Článek

Tálibánci vstoupili do Kábulu, obsadili prezidentský palác

 
Islamisté z hnutí Tálibán v neděli pronikli do Kábulu. Vládní jednotky jim nekladly odpor.
15.08.2021 11:00 |

podobné články

Podobné články

Válka skončila, tvrdí Tálibán po obsazení prezidentského paláce. V Kábulu se střílelo

 
Bojovníci radikálního hnutí Tálibán ovládli Afghánistán a obsadili i prezidentský palác v Kábulu. Při jejich postupu metropolí se dle zpravodajů ozývala i střelba. Nyní mají islamisté v plánu vyhlásit Islámský emirát Afghánistán, zatímco řada zemí se dál snaží evakuovat své diplomaty a jejich splolupracovníky. Američtí vojáci dnes ráno stříleli v Kábulu do vzduchu, aby odehnali tisíce Afghánců, kteří se dostali na plochu letiště, uvedla agentura AFP.
16.08.2021 07:25 |

podobné články

Prezidentský palác v Kábulu ohrozil raketový útok

 
Na prezidentský palác v Kábulu dopadla raketa. S odvoláním na afghánskou policii to oznámila agentura Reuters. Útok se odehrál dva dny před prezidentskými volbami a obešel se bez obětí.
18.08.2009 08:05 |

podobné články

Puč v Mali, vojáci obsadili prezidentský palác

 
Vojáci ve čtvrtek obsadili prezidentský palác v africkém státě Mali, po přestřelce zadrželi několik ministrů a vyhlásili zákaz vycházení.
22.03.2012 08:05 |

podobné články

Talibanci obsadili hotel a drží desítky rukojmích. Motiv útoku? Hotelové mejdany

 
V Kábulu se odehrává drama. Sebevražední islamisté tam zaútočili raketami, výbušninami a kalašnikovy na jeden z hotelů. Obsadili ho a drží rukojmí. Policie osvobodila 40 lidí a dál hotel obléhá.
22.06.2012 08:25 |

podobné články

Do Kábulu poletí první komerční let od ovládnutí Talibánem, vyrazí z pákistánské metropole

 
První komerční let do Kábulu po ovládnutí Afghánistánu islamistickým hnutím Tálibán spojí v pondělí afghánské hlavní město s pákistánskou metropolí Islámábád, oznámily pákistánské aerolinie PIA. Veškeré civilní lety do Kábulu byly přerušeny 15. srpna poté, co moc v zemi převzal Tálibán. Podle letecké společnosti je o první letecké spojení do Kábulu zájem zejména mezi humanitárními pracovníky a novináři, uvedla agentura AFP.
11.09.2021 13:50 |

podobné články

Krvavé pumové útoky v Kábulu: Zahynuly desítky lidí

 
Policejní akademie v afghánské metropoli Kábulu se dnes ve večerních hodinách stala terčem sebevražedného bombového útoku, který si podle zdrojů agentury DPA vyžádal minimálně 26 mrtvých a 20 zraněných. K zodpovědnosti za útok se přihlásilo radikální hnutí Taliban. Při ranním bombovém útoku v centru Kábulu navíc zemřelo minimálně 15 lidí a dalších 250 osob bylo zraněno, řekl prezidentský mluvčí. Exploze večer zněly celým městem.
07.08.2015 21:10 |

podobné články

Tálibánci zaútočili na penzion v Kábulu. Zabili 9 lidí

 
Dva španělští a čtyři afghánští policisté se stali obětí útoku hnutí Tálibán v diplomatické čtvrti Kábulu. Tálibán zahájil akci namířenou proti penzionu poblíž španělské ambasády v pátek večer místního času a řadu hodin objekt obléhal. Dnes ráno příslušníci afghánských bezpečnostních oddílů všechny čtyři útočníky zabili, oznámila afghánská vláda.
12.12.2015 09:00 |

podobné články

Hrozné. Šel k tálibáncům s ukrytou pistolí. Hrozilo, že se někdo odpálí. Čech, který zachránil „naše“ z Kábulu, promluvil

 
Šéf jednotky české vojenské policie KAMBA poskytl po nejnáročnější operaci svého života rozhovor serveru iROZHLAS.cz. Hovořil o tom, jak musel za brány vojenského letiště v Kábulu, aby zachránil afghánské spolupracovníky. Do bezpečí jich dostal na 130, s tálibánci jednal s ukrytou pistolí.
25.08.2021 16:30 |

podobné články

Syn Češky uvízl se ženou v Kábulu: „Stříleli tu po nás!“ Otřásl jím i teror u letiště

 
V Afghánistánu dál zůstávají lidé s vazbami na Česko. Kromě některých afghánských spolupracovníků a jejich rodin, kteří se nevešli mezi vybrané do třech evakuačních letů, to jsou i lidé, kteří mají české pasy či trvalý pobyt v ČR. Je to případ Omara - ten má navíc i českou matku, která ho jako malého adoptovala. Právě přes ni Blesk Zprávy informoval o choasu po středečním výbuchu. V Kábulu uvízl i se svou manželkou. Na záchranu čekal před letištěm od středy, stříleli na něj Tálibánci, ale údajně i Britové.
27.08.2021 05:10 |

podobné články

Bývalý mariňák chtěl dostat z Kábulu zaměstnance i zvířata: Plán ztroskotal, musí odletět sám

