Článek

Takže VUML. Stát do vás tu ideologii napere. Žantovský za vás přečetl novou strategii proti dezinformacím

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Návrh slovenského zákona o mediálních službách je likvidační aktivitou směřující k tomu, aby z veřejného prostoru zmizely všechny alternativní názory a aby zněl unisono jeden propagandistický hlas. Končící Babišova vláda v minulém týdnu schválila podobný projekt. „Stát ztrácí monopol na schopnost indoktrinovat občana svou ideologií, jedinou povolenou pravdou, a to mu pochopitelně vadí,“ komentuje Petr Žantovský počínání politických reprezentací, které je zcela pod taktovkou Evropské komise a její chystané regulace digitálních služeb ve snaze „ochránit hodnoty demokracie a svobody“.
04.12.2021 08:15 |

podobné články

Podobné články

Analytik Žantovský dává tip centru proti dezinformacím. Jde o velmi známé jméno

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Proti strachu a nenávisti se dá bojovat všelijak, jak se ukázalo na heslech odpůrců pražského setkání představitelů euroskeptických stran. Srdce novinářů bilo na straně hloučku těch, co jsou demokracii a mírumilovnosti na hony vzdáleni. Česká média se nevyznamenala ani tehdy, když zapomněla informovat o tom, čemu byla vystavena ukrajinská televize NewsOne poté, co jako jediná vysílala protivládní demonstraci. Petr Žantovský má v závěru svého pravidelného zamyšlení tip pro Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, jímž není nikdo jiný než Karel Čapek.
23.12.2017 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (244 článků)

„Slačálek by si ušetřil ostudu a nálepku lháře, kdyby si to zjistil!“ Petr Žantovský tvrdě zúčtoval s autorem hanopisu

 
Levicově orientovaný politolog Ondřej Slačálek se vyjádřil k faktu, že byl mediální analytik Petr Žantovský navržen coby kandidát do Rady ČTK. Ve svém článku se vyjadřoval tak, že to Žantovský nechtěl nechat bez odpovědi a zareagoval. Slačálek např. označil Žantovského za „lžidocenta“, „Klausova dvorního normalizátora“ a tak podobně. Raději se podívejte sami, jak na to Žantovský zareagoval.
30.08.2017 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (292 článků)

To je sranda: Petr Žantovský se ujal své funkce v ČTK. A někoho z toho málem klepla pepka

 
Konspirátor Žantovský. Redaktorka serveru Forum24 Johana Hovorková se ve svém novém článku pěkně zostra trefuje do novináře Petra Žantovského. A co je důvodem? Zasedala Rada ČTK, jejímž je Žantovský členem. A Žantovský si na zasedání stěžoval.
03.07.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (292 článků) , Petr Johana (16 článků)

Okamura: To Hamáček je extrémista. Podporuje zvrácenou ideologii nového světového řádu

 
Předseda SPD Tomio Okamura udeřil na sociální demokraty. Pokud předseda ČSSD tvrdí, že SPD patří mezi extremistická hnutí, tak podle Okamury je pravda zcela jiná. To ČSSD je podle něj extremistickou stranou, která podporuje islámský fanatismus, diktátorskou evropskou ideologii a zvrácenou ideologii nového světového řádu.
02.07.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2851 článků)

Kdyby Klaus četl Baťu, mohli jsme mít strategii rozvoje, rozohnil se Babiš

 
Kdyby si Václav Klaus jako první premiér samostatné ČR přečetl knihu od Jana Antonína Bati Budujme stát pro 40 000 000 lidí, mohl by rozvoj země vypadat jinak. Ve středu večer v ČT to prohlásil ministr financí Andrej Babiš. Podle šéfa státní kasy nemá Česko strategii, stát neví, kolik se rodí dětí a ani nepochopil, k čemu jsou evropské fondy.
03.09.2014 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10750 článků) , Andrej Babiš (24455 článků)

ČT, Bakalův Respekt, Slonková a novinářka podepsaná pod svinstvem. Petr Žantovský zjistil ledacos zajímavého o skupině vedoucí tažení proti dezinformacím

