Článek

Takhle se dnes válčilo o ČT: Kalousek mluvil o zpronevěře, opozice trhala Berkovce na cucky

 
Poslanci vedli debatu o volbě členů Rady ČT. Předseda volebního výboru Stanislav Berkovec (ANO) dostal vynadáno, za „kádrovací dopis“, v němž doporučoval svým kolegům, koho do Rady ČT volit, protože bude k ANO vstřícnější, a koho ne. O slovo se přihlásili Miroslav Kalousek (TOP 09) i Jakub Michálek (Piráti). Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) kolegům vysvětloval, proč potřebujeme silnou veřejnoprávní televizi. Vytáhl koronavirus.
11.03.2020 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2553 článků) , Miroslav Kalousek (6903 článků) , Miroslav Michálek (34 článků)
Podobné články

Všechno jinak. Za únikem mailu poslance Berkovce prý mohla být snaha ho zničit. A velký problém Wollnera

 
ParlamentníListy.cz jako jediné médium přináší syntetický text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Ten se v pátečním zamyšlení pozastavuje nad volbou několika členů Rady ČT, které předcházela bouřlivá diskuse ve Sněmovně. Týkala se především uniknutého e-mailu poslance Stanislava Berkovce (ANO), kde měl kolegům z hnutí vysvětlovat a doporučovat, jak při tajné volbě postupovat.
13.03.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)

V Thajsku byl zatčen muž z ČR hledaný kvůli zpronevěře

 
Thajská policie zatkla na základě zatykače vydaného Interpolem údajně 37letého muže z České republiky. Muž, který je na seznamu hledaných osob Interpolu označován bez diakritických znaků jako David Mrozek narozený v Bohumíně, je podle thajského portálu ThaiVisa.com ve vlasti stíhán kvůli zpronevěře.
10.05.2015 07:45 |

podobné články

Smrt režiséra Heleny Růžičkové (†67) v komedii Trhala fialky dynamitem: Zemřel po operaci kýly!

 
Rozjížděl nekonečný seriál Ulice a natočil řadu filmů, nejvíce je ale spojený s posledním filmovým hitem Heleny Růžičkové (†67) Trhala fialky dynamitem. Režiséra Milana Růžičku (†73), od jehož smrti dnes uplynulo 5 let, ale s Růžičkovou pojilo více!
04.03.2016 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Helena Růžičková (130 článků) , Milan Růžička (12 článků)

Trhala fialky dynamitem: Prokletý film!

 
Smrt režiséra Milana Růžičky (pohřeb proběhl v pátek) podtrhla fakt, že film Trhala fialky dynamitem si zaslouží označení »prokletý«. Růžička tuhle komedii, kterou filmoví kritici označili za totální brak, natočil v roce 1992. Nikdo z nositelů jména Růžička, kteří na filmu pracovali, už nežije. A mnohé další aktéry potkal také zlý osud. Zaútočila na ně a jejich blízké zhoubná choroba, jiné zase ovládl démon alkohol. Producenta Rudolfa Hošnu teprve před pár dny propustili po čtyřech letech z vězení!
14.03.2011 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Růžička (12 článků)

Bouřka na Rock for People trhala stany a Faith No More odjeli

 
Bouřka a přívaly deště zničily dobrou náladu i na festivalu Rock for People. Tisíce návštěvníků se musely kvůli intenzivnímu dešti a vichru schovat do nedalekého hangáru na letišti. Silná bouřka trhala stany a způsobila výpadek elektřiny. Festival byl přerušen.
05.07.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Faith Faith (89 článků)

Milý dlužníku mých deseti milionů, oslovil Kalousek veřejně Babiše

 
Poslanecká sněmovna se dnes navzdory kritickým postojům opozice snaží o schválení základních ukazatelů návrhu státního rozpočtu pro příští rok. Pravicová opozice přitom začala do koalice tít hlavně kvůli výši schodku, jenž má být 100 miliard korun. Podle opozice by ale měla být čísla nastavená na schodek sedmdesáti miliard, což dnes koalici připomněl hlavně exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Kalousek proto navrhl vrácení rozpočtu vládě k přepracování.
21.10.2015 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6903 článků)

Rakušan řádil kvůli ČT: Jde vám o odstřelení Dvořáka

 
Poslanecká sněmovna volí šest členů Rady České televize v atmosféře rozhořčení opozice z uniklých e-mailů předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce. Zbyněk Stanjura hned na úvod vyzval k jeho odvolání a začal tím velmi ostrou debatu.
11.03.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (273 článků)

Válka o ČT: Němcová přednesla procítěný projev. Jenže pak dopadla takto

 
Poslanecká sněmovna volí šest členů Rady České televize v atmosféře rozhořčení opozice z uniklých e-mailů předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce. Zbyněk Stanjura hned na úvod vyzval k jeho odvolání a začal tím velmi ostrou debatu. A ve vypjaté atmosféře se vyřádila i jeho kolegyně Miroslava Němcová.
11.03.2020 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1480 článků) , Zbyněk Stanjura (273 článků)

Babišův poslanec kádroval kandidáty do Rady ČT. Opozice zuří, Faltýnek ho potopil

 
Opoziční kluby ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN ve středu vyzvaly předsedu sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) k rezignaci na tuto funkci. Pokud Berkovec nerezignuje, je šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura připraven vyvolat jednání o jeho odvolání. Důvodem je uniklý Berkovcův e-mail, v němž hodnotí kandidáty do Rady České televize (ČT). Berkovec ve Sněmovně řekl, že dá svou pozici v čele výboru k dispozici.
11.03.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (273 článků)

Kalousek vystoupil s důkazy, podle kterých mluvil s Lessym o passatech

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) tvrdí, že policejní prezident Petr Lessy lhal o tom, že nežádal peníze na policejní vozy Volkswagen Passat. Kalousek o tom ve středu mluvil ve sněmovně s tím, že vlastní čtyři dokumenty, které to dokazují. Informuje agentura Mediafax.
18.07.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Miroslav Kalousek (6903 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Takhle vypadá porušování příměří na Ukrajině: U Mariupolu se opět válčilo!