 
Bývalý příslušník Královského námořnictva Pen Farthing založil v Kábulu charitu Nauzád. Ta se zaměřuje na záchranu zvířat, především koček a psů. Když se v Afghánistánu dostalo k moci extremistické hnutí Tálibán, bývalý voják si dal za cíl, že ze země dostane všechen svůj afghánský personál i asi více než sto domácích mazlíčků. Jenže situace se změnila a po cestě na letiště Tálibánci provádí kontroly. Pen tak zřejmě bude muset odletět sám.
27.08.2021 10:45 |

podobné články

Talibanci, kteří obsadili hotel a vzali rukojmí, jsou mrtví. Odolávali 12 hodin

 
Afghánské bezpečnostní složky dnes ráno zabily bojovníky hnutí Taliban, kteří v hotelu na okraji Kábulu zadržovali desítky rukojmích. Při akci přišlo o život 13 lidí.
22.06.2012 10:10 |

podobné články

Tálibán začal hon na lidi a chce Islámský emirát. Prezident prchl, jeho palác obsadili

 
Radikálové z islamistického hnutí Tálibán vstoupili do metropole Kábul. Z města, které zachvátil chaos, se na poslední chvíli snaží uprchnout tisíce lidí. Povstalci postupují bez jakéhokoli odporu ze strany armády a bezpečnostních složek a mají v plánu vyhlásit Islámský emirát Afghánistán. Prezident Ašraf Ghaní uprchl do Tádžikistánu či Uzbekistánu, přesné místo vláda tají. Podle agentury Reuters ovládli tálibánští bojovníci prezidenský palác. A ve městě již začalo i pronásledování odpůrců, zrádců či zlodějů a trestání dle práva šaría.
14.08.2021 20:25 |

podobné články

Technici poprvé od března vstoupili do reaktoru Fukušima 1

 
Japonští technici dnes vstoupili do budovy prvního reaktoru jaderné elektrárny Fukušima 1, aby tam instalovali ventilační zařízení, které zde má snížit radiaci. Je to poprvé, co lidé vstoupili do tohoto objektu od březnového zemětřesení a následné vlny cunami, která elektrárnu vyřadila z provozu.
05.05.2011 07:55 |

podobné články

Německo přitvrzuje: Začne vracet Syřany do zemí, kde vstoupili do EU

 
Německo začne znovu vracet syrské běžence do zemí, kde poprvé vstoupili na území Evropské unie. Oznámil to mluvčí ministerstva vnitra s tím, že by opatření mělo snížit počet lidí, kteří do Německa přicházejí. Vracení běženců do země, kde vstoupili do EU, předpokládají evropské dohody, Berlín je však letos v srpnu přestal uplatňovat pro uprchlíky ze Sýrie. Zatím není jasné, kdy konkrétně se Němci k předchozí praxi vrátí.
11.11.2015 13:11 |

podobné články

Talibanci popravili šest afghánských policistů setnutím hlavy

 
Talibanci na severu Afghánistánu zaútočili na několik vládních budov a policejních stanic. Povstalci šesti policistům usekli hlavu, informuje ve středu agentura Reuters s odkazem na velení NATO v Afghánistánu.
21.07.2010 12:40 |

podobné články

V Pákistánu dopadli vrahy horolezců: Tálibánci Slováky brutálně popravili!

 
Zbaběle zajali skupinu neozbrojených horolezců, které pak chladnokrevně popravili. Nad Tálibánci, kteří stojí za smrtí osmi lidí, včetně Slováků Antona Dobeše (†50) a Petera Šperky (†57), však konečně v Pákistánu spadla klec.
06.09.2013 21:10 |

podobné články

Bizarní video: Tálibánci si vyrazili na autodrom, oblíbili si i kolotoč s poníky

 
Rychlý postup islamistického hnutí Tálibán v Afghánistánu všechny šokoval. Zdá se však, že nejvíce v klidu jsou samotní Tálibánci. Na videích, která se šíří na sociálních sítích, jsou vidět, jak skáčou na trampolíně a dovádějí na autodromu.
17.08.2021 15:40 |

podobné články

VIDEO Po práci legraci. Svět se baví Talibanci v posilovně a na dětské atrakci

 
Chaos, nejistota a strach, to jsou slova, která z části popisují aktuální situaci v Afghánistánu. Ten v nedávných dnech dobyl Tálibán. Kromě toho sociálními sítěmi řádí videa, na nichž si Tálibánci užívají v posilovně prezidentského paláce nebo jezdí na autodromu.
17.08.2021 21:55 |

podobné články

Po práci legraci. Svět se baví Talibanci v posilovně a na dětské atrakci

 
Chaos, nejistota a strach, to jsou slova, která z části popisují aktuální situaci v Afghánistánu. Ten v nedávných dnech dobyl Tálibán. Kromě toho sociálními sítěmi řádí videa, na nichž si Tálibánci užívají v posilovně prezidentského paláce nebo jezdí na autodromu.
17.08.2021 23:20 |

podobné články