05.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tesař (7 článků)

Děti už se ke sportu nevrátí... Svobody mizí. Ten virus není náhoda, mocní a větší kontrola nad lidmi. Bude třeba odpor, věští druhý muž Trikolóry

 
Jan Tesař je nejen podnikatel a místopředseda hnutí Trikolóra, ale také vášnivý sportovec, který byl zvyklý být několikrát týdně na hřišti. Již více než rok jemu i tisícům dalších vláda aktivní kolektivní sportování odepřela. Největší změny jsou pak vidět na dětech, které ztrácejí návyky, jež si vypěstovaly. „Některé děti se už k organizovanému sportu bohužel nevrátí, protože se jim prostě nicnedělání zalíbilo. V tom vidím tu největší ztrátu, ke které došlo. Nejen kvůli úrovni mládežnických soutěží, ale právě kvůli tomu výchovnému aspektu, který sport plní,“ říká Jan Tesař v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
12.05.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svoboda (245 článků) , Jan Svoboda (245 článků) , Jan Svoboda (245 článků) , Jan Svoboda (245 článků) , Jan Svoboda (55 článků) , Jan Svoboda (53 článků)

Tesař: Když vláda umí poslat peníze na druhou stranu planety, musí se postarat o své občany zasažené tornádem

 
V roce 1997 pomáhal jako voják při povodních v Uherském Hradišti. O víkendu společně s kolegy vyrazil do postižených obcí na jižní Moravě. Neváhal ani minutu, právě díky zkušenosti z povodní si dokázal představit, co se na místě děje. „Za jeden den jsme díky darům lidí dokázali shromáždit materiál za více než sto tisíc korun. Jezdily rodiny, maminky s dětmi, starší lidé i velmi mladí. Zkrátka nikoho tato událost nenechala lhostejným, což je dojemné a je to známka, že jsme skvělý národ,“ říká Jan Tesař, místopředseda hnutí Trikolóra Svobodní Soukromníci v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
01.07.2021 09:35 |

podobné články

Podcast: Čím František Nedvěd uhranul posluchače? Oproti bratrovi měl zajímavější hlas, říká Tesař

 
Opékání buřtů nad ohněm v přátelském kroužku se neobejde bez kytary a tím pádem ani písní bratří Nedvědů. Pod většinou z nich je podepsaný Jan Nedvěd, ale podle hudebního publicisty Milana Tesaře by možná nikdy neměly takový úspěch bez jedinečného hlasu Františka a jeho kytarového umu. Legenda českého country a folku zemřela 18. července po vleklých zdravotních komplikacích. Jaká byla jeho hudební kariéra, prozradil v Blesk Podcast odborník Tesař.
24.07.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (156 článků) , Jan Nedvěd (146 článků) , Milan Tesař (1 článek)