Článek

„Termonukleární zbraň je schopna i roztrhnout Zemi.“ Expert varuje před válečným běsněním

 
Uvažovat o jaderné válce může jen chorý mozek a takovýto člověk by měl být v zájmu bezpečnosti planety trvale internován. I z potencionálně malého konfliktu se může vyvinout globální a pro Zemi poslední. Chce někdo nechat roztrhat planetu na skupinu asteroidů? Nikdo a nic nebude zachráněno. O nové studené válce hovoří exkluzivně pro ParlamentníListy.cz ředitel Nadace a muzea Železná opona a jaderný inženýr Václav Vítovec.
14.04.2024 14:30 |

podobné články

Podobné články

Severokorejští vědci údajně úspěšně spustili řízenou termonukleární fúzi

 
Severní Korea ve středu oznámila, že úspěšně provedla řízenou termonukleární fúzi, při které vzniká velké množství energie.
12.05.2010 07:40 |

podobné články

Český statistický úřad: Termonukleární fúze jako energie budoucnosti?

 
V Českém statistickém úřadu se dnes konala přednáška Radomíra Pánka, ředitele Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd ČR. Jejím tématem byla termonukleární fúze.
09.06.2017 15:15 |

podobné články

Dominik Duka: Prohlášení k testům termonukleární zbraně v KLDR

 
V reakci na víkendový test termonukleární zbraně v Severní Koreji 2. září 2017 vyzývá kardinál Duka odpovědné činitele, aby spojili své síly a zabránili KLDR dotáhnout vývoj ničivé zbraně ke zdárnému konci.
05.09.2017 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1154 článků)

Humanitární pomoc formou finanční injekce. Praha vyčlení čtvrt miliardy pro uprchlíky z Ukrajiny

 
Statisíce Ukrajinců prchá za hranice před válečným běsněním, které svou invazí rozpoutalo koncem února Rusko. Mnozí z nich přitom přes Slovensko či Polsko míří do České republiky, konkrétně do jejího hlavního města. Pražský magistrát na nastalou krizi reaguje řadou kroků, které ukrajinskému lidu vyjadřují podporu. Jeho vedení nyní odsouhlasilo finanční „injekci“ ve výši 250 milionů korun na humanitární pomoc Ukrajině.
07.03.2022 12:10 |

podobné články

„Čína zaútočí na Tchaj-wan. Tady je jasný důkaz!“ Bezpečnostní expert varuje i ČR

 
Ukrajina nemusí zůstat jediným válečným konfliktem, který může velmi vážným způsobem zasáhnout také do života v naší zemi. Podle bezpečnostního experta Davida Bohbota je více než jisté, že Čína zaútočí na Tchaj-wan. „Podle mých zdrojů je vojenské vystoupení Číny dlouhodobě připravováno. Vychází z přímé dohody mezi prezidenty Ruské federace a Číny,“ je přesvědčen David Bohbot, který za Svobodné kandiduje v Praze do Senátu. „Američanům se nebude chtít rozpoutat válku s Čínou. Biden není Trump. Hodně mluví, ale málo koná. Jít do přímého válečného střetu s Čínou by znamenalo rozpoutat třetí světovou válku,“ domnívá se expert, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz velmi podrobně analyzuje eskalaci vojenského napětí v Číně.
20.08.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: David David (1883 článků) , David David (1413 článků)

„Nebojte se, jsem sovětský občan,“ uklidňoval Gagarin vyděšené kolchozníky

 
Čím byl významný rok 1961? Tím, že východoněmecký režim začal stavět berlínskou zeď a Sověti odpálili termonukleární pumu nazvanou Car-bomba, nejničivější zbraň všech dob. Kromě toho v tomto roce Beatles startovali kariéru v Hamburku a z Československého rozhlasu k dětem poprvé promluvil Hajaja.
11.04.2021 20:00 |

podobné články

Zemřel Jurij Trutněv (†93), tvůrce sovětských jaderných zbraní s „železným charakterem“

