Článek

Teď jde o JIPky. Nemůžete na měsíc zavřít dva miliony lidí! U Moravce se řešilo, jak zachránit seniory

 
V druhé hodině Otázek Václava Moravce se setkali náměstek ministra zdravotnictví Aleksi Šedo a předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka. Debatovali o tom, zda či kdy se zhroutí české zdravotnictví, a co je třeba dělat, aby se nezhroutilo. Šedo kroutil hlavou nad lidmi, kteří odmítají nosit roušky v MHD.
18.10.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (880 článků)
Podobné články

Teď jde o JIPky. Nemůžete na měsíc zavřít dva miliony lidí! U Moravce se řešilo, jak zachránit seniory

 
V druhé hodině Otázek Václava Moravce se setkali náměstek ministra zdravotnictví Aleksi Šedo a předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka. Debatovali o tom, zda či kdy se zhroutí české zdravotnictví, a co je třeba dělat, aby se nezhroutilo. Šedo kroutil hlavou nad lidmi, kteří odmítají nosit roušky v MHD.
19.10.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (880 článků)

Vánoce jako peklo pro seniory: Trápí je smrt blízkých i nedostatek peněz

 
Osamělost a špatná finanční situace – to jsou dvě věci, které v období Vánoc ničí seniory. Z aktuálních statistik společnosti Život 90, která provozuje krizovou linku pro seniory, vyplývá, že téma samoty a mezilidských vztahů pouze v listopadu řešilo 60 % volajících. Navíc často mají omezené možnosti v navazování sociálních kontaktů, bolestná je pro ně také ztráta partnera nebo přátel z řad vrstevníků.
21.12.2016 19:45 |

podobné články

Zděšené zoo na jihu Moravy: Zavřít jsme měli v pondělí, ale museli jsme už v pátek

 
Ve čtvrtek 8. října odpoledne se dozvěděly, že od pondělí 12. října musí zavřít kvůli obavám z šíření covid-19 nejen vnitřní, ale i vnější prostory. Zoologické zahrady se chystaly zřejmě na poslední otevřený říjnový víkend. Jenže, za pár hodin přišla další studená sprcha – zavřít musely hned v pátek.
09.10.2020 15:10 |

podobné články

Telefonát z Hradu, nátlak z Člověka v tísni? U Moravce se řešilo zákulisí zvolení Křečka. A Minář dostal radu

 
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová, šéf poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka a předseda poslaneckého klubu Radim Fiala z SPD, který prozradil, co řekl exekutorům. Prý jim řekl, že drancovali lidi. Richterová tepala Chvojku jako vládního politika. Zmínila i Stanislava Křečka a nešťastné poslance hnutí ANO. Chvojka rýpal do hnutí ANO kvůli dopravě. Pak promluvil o „hnusu“. „Takový hnus bych snad nikomu nepřál,“ řekl doslova. Moravec rozebíral morální práva Jaroslava Foldyny.
16.02.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (312 článků) , Stanislav Křeček (507 článků) , Radim Fiala (312 článků) , Jan Chvojka (203 článků) , Václav Moravec (600 článků) , Jaroslav Fiala (72 článků)

Vedení ČSSD řešilo kauzu náměstka primátora Březiny

 
Politické grémium soc. dem. ve středu ráno řešilo kauzu náměstka primátora Karla Březiny (ČSSD). Březina čelí obvinění, které proti němu vznesla pražská policie. ČSSD zatím tají, jak o Březinovi rozhodla.
30.03.2011 10:50 |

podobné články

Tajná schůzka Sorose a dalších boháčů, kteří financovali Clintonovou. Toto se prý řešilo

 
Jak na nového amerického prezidenta Donalda Trumpa? I to se řešilo na neveřejné schůzce vlivných liberálů ve Washingtonu. Mimo jiné se jí zúčastnili například známý miliardář George Soros nebo demokratická senátorka Elizabeth Warrenová. Informoval o tom server Echo24.
18.11.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5286 článků) , George Soros (244 článků)

Hospodářská komora: Je na čase, aby ministerstvo dopravy přešlo od slov k činům

 
Hospodářská komora už od roku 2016 ministerstvo dopravy upozorňuje, aby bezodkladně řešilo situaci kolem nerovných podmínek na trhu a aby řešilo situaci, kdy v legislativě nejsou zohledněné nové podnikatelské aktivity typu Uber.
09.02.2018 16:50 |

podobné články

Generál si u Moravce stěžoval. Mudeme mít hodně málo peněz

 
Plánované armádní škrty, propuštění, počet v žen v armádě. To vše se řešilo ve středečních Impulsech Václava Moravce. Hostem byl tentokrát jeden z nejpovolanějších, armádní generál České republiky, Vlastimil Picek, kterému letos vyprší jeho pětiletí mandát.
09.05.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (276 článků)

Někdo musí bouchnout do stolu! U Moravce se řešily daně. I u miliardářů

 
V nedělním pořadu Václava Moravce se tentokrát řešilo téma, které se dotýká takřka všech občanů. Na přetřes přišly daně. Náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO) Alena Schillerová vysvětlovala, proč potřebujeme z gruntu nový zákon o daních. Stranou pozornosti hostů však nezůstala ani EET. Schillerová nikoli poprvé konstatovala, že restauratéři zdražili asi o deset procent, ačkoli rozhodně zdražovat nemuseli.
22.01.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19820 článků)

