Článek

Tak vypadaly hony a lovy za císaře pána. Podívejte se na historické fotografie

 
Podívejte se na dobové fotografie pořízené do roku 1918 na honech a lovech, které patřily k oblíbeným kratochvílím rakousko-uherské smetánky.
28.03.2021 09:45 |

podobné články

Podobné články

Řezník tygrů z Berouskova zooparku: Pytlák bez zbrojního průkazu organizoval lovy zámožným

 
V dřevěné chatrči se povalovaly mrtvoly chráněných zvířat, všude byly jejich kosti a maso. Kolem byla špína a nepořádek. Zápach byl nesnesitelný. V těchto podmínkách porcoval tygry Miloš H., který je obviněný v obludné kauze masakrování šelem v zooparku u Berouska. Muž, který pracoval jako řezník a preparátor, má velmi pochybnou minulost. V podmínce skončil kvůli pytláctví a nedovolenému ozbrojování. Pro zámožné také pořádal lovy v zahraničí.
20.07.2018 12:55 |

podobné články

Myslivci se budou rojit na východě Prahy: Od listopadu pořádají hony na polní zvěř

 
Dříve v historii byly hony na zvěř doménou především šlechticů. Jen takový František Ferdinand D'Este, následník císařského trůnu, na který nikdy nenastoupil, choval ve své sbírce statisíce zvířecích trofejí. Dnes v Čechách hony pořádají především myslivci. A nevyhnou se ani Praze.
31.10.2018 08:20 |

podobné články

Ochranáři chválí vévodkyni z Cambridge, odmítla jít na královský hon

 
Manželka prince Williama potěšila aktivisty, kteří ji požádali, aby se nezúčastnila tradičního svatoštěpánského honu. Vévodkyně z Cambridge tak následovala princeznu Dianu, která hony a lovy také odmítala. Další články k tématu: Manželka prince Williama zklamala školáky, nepřišla jako princezna Vévodkyně Kate je nejlépe oblékanou ženou Británie Manželka prince Williama nosí oblíbené náušnice po princezně Dianě Vévodkyni Kate čekají první Vánoce s královnou, budou chudší než doma Potvrzeno: Williamova Kate si k chrupu jako ze žurnálu pomohla uměle
29.12.2011 16:20 |

podobné články

Josefa II. nechtějí: Brněnskou radnici zastíní místo císaře čtyři platany

 
Rozhodnuto! Místo čtyřmetrového císaře Josefa II. si Brno před magistrát postaví čtyři vzrostlé platany s kašnou. Radní tak definitivně odmítli postavit doprostřed opravovaného náměstí sochu císaře Josefa II.
19.09.2018 13:35 |

podobné články

V Chemnitz probíhaly „hony na cizince“? Saský premiér řekl jasné ne

 
V Chemnitzu (Saské Kamenici) se hony na migranty, o nichž referovala média a někteří tamní politici, vůbec nestaly, prohlásil saský premiér Michael Kretschmer v zemském parlamentu, kde přednesl vládní prohlášení o dění v Chemnitzu. Snažil se tak konečně udělat jasno v nekončících debatách a spekulacích, kde se podle jeho slov mnoho věcí zbytečně zveličovalo, píše Mladá fronta Dnes.
07.09.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1643 článků)

Na východě Prahy budou střílet: V Šeberově a jeho okolí se do konce roku konají myslivecké hony

 
Že je Praha betonové město, a na jejím území nežijí divoká zvířata? Omyl! A že se na jejím území nekonají myslivecké hony? Ani to není pravda. V Šeberově jich ještě letos chystají několik. Na mušku myslivcům přijdou jednak kachny, jindy zase bažanti. Veřejnost by tak měla dbát na zvýšenou opatrnost, aby náhodou nepřišel někdo k újmě na zdraví.
03.10.2018 11:55 |

podobné články

Ani se šípkovou, ani se zelím. Prymula sebral myslivcům společnou radost z divočáka

 
Zákaz více než 20 lidí na vnějších hromadných akcích se nevztahuje na hony zvěře a výlovy rybníků. Nesmějí ale na ně navazovat společenská shromáždění. Myslivci tak nemusí řešit dilema, jestli si uloveného divočáka dají společně se šípkovou omáčkou, nebo se zelím. Dilema z Hrabalových Slavností sněženek za ně vyřešil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Ale můžou být ještě rádi, na jaře byly společné hony zakázané.
06.10.2020 13:30 |

podobné články

První fotografie Prahy: Výstava ukazuje, jak vypadaly stavby v 19. století

 
Od 19. století se řada míst v Praze proměnila. Jak známé stavby vypadaly dříve, můžete vidět na výstavě v Domu fotografie, který se nachází v Revoluční ulici 5 v Praze 1. Snímky jsou pravděpodobně prvními fotografiemi Prahy, které existují. Nafotil je Rakušan Andreas Groll.
28.02.2016 15:00 |

podobné články

Královna s dětmi i Diana s vykuleným Williamem: Takhle vypadaly vánoční fotografie královské rodiny v průběhu let

 
Britská královská rodina každoročně zveřejňuje vánoční fotografie, které fanoušci přímo milují. O ty letošní se zatím podělili princ William  (38) s Kate  (38) a Charles  (72) s Camillou. V galerii níže si pak můžete prohlédnout, jak vypadaly rodinné snímky v průběhu let.
20.12.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Kate Kate (538 článků) , Diana Diana (121 článků)

