Článek

Terorismus v Česku: Cizinec podpálil autobus. Je to součást hybridní války, tvrdí Rakušan

 
V Česku mohlo dojít k teroristickému útoku, přičemž ohroženi byli i civilisté. Vyplývá to z informací, které doposud zveřejnila Policie k zadržení šestadvacetiletého cizince v souvislosti se žhářským útokem na autobus v garážích na Praze 9. "Cílem je destabilizace, vyvolání strachu a nedůvěry občanů v to, že je jejich státy dokážou ochránit," uvedla tajná služba BIS na sociální síti X k tomu, že za útokem stojí Rusko.
11.06.2024 15:55 |

podobné články

Podobné články

Hybridní roadshow od Toyoty

 
Společnost Toyota Motor Czech včera zveřejnila podrobnosti k již započaté celorepublikové akci „Hybridní roadshow“, která komunikačně navazuje na nedávnou hybridní revoluci. Ta byla představena v květnu letošního roku společně s uvedením třech nových hybridních modelů. „Hybridní roadshow“ se koná v termínu od 5. 9. do 26. 10. 2012 ve 23 městech České republiky.
06.09.2012 11:45 |

podobné články

NATO a EU budou spolupracovat, aby mohly čelit „hybridní válce“

 
Větší spolupráci na obraně proti tzv. hybridní válce mezi sebou dohodly Severoatlantická aliance a Evropská unie na společném jednání v Turecku. Podle NATO použilo hybridní válku Rusko proti Ukrajině, informovala agentura Reuters. Hybridní válkou je míněno souběžné použití neoznačených ozbrojených jednotek, mediální propagandy a ekonomického nátlaku proti nějaké zemi.
14.05.2015 21:56 |

podobné články

Lži, nepokoje, násilí, terorismus. Přečtěte si, jak Trumpův generál vidí „hybridní válku“

 
Rusové možná vymysleli, jak vést „hybridní válku“ proti Západu. Samotný pojem je ale starší. U jeho zrodu stála dvojice vysoce postavených amerických důstojníků. Jeden z nich má přezdívku „šílený pes“ a dnes šéfuje Pentagonu v administrativě amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pojem hybridní válka přitom znamenal něco jiného: nekonvenční nepřátelské akce v otevřeném válečném konfliktu.
14.12.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6261 článků)

Cizinec měl chystat žhářský útok na autobusy. Prověřována ruská stopa, sdělil Fiala

 
Cizinec, kterého policie zadržela v neděli, se chtěl pokusit o žhářský útok na autobusy pražské MHD, uvedl před novináři premiér Petr Fiala po zasedání Bezpečnostní rady státu. Je podle jeho slov pravděpodobné, že byl placen Ruskem, které proti Česku vede hybridní válku. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) doplnil, že další akutní nebezpečí nehrozí.
10.06.2024 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků) , Vít Rakušan (850 článků)

Chalupa (ANO): Kdo proti komu vlastně vede hybridní válku?

 
Pokrytecví a pseudohumanismus zahalený v černém "hidžábu" naší takzvané politické korektnosti - i to je forma takzvané hybridní války, hybridní kontinuální kampaně...
08.08.2017 11:55 |

podobné články

Vyplatí se koupit ojeté hybridní auto?

 
Toyota už prodává svůj hybridní model Prius od roku 1997. První ojetá auta se tak objevují v autobazarech. Vyplatí se ale vůbec koupit hybridní ojetý vůz?
08.04.2011 02:45 |

podobné články

Piccolo Genio – představení techniky Toyoty Yaris Hybrid

 
Před časem jsme měli možnost svezení s prozatím nejmenším sériově vyráběným hybridem. Ten je založen na třetí generaci nejprodávanějšího základního modelu japonské automobilky Toyota. Yaris Hybrid jako jediné auto v segmentu B nabízí tři různé druhy pohonu - zážehový, vznětový a plně hybridní. Hybridní Yaris je dalším z modelů, kterým chce Toyota ve své strategii rozšířit hybridní technologii postupně do všech modelových řad. Tímto vozem vstupuje navíc do nejprodávanější třídy v Evropě.
15.06.2012 19:55 |

podobné články

Cizinec hrozil strážníkům pěstí a odmítal vystoupit z autobusu. Bál se, že nestihne letadlo

 
Kuriózní případ řešili pražští strážníci ve čtvrtek dopoledne. Byli přivoláni do Wilsonovy ulice na hlavní nádraží, kde v autobuse MHD seděl cizinec (43) a zaboha nechtěl vystoupit. Autobus, který jezdí mezi letištěm a hlavním nádražím, tam měl ale konečnou. Cizinec se zuby nehty držel sedadla, strážníkům pak dokonce hrozil pěstí! Hlídka ho vyvedla ven. Muž se následně uklidnil a lámanou angličtinou konečně důvody svého jednání vysvětlil.
24.10.2021 15:30 |

podobné články

EU a NATO společně zakročí proti ruské propagandě

 
EU a NATO se ve čtvrtek dohodly na těsnější spolupráci v tzv. hybridní válce. Představitelé Severoatlantické aliance uvedli, že podobný typ vedení války využilo Rusko na Ukrajině. Hybridní válka je kombinací konvenční války a  nekonvenčních prostředků jako např. mediální propagandu. 
14.05.2015 20:06 |

podobné články

Jaromír Petřík: Pašování imigrantů do Evropy produktem ruské hybridní války?

 
Říká se, že hloupost a Vesmír jsou nekonečné. Nádhernou ukázkou, čemu jsou někteří rusofobové ochotni věřit, je, že pašování imigrantů neziskovými organizacemi do Evropy je produktem ruské hybridní války.
30.06.2018 17:55 |

podobné články

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1217 článků) , Vít Rakušan (850 článků) , Petr Václav (1050 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Turecký velvyslanec Bigali: Nesouhlasíme s politikou Ruska na Ukrajině. A ropu od IS nekupujeme. To není pravda

 
ROZHOVOR Terorismus nemá náboženství, rasu či ideologii. Terorismus je jen terorismus. Bojovníci Islámského státu nejsou pravými muslimy. Takto hovoří velvyslanec Turecké republiky v Česku Ahmet Necati Bigali. Vyjadřuje také zklamání nad tím, že Turecko nebylo doposud přijato do Evropské unie.
15.03.2015 08:40 |

podobné články

Rudolf Mládek: Plánované nákupy hybridních autobusů pro Prahu se také málo probírají, paní Marvanová

 
Hovoříme-li o ekologii, pak hybridní autobusy se jeví krokem spíše vedle. Žádné baterie v současné době nemohou pokrýt provoz těchto vozidel (to by pak nebyl hybridní, ale elektrický autobus), a podíl škodlivých emisí se u hybridních autobusů sice sníží, ale stále zůstane vysoký.
05.02.2020 18:16 |

podobné články

Je to součást hybridní války Ruska! Střet Bašty a Žáčka nad kauzou „řeporyjský pomník vlasovcům“

 
Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) přišel s návrhem na území města postavit pomník vlasovcům. Tito vojáci přešli pod dojmem Stalinovy krutovlády na stranu nacistů a páchali válečné zločiny. V závěru války však také pomohli ochránit Prahu před ustupujícími nacistickými jednotkami. Na tři sta jich přitom zemřelo. Zatímco poslanec ODS Pavel Žáček nevidí v pomníku pro padlé vlasovce problém, bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta je zásadně proti.
02.12.2019 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1358 článků)

Je to součást hybridní války Ruska! Střet Bašty a Žáčka nad kauzou „řeporyjský pomník vlasovcům“

 
Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) přišel s návrhem na území města postavit pomník vlasovcům. Tito vojáci přešli pod dojmem Stalinovy krutovlády na stranu nacistů a páchali válečné zločiny. V závěru války však také pomohli ochránit Prahu před ustupujícími nacistickými jednotkami. Na tři sta jich přitom zemřelo. Zatímco poslanec ODS Pavel Žáček nevidí v pomníku pro padlé vlasovce problém, bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta je zásadně proti.
03.12.2019 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1358 článků)

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

Rakušan: Hledají na mě špínu. Slonková: Jde to od ANO

 
Předseda STAN Vít Rakušan prý už několik měsíců slýchává z různých směrů, že se na něj hledá „špína“, ve které bude vyválen těsně před volbami, aby klesly šance koalice Pirátů a Starostů na solidní volební zisk. Rakušan prý už učinil některá opatření, aby uchránil svou rodinu. Ačkoli sám Rakušan říká, že se k němu tyto informace dostávají z různých směrů, novinářka Sabina Slonková bez okolků ukázala prstem na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
11.08.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Sabina Slonková (215 článků) , Vít Rakušan (850 článků)

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.
11.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků) , Tomu Tomu (388 článků)

Rusko přitvrzuje: Za terorismus bude hrozit doživotí

 
Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, v pátek definitivně schválila balík protiteroristických zákonů. Schválené novely počítají mimo jiné s uložením až doživotního trestu za mezinárodní terorismus, s tresty za veřejné výzvy k násilnému svržení vlády a k útoku na velvyslanectví, jakož i za neoznámení chystaného teroristického činu. Snižují také věk pro trestní odpovědnost za terorismus na 14 let.
24.06.2016 17:45 |

podobné články