Článek

Takže změna. Ukrajina se chystá na ofenzivu: Tu ruskou

 
Ruské státní agentury TASS a RIA Novosti zřejmě mají na kontě přešlap. Zveřejnily zprávy, které následně ruské ministerstvo obrany označilo za „provokaci“. Ale nešlo náhodou o klamavou informační operaci? Podle ISW je to možné. Mezitím podzimní počasí brzdí válečné akce obou stran. Ukrajinci se prý teď chystají na očekávanou ruskou zimní ofenzivu.
14.11.2023 09:55 |

podobné články

Podobné články

Ukrajina nechce jednat, Putin v pátek zastavil ofenzivu, hlásá Kreml. Kyjev: Další lež

 
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby umožnily prostor k vyjednávání. Dnes boje obnovily, protože Ukrajina podle Kremlu vyjednávat odmítla, řekl to mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Poradce ukrajinského prezidenta v reakci uvedl, že Kyjev jednat chce, ale odmítá přistupovat na ultimáta či nepřijatelné podmínky. Podle něj ale Moskva ofenzivu nepřerušila.
26.02.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků)

Změna na každý den – a váš život bude šťastnější!

 
Změna je život. Určitě i vy tuhle větičku znáte a věřte, že se neříká jen tak pro nic za nic. Není každý den posvícení a jistě i vy o tom víte své. Někdy se člověku zkrátka nedaří, má den blbec, všechno mu přijde hloupé a nudné – a někdy si za takové dny můžete vy sami! Přesně tak, čtete správně. Stejně jako si den můžete zkazit si jej můžete i zpříjemnit a mnohdy je to snazší, než si vůbec dokážete představit. Náš dnešní článek vám ukáže, jak na to. Přinášíme vám změnu na každý jeden den v týdnu, kterých budete-li se držet, váš život rázem promění ve šťastnější, veselejší a radostnější. Nestojí za to naše změny zkusit? Změna na pondělí: Dost bylo bílé! Ať si to přiznáte nebo ne, barvy vás v mnohém ovlivňují. Naše první změna se proto týká bílé barvy – pokud máte v šatní skříni bílé kousky oblečení, dnešní den na ně zapomeňte. Pondělí totiž patří jasným odstínům! Změna na úterý: Projděte se! Nechte internet internetem a jděte ven. Čerstvý vzduch vám udělá dobře, na procházce si pročistíte mysl a navíc uděláte něco málo pro své zdraví. Přizvete-li si na procházku i partnera, pak vám hned bude veseleji – přeci jen ve dvou se to lépe táhne! Změna na středu: Udělejte něco bláznivého! Svět patří bláznům! Středeční změna proto žádá jediné: odhoďte na chvíli vážnou tvář a udělejte něco, co obvykle neděláte. Něco ulítlého, něco šíleného, něco bláznivého! Stačí jedna maličkost a bude vám lépe. Změna na čtvrtek: Staňte se na chvíli dítětem! Děti vás mohou mnohému naučit. Není žádným překvapením, že děti jsou šťastné mnohem častěji, nežli dospělí, tak se jimi inspirujte a ve čtvrtek se alespoň na chvíli staňte malým dítětem. Rázem se na svět budete dívat z úplně jiného úhlu pohledu. Změna na pátek: Ranní... Čtěte více Příspěvek Změna na každý den – a váš život bude šťastnější! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
07.08.2015 08:30 |

podobné články

Rusko prý po pauze obnovilo ofenzivu. Žádná pauza nebyla, namítá Kyjev

 
Ruské vojenské jednotky podle Kremlu v pátek pozastavily ofenzivu na Ukrajině, aby daly prostor k vyjednávání. Dnes boje obnovily, protože Ukrajina podle Kremlu vyjednávat odmítla, řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Poradce ukrajinského prezidenta v reakci uvedl, že Kyjev jednat chce, ale odmítá přistupovat na ultimáta či nepřijatelné podmínky. Podle něj ale Moskva ofenzivu nepřerušila.
26.02.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků)

