Článek

Taliban potvrdil smrt svého vůdce. Už má za něj náhradu

 
Hnutí Taliban ve čtvrtek potvrdilo smrt svého vůdce mully Muhammada Umara. Přesné okolnosti jeho smrti však neprozradilo. Novým vůdcem hnutí byl zvolen Muhammad Mansúr, který byl Umarovým zástupcem. Hnutí také ohlásilo, že odkládá druhé kolo mírových rozhovorů s Afghánskou vládou. 
30.07.2015 19:10 |

podobné články

Podobné články

Taliban přiznal, že smrt svého vůdce dva roky tajil

 
Islamistické hnutí Taliban přiznalo, že smrt svého vůdce mully Muhammada Umara tajilo dva roky a jeho jménem i nadále vydávalo oficiální prohlášení. Zprávu nechtěli šířit na veřejnost, protože podle nich v roce 2013, kdy zemřel, nebyla vhodná situace. Jeho smrt by vyvolala mocenský boj a hnutí by tak oslabila. 
31.08.2015 19:26 |

podobné články

Tálibán zveřejnil záznam, který má vyvrátit zprávy o smrti vůdce

 
Radikální hnutí Tálibán dnes zveřejnilo zvukovou nahrávku, na které údajně hovoří jeho nový vůdce mulla Muhammad Mansúr. Tálibán se tak snaží vyvrátit zprávy o tom, že Mansúr byl tento týden těžce zraněn, či dokonce zabit při přestřelce v Pákistánu. Informovala o tom agentura Reuters.
06.12.2015 09:55 |

podobné články

Prý zemřel vůdce Talibanu Muhammad Umar. Od roku 2011 už poněkolikáté

 
Server BBC dnes uvedl, že vládní afghánské zdroje mají informace o smrti vůdce islamistického hnutí Taliban mulla Muhammada Umara. Taliban se k tomuto sdělení zatím nevyjádřil. Dosavadní zprávy o Umarově smrti, které se v médiích několikrát objevily již v minulosti, ale vždy popřel.
29.07.2015 12:41 |

podobné články

Vůdce al-Káidy přísahal věrnost vedení Tálibánu: Spojují síly proti Islámskému státu

 
Vůdce teroristické organizace al-Káida Ajmán Zavahrí oznámil věrnost novému vůdci afghánského hnutí Tálibán Muhammadu Mansúrovi. Tálibán a al-Káida tak spojují síly proti Islámskému státu, který se snaží získat v Afghánistánu příznivce.
14.08.2015 22:25 |

podobné články

Taliban zbičoval a zabil těhotnou Afghánku

 
Taliban tvrdě trestá provinění proti svému pojetí islámu. Minulý týden zabili přívrženci Talibanu tým deseti lidí, kteří šířili v Afghánistánu křesťanství. Nyní přišla zpráva, že další obětí byla těhotná žena. Taliban ji odsoudil k trestu smrti. Byla prý cizoložnice.
09.08.2010 17:20 |

podobné články

Taliban zahájí jarní ofenzívu proti Západu, k pomoci vyzval i civilisty

 
Afghánské hnutí Taliban dnes oznámilo, že v neděli zahájí jarní ofenzívu proti mezinárodní vojenské koalici. Její součástí prý budou útoky na zahraniční i domácí vojáky. V prohlášení Taliban vyzývá civilisty, aby se drželi stranou a nevyhledávali početnější shromáždění.
30.04.2011 12:00 |

podobné články

Taliban cílí na prince: Zabijeme Harryho!

 
Bojovníci afghánského islamistického hnutí Taliban udělají maximum pro to, aby zabili britského prince Harryho, který minulý týden zahájil svou druhou bojovou misi v Afghánistánu jako pilot bojového vrtulníku Apache. Oznámil to dnes mluvčí hnutí. Taliban již prý má připravený plán útoku, jehož cílem je zneškodnit 27letého vojáka, který je třetí v pořadí následníků britského trůnu.
10.09.2012 14:50 |

podobné články

Osobnosti: princ Harry (236 článků)

Tálibán hrozí dvěma televizním stanicím: Zaútočíme na vás!

 
Afghánské extremistické hnutí Tálibán prohlásilo, že dvě hlavní televizní stanice v zemi považuje za „vojenské cíle“ a může proti nim kdykoliv podniknout ozbrojený útok. Soukromé kanály Tolo a 1TV, které často Tálibán kritizují, označili radikálové za „satanské“ a obvinili je z šíření nepravdivých informací.
12.10.2015 23:20 |

podobné články

ODPORNÉ! Tálibán se z útoku raduje a velebí svého mučedníka!

