Článek

Tawesco v časech koronavirové pandemie vypomohlo Tatře

 
Společnost Tawesco, bývalá nástrojárna Tatry a dnes nezávislý podnik patřící do skupiny Promet Group, dokázala v době koronavirové pandemie pomoci automobilce Tatra Trucks.
14.05.2020 16:35 |

podobné články

Podobné články

Kopřivnické Tawesco pokračuje ve výrobě. Roušky tam dováží i Tomáš Tomeček

 
Společnost Tawesco, člen skupiny PROMET GROUP, je jedním z dodavatelů pro automobilku Škoda Auto, jež dočasně pozastavila výrobu. Výroba kovových dílů pro konstrukci osobních vozidel společnosti chybí, tato krizová doba nicméně ukazuje, jak důležité je mít široký záběr.
31.03.2020 14:21 |

podobné články

Bůh mění svět k našemu dobru, říká kardinál Duka v časech koronaviru

 
Kardinál Dominik Duka se v časech koronavirové pandemie obrátil na seniory. Ty koronavirus ohrožuje nejvíc a Duka se rozhodl svým bratrům a sestrám pozvednout náladu. Ujistil je, že Bůh ví, co dělá, a vše, co činí, nakonec prospěje lidskému společenství.
06.04.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (985 článků)

Unikátní muzeum Tatry vstává z popela, pomáhají dárci i s penězi v krabičce od salátu

 
O tatrách se vždy říkalo, že vydrží vše, mráz a vodu nevyjímaje. „My teď dokážeme, že i oheň,“ říká odhodlaně Milan Horka ze středočeské Dobříče. Jeho muzeum Tatry 111 počátkem května zachvátil požár. Zcela zničil jednu z hal a v ní také výjimečný exponát, na kterém právě začínala renovace. Je ale vidět, že Češi mají k tatře vřelý vztah. Desítky lidí posílají muzeu i v těžkých časech koronaviru peníze na obnovu.
15.05.2020 11:20 |

podobné články

Dnes vidíte, jak je ČT důležitá, řekl si ředitel Dvořák o zvýšení poplatků. Erik Best se neudržel

 
Generální ředitel ČT Petr Dvořák volá i v časech koronavirové krize po navýšení koncesionářských poplatků. Publicista Erik Best jej počastoval sarkastickými slovy. Dvořák však trval na tom, že je třeba vést i tuto debatu, protože právě v časech krize je nejlépe vidět, jak důležitá je veřejnoprávní televize.
27.03.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (622 článků) , Petr Dvořák (617 článků)

Janeček vyrazil do boje s koronavirem: Podívejte se, jak pomáhá potřebným jeho nadace

 
Projekty miliardáře a filantropa Karla Janečka a jeho partnerky Lilie Khousnoutdinové pomáhají i v časech koronavirové pandemie. Platforma znesnáze21, která za jeho patronace odstartovala v únoru, pořádá sbírku pro pomocníky s bojem proti šíření nákazy. Janeček ji podporuje prostřednictvím Nadačního fondu pomoci.
23.03.2020 18:56 |

podobné články

Vondra: Koněv byl zrůda, ale sundavat? Ne, je to kus historie. A pak ke koronaviru: EU bude ráda, když tohle vůbec přežije

 
Alexandr Vondra, europoslanec za ODS, má za to, že eurozóna, ale i celá EU bojuje v časech koronavirové pandemie o život. Je toho názoru, že Západ na tuto krizi nebyl připraven a zpočátku se k ní nedokázal postavit čelem. A EU za to sklízí tvrdou kritiku. Pokud jde o restriktivní opatření, ta prý vláda Andreje Babiše přijala včas. Teď půjde o to, jak se budou uvolňovat. Velmi kritický byl Vondra k tomu, co vláda dělá, nebo spíš nedělá pro občany po ekonomické stránce. Zmínil i IvanaStěpanoviče Koněva, kterého považuje za zrůdu.
10.04.2020 09:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18501 článků) , Alexandr Vondra (1213 článků)

Ovčáček v chrámu, Alex u kříže. Greta i papež na koronavirové Velikonoce poslali vzkaz

 
Křesťané si dnes, na Bílou sobotu, připomínají den, kdy byl Ježíš Kristus uložen do hrobu. Nočními obřady pak Bílá sobota přechází v nedělní oslavy zmrtvýchvstání. Velikonoce prožívají lidé v Evropě i světě nyní různě - a především ve stínu koronaviru. Velikonoční nálada zasáhla však i Pražský hrad, kde řečnil Jiří Ovčáček a video točila Alex Mynářová. Ve světě své vzkazy v době pandemie poslali třeba aktivistka Greta Thunbergová či papež František, který povzbuzuje v těžkých časech věřící.
11.04.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Ježíš Kristus (73 článků) , Alex Alex (511 článků) , Alex Alex (65 článků) , Alex Alex (65 článků) , Alex Alex (69 článků)

Vy jste tvrdil, že pomůcek je dost, uhodil šéf lékařů na Vojtěcha. V té době to byla pravda, namítal ministr

 
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch a prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ten kroutil hlavou nad tím, jak se v časech koronavirové pandemie chovali britský premiér Boris Johnson či americký prezident Donald Trump. Vojtěcha pochválil za to, že si počínal jinak. Jenže pak ho, obrazně řečeno, začal cupovat na kousíčky za to, jak vláda rozvolňuje karanténní opatření. Prý to dělá naprosto chaoticky.
03.05.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5012 článků) , Vojtěch Adam (743 článků) , Adam Vojtěch (589 článků) , Johnson Johnson (139 článků)

Hasiči v době koronavirové krize

 
Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR, generálporučík Ing. Drahoslav Ryba, který je aktuálně také členem stálé pracovní skupiny Ústředního krizového štábu, a ředitel odboru IZS a výkonu služby MV-generálního ředitelství HZS ČR, plukovník Dr. Ing. Zdeněk Hanuška, který v době koronavirové krize zastává funkci náčelníka štábu generálního ředitele HZS ČR, byli hosty pořadu Webinář, který připravuje Sdružení místních samospráv ČR, na téma „Hasiči v době koronavirové krize“, Otázky tentokrát pokládal starosta obce Křižánky a místopředseda Sdružení místních samospráv ČR, Jan Sedláček.
27.04.2020 07:35 |

podobné články

Petr Fiala (ODS) v Epicentru: V čem podle opozice vláda v koronavirové krizi selhává?

 
Jak hodnotí další opoziční strana, ODS, kroky vlády v době koronavirové pandemie? Které návrhy opozice koalice nevyslyšela? Nejen o tom hovořil živě v Epicentru předseda ODS Petr Fiala.
26.03.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1647 článků)

Václav Klaus bez roušky a on-line pronesl silné varování studentům: V EU dojde po koronavirové krizi...

 
Bývalý prezident Václav Klaus musel v době koronavirové krize přerušit vyučování na Vysoké škole ekonomické. Pro své studenty ale připravil on-line výuku, ve které se věnoval procesu transformace české ekonomiky z plánované předrevoluční na novou tržní. A pochlubil se mnoha vzpomínkami, že jako tehdejší premiér stál přímo u toho a má na tom velkou zásluhu. V rámci přednášky také zkritizoval Evropskou unii a vyjádřil obavy z ekonomické situace po odeznění pandemie koronaviru.
26.03.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9885 článků)

Vláda bude další obchody otevírat podle plochy. A autem bez roušky i s rodinou

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) řešila znovu dopady koronavirové pandemie na Česko. Ministři prodloužili nouzový stav, který platí v Česku od 12. března, až do konce dubna, jak jim to umožnila Sněmovna. Zabývali se i záchranným balíkem pro kulturu. Ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD) chce, aby stát zmírnil dopady koronavirové krize na kulturu částkou 1,16 miliardy korun. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že další otevírání obchodů nebude podle oborů, ale podle metrů jejich plochy. A ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) řekl, že v autě bez roušky můžou být všichni členové domácnosti. A také řidiči ve veřejné dopravě v oddělené kabině.
09.04.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18501 článků) , Lubomír Zaorálek (2605 článků)

Nejšťastnější země na světě v době pandemie?

 
Kdo by nechtěl žít v nejšťastnější zemi na světě? Něco jiného ale patřilo ke štěstí před sto lety, něco jiného před rokem a něco odlišného je štěstí dnes v době koronavirové pandemie. Mění se kritéria, podle čeho člověk posuzuje svoje štěstí, a zároveň s tím se mění i koncept nejšťastnější země.
25.03.2020 21:30 |

podobné články

Už i pravicový profesor: Česko, spolehni se na sebe. I v zemědělství. Stop penězům do ciziny, hlavně tyto firmy. Jinak...

 
ROZHOVOR „Pandemie nám ukazuje rizikovost využívání hlavní výhody globalizace v podobě levné pracovní síly, kdekoli na světě,“ říká profesor Mansoor Maitah, podle kterého v řešení koronavirové pandemie EU selhala a zpočátku příliš nepomáhala ani těžce zkoušené Itálii. Zkušený pedagog soudí, že v krajním případě by současná krize mohla představovat poslední hřebíček do rakve EU. V každém případě pak prý dojde k návratu části výroby z Asie do Evropy, samozřejmě za vyšších nákladů a tím pádem i cen. Opět se otevírá otázka odlivu zisků do zahraničí, neboť nadnárodní společnosti nerady platí daně a stále větší část výdělku rozpouští místo do investic a mezd v dividendách. Změny podle Maitaha potřebujecelá česká ekonomika, aby se od výroby meziproduktů posunula k výrobě s vyšší přidanou hodnotou. „Dnešní krize ukázala, že je třeba opustit víru, že vše potřebné lze vždy snadno dovézt,“ říká profesor a volá po tom, aby stát nově kodifikoval strategická odvětví. Velkou důležitost přikládá potravinové bezpečnosti a upozorňuje na příklady některých evropských států, které si již vlastní zemědělnou produkci začínají hlídat.
07.04.2020 09:45 |

podobné články

Senátoři Balatka a Horník: Žádáme pravidelné poskytování informací o vývoji pandemie v kraji

 
Otevřený dopis hejtmanovi Karlovarského kraje Petru Kubisovi k zajištění pravidelné informovanosti obcí o vývoji koronavirové pandemie v kraji
19.04.2020 08:41 |

podobné články

Pandemie pročistila moře. V Jadranu se ukázala velryba i hejno delfínů

 
Snímky velryb a delfínů v Jaderském moři zaplavily v posledních dnech chorvatský internet. Podle expertů se příroda zotavuje v důsledku koronavirové pandemie, kdy téměř ustala námořní doprava, píše server Balkan Insigt.
25.04.2020 08:55 |

podobné články

12 krásných českých těhulek: Takhle jim to s rostoucím bříškem sluší

 
Tvrdí se, že během karantény a pandemie vznikne generace dětí, jimž se bude přezdívat koronavirové, stejně jako to v 70. letech byly děti Husákovy. Ostatně třeba Aneta Vignerová už svoje miminko, chlapečka Jiříčka jako koroňátko nebo dítě pandemie označila v instagramovém postu.
06.05.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Vignerová (597 článků)

Pandemie prospívá mořskému životu: U břehů Anglie se údajně objevili delfíni!

 
Během koronavirové pandemie se už objevilo mnoho zpráv o zvířatech, která byla viděna na místech, kde obyčejně nežijí. Na nezvyklá místa se údajně dostávají díky čistšímu životnímu prostředí. Nejznámější byla zpráva o delfínech, kteří se objevili v Benátkách, později se však ukázalo, že šlo o pouhý výmysl. Teď se údajně delfíni objevili také poblíž pláže ve Scarborough v Británii.
16.05.2020 12:20 |

podobné články

Pandemie koronaviru drtí automobilový průmysl. Zde je to černé na bílém

 
Ekonomické dopady koronavirové pandemie se v dubnu výrazně podepsaly na automobilovém průmyslu. Oproti dubnu loňského roku klesl prodej v celé Evropě o 76 procent. Mezi světlé výjimky patří zejména Česká republika, kde klesl dubnový prodej oproti roku 2019 jen o polovinu. Podobně silnou pozici potvrdila také mladoboleslavská Škoda, která v rámci celé Evropy skončila druhá v počtu prodaných vozů, za německým Volkswagenem.
21.05.2020 20:55 |

podobné články