Ukrajina se chystá na ruskou ofenzivu: Češi ukázali video nastoupených vojáků, mnozí se nevrátí

 
Ukrajinci se připravují na novou ofenzivu, kterou ohlásila ruská armáda na území Donbasu. Stránka Češi na Ukrajině na Facebooku ukázala několik videí s nastoupenými ukrajinskými vojáky. "Další kluci v chumlu před tím, než půjdou tam, kde tomu my říkáme šmelc. Prostě místo, kde v normálním životě nechcete být. Mnozí se nevrátí, vědí to, přesto jdou," okomentovala silné záběry stránka.
12.02.2023 13:00 |

podobné články

„Ubohý útok.“ Německý expert nevěří na ukrajinské vítězství

 
Německý expert na bezpečnost a politiku Markus Kaim očekávanou jarní ofenzivu označuje za „ubohý útok“. Jisté podle něj je i to, že Ukrajina nemůže postoupit na celé frontě vzhledem k tomu, že je delší než 1 600 kilometrů. Plán na ofenzivu podle experta brzdí i dodávky zbraní, Ukrajina by tanků potřebovala ne desítky, jež jí byly poslány, ale stovky. Rusko na ukrajinský útok čeká, obranné linie na Krymu jsou připravené.
19.04.2023 21:50 |

podobné články

EU chystá na listopad asijskou obchodní a diplomatickou ofenzivu

 
Asijskou diplomatickou a obchodní ofenzivu si na tento měsíc naplánovala Evropská unie. První z významných schůzek se uskuteční v pátek, kdy Brusel navštíví jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje. Jednání na vysoké úrovni jsou ještě na tento měsíc připravená také v Japonsku a Číně.
07.11.2013 13:01 |

podobné články

Vladimir Putin chystá další ofenzivu, tvrdí Ukrajinci. Dojde k ní prý po Silvestru

 
Vysocí ukrajinští představitelé podle listu The Guardian tvrdí, že se Vladimir Putin připravuje na další velkou ofenzivu v novém roce. A to navzdory sérii ponižujících neúspěchů na bojišti v posledních měsících.
17.12.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků)

Putin chystá novou ofenzivu a sází na vleklou válku, píše agentura Bloomberg

 
Ruský prezident Vladimir Putin připravuje na Ukrajině novou ofenzivu a zároveň zoceluje svou zemi pro konflikt se Spojenými státy a jejich spojenci. Šéf Kremlu přitom očekává, že tato válka potrvá roky, napsala s odvoláním na činitele a poradce obeznámené se situací agentura  Bloomberg .
27.01.2023 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5199 článků)

Ukrajina používá zakázané miny, padlo. Bráníme se, zní odpověď

 
V Kramatorsku po ruském raketovém útoku nejméně tři lidé zemřeli a dalších 20 bylo zraněno. Lidskoprávní organizace Human Rights Watch v této době kritizuje Ukrajinu za použití lehkých pěchotních min, tzv. motýlích min, jejichž využití zapovídají mezinárodní úmluvy. Ukrajina se brání, že jen naplňuje své právo plynoucí z Charty OSN a brání své území proti agresorovi. Rusko prý navíc chystá další velkou ofenzivu.
02.02.2023 08:35 |

podobné články

Putin se chystá rozpoutat další peklo. Na výročí války vrhne do boje všechno co má, obává se Ukrajina

 
Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov varoval, že Rusko chystá novou ofenzivu ve válce na Ukrajině. „Oficiálně oznámili 300 000, ale když vidíme vojáky na hranicích, podle našich odhadů je to mnohem víc,“ uvedl ministr pro francouzskou televizi BMFTV k odhadu počtu nově mobilizovaných. Nový útok ruských sil by podle něj mohl začít na výročí zahájení války, tedy 24. února.
02.02.2023 15:00 |

podobné články

Tisíce mariňáků spustily ofenzivu na jihu Afghánistánu

 
Americká námořní pěchota zahájila velkou ofenzivu na jihu Afghánistánu. Proti Talibanu je nasazeno 4500 vojáků.
02.07.2009 15:25 |

podobné články

Taliban zahájí jarní ofenzívu proti Západu, k pomoci vyzval i civilisty

 
Afghánské hnutí Taliban dnes oznámilo, že v neděli zahájí jarní ofenzívu proti mezinárodní vojenské koalici. Její součástí prý budou útoky na zahraniční i domácí vojáky. V prohlášení Taliban vyzývá civilisty, aby se drželi stranou a nevyhledávali početnější shromáždění.
30.04.2011 12:00 |

podobné články

Povstalci zahájili mohutnou ofenzivu, spolu s NATO táhnou na Tripolis

 
Libyjští povstalci zahájili dnes časně ráno ofenzivu proti silám libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, které se nacházejí přes 50 kilometrů jižně od metropole Tripolisu, a dobyly v tamějších horách dvě obce.
06.07.2011 20:15 |

podobné články

Syrská armáda zahájila ofenzívu proti městu Homs

 
Syrská armáda dnes zahájila ofenzívu proti částem města Homs, které má v rukou opozice. Homs je třetí největší město země a má za sebou velmi těžké boje z minulých měsíců. Je považováno za centrum dvouletého boje proti režimu v Damašku. Podle zdrojů agentury Reuters armáda útočí na čtvrť Chaldíja. Státní televize hlásí rychlý postup vládních sil. 
29.06.2013 14:05 |

podobné články

Tvrdé boje v Gaze: Izraelská armáda přitvrdila ofenzivu!

 
Izraelská armáda oznámila, že rozšířila svou pozemní ofenzivu v palestinském Pásmu Gazy. Do Pásma byly vyslány nové izraelské vojenské posily. Armáda současně ohlásila, že při bojích v Pásmu Gazy padli další dva její vojáci.
20.07.2014 07:40 |

podobné články

Povstalci přiznali ofenzivu. Při útoku na Mariupol zemřelo nejméně 27 lidí

 
Během dnešního ostřelování přímořského města Mariupol na východě Ukrajiny údajně zemřelo nejméně 27lidí a další desítky byly zraněno. Separatisté nejdříve útok popírali, odpoledne však přiznali ofenzivu.
24.01.2015 11:42 |

podobné články

Ukrajinská armáda zahájila ofenzivu u Mariupolu

 
Ukrajinská armáda oznámila, že zahájila ofenzivu proti proruským separatistům u východoukrajinského přístavu Mariupolu. Povstalci naopak prohlásili, že se jim podařilo zcela obklíčit ukrajinské vládní jednotky v oblasti strategického města Debalceve. Obě strany konfliktu se zřetelně snaží získat maximální část území, aby si zajistily co nejsilnější pozici před plánovaným středečním summitem o ukrajinské krizi v běloruské metropoli Minsku. Informuje o tom ČTK.
10.02.2015 12:26 |

podobné články

Ukrajinská armáda zahájila ofenzivu u Mariupolu: Proruští povstali tvrdí, že území mají pod kontrolou oni!

 
Ukrajinská armáda dnes oznámila, že zahájila ofenzivu proti proruským separatistům u východoukrajinského přístavu Mariupolu. Povstalci naopak prohlásili, že se jim podařilo zcela obklíčit vládní jednotky v oblasti strategického města Debalceve. Podle prezidenta Petra Porošenka navíc rebelové raketovým útokem zasáhli velitelství ukrajinské armády pro operace na východě země, které se nachází ve městě Kramatorsku. Obě strany konfliktu se zřetelně snaží získat maximální část území, aby si zajistily co nejsilnější pozici před plánovaným středečním summitem o ukrajinské krizi v běloruské metropoli Minsku.
10.02.2015 13:50 |

podobné články

USA tvrdí, že separatisté chystají na Ukrajině novou ofenzivu

 
Podle amerického ministra obrany Ashtona Cartera proruští separatisté bojující na východě Ukrajiny připravují novou ofenzivu. Carter to včera uvedl v americkém Senátu. Podobný názor má také vrchní velitel NATO v Evropě Philip Breedlove.
07.05.2015 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Carter Carter (72 článků)