Hamplová (Nezávislí): Být u Moravce aneb na vlastní kůži

 
Ženy sní o lásce. Muži sní o ženách. Politici sní o tom „být u Moravce“. Minimálně v krajských volbách. Protože být u Moravce je nakročení k volebnímu úspěchu, neboli kdo není u Moravce, ten jako by nebyl.
27.09.2012 11:50 |

podobné články

Honza Musil s přeraženou páteří opustil JIPku! Ale psychicky je na dně

 
Moderátor Honza Musil (51) byl po dvou týdnech z JIPky převezen na standardní oddělení. I když přesun sanitkou byl velmi náročný, protože zlomená žebra pořádně bolí, tak je rád, že je teď v nemocnici, kde už pomalu začne rehabilitovat.
05.01.2019 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (197 článků)

Jihlavští kriminalisté dopadli pachatele, kteří podváděli seniory

 
Kriminalisté jihlavského územního odboru dopadli dva pachatele, kteří se při páchání trestné činnosti zaměřili na seniory. Starším lidem nabízeli smlouvy na odběr energií a podvodně od nich poté vylákali smyšlené zálohy a poplatky. Seniory pachatelé připravili o téměř sedmdesát tisíc korun. Kriminalisté zadrželi dva muže ve věku třiadvacet a šestadvacet let, kteří byli obviněni ze spáchání trestného činu. Mladší z pachatelů byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost již vyšetřován, na podaný návrh byl vzat do vazby.
04.10.2014 13:35 |

podobné články

V Ústeckém kraji se koronavirus objevil ve dvou zařízeních pro seniory

 
Koronavirus se v Ústeckém kraji objevil ve dvou zařízeních pro seniory, jedno je na Ústecku, druhé na Teplicku. V případě léčebny pro dlouhodobě ležící pacienty (LDN) v Ryjicích na Ústecku se zatím ale neví, zda se pacient nakazil přímo v zařízení, uvedla v pátek ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková. Hygienici za poslední týden zaznamenali v regionu nákazu u 85 lidí, počet lidí nakažených přímo v zařízeních pro seniory hygienici nespecifikovali.
28.08.2020 11:05 |

podobné články

Celý (KDU-ČSL): Zvyšujeme kvalitu poskytovaných služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením

 
Rada Jihomoravského kraje schválila tento týden projekt „Gerontologické a organizační supervize II“ – jde o odbornou podporu a organizační supervizi v zařízeních pro seniory a osoby se zdravotním postižením, které zřizuje Jihomoravský kraj. Vše navazuje na úspěšný projekt „Zajištění gerontologické a organizační supervize v zařízeních pro seniory zřizovaných Jihomoravským krajem“, který realizuje odbor sociálních věcí již od roku 2010.
16.01.2016 14:20 |

podobné články

Lasztoviczová (SaS): Nedostatek míst v domovech pro seniory by pomohla vyřešit síť terénních služeb

 
České domovy důchodců musely loni odmítnout téměř 64 tisíc žádostí o ubytování. Zlínský kraj má přitom nejvyšší procento neuspokojených žádostí o umístění do domů pro seniory. Jde o 5,8 procenta. V absolutních číslech to znamená přes 6 tisíc odmítnutých žádostí ročně. Na umístění do domova pro seniory se čeká i několik let.
16.06.2016 18:20 |

podobné články

Nemocný herec Jan Kačer - Přeložili ho z JIPky

 
Dlouhé týdny si ve špitále ještě pobude herec a režisér Jan Kačer (73). A to i přesto, že lékaři hvězdu seriálu televize Prima Velmi křehké vztahy včera přeložili z jednotky intenzivní péče na běžný pokoj.
23.09.2010 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kačer (115 článků)

Darina Rychtářová se nechává zapírat... Schovává se před vlastní rodinou!

 
Dvě zprávy, dobrá a špatná, včera doputovaly k Josefu Rychtářovi (53), milenci Ivety Bartošové (45). Ta první – dobrá: jeho manželce Darině se po hospitalizaci s podezřením na mrtvici (deník Aha! informoval) vede dobře a z JIPky byla převezena na interní oddělení.
03.01.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6821 článků)

Bartošová podepsala revers z JIPky! Odborník tvrdí: Mohl v tom být alkohol

 
Zpěvačka Iveta Bartošová  (47) má poslední rok pořádnou smůlu: dvě autonehody, operace ramene po pádu ze schodů a nyní velké pohmožděniny po pádu z kola. To se jen tak někomu 'nepoštěstí'. I proto to nahrává pořádným spekulacím.
09.05.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6821 článků)

Paroubkovou po krvácení do mozku pustili domů: Pomalu začínám chodit!

 
Nekouří, nebere léky, neměla prý úraz. Přesto Petru Paroubkovou (41) vezli do nemocnice s náhlým krvácením do mozku. Měla štěstí, nemusela na operaci a z JIPky ji nyní pustili domů. Tam ji nadšeně přivítali její dcera Margarita (5) a manžel Jiří (61). Ještě pár vyšetření, ale již nyní se Paroubková pomalu může začít vracet do normálu!
27.02.2015 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petra Paroubková (530 článků)