 
Hnutí Tálibán se k sebevražednému útoku na vojáky v Afghánistánu přihlásil bezprostředně po něm esemeskou odeslanou médiím. O několik hodin později na islamistickém webu oslavuje smrt českých vojáků a velebí mučedníka, který jejich smrt odpálením nálože zavinil. O vojácích NATO mluví přitom jako o teroristech.
08.07.2014 15:10 |

podobné články

Taliban volá po odvetě! Chce pomstít smrt vesničanů

 
Členové islamistického hnutí Taliban v pondělí slíbili, že pomstí smrt 16 afghánských vesničanů. Ty o víkendu zastřelil americký voják, informuje agentura AFP.
12.03.2012 07:40 |

podobné články

Taliban slíbil, že pomstí smrt 16 afghánských civilistů

 
Taliban dnes přísahal, že pomstí smrt 16 afghánských civilistů, které v neděli zastřelil americký voják v jihoafghánské provincii Kandahár. Hnutí prý vystupňuje své útoky proti "duševně nemocným americkým barbarům".
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Taliban chtěl bin Ládina postavit před soud, USA neprojevily zájem

 
Afghánský radikální Taliban nabídl v době své vlády v Afghánistánu Spojeným státům, že postaví vůdce teroristické sítě Al-Káida Usámu bin Ládina před soud. Podle rozhovoru, který jeden z členů vedení Talibanu mulla Vakíl Ahmad Mutavakil poskytl stanici Al-Džazíra, o to ale USA neprojevily zájem.
13.09.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Pákistán vyzval Taliban k mírovým jednáním

 
Pákistánský premiér Júsuf Ráza Gílání dnes vyzval vůdce radikálního hnutí Taliban a dalších afghánských militantních skupin, aby zahájili přímé mírové rozhovory s afghánskou vládou.
24.02.2012 11:35 |

podobné články

Nevěřte propagandě nepřítele, volá jeden z teroristických vůdců

 
Radikální hnutí Taliban dnes zveřejnilo zvukovou nahrávku, na které údajně hovoří jeho nový vůdce mulla Muhammad Mansúr. Taliban se tak snaží vyvrátit zprávy o tom, že Mansúr byl tento týden těžce zraněn či dokonce zabit při přestřelce v Pákistánu. Informovala o tom agentura Reuters.
06.12.2015 06:05 |

podobné články

Taliban nemá s nikým slitování: Teroristé obsadili nemocnici

 
Ozbrojenci z hnutí Taliban se při rozsáhlé ofenzivě na severu země zmocnili nemocnice v severoafghánském městě Kunduz. Na Twitteru to uvedl jejich mluvčí. V zařízení je asi 200 lůžek. Policejní zdroj citovaný agenturou Reuters obsazení nemocnice potvrdil, další podrobnosti ale nejsou známy.
28.09.2015 10:55 |

podobné články

BOJE V KANDAHÁRU: Taliban mstí smrt Usámy bin Ládina

 
V jihoafghánském Kandaháru dnes druhým dnem pokračují boje mezi vládními jednotkami a stoupenci islamistického hnutí Taliban, kteří v sobotu zaútočili na objekty provinční správy. Podle agentury Reuters zahynuli nejméně tři členové vládních oddílů, zatímco ztráty na straně povstalců nejsou známy. Počet zraněných jde do desítek.
08.05.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Slovensko oplakává další mrtvé z Afghánistánu: Taliban si pro jejich vojáky včera připravil krutou smrt! Co se stalo?

 
Slováci smutní po dvou svých vojácích, kteří společně s americkým kolegou zahynuli včera, pouhý den po vánočních svátcích, kvůli nastražené pasti, ke které se již hrdě přihlásilo hnutí Taliban.
28.12.2013 14:43 |

podobné články

Taliban zastřelil činitele Nejvyššího soudu

 
V hlavním městě Afghánistánu Kábulu byl zabit činitel Nejvyššího soudu. Zastřelili ho ozbrojenci. K útoku se hlásí povstalecké hnutí Taliban, má na svědomí i smrt dvou amerických vojáků. O tragédii informovala agentura AP, která se odvolává na místní policii.
13.12.2014 11:20 |

podobné články

Tamilští povstalci na Srí Lance potvrdili smrt svého vůdce

 
Povstalci ze srílanské separatistické organizace Tygři osvobození tamilského Ílamu (LTTO) v neděli poprvé přiznali smrt svého vůdce Vélupilláího Prabhákarana.
24.05.2009 22:45 |

podobné články