 
Jeden z tvůrců sovětských jaderných zbraní Jurij Trutněv zemřel ve věku 93 let, oznámila v sobotu agentura Interfax s odvoláním na sdělení jaderné korporace Rosatom. Trutněv se podle dostupných údajů podílel zejména na vytvoření tzv. car-bomby z roku 1961, pokládané za dosud nejsilnější termonukleární zbraň, jaká kdy byla odpálena.
07.08.2021 09:30 |

podobné články

Útok v Nice: Terorista si pár hodin před vraždou fotil selfie v kamionu smrti

 
Terorista z Nice si před svým šíleným běsněním při oslavách pádu Bastily stihl udělat i několik selfie zevnitř 19tunového kamionu, ze kterého udělal smrtící zbraň. Na fotografii, která byla pořízena jen pár hodin před masakrem, s ním pózuje i jeho přítel v bílém dresu týmu Paris St Germán. Mohamed Lahouaieje Bouhlel na obou snímcích vypadá uvolněně a šťastně, nic nenasvědčuje tomu, že se chystá spáchat masovou vraždu.
19.07.2016 16:55 |

podobné články

Expert: 300% nárůst energií v ČR, jinde 30%. Lžou. Zde je řešení

 
V ČR se zvýšily ceny energií o 300 %, v ostatních státech o 30 %, varuje energetický expert Vladimír Štěpán, člen skupiny „Energie není luxusní zboží“. V textu předaném ParlamentnímListům.cz varuje, že tento stav může být už trvalý a může znamenat zhroucení českého hospodářství. Apeluje na politiky, aby okamžitě přestali vyvážet elektřinu a následně ji kupovat zpátky. Toto není volný trh, ale spekulace, varuje. Současně nabádá k uzavření dodávek s ruským Gazpromem, a to bez prostředníka. „Mainstreamová média včetně ČT dopady energetické krize na ČR bagatelizují a nepodávají objektivní informace,“ varuje Vladimír Štěpán.
25.01.2022 15:15 |

podobné články

Jaderná válka za rohem? Kolem Severní Koreje to houstne čím dál více

 
Svět je na pokraji termonukleární války, varuje server The Telegraph. V minulých dnech se totiž začalo hovořit o preventivním americkém úderu proti Severní Koreji. Ta by si to zřejmě nenechala líbit a odezva by na sebe nenechala dlouho čekat.
14.04.2017 16:40 |

podobné články

Zbraň! Zbraň! Trump zažil na pódiu horkou chvíli. Promlouvá, co mu to způsobilo

 
Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump zažil ve městě Reno ve státě Nevada velmi rušný večer. Z pódia ho odvedli dva agenti tajné služby poté, co zazněl výkřik „zbraň“ a dav na mítinku začal panikařit. Informovala o tom agentura AP. Nakonec se však ukázalo, že údajný útočník u sebe žádnou zbraň nemá. Jen protestuje proti muži, kterého považuje za „diktátora a fašistu“. Serveru britského deníku The Guardian poskytl exkluzivní rozhovor.
06.11.2016 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6171 článků)

Co chystá Turecko? 50 tisíc mužů dostalo mrazivý příkaz. Na co je potřebují? Bezpečnostní expert varuje

 
ROZHOVOR Po průzkumu bojem Turek mění taktiku! „Pandemie Erdoganovi nahrává a vyslání infikovaných migrantů do Evropy může posloužit i jako biologická zbraň,“ varuje bývalý velitel speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie, bezpečnostní expert Lumír Němec s tím, že podle řeckých médií jsou v přístavech a v letoviscích naproti řeckým ostrovům připraveny desítky tisíc migrantů. Navíc k situaci v Turecku podotýká: „Pokud prodlužujete vojákům základní vojenské služby jejich vojenskou povinnost, tak k tomu budete mít pouze jeden důvod. Víte, že ty chlapy budete bezprostředně potřebovat.“ Němec, který sloužil na misích v Afghánistánu nebo Iráku, hovoří o obrovské chybě…
22.04.2020 20:55 |

podobné články

Europoslanec Peksa: Babiš rozdává důchodcům peníze, roušky. Říká, že tu jde jen o rýmičku, jen aby přišli k volbám

