Článek

Telefonát s Čínou. Zeman se vložil do dění kolem války na Ukrajině. Toto řekl Si Ťin-pchingovi

 
V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News v neděli vystoupil prezident republiky Miloš Zeman. Podle Zemana vláda Petra Fialy (ODS) dělá velkou chybu, když bere peníze bezbranným lidem, což jsou i senioři. A doporučil, kde měla vláda peníze skutečně vzít. Poté shrnul svou politickou kariéru, která trvala 30 let. S pauzou na chalupě na Vysočině. Hájil svou politiku vůči Číně, kritizoval obrat k Tchaj-wanu, poslal vzkaz prezidentovi Petru Pavlovi a vzkaz Andreji Babišovi (ANO). A nakonec i vzkaz novinářům.
05.03.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5095 článků) , Miloš Zeman (27865 článků)
Podobné články

Soupeření Spojených států a Číny nesmí přerůst v konflikt, řekl Biden Si Ťin-pchingovi

 
Soupeření mezi Spojenými státy a Čínou nesmí přerůst v otevřený konflikt, řekl americký prezident Joe Biden svému čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi.
16.11.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (919 článků)

Zeman gratuloval Si Ťin-pchingovi. Přimluvil se za další rozvoj vztahů

 
Prezident Miloš Zeman dnes gratuloval čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi ke znovuzvolení generálním tajemníkem Komunistické strany Číny. V blahopřejném dopisu, který zveřejnil Pražský hrad, se vyslovil pro rozvoj česko-čínských vztahů, připomíná ČTK.
25.10.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Trump obdivuje čínského prezidenta a závidí mu neomezený mandát, odhalila nahrávka

 
Nejen Miloš Zeman drží sympatie k čínskému prezidentovi Si Ťin-Pchingovi. Obdivná slova na účet hlavy největšího komunistického státu světa vyslovil i americký prezident Donald Trump. Podle audiozáznamu, který získala televize CNN, se Trump za zavřenými dveřmi vyjadřuje o Si Ťin-Pchingovi velmi obdivně a schválí návrh tamní komunistické strany zrušit limit na počet let prezidentského mandátu. Není ale jasné, zda šlo o vtip, píše agentura Reuters.
04.03.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5953 článků) , Miloš Zeman (27865 článků)

Klímek (KSČ 21): Otevřený dopis prezidentu Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingovi

 
Otevřený dopis prezidentu Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingovi u příležitosti jeho návštěvy České republiky,
26.03.2016 22:51 |

podobné články

Putin se tetelí blahem: Jeho přítel Si Ťin-pching byl potřetí zvolen prezidentem Číny

 
Prezident Si Ťin-pching bude vládnout Číně i dalších pět let. Jednomyslně o tom rozhodl tamní parlament, který dal Si Ťin-pchingovi mandát na další volební období. Podle agentury AP je možné, že devětašedesátiletý politik u moci zůstane doživotně. 
10.03.2023 19:55 |

podobné články

Česká televize připravila komponovaný pořad k čínské návštěvě a takto to dopadlo. Expertka pronesla přirovnání k Viktoru Koženému

 
V České republice je již druhý den na návštěvě čínský prezident Si Ťin-pching. Česká televize rozebírala, co příjezd tohoto muže znamená pro Česko. Si Ťin-pchingovi se v České republice dostalo takových poct, jakých se u nás nedostalo nikomu za posledních padesát let. Většina hostů v ČT však varovala, že v Říši středu není vše růžové. Podle sinoložky Olgy Lomové je naše vítání falešné. Čínský prezident prý navíc nemusí být právě nadšen z některých gest prezidenta Zemana. Došlo i na otázku, zda bude válka mezi USA a Čínou.
29.03.2016 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Kožený (109 článků)

Zeman píše Putinovi o „upřímném potěšení“ a zve ho do Prahy. Gratulaci zaslal i do Číny

 
Prezident Miloš Zeman v neděli pogratuloval čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi ke znovuzvolení, v pondělí tak učinil v případě ruského prezidenta Vladimira Putina. Se Si Ťin-pchingem by se Zeman rád znovu osobně setkal. Putina by pak rád přivítal v České republice.
19.03.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Zeman zahájil návštěvu Číny večeří, seděl přímo naproti Si Ťin-pchingovi

 
Prezident Miloš Zeman v neděli zahájil svůj program na třídenní návštěvě Číny. V Šanghaji se zúčastnil zhruba hodinové večeře, kterou pořádal jeho čínský protějšek Si Ťin-pching s manželkou Pcheng Li-jüan. Zemana doprovodila první dáma Ivana. Akce se konala vpředvečer zahájení prvního ročníku dovozního veletrhu China International Import Expo (CIIE), kvůli kterému do Šanghaje přijela řada státníků a podnikatelů.
04.11.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Psí hrdinové: Z nejmenšího štěněte se stala superstar. Rin Tin Tin mohl získat Oscara

 
Na konci první světové války našel americký voják Lee Duncan ve vybombardovaném francouzském městě Meuse Valley fenu s pěti štěňaty. To nejmenší si odvezl do Ameriky. Podařilo se mu ho vycvičit tak, že spolu objížděli výstavy psů, na kterých německý ovčák Rin Tin Tin udivoval diváky kaskadérskými kousky. Blesk tlapky vám ve spolupráci s Mall.tv přináší unikátní sérii Psí hrdinové.
14.08.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Lee Duncan (1 článek) , Oscar Oscar (352 článků)