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize znovu prokázala své spříznění s bakalovským Respektem, když mohutně propagovala zvláštní číslo týdeníku o dezinformacích v pořadu Newsroom ČT24. V tradičním zamyšlení nad mediálními zajímavostmi uplynulého týdne se Petr Žantovský pozastavuje nad překvapivým hazardem lidovců, ale i nad tím, proč se celoživotní vědec Jiří Drahoš, který je bez jakékoli politické barvy, se sedmdesátkou na krku rozhodl vyměnit bádání za pouliční maškarádu.
01.04.2017 14:10 |

podobné články

Bezpečnostní analytik varuje: Rusko se poučilo z chyb. Má zcela novou strategii

 
Rusko se dokázalo poučit z chyb, kterých se dopustilo před šesti lety při válce s Gruzií o území Jižní Osetie. Východní mocnost tak vytvořila novou strategii, která se možná bude uplatňovat v dalších konfliktech v tomto století a která vznikla propojením různých prvků různých vojenských strategií. O tomto názoru bezpečnostního analytika Lukáše Visingra informuje server iDnes.cz.
09.08.2014 17:10 |

podobné články

VIDEO Šmejdi, udeřila Helena Langšádlová proti propagandě a dezinformacím, když proti ní seděl Jiří Ovčáček

 
Ruští šmejdi šíří pomluvy mezi 500 miliony lidí, to se musí zarazit. V reakci na tzv. boj s propagandou to v pořadu PL TV Horké téma uvedla poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Protivníkem v diskusi jí byl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, podle něhož je útvar proti dezinformacím škodlivý. „Zbývá ještě trestat smrtí za poslech ruského rozhlasu,“ pustil se do političky TOP 09.
08.03.2017 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (312 článků)

Obrovské pochybení České televize, jak se to mohlo stát?! Petr Žantovský užasle sledoval, co si dovolil host přímo ve studiu

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Svatoštěpánským projevem prezidenta Miloše Zemana a mediální odezvou na něj se zabývá Petr Žantovský v posledním letošním ohlédnutí za aktuálními zajímavostmi ze sdělovacích prostředků. Vyzdvihuje rozhovor o fake news a cenzurování zpráv, který si přečetl na iDnes.cz. Naopak v České televizi už je asi možné úplně všechno, když v debatě politiků o zákazu kouření nechají jednoho z hostů ve studiu kouřit. Za sprostotu nejhrubšího zrna a za největší vlastní branku politického marketingu celého letošního roku pak považuje heslo prezidentského kandidáta Pavla Fischera.
30.12.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků) , Pavel Fischer (234 článků) , Petr Pavel (912 článků)

Piráti ke zřízení útvaru boje proti dezinformacím: Ministerstvo pravdy nechceme

 
Jako z Orwelova románu 1984 působí zřízení útvaru boje proti dezinformacím, které dnes ohlásil ministr vnitra Milan Chovanec.
22.10.2016 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

„Ani mně, ani mým dětem nebude dvacet ‚vyvolených‘ kázat, co je a co není pravda!" Ivan Gabal zvedl ze židle Babišova poslance

 
„Pokud se panu kolegovi Gabalovi nelíbí mé tvrzení, že proti dezinformacím je účinný pouze „selský rozum“ plus práce kompetentních složek bezpečnostního systému našeho státu (což CTHH určitě není a nebude) - je to jeho právo. Ale také jediné co s tím může udělat," reagoval pro ParlamentníListy.cz poslanec Bohuslav Chalupa na slova Ivana Gabala, který na Youtube namluvil videoblog, ve kterém tvrdil, že proti dezinformacím se musíme bránit. "Jestliže někdo říká, že se bránit nemáme, jako by říkal - okolo domu chodí zloděj, nechte dveře otevřené," varoval Gabal.
17.01.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Chovanec byl nejhorší ministr. Centrum proti dezinformacím k ničemu. Pitná voda v ohrožení. Topolánek, jak to říct slušně..., rozjel se před lidmi generál Randák

