Článek

Tajné služby stále tápou, kde se vzal covid. Možný únik z laboratoře mají za reálný

 
 Americké rozvědné agentury stále nemají jasno o původu pandemie. Na základě posledních zpravodajských zpráv vysocí představitelé americké administrativy považují domněnku, že koronavirus unikl z laboratoře v čínském Wu-chanu, za stejně pravděpodobnou, jako hypotézu přenosu nákazy ze zvířete na člověka, uvedla stanice CNN. Americký prezident Joe Biden si vyžádal od rozvědek na konci května doplňující zprávu o začátku pandemie. Dostat by ji měl do 90 dnů.
17.07.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (536 článků)
Podobné články

Roman Prymula: Únik z laboratoře ve Wu-chanu je možný, spíše šlo ale o mutaci netopýřího viru

 
O novém koronaviru se už popsaly stohy papíru. Stále se nejen mezi veřejností, ale i mezi odborníky spekuluje, odkud se zákeřný vir, který způsobuje onemocnění COVID-19, vzal. Někdo je toho názoru, že jde o biologickou, uměle vytvořenou zbraň, jiní věří, že jde o přirozenou mutaci viru původem z netopýra. Epidemiolog Roman Prymula promluvil o tom, jak konspirