Článek

Taškařice na veselce v Zambii: Žena přerušila svatbu VLASTNÍMU MUŽI

 
Na tuhle svatbu, která se odehrávala ve východoafrické Zambii, svatebčané jen tak nezapomenou. Těsně před vyřknutím osudového »ano« se totiž před nastávající novomanžele prodrala žena a začala křičet, že je za ženicha už provdaná!
18.10.2020 12:10 |

podobné články

Podobné články

Češi zadržení v Zambii oslavili Silvestr doma. Soud pokračuje bez jejich přítomnosti

 
AKTUALIZOVÁNO. Tři Češi, kteří byli zadržováni v Zambii kvůli údajné špionáži, jsou doma. Informaci České televize dnes potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář. Podle něj bude soudní proces v Zambii pokračovat bez jejich přítomnosti. Podle Koláře jsou muži v pořádku a oslavili Silvestra se svými rodinami. Ministerstvo současně doufá, že se prokáže jejich nevina.
01.01.2012 16:15 |

podobné články

Březina (KDU-ČSL): Ve věci zadržovaných Čechů v Zambii by měla zakročit EU

 
Kauza českých občanů v Zambii. Vyzval jsem komisařku Ashton, aby EU zasáhla ve prospěch českých občanů zadržovaných v Zambii.
15.11.2011 19:00 |

podobné články

Čech zadržený v Zambii: Vězení bychom nejspíš nepřežili

 
Jiří Cetel je jedním z Čechů, kteří byli dva měsíce drženi v Zambii. Budou tam souzeni pro špionáž za to, že si fotili letadlo československé výroby u místního vojenského letiště. V minulých dnech se dostali při utajené akci zpět do ČR. V rozhovoru pro Právo Cetel mimo jiné popsal podmínky věznění v Zambii.
02.01.2012 04:30 |

podobné články

Ministr Jurečka v Zambii: Chceme prohloubit obchodní vztahy a otevřít nové exportní možnosti českým firmám

 
Diskuze o možné spolupráci v sektoru zemědělství a potravinářství, představení projektu vzorových farem, jednání s ministry zemědělských resortů v Zambii, informování o dobrých výsledcích spolupráce českých a zambijských firem a účast ministra Jurečky a delegace na veletrhu AGRItech EXPO Chisamba, to vše je v programu pracovní cesty ministra. Akce má za cíl prohloubit obchodní vztahy České republiky se Zambií. Snahou je také otevřít nové exportní možnosti.
28.04.2017 10:15 |

podobné články

Češi věznění v Zambii jsou doma, ze země odjeli při utajené akci

 
Trojice Čechů, kteří byli několik měsíců zadržováni v Zambii, kde byli obviněni ze špionáže, slavila Silvestr doma se svými rodinami. Podle informací České televize se muži ze země dostali v utajení. Jejich návrat do vlasti potvrdil i mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář.
01.01.2012 20:00 |

podobné články

Češku Teu (†39) zabila v Zambii zákeřná nemoc: Plány, které nestihla

 
Tragická zpráva o smrti charitativní pracovnice Tei Tihounové (†39) zasáhla Česko. V Zambii, kde již několik let pomáhala místním, zemřela po krátké, ale vážné nemoci. Její přátelé popsali, jak úžasnou osobností byla. Vyjmenovali i její velké plány do budoucnosti, které už mladá žena bohužel nestihne.
30.11.2018 05:30 |

podobné články

Drsná reality show inspirovaná životem v Zambii: Prostitutka hledá manžela

 
Reality show ovládly v posledních letech televizní zábavu na celém světě. A v jihoafrické Zambii rozjeli poměrně unikátní projekt, od něhož si televizní tvůrci slibují obrovskou sledovanost. V jeho rámci hledají prostitutkám manžele a snaží se jim tak změnit život k lepšímu. Do pořadu se přihlásilo osmnáct kněžek lásky.
21.07.2011 18:00 |

podobné články

V Zambii obvinili tři ČECHY ze ŠPIONÁŽE! Udělali náčrtky kasáren...