Zeman přiletěl do Číny kvůli Hedvábné stezce. Sám překonal obtíže na schodech

 
Prezident Miloš Zeman v Pekingu zahájil svou šestidenní návštěvu Číny. V pátek se sešel se se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem, kterému řekl, že přijel podpořit projekt novodobé Hedvábné stezky. Zeman by rád, aby jedna z jejích větví vedla přes Česko. A Si Ťin-pching podle čínské televize CGTN českému prezidentovi řekl, že chce, aby se nynější strategické partnerství mezi Čínou a Českem posunulo na vyšší úroveň, rovněž očekává aktivní českou účast na Hedvábné stezce.
12.05.2017 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Si Ťin-pchingovi rozvinuli Arabové koberec. Změna, nová Asie, padlo

 
Čínský prezident Si Ťin-pching ve středu dorazil do Saúdské Arábie, kde se zúčastní několika jednání se zástupci velké části arabských států. Výsledkem by mělo být množství podepsaných obchodních, hospodářských a vojenských dohod v hodnotě desítek miliard dolarů. Čínského prezidenta v Rijádu vítaly stíhačky saúdského královského letectva a dostalo se mu přivítání, které značí důležitost navázání bilaterálních vztahů Číny s arabskými zeměmi.
08.12.2022 14:25 |

podobné články

Ukrajina chce po USA rakety a tanky. Biden odmítá

 
Ministři zahraničí Turecka a Spojených států se shodli, že suverenita a územní celistvost Ukrajiny musí zůstat zachována a agrese Ruska musí skončit. Aby mohl být obnoven mír. Spojené státy dokončují další balíček vojenské pomoci Ukrajině ve výši 2,5 miliardy dolarů. V tomto balíčku ale nebudou tanky, o které Ukrajina tolik stojí. Podle serveru katarské televize Al-Džazíra se ale Zelenskyj nespoléhá jen na pomoc Spojených států. Napsal dopis čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Stálo v něm toto...
19.01.2023 09:55 |

podobné články

Co má v plánu Miloš Zeman?

 
Vůbec poprvé v historii navštíví v příštím roce Česko prezident nejlidnatější země světa. Čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, který má u nás strávit několik dní, chce jeho český protějšek Miloš Zeman ukázat například lánský zámek. Zemana také čeká cesta po zemích Latinské Ameriky, v jejímž rámci zřejmě navštíví letní olympiádu v Brazílii. Zeman také s největší pravděpodobností jmenuje Jiřího Rusnoka novým guvernérem České národní banky. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
29.12.2015 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků) , Jiří Rusnok (1930 článků)

Zeman po zdravici píše „čínským přátelům“ i dopis. Prezidentovi přeje sílu a kuráž

 
Český prezident Miloš Zeman dopisem popřál čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi ke vstupu do nového lunárního roku. Pražský hrad o tom dnes informoval na webu. Zeman svému protějšku popřál mnoho sil a kuráže ve všech oblastech jeho působení. Zemanovu stručnější zdravici k začátku Nového roku, který je nejdůležitějším svátkem v Číně, zveřejnila před týdnem na sociálních sítích čínská ambasáda v Praze.
07.02.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Mocnější než nejmocnější. Vítěz války na Ukrajině se prý rýsuje

 
Požadavků, aby byl konflikt na Ukrajině ukončen, je mnoho. Některé ovšem jiné než ostatní. Například malajský profesor Chin-Huat Wong si myslí, že by na ukončení konfliktu měl zatlačit čínský prezident Si Ťin-Pching. A to jednak kvůli riziku jaderné války, kterou by prý Putin mohl rozpoutat, ale také proto, že Rusko je na Číně čím dál víc závislé. A z Putina by se prý mohl stát Si Ťin-Pchingův Lukašenko. Pokud dle příspěvku na serveru TV Al-Jazeera čínský prezident zvládne ukrajinskou válku ukončit, stane se nejmocnějším vůdcem Číny od Kublaj Chána, legendárního vládce 13. století.
08.03.2022 10:45 |

podobné články

Konflikt s Čínou, boje na Ukrajině i neklidný Balkán: Expert prozradil, co nás čeká

 
Nedávná návštěva americké předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi rozezlila Čínu. Ta vypustila několik raket, které dopadly až na japonské území, jak uvedla agentura Kjódó s odkazem na japonskou vládu. Hrozí válka s Čínou? A jak se bude vyvíjet konflikt na Ukrajině? Na to se redakce eXtra.cz zeptala vojenského analytika Jiřího Vojáčka. "Myslím, že proběhne ještě jedna nebo dvě větší ofenzivy na obou stranách a někdy přes zimu obě strany opatrně přikročí k jednání," říká k dalšímu vývoji války na Ukrajině.
09.08.2022 05:10 |

podobné články

Zeman si volal se Si Ťin-pchingem, mluvili i o tornádu. V roce 2022 chce letět do Číny

 
Prezident Miloš Zeman v roce 2022 navštíví Čínu. Pražský hrad to oznámil po dnešním telefonátu Zemana s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Hovořili spolu také o ekonomické spolupráci. Si Ťin-pching podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka považuje ČR za klíčového partnera v rámci Evropské unie. Vyjádřil také Česku solidaritu v souvislosti s nedávným tornádem.
07.07.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Miloš Zeman kondoloval čínskému prezidentovi. Jde o potopenou loď

 
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 2. června 2015 kondolenční telegram prezidentovi Čínské lidové republiky J. E. Si Ťin-pchingovi.
03.06.2015 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)

Zeman popřál šéfovi čínských komunistů: Rozumíme, jak to máte těžké

 
Prezident Miloš Zeman ve středu gratuloval čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi ke znovuzvolení generálním tajemníkem Komunistické strany Číny. V blahopřejném dopisu, který zveřejnil Pražský hrad, se vyslovil pro rozvoj česko-čínských vztahů.
25.10.2017 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27865 článků)