 
Příměří mezi ukrajinskou armádou a povstalci moc dlouho nevydrželo. Dnes se u Mariupolu opět střílelo. A nešlo o pár přestřelek se samopaly, ale byly nasazeny i těžké zbraně! Odpovědnost za útoky jako už obvykle není lehké určit. Obě strany se navzájem obviňují z porušení příměří.
07.09.2014 09:10 |

podobné články

Opozice tlačí na Nečase: Kalousek musí být odvolaný

 
Opozice žádá odvolání ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) kvůli telefonátům policejnímu prezidentovi Petru Lessymu k vyšetřování nákupu letounů CASA. Lessy dnes poslancům bezpečnostního výboru řekl, že také jemu v kauze kolem nákupu letounů CASA Kalousek volal. Ministr mu prý vyčítal postup policie a nevhodnými výroky policii zastrašoval. V dalších telefonátech se prý omluvil. Telefonáty s ministrem financí se prý odehrály 4. července. Kalousek policejního prezidenta vyzval k předložení důkazů.
12.07.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Miroslav Kalousek (6903 článků) , Petr Nečas (9310 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Kalousek se znovu hlasitě oháněl komunistickým fízlem. A začala řežba

 
AKTUALIZACE Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes vysvětloval poslancům, proč se odvolal proti rozhodnutí mandátového a imunitního výboru sněmovny. Ten totiž nedávno uznal, že se má Kalousek omluvit kolegovi z KSČM Zdeňkovi Ondráčkovi za slova o komunistickém fízlovi. Podle slov Kalouska se ale není zač omlouvat. Ondráček před listopadem 1989 sloužil režimu v pohotovostním pluku SNB a těm se prostě prý běžně říkalo "komunističtí fízlové", poznamenal dnes Kalousek a navíc urazil i nepřítomného vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). „Čo to trepeš? Aká parlamentná kontrola, čo je to také, všeci kradnětě a my chceme makať,“ imitoval Kalousek Babiše, čímž narážel na ministrovu špatnou češtinu. Nakonec poslanci nedokázali zaujmout jakýkoliv postoj k jeho výroku a rozhodnutí imunitního výboru tak ani nezrušili, ale ani nepotvrdili.
25.09.2014 12:07 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18035 článků) , Miroslav Kalousek (6903 článků) , Miroslav Jakeš (24 článků)

Kalousek: Dřív by ho noviny roztrhaly na cucky

 
Projev na 54. schůzi sněmovny 11. ledna 2017 k Zákonu, kterým se mění zákon o střetu zájmů:
11.01.2017 16:55 |

podobné články

Jan Hrušínský naznačil: Babiš vás děsí koronavirem, aby odvedl pozornost od voleb do ČT!

 
Již dnes budou poslanci vybírat z kandidátů, které jim vybral volební výbor Poslanecké sněmovny. A na poslední chvíli se stihl strhnout skandál okolo e-mailu předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce, ve kterém doporučoval a nedoporučoval jednotlivé kandidáty. A Jan Hrušínský už vymyslel teorii, že vláda straší koronavirem, aby odvedla pozornost od dnešní volby radních. Radní Šarapatka už požaduje Berkovcovo odvolání. Ozval se i Jan Hřebejk.
11.03.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (419 článků)

Válka o ČT: Výbuch smíchu a vzteku ve Sněmovně. Klaus ml. řekl, co zažíval v ODS, Stanjura nebyl rád

 
Předseda poslaneckého klubu ODS a první místopředseda Fialovy partaje Zbyněk Stanjura se rozpálil hned na úvod volby členů Rady České televize, která dnes probíhá v Poslanecké sněmovně. Stanjura žádal hlavu předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce, teatrálně napodoboval jeho dikci a vykřikoval o komunistických uličních výborech. Jeho extempore znechutilo bývalého poslance ODS Václava Klause, který si vzal slovo a seznámil Sněmovnu s tím, jak funguje v klubu ODS sám Stanjura.
11.03.2020 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9800 článků) , Zbyněk Stanjura (273 článků)

Stanjura (ODS): Pane poslanče Berkovče, rezignujte na svoji funkci dnes a teď a rychle

 
Projev na 41. schůzi Poslanecké sněmovny 11. března 2020, návrh na volbu členů Rady České televize.
11.03.2020 14:56 |

podobné články

Jiří Paroubek: Demagogie české opozice

 
Úkolem opozice především je kontrolovat vládu a upozorňovat na její špatné či nerozumné kroky. Je zajisté také právem opozice občas "mířit na lišku a trefit Maryšku". Dnes je ale potřeba si při posuzování velkých slov opozice připomenout, co se (v nedávné minulosti) podařilo či daří jí.
21.11.2019 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3759 článků)

Jiří Paroubek: Demagogie české opozice

 
Úkolem opozice především je kontrolovat vládu a upozorňovat na její špatné či nerozumné kroky. Je zajisté také právem opozice občas "mířit na lišku a trefit Maryšku". Dnes je ale potřeba si při posuzování velkých slov opozice připomenout, co se (v nedávné minulosti) podařilo či daří jí.
21.11.2019 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3759 článků)