 
ROZHOVOR „Přiznám se, že jsem z toho hodně naštvaný, protože na jedné straně vidím, že Evropská unie vyčlenila ohromné množství peněz, na druhé straně česká vláda není schopná peníze vzít a nějakým efektivním způsobem je mezi lidi, kteří je potřebují, rozdělit,“ říká europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) a tvrdí, že vláda není schopná plánovat a realizovat konkrétní kroky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také prohlásil, že pokud vláda není schopná řídit zemi, peníze jsou jí k ničemu, protože samy o sobě nemohou nahradit absenci manažerských kvalit.
24.09.2020 20:45 |

podobné články

Expert na vyzbrojování: Vezl nelegální zbraň?

 
Expert ministerstva obrany na vyzbrojování vezl v autě na zadním sedadle nelegálně drženou zbraň! Jaroslava Štefce (54) se spolujezdcem načapala podle informací Blesku hlídka při běžné silniční kontrole. Policistům prý podřízený ministra Alexandra Vondry (ODS) sdělil, že neví, kdo mu ji do vozidla dal. Ve spisu tak nyní figuruje jako svědek.
17.01.2011 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1427 článků)

„Pořád mi to nevychází.“ Slovensko asi čeká pat. Zkušený politik čte v předvolebních datech

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK Pro někoho klíčové a pro dalšího bezvýznamné? Také o předčasných volbách na Slovensku hovoří bývalý místopředseda Evropského parlamentu, někdejší redaktor Hlasu Ameriky Libor Rouček. „Otázkou je nejen, kdo vyhraje, ale jak bude schopná reprezentace, která z voleb vyjde schopná vést Slovensko dál,“ poznamenal a přidal další otázku: „Jak bude schopná zlepšit ekonomickou a sociální situaci? Najednou je v životní úrovni Slovensko asi druhé nejhorší před Bulharskem,“ konstatoval. A tak bude záležet nejen na politické obratnosti, ale i na schopnostech kompromisu.
29.09.2023 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (342 článků)

Zvěřina (ODS): Politika nesmí být válečným polem

 
Česká politická scéna po letech nesmiřitelných bojů připomíná válkou zničenou krajinu. Byly vyhloubeny příkopy, nesmiřitelnost se stala jedinou zbraní. Chybí dialog, tolerance k odlišnému názoru, schopnost se dohodnout na racionálních a prospěšných řešeních. Nad válečným polem české politiky se začali vznášet populisté, kteří nabízejí skvěle znějící recepty a zaklínají se čistotou a poctivostí.
30.09.2013 16:45 |

podobné články

Praha začala se stavbou pomníku válečným letcům

 
Praha 1 začala se stavbou diskutovaného pomníku československým válečným letcům na Klárově. Dělníci v severní části parku vyhloubili mělkou kruhovou jámu, ve které bude umístěn podstavec sochy. V parku také budují přípojky. Umístění pomníku povolil přes nesouhlas památkářů v pondělí stavební úřad Prahy 1.
03.06.2014 20:50 |

podobné články

Praha začala se stavbou pomníku válečným letcům

 
Praha 1 začala se stavbou diskutovaného pomníku československým válečným letcům na Klárově. Dělníci v severní části parku vyhloubili mělkou kruhovou jámu, ve které bude umístěn podstavec sochy. V parku také budují přípojky. Umístění pomníku povolil přes nesouhlas památkářů v pondělí stavební úřad Prahy 1.
04.06.2014 14:05 |

podobné články

Sporný pomník válečným letcům bude dnes odhalen na pražském Klárově

 
Na pražském Klárově bude dnes odhalen pomník československým válečným letcům. Sochu okřídleného lva daruje britská komunita žijící v Česku. Instalaci provázejí spory s pražskými památkáři, kteří umístění památníku na Klárově neodsouhlasili.
17.06.2014 06:10 |

podobné články