Vytvořte si vlastní fototapetu

 
Pravděpodobně každý z nás má doma nějaké fotografie. Přesto, že je digitální doba mají klasické fotografie své nezaměnitelné kouzlo. Některé fotky určitě stojí za to, aby si je člověk vystavil na dobře viditelném místě. Vhodným řešením je určitě obyčejný foto rámeček, který můžete postavit na pracovní stůl či pověsit na zeď. Jestliže však chcete své vzpomínkové fotografie vystavit originálnějším způsobem, poradíme vám jak na to. Mimo to, že budete mít příjemné vzpomínky na očích, si vytvoříte dekoraci, která bude přitahovat zraky ostatních. Kreativní fotografické koláže Fotografické koláže patří v současné době k velmi oblíbeným. Vztahují se k jednomu konkrétnímu tématu. Jedná se třeba o fotografie ze svatby, dovolené u moře, z různých akcí s přáteli a jiné. K tomu je zapotřebí nechat snímky vytisknout, koupit k nim všelijak tvarované rámečky, a ty následně kreativně umístit na stěnu. V tomto ohledu se fantazii žádné meze nekladou, a proto se nebojte nechat vyniknout svojí kreativitu. Fotografie můžete také upevnit pomocí praktických stojanů, které tvoří spojení několika rámečků různě poskládaných. Výjimku netvoří ani různé tvary: například strom, srdíčko či kytka. Tapeta z fotografií Populárnost fototapet je všeobecně známá, a proč si jí nevytvořit sami z vlastních zásob? V případě, že máte zajímavé fotky z různých dovolených, výletů, snímky dětí, neváhejte a vytvořte si vlastní fototapetu na stěnu. Výhodou je, že ji můžete po nějaké době lehce odstranit a nahradit novou. Možností, jak ozdobit svůj interiér s pomocí vlastních fotografií, které se vám líbí, je nespočet. My jsme vám představili dvě z nich a je pouze na vás vybrat si způsob dekorace z fotografií, který vás nejvíce oslovil. Fotografie můžete lepit buď přímo na zeď, nebo na podklad s pomocí běžně dostupného lepidla.   Příspěvek Vytvořte si vlastní fototapetu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
11.09.2015 10:03 |

podobné články

Velké Losiny – pamatují hony na čarodějnice

 
Od roku 1678 do roku 1689 zemřelo na losinském panství v důsledku čarodějnických procesů 56 osob. Jak hony na čarodějnice na našem území v 17....
20.11.2013 13:46 |

podobné články

Velké Losiny – pamatují hony na čarodějnice

 
Od roku 1678 do roku 1689 zemřelo na losinském panství v důsledku čarodějnických procesů 56 osob. Jak hony na čarodějnice na našem území v 17....
27.11.2013 13:27 |

podobné články

Krumer (SPO): Začínají podzimní hony

 
Hony na zvěř, na politické strany, na politiky a na jejich voliče. Jak se má nazvat smrt člověka? Ne vždy je velká ta zem, která je "velká" svojí rozlohou.
05.09.2017 07:40 |

podobné články

Krvavá lázeň! Japonci vraždí delfíny a světu vzkazují, že je to tradice

 
V Japonsku se konají každoroční lovy delfínů. Tento krutý masakr je údajně jejich tradice a i když je proti nim řada odpůrců, rušit je zřejmě nemají v plánu! Podívejte se za jakých strašných podmínek delfíni umírají!
20.01.2014 18:05 |

podobné články

Borhyová, Smetana a další! Podívejte se, jak vypadaly hvězdy TV Nova jako děti

 
Už zítra TV Nova oslaví kulaté 20. narozeniny. Podívejte se, jak její známé tváře vypadaly jako děti, kdy možná ještě netušily, že se stanou součástí jedné z nejsledovanějších televizí.
03.02.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Nova (79 článků)

Filmové scény, jak je neznáme! Podívejte se, jak vypadaly při natáčení a jak na plátně

 
Triky jsou v Hollywoodu čím dál tím používanější a mnohdy už i slzy na tvářích herců při emocionálních scénách nejsou pravé, ale přidané digitálně. Podívejte se na nejpopulárnější scény z filmů, jak vypadaly před úpravou grafiků a expertů a po nich. Budete z toho v šoku!
22.12.2018 15:20 |

podobné články

Jak by vypadaly Hvězdné války s příšernými zvukovými efekty?

 
George Lucas měl s výběrem zvukového mistra Bena Burtta vyloženě šťastnou ruku. Kdyby totiž Hvězdné války neměly tak kvalitní zvukové efekty, tak by nejspíš dopadly hodně špatně. Podívejte se, jak by Star Wars vypadaly s příšerným zvučením.  
24.04.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Ben Burtt (1 článek) , George Lucas (48 článků)

Bardotová bojuje za práva medvědů! Kritizuje New Jersey

 
Francouzská herečka Brigitte Bardotová vyzvala guvernéra amerického státu New Jersey, aby zastavil lovy medvědů. Informuje o tom agentura AFP.
09.12.2011 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Brigitte Bardot (108 článků)

Zabili dalšího lva: Cecilova bratra? V Zimbabwe s okamžitou platností zastavili lovy

 
Po zabití nejznámějšího lva Cecila došlo nyní v Zimbabwe k okamžitému přerušení lovu lvů, leopardů a slonů. A to poté, co se objevila zpráva, že byl zastřelen další lev. Spekulovalo se dokonce o tom, že si pytláci tentokrát počkali na Cecilova bratra Jericha. To se zatím nepotvrdilo.
01.08.2015 22:05 |

podobné články