 
Jak může premiér nejzkorumpovanější vlády v novodobých českých dějinách Mirek Topolánek být prezidentským kandidátem? Zasáhne do voleb Rusko tak jako ve Spojených státech? Výsledek nejhoršího ministra vnitra Chovance v boji proti dezinformacím je téměř nulový a celé centrum je k ničemu. To mimo jiné zaznělo z úst bývalého šéfa civilní tajné služby, generálmajora Karla Randáka, na setkání s plzeňskými studenty v rámci Diplomatické simulace. Několik desítek chlapců a děvčat si vyslechlo rovněž informace o strategické bezpečnosti, kdy bychom neměli okouzleni penězi, prodávat třeba Číňanům zásadní společnosti, bezpodmínečně nutné pro chod státu. Stejně tak jako Rusům přihrávat výstavbu Temelína. Došlo i na Snowdena, který řádně zavařil nejen CIA. A přítomní se dozvěděli, že vše je vlastně monitorováno…
22.11.2017 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2408 článků)

Hrad v rámci „boje proti dezinformacím“ nebude poskytovat informace vybraným médiím

 
Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář v pátek oznámil, že Hrad nebude poskytovat informace některým vybraným médiím. Své rozhodnutí obhajuje bojem proti dezinformacím.
21.05.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků) , Vratislav Mynář (1401 článků)

Hrad už nepromluví s Respektem, Seznamem nebo pořadem 168 hodin. Bojuje proti dezinformacím, vysvětlil kancléř Mynář

 
Spadla klec. Boj proti dezinformacím započal. Kancléř Mynář bouchnul do stolu. Hrad už prý nikdy nepromluví s vybranými médii. Prý šíří lži a dezinformace. Typické praktiky dezinformačních médií byly totiž odhaleny. Tipnete si, o která média jde? Na Kavčích horách nebudou rádi. A na závěr padla výzva pro Deník N. Ve hře je i veřejná omluva.
21.05.2021 20:15 |

podobné články

Gregorová (Piráti): Na Taiwanu vznikne společné centrum boje proti dezinformacím

 
Příležitost pro nové obchodní vztahy, investice i vznik společného centra proti dezinformacím. To jsou výsledky historicky první návštěvy Taiwanu, ze které se minulý týden vrátila delegace Evropského parlamentu.
10.11.2021 13:45 |

podobné články

Názor není zločin! Lidé, kteří mají problém s Rakušanovou kampaní proti dezinformacím, se shromážďují pod peticí

 
Nová vláda a především pak ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) hodlají začít tvrdě bojovat proti dezinformacím. Kromě státem placené kampaně, která se má soustředit především na vyvracení informací kolujících o onemocnění covid-19, kabinet plánuje další kroky včetně změny legislativy a zpřísnění trestů. Jak se však zdá, pětikoalice může s tímto záměrem tvrdě narazit.
02.02.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Vondráček (ANO): Na jakém právním základu jede boj proti dezinformacím?

 
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 12. května 2022 k boji proti dezinformacím.
12.05.2022 17:25 |

podobné články

Důchodci, pozor na Gotta! A neříkejte, že 17. listopad byl domluvený, zní varování. Odkud?

 
Web Seznam.cz zprovoznil novou službu. Je to tzv. Sherlock senior, který je „zpravodajem pro seniory věnovaný dezinformacím a řetězovým zprávám“. Vzhledem k listopadovému výročí Sherlock seniory už dopředu připravuje, že na internetu bude rezonovat téma roku 1989, a preventivně jim vysvětluje, o co jde těm, kteří jej využijí k řetězovým mailům nebo jiným dezinformacím.
13.11.2019 11:45 |

podobné články

Petr Žantovský jasně: Svobody ubývá, elity přitvrzují v propagandě. Řádí tu politické úderky, lidé se bojí mluvit nekorektně. Ale rozpad tohoto systému už je blízko

 
ROZHOVOR Manipulativních technik v médiích přibývá a poločas rozpadu na Západě se blíží. A po něm nenastanou zítřky plné pečených kuřat padajících rovnou do úst, uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinář a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský při příležitosti letošního udělování Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku. Řeč přišla i na novou knihu Otevřené dopisy, kterou Žantovský během akce ve Slovenském domě představil. Jejím kmotrem byl ostravský „bard“ Jaromír Nohavica.
21.06.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků) , Petr Svoboda (629 článků) , Petr Svoboda (620 článků) , Petr Svoboda (629 článků)