Článek

Těhotný muž nebo nebinární osoba: Nová nabídka smajlíků je vskutku pestrá

 
Na sociální sítě zanedlouho přibudou nové emotikony, které budou moci uživatelé využívat v konverzacích. Mezi nimi budou třeba smajlíky těhotného muže nebo přátelské potřásání rukou v rozličných barvách pleti. Tvůrci tímto krokem zareagovali na kritiky, podle nichž nebyla dosavadní nabídka emotikonů dostatečně společensky inkluzivní. 
20.07.2021 14:40 |

podobné články

Podobné články

Veselovského poučila nebinární osoba z pražského intelektuálního kroužku. Jmenuje se Eva, ale oslovujte ji v mužském rodě

 
Nebinární osoba Eva Švagr byl hostem DVTV. Sám se oslovuje v mužském rodě. „Já chápu, že většina lidí mě uvidí a řekne si žena a samozřejmě v nějakých interakcích, když si jdu nakoupit a takhle, tak chápu, že lidi mě budou brát jako ženu…“ pověděl. „Nějakým způsobem o tom začít otevírat tu debatu, jelikož asi si všímáte, že málo lidí o tom co ví a nějakým způsobem ustanovovat i ten jazyk, jak o tom mluvit,“ představil plány organizace TakyTrans.
07.11.2020 05:00 |

podobné články

Hledá se překladatel 'smajlíků'

 
Nová doba si žádá také nová povolání. Sotva jsme si zvykli na odborníky, kteří se specializují na sociální sítě, tak se na pracovním trhu objevila další novinka - překladatel takzvaných emodži, česky smajlíků.
18.12.2016 15:45 |

podobné články

Tajný svět smajlíků, vraždící panenka Chuckie, nebezpečný Polaroid a další žhavé trailery

 
Uplynulý týden přinesl trailer k snímkům Emoji ve filmu, který ukazuje svět "smajlíků" uvnitř vašeho mobilu, vraždící panenku Chucky, horor Polaroid nebo pokračování úspěšné komedie o dvou otcích v jedné rodině.  Fanoušky tenisu určitě zaujme film o dvou největších ikonách Borg vs. McEnroe, malé diváky zase animovaná komedie My Little Pony.
07.07.2017 12:05 |

podobné články

Holka, nebo kluk? Jsem nebinární člověk, říká Teri (22) Proč je problém i návštěva toalet?

 
Student Teri (22) se necítí ani jako muž ani jako žena. Stresující jsou pro něho běžné situace, jako představování se nebo obyčejná návštěva veřejné toalety. A když začínáme rozhovor, rovnou říká, že abychom předešli zmatkům, mohu ho/ji oslovovat v ženském i mužském rodě. Teri je totiž nebinární člověk.
26.03.2020 05:50 |

podobné články

»To mě vzrušuje« a »přečetl jsem si to při kakání«: Lidé si utahují z nových smajlíků Facebooku

 
Pět nových smajlíků, které Facebook přidal k zažitému zdviženému palci »to se mi líbí«, vyvolalo nevídanou vlnu posměchu a zesměšňování. I když na ně již někteří zběsile klikají, jiní se chytají za hlavu a nadávají na ně. A pak tu máme skupinku vtipálků, kteří vymýšlejí další emotikony.
25.02.2016 13:35 |

podobné články

Facebook přidal 1500 nových smajlíků, zobrazit jimi můžete homosexuální lásku i hovínko

 
Nejpopulárnější sociální síť světa se stále mění a vyvíjí. Nyní přidala 1500 nových smajlíků, kterými lidé mohou vyjadřovat své emoce, nálady i náklonnost. Zatímco některé jsou velmi pokrokové a zobrazují třeba lásku mezi stejným pohlavím, jiné jsou značně infantilní. Jde například o usměvavé hovínko, kterým někoho můžete pobavit, ale jiného zase urazit.
06.06.2016 13:10 |

podobné články

Necudný lilek a kakání pro štěstí: V cizině mohou mít „smajlíky“ jiný význam

 
Emoji neboli smajlíci se čím dál více stávají standardem lidské komunikace. Minimálně té elektronické. Je ale třeba dát pozor – každý smajlík znamená v každé zemi něco jiného. Co pro jeden národ může být symbolem pozdravu, je u druhého národa urážka. Interpretování smajlíků je tak složité, že londýnská agentura Today Translations vypsala pracovní pozici pro překladatele smajlíků. Jeho prací bude zkoumat právě tyto kulturní interpretace.
24.12.2016 17:15 |

podobné články

U Mariánského sloupu se objevila vlajka „nebinární Madony“. Vydržela tam jen pár minut, pak zasáhli strážníci

 
U Mariánského sloupu bylo opět trochu rušno. Ve středu odpoledne se zde sešla skupinka lidí, kteří na podstavci rozvinuli vlajku tzv. nebinární Madony. Akci organizovala umělkyně a performerka Darina Alster, která se tím chtěla vymezit vůči směřování české katolické církve a upozornit na často velmi nepřátelský postoj řady věřících vůči LGBTQ komunitě. Kvůli zásahu střážníků zde prapor však vlál jen pár minut.
02.09.2020 16:45 |

podobné články

Na Staromáku předvedli bizár s „nebinární Madonou“. Měla upozornit církev, jak kašle na menšiny a klima

 
iDNES přináší netradiční zprávu. V Praze se zase něco děje. Na Staroměstském náměstí se ve středu sešli aktivisté, aby protestovali proti katolické církvi. Vadí jim hlavně její přístup k LGBTQ menšinám a klimatické změně. Nově vztyčenému mariánskému sloupu požehnali a vztyčili vedle něj praporec takzvané nebinární Madony. A co že to má být? Ochránkyně aktivistů a aktivistek přece.
02.09.2020 19:00 |

podobné články

Star Trek: Gayové nestačí, posádka bude genderově nebinární a trans

 
Seriál Star Trek: Discovery po gay postavách postoupil na další laťku. Oznámil, že nasazuje do dalších dílů trans a genderově nebinární postavy.
03.09.2020 17:10 |

podobné články

Šíří osvětu a pomáhá menšinám, má k nim totiž blízko: Jennifer Lopez už léta veřejně podporuje nebinární dítě své sestry

 
Jennifer Lopez  (51) představila světu svého nibling (gendrově neutrální výraz pro neteř/synovce), který se prezentuje jako nebinární transgender, Brendona Scholla (19) v roce 2017. Rodina se o jeho příběh podělila i v loni uvedeném dokumentu Draw With Me.
02.02.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (857 článků) , Jennifer Lopez (95 článků)

Mladí Piráti mění název. Nebinární osoby vítány

 
Mládežnická organizace Pirátské strany založená v roce 2013 současným místopředsedou sněmovny Vojtěchem Pikalem, je zaměřená na sdružování mladých členů a příznivců, kdy je jejich cílem podporovat aktivní občanství mladých lidí. Nyní se již nejmenují Mladí Piráti, ale Mladé Pirátstvo. „Chceme tím dát najevo, že u nás jsou vítáni všichni. Muži, ženy a samozřejmě také nebinární osoby,“ uvedl místopředseda Radek Holodňák, který změnu navrhl.
17.03.2021 13:05 |

podobné články

Silikonová hvězda oznámila, že je nebinární: Moje duše je fluidní jako barvy kaleidoskopu, odůvodňuje

 
Silikonová hvězda reality show Courtney Stodden  (26) je samé překvapení. Prostřednictvím Instagramu oznámil/a svým fanouškům, že je nebinární a od teď si nechá onikat.
21.04.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Courtney Stodden (141 článků)

Zapomeňte na tradiční pohlaví. Aktuálně.cz představilo dvě nebinární osoby. Česká označení jsou pro ně omezující

 
Haru Špindler a Atrin Matuštík se necítí být ani mužem, ani ženou. Jsou nebinární. O svém světě a používání českého jazyka se rozhovořili pro server Aktuálně.cz.
13.06.2021 17:45 |

podobné články

Oslovují mě jako muže i ženu, pak se omlouvají. Nebinární lidé o neutrální češtině

 
Nebinární H. a Atrin Matuštík pro Aktuálně.cz přiblížili, jak se jim daří komunikovat se světem, který je nastavený dvoupólově.
13.06.2021 16:00 |

podobné články

Proslavila se rolí princezny Diany. Nyní prozradila, že je nebinární

 
Herečka Emma Corrinová (25) oznámila, že je nebinární. Představitelka princezny Diany ze seriálu Koruna nosí bandáž na prsou, kterou používají transgender muži před změnou fyzického pohlaví. Corrinová také fanouškům sdělila, že při jejím oslovení je možné používat ženské zájmeno ona, ale můžou jí i onikat.
16.09.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Robin Williams (165 článků) , Zelda Williams (8 článků)

Muž, který třikrát porodil, se rozešel s manželkou

 
Osmatřicetiletý Thomas Beatie se stal prvním mužem planety, který porodil děti. A to hned tři. Američan, jenž se narodil jako žena, se teď rozešel se svou o jedenáct let starší ženou Nancy během natáčení televizního pořadu The Doctors. Další články k tématu: Muž, který třikrát porodil, chce odnosit dítě neplodnému páru Těhotný muž Thomas Beatie porodil už třetí dítě Transsexuál Thomas Beatie je potřetí těhotný Americký transsexuál Thomas Beatie porodil druhé dítě
20.04.2012 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Thomas Beatie (37 článků)

Nový smajlík těhotného muže. Nebinární a trans lidé dostanou vlastní emotikon

 
V plánované sadě nových emotikonů nechybí těhotný muž ani přátelské potřásání rukou mezi lidmi s různou barvou kůže.
19.07.2021 17:05 |

podobné články

Těhotný muž Thomas Beatie porodil druhé dítě

 
Američan Thomas Beatie v úterý porodil druhé dítě, zdravého chlapečka. Porod proběhl přirozeně a bez komplikací. Beatie se narodil fyzicky jako žena, jenže protože měl duši muže, rozhodl se jako transsexuál získat pomocí operace i patřičné tělo, ženské reprodukční orgány si však ponechal. Jako těhotný muž poprvé šokoval svět už loni.
10.06.2009 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Thomas Beatie (37 článků)