Článek

Ten pocit trapnosti. Kolega povstal proti Heleně Válkové

 
Vládní rada pro lidská práva se bude zabývat setrváním Heleny Válkové na pozici vládní zmocněnkyně. Důvodem je kauza okolo článku ze 70. let, pod kterým je podepsána společně s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Člen rady Tomáš Němeček kvůli tomu Válkovou do dnešního jednání vyzval k rezignaci. Informovala o tom ČT24.
16.01.2020 09:30 |

podobné články

Podobné články

Vědí, co se děje za zdmi resortu spravedlnosti. Teď promluvili nejen o Válkové

 
Kdyby byl exministr spravedlnosti a nově zvolený europoslanec Jiří Pospíšil na místě premiéra, už by Heleně Válkové další šanci nedal. A když jsou takové závažné personální krize během krátké doby tři, musí prý dojít k logickému závěru, že chyba je u ní, nikoli na straně jejích podřízených. Naopak bývalý náměstek tří předchůdců Válkové v čele resortu, Daniel Volák tvrdí, že to, že Štern „hned letěl na protikorupční policii“, byla buď jasná konspirace, nebo nedospělá hysterie.
18.06.2014 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Volák (14 článků)

Naprostá tragédie! Marek Benda ztrhal Babiše kvůli Válkové a zhrozil se nad jejím možným nástupcem

 
ROZHOVOR Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) předala dnes předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi svou demisi. Babiš později novinářům řekl, že Válkové chyběly manažerské dovednosti. Prý je velmi dobrý pedagog, ale neodolala všem okolním tlakům, které na ministra spravedlnosti jsou. Jenže způsob odvolávání Válkové nepřijde po Miroslavu Kalouskovi z TOP 09 vhodný ani poslanci ODS Marku Bendovi. „Nemá to žádnou noblesu, nechová se k paní ministryni Válkové jako k dámě a ani jako k osobě, která si určitě úctu zasluhuje. Odvolává ji na tiskových konferencích a to navíc v době její nemoci – já si myslím, že je to spíše trapné, než cokoliv jiného,“ uvedl Benda naopak na konto Babiše v rozhovoru ParlamentníchListů.cz.
10.02.2015 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6809 článků) , Marek Benda (542 článků) , Helena Válková (415 článků)

Babiš: Obvinění vůči Válkové jsou závažná, musí vše vysvětlit

 
Obvinění vůči vládní zmocněnkyni pro lidská práva a poslankyni ANO Heleně Válkové jsou podle premiéra Andreje Babiše závažná. Válková je podle něj musí vysvětlit. Babiš to Právu řekl ve čtvrtek. Jak upozornil server Info.cz, měla Válková, která usiluje o post ombudsmanky, na přelomu 70. a 80. let minulého století hájit zákony proti disidentům.
09.01.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17139 článků)

Benešová je zatím z kroků Válkové rozpačitá. Varovala ji před lidmi, kterým říká „vlezáci"

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová předala své křeslo Heleně Válkové za hnutí ANO. Prozatím je ale z jejích kroků rozpačitá, například z odvolání šéfa vězeňské služby Petra Dohnala. Válková by si prý měla dát pozor na to, kdo jí našeptává.
22.02.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (285 článků)

„Statečná holka" Marvanová, soumrak ministryně, totální rozklad. Velké dusno nekončí, své říká i advokát Sokol

 
Do roka a do dne, víc času podle odborníků Heleně Válkové v křesle ministryně spravedlnosti nezbývá. Je totiž vidět, že velké důvěře šéfa ANO se příliš netěší. Jednoho z jejích předchůdců v křesle – exministra Jiřího Pospíšila, šokovala slova Válkové, že je překvapena jménem svého nového prvního náměstka, který má nahradit odcházející Hanu Marvanovou. A dodala, že to považuje za výborný nápad.
04.06.2014 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2040 článků) , Jiří Pospíšil (2040 článků)

Sobotkův nůž na krku Válkové: Ještě jeden skandál a skončí

 
Sociálním demokratům došla trpělivost s děním na ministerstvu spravedlnosti. Předseda ČSSD a premiér vlády Bohuslav Sobotka dal ministryni Heleně Válkové (ANO) nůž na krk. Další skandál po odvolání náměstka Pavla Šterna už nestrpí.
17.06.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9540 článků)

Kumulace trestů by stála za úvahu, poradil Zeman Válkové

 
Prezident Miloš Zeman by se přikláněl k zavedení tzv. kumulace trestů, kdy se člověku sčítají jednotlivé tresty. Řekl to ministryni spravedlnosti Heleně Válkové během slavnostního jmenování nových soudců na Pražském hradě.
15.08.2014 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23330 článků)

Úvahy o odvolání Ištvana nejsou podle Válkové nyní na místě

 
Úvahy o odvolání olomouckého vrchního státního zástupce Iva Ištvana nyní podle ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) nejsou namístě. Opoziční ODS Ištvana ve středu ostře kritizovala kvůli obvinění expremiéra Petra Nečase v kauze "trafik" pro exposlance. Případné odvolání Ištvana by však podle Válkové bylo politickým gestem.
13.02.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9300 článků)

Návrh na odvolání Válkové z vlády. Vyslala ho Česká Suverenita

 
Česká Suverenita se ohradila vůči tvrzením ministryně spravedlnosti Hany Válkové (ANO) ohledně dění za protektorátu. Strana zpochybňování zločinů Němců za druhé světové války považuje za nepřípustné a navrhuje odvolání Válkové z vlády.
24.03.2014 18:10 |

podobné články

Babiš přiživil spekulace o konci ministryně Válkové, nepostavil se za ni

 
Dny ministryně spravedlnosti Heleny Válkové ve vládě mohou být podle zákulisních informací sečteny. Spekulace ve středu ještě přiživil stranický šéf Válkové Andrej Babiš, když před novináři odmítl ministryni podpořit.
04.02.2015 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17139 článků)

Babiš na tiskovce naznačil, že Válkové chyběly manažerské schopnosti

 
Na tiskovou konferenci po jednání poslaneckého klubu ANO přinesl ministr financí Andrej Babiš demisi ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Ta odchází k 1. březnu 2015. Babiš velmi pochvalně mluvil o předchozí práci ministryně a několikrát zopakoval, že se na ročním působení Válkové na rezortu předem domluvili. Válkovou nahradí její dosavadní náměstek Robert Pelikán.
10.02.2015 14:17 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17139 článků)

Zeman připustil, že rezignaci Válkové nepřijme. Sobotka trvá na Pelikánovi

 
Prezident Miloš Zeman si ještě rozmyslí, zda přijme rezignaci ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Nejdříve se chce přesvědčit o kvalitách jejího náhradníka Roberta Pelikána. Pokud prezident rezignaci Válkové nepřijme, je premiér Bohuslav Sobotka připravený poslat mu návrh na její odvolání. 
13.02.2015 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23330 článků)

Zeman přijal demisi Válkové. Pelikán má volnou cestu

 
Prezident Miloš Zeman v úterý přijal demisi ministryně spravedlnosti Heleny Válkové, která opustí úřad 1. března. Zeman tak učinil po jednání s nástupcem Válkové a jejím dosavadním náměstkem Robertem Pelikánem. Do funkce ho prezident jmenuje nejspíš druhý týden v březnu. 
24.02.2015 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23330 článků)

Kvůli Válkové další prásknutí dveřmi: Romskou radu opouští koordinátorka

 
Radu vlády pro romskou menšinu opouští kvůli setrvání Heleny Válkové (ANO) na postu zmocněnkyně pro lidská práva koordinátorka pro menšiny Olomouckého kraje Renata Köttnerová, píše Romea. Koordinátorka uvedla, že je jí Válkové sice lidsky líto, ale nechápe, proč exministryně spravedlnosti lpí na svých současných funkcích.
20.01.2020 12:30 |

podobné články

Masakr na premiéře filmu Temný rytíř povstal: Maniak zastřelil deset lidí!

 
Masakrem skončila premiéra filmu Temný rytíř povstal v americkém Denveru. Muž v plynové masce podle místního radia 850 KOA zastřeli deset diváků a dalších 40 lidí je težce zraněno.
20.07.2012 11:05 |

podobné články

Masakr na premiéře filmu Temný rytíř povstal: Šílenci zastřelili 14 lidí!

 
Masakrem skončila premiéra filmu Temný rytíř povstal v americkém Denveru. Dva muži v plynových maskách zastřeli 14 diváků a dalších 50 lidí je težce zraněno.
20.07.2012 11:40 |

podobné články

Hrajte o vstupenky na film Temný rytíř povstal

 
Do kin vstupuje další pokračování Batmana – Temný rytíř povstal. S námi můžete na tento film vyhrát vstupenky.
22.07.2012 12:00 |

podobné články

Temný rytíř povstal trhal navzdory tragédii v Denveru rekordy

 
Nový snímek Temný rytíř povstal trhal během prvního víkendu v severoamerických kinech rekordy. Stalo se tak i navzdory tragédii v Denveru, kde na premiérovém představení zemřelo 12 lidí. Film s komiks...
24.07.2012 11:20 |

podobné články

Poslední díl batmanovské trilogie jde do kin

 
S filmem Temný rytíř povstal bude ještě dlouho spojován masakr, který se udál na jeho premiéře v americkém Denveru. Je to logické a pochopitelné, ale také je to škoda, protože takový prolog si snímek nezasloužil. Hned na začátek je potřeba říct, že celá batmanovská trilogie (snímek Temný rytíř povstal navazuje na filmy Batman začíná z roku 2005 a Temný rytíř z roku 2008) posunula žánr komiksové adaptace k úplně novým obzorům.
25.07.2012 11:25 |

podobné články