Článek

Teplá zima trápí zahrádkáře. Nezvykle aktivní jsou krtci

 
Letošní zima je neobvykle teplá. Společně s neutuchajícími suchými léty se tak s nedostatkem vody, sucha a přemnožením hrabošů potýkají nejen zemědělci, ale i zahrádkáři. Ty navíc trápí neobvykle velké množství krtinců na zahrádkách.
04.02.2020 13:26 |

podobné články

Podobné články

Krtci ve velkém devastují zahrady! Vyhnala je teplá zima

 
Zima je naruby. Teploty kolem deseti stupňů mají na svědomí nejen to, že kvetou rostliny, které měly počkat nejmíň na březen a v lesích jsou houby. V teplé půdě se do práce pustily i žížaly a ty přilákaly krtky.
06.01.2014 15:55 |

podobné články

ČEZ: Elektrárna Chorzów Elcho dodá občanům Katowic a Siemianowic Śląskich více tepla

 
Elektrárna Chorzów ELCHO Sp. z o.o a místní distributor tepla firma Tauron Ciepło S.A. uzavřely včera v Katowicích smlouvu, která garantuje koncovým odběratelům připojeným k síti Tauron Cieplo dodávky tepla vyprodukovaného v elektrárně ELCHO. ELCHO tak zvýší výrobu a prodej ekologického tepla ze současných 320 MWt na 490 MWt.
20.09.2013 16:35 |

podobné články

50 jarních rad pro zahrádkáře

 
Květen je pro všechny zahrádkáře tím nejdůležitějším měsícem v roce. Právě v máji se totiž začíná rozhodovat o tom, jaká bude v létě a na podzim úroda.
09.05.2009 08:25 |

podobné články

Sněmovna schválila zákon, který ochraňuje zahrádkáře

 
Sněmovna schválila zahrádkářský zákon. Upravuje podmínky vzniku, činnosti i zániku zahrádkářských osad. Nyní ho dostane k posouzení Senát. Zákon se snaží ochránit zahrádkáře a poskytnout jim alespoň minimální záruky pro jejich činnost, uvádějí jeho předkladatelé.
19.03.2010 12:45 |

podobné články

Lékaři Nemocnice České Budějovice apelují na zahrádkáře

 
Lékaři Nemocnice České Budějovice apelují na zahrádkáře, aby při sklizni třešní a dalšího ovoce dbali zvýšené opatrnosti
12.06.2017 13:10 |

podobné články

Zima letos udeří brzy a změní krajinu v ledové království!

 
Mrazy už v říjnu, dlouhá a nezvykle chladná zima. Tak následující měsíce v Evropě vidí meteorologové hned z několika zemí. Milovníky tepla tak čeká dlouhý půst.
18.09.2014 10:50 |

podobné články

Mírná zima přerušila stoletou tradici: Sněhový Krakonoš se letos nepostaví!

 
Nezvykle teplá zima přerušila 111letou tradici. Na náměstí v Jilemnici na Semilsku letos nebude socha vládce Krkonoš. Chybí sníh!
19.01.2020 12:05 |

podobné články

Teplá zima má vliv na psychiku Věcí veřejných, rýpl si Tejc

 
Věci veřejné nejprve vytvořily kupu nových ministerstev a úřadů a teď by nějaké jiné chtěly rušit. Asi má na jejich psychický stav - stejně jako na některé živočichy - vliv teplá zima, píše stínový ministr vnitra Jeroným Tejc.
07.01.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků)

Pokud bude zima teplá, jih Moravy se nemusí obávat komárů

 
Pokud bude současná teplá zima na jihu Moravy pokračovat, její obyvatelé se nebudou muset obávat jarní kalamity komárů na Břeclavsku, Hodonínsku a na Znojemsku. Přemnožení hmyzu nastává po dlouhé a tuhé zimě s velkým množstvím sněhu. Po jeho roztátí se voda v lužních oblastech jižní Moravy rozlije do krajiny a tato jezera se přemění v líhniště komárů, řekl dnes ČTK Oldřich Šebesta z krajské hygienické stanice, který monitoruje komáří populaci. 
16.01.2014 13:05 |

podobné články

Epicentrum: Teplá a vlhká zima. Zachrání vysušené Česko?

 
Letošní zima je nadprůměrně teplá a také zatím docela dost prší nebo sněží. Bude to ale stačit na doplnění zásob vody a ukončení sucha posledních let? Nejen o tom byla řeč ve středečním Epicentru, do kterého tentokrát přijali pozvání ředitel Českého hydrometeorologického ústavu Mark Rieder a hydrolog z Výzkumného ústavu vodohospodářského Tomáše Garrigue Masaryka Ladislav Kašpárek.
09.01.2019 14:50 |

podobné články

Jaké budou Vánoce? Předpověď počasí zná krtek na vaší zahradě

 
„Když krtek v listopadu ryje, budou na Vánoce létat komáři,“ zní známá pranostika. Pokud jsou krtci touto dobou na vaší zahradě ještě aktivní, je dost možné, že se bílých Vánoce nedočkáte. A ba naopak, pokud po krtkovi není už nějakou dobu ani vidu, ani slechu, můžete se na Štědrý den dočkat nadílky nejen pod stromečkem, ale i venku.
23.11.2019 11:25 |

podobné články

Zastaralé odpařovací indikátory tepla využívá ještě plných 20 % českých domácností

 
Plných 20 % českých domácností, napojených na dálkovou dodávku tepla, má na svých radiátorech stále namontovány zastaralé indikátory tepla s odpařovacími ampulemi, které jsou naplněny chemickou látkou methylbenzoátem.
23.06.2014 15:20 |

podobné články

Ostrovští budou mít online zprávy o dodávkách tepla

 
Společnost Ostrovská teplárenská, a.s. spustila nové webové stránky, které jsou více orientované na zákazníky a jejich potřeby. Umožňují snadnější přístup k informacím a například o dodávkách tepla a teplé vody nebo o vlivu centrálního zásobování tepla na ovzduší.
27.11.2014 20:37 |

podobné články

Bastlová (ČSSD): Bytes v roce 2016 snižuje cenu tepla pro své odběratele

 
Činností městské společnosti Bytes Tábor s.r.o jsou nejen opravy a rekonstrukce bytového fondu města, ale i provoz tzv. „tepelného hospodářství“, tedy nákup tepla od Teplárny Tábor a.s., rozvod tepla a TUV (teplé vody) do bytů, provoz kotelen, výměníkových a domovních předávacích stanic.
10.01.2016 21:01 |

podobné články

Trápí vás na zahrádce krtek a nemůžete se ho zbavit? RADY, jak ho vypudit

 
V minulých dnech bylo velmi teplé počasí a k aktivitě se probudili i krtci. Zničili vám také zahrádku? Přečtěte si rady, jak ho vyhnat! Mějte ovšem na paměti, že byste ho neměli zabít, protože je zákonem chráněný.
08.02.2013 19:10 |

podobné články

Sjednocení DPH na 19 procent zvýší cenu tepla o 1200 až 2100 korun ročně

 
Sjednocení daně z přidané hodnoty (DPH) na 19 procent, o kterém uvažuje vláda Petra Nečase (ODS), by výrazně zvýšilo cenu tepla pro domácnosti. Teplárenské sdružení ČR ve středu varovalo, že by cena jednoho GJ tepla mohla stoupnout o 35 až 60 korun.
20.01.2011 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9307 článků)

Bárta: Připravte se na zdražení tepla. Vitásková jde na ruku uhlo- a solarbaronům

 
Dnešní vydání deníku Insider přišlo s tvrzením, že Energetický regulační úřad pod vedením Aleny Vitáskové zanesl do strategického plánu omezení podpory nových obnovitelných zdrojů, a o to víc přispívá velkým solárním elektrárnám a teplárnám, aby pálily uhlí. Tím de facto podporuje jejich výstavbu, přestože je transfer tepla neekologický a neekonomický, neboť transfer tepla nese s sebou vysoké ztráty.
28.04.2013 17:40 |

podobné články

Studená Plzeň: 50 tisíc lidí je bez tepla!

 
Padesát tisíc lidí na největších plzeňských sídlištích je dnes bez tepla kvůli poruše na hlavním přivaděči tepla z teplárny na severní předměstí Plzně. Na odstranění závady pracovníci teplárny pracují, odstraněna by měla být do večera.
17.11.2013 16:16 |

podobné články

Lidé ze sídliště Skalka mají obnoveny po havárii horkovodu dodávky tepla

 
Dodávky tepla na pražském sídlišti Skalka byly po odstranění poruchy horkovodu obnoveny v noci na dnešek kolem půl druhé. ČTK to sdělil mluvčí Pražské teplárenské Radek Ježdík. Zásobování na Vinohradech, ve Vršovicích a Strašnicích bylo obnoveno už v pondělí odpoledne. Celkem dvě havárie horkovodu, které se objevily v noci na pondělí, přerušily dodávky tepla asi pro 40 000 Pražanů. 
28.01.2014 09:15 |

podobné články