 
Tři občané České republiky čelí v Zambii obvinění ze špionáže. V případě usvědčujícího rozsudku jim hrozí nejméně 25 let vězení, uvedla v sobotu agentuře Mediafax zástupkyně vedoucího českého zastupitelského úřadu v Zimbabwe Zuzana Beranová.
22.10.2011 08:00 |

podobné články

Zvláštní vyslanec je v kauze zadržených v Zambii optimistou

 
Případ tří Čechů zadržených v Zambii se vyšetřuje, k soudnímu přelíčení, v němž by hrozily vysoké tresty, možná ani nedojde, nabyl dnes v zambijské metropoli Lusace dojmu náměstek českého ministra zahraničí Vladimír Galuška.
25.11.2011 22:50 |

podobné články

Češi v zambijském vězení: Propuštění zdržuje byrokracie

 
Případnému propuštění tří Čechů zadržovaných v Zambii musí předcházet registrace jejich trestních spisů u místního soudu pro trestní věci, které probíhá jen jednou měsíčně. S odkazem na zvláštního zmocněnce Česka v Zambii Vladimíra Galušku o tom v pátek informovalo ministerstvo zahraničních věcí.
25.11.2011 22:55 |

podobné články

Češi jsou ze Zambie doma, soud bude zřejmě pokračovat bez nich

 
Tři Češi, kteří byli zadržováni v Zambii kvůli údajné špionáži, jsou po dvou a půl měsících doma. Ministerstvo zahraničí předpokládá, že soudní proces v Zambii bude pokračovat bez jejich přítomnosti. Doufá ovšem, že se prokáže jejich nevina.
01.01.2012 16:35 |

podobné články

Češi věznění v Zambii jsou doma, ze země odjeli inkognito

 
Trojice Čechů, kteří byli několik měsíců zadržováni v Zambii, kde byli obviněni ze špionáže, slavili Silvestr doma se svými rodinami. Podle informací České televize se ze země dostali v utajení. Jejich návrat do vlasti potvrdil i mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář.
01.01.2012 16:40 |

podobné články

Šándor: Pravdu o Češích v Zambii se nedozvíme

 
Bezpečnostní expert Andor Šándor se vyjádřil ke třem Čechům, kteří byli zadrženi v Zambii kvůli podezření ze špionáže. O tom, jak se dostali domů, se podle něj veřejnost nikdy příliš nedozví.
02.01.2012 14:25 |

podobné články

Úřady v Zambii se začaly ptát po Češích podezřelých ze špionáže

 
Po osudech tří Čechů zadržených loni v Zambii kvůli údajné špionáži se začaly pídit tamní úřady. Trojice se totiž koncem prosince po dvou a půl měsících od zadržení vrátila do Česka, okolnosti návratu ale zůstávají nejasné. List Zambia Daily Mail dnes na svém webu uvedl, že informace o jejich návratu do ČR nemá zambijský ministr zahraničí ani místní právní zástupce české trojice. Zambijský ministr vnitra, který by zřejmě mohl vědět víc, je mimo Lusaku a není prý s to se kvůli tomu k věci vyjádřit.
05.01.2012 10:55 |

podobné články

V Zambii soudí v nepřítomnosti tři Čechy! Byli obviněni ze špionáže

 
V Zambii pokračuje soud se třemi Čechy obviněnými ze špionáže. Trojice mužů se do Česka vrátila za blíže nevysvětlených okolností loni těsně po vánocích. Soud byl odročen.
02.03.2012 15:15 |

podobné články

Český stát chce pomoci finančně zemědělství v Zambii a Kurdistánu

 
Ministerstvo zemědělství chce dát v následujících třech letech zhruba 30 milionů korun na podporu produkce potravin v Zambii a 6,5 milionu korun na pomoc iráckému Kurdistánu. Píše o tom v materiálu, který dá ve středu pro informaci vládě.
01.05.2017 10:15 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Velvyslanectví ČR v Zambii slavnostně zahájilo svou činnost

 
Ministerstvo zahraničních věcí ČR slavnostně otevřelo 26. dubna 2017 Velvyslanectví ČR v Zambii. V tentýž den předal velvyslanec Radek Rubeš pověřovací listiny do rukou zambijského prezidenta Edgara Lungu.
02.05.2017 20:40 |

podobné články

Česko pomáhá: Co děláme v africké Zambii?

 
Loni otevřená česká ambasáda v Zambii se zaměřuje zejména na rozvojovou a ekonomickou spolupráci s africkou zemí v oblasti zemědělství. ČR pomáhá malým a středním farmářům zlepšit efektivitu výroby. V rozhovoru s ČTK to řekl velvyslanec Radek Rubeš.
29.08.2018 16:50 |

podobné články

Češku (†39) v Zambii zabila zákeřná nemoc: Tea Tihounová změnila život tisícům lidí

 
Smutná zpráva oběhla sociální sítě v uplynulých dnech - vedoucí mise Charity České republiky v Zambii Tea Tihounová (†39) zemřela v místní nemocnici. Podlehla krátké, ale o to závažnější nemoci. Tea dokázala svou prací změnit život tísíců lidí a mnoho z nich je ztrátou mladé ženy zdrceno.
28.11.2018 12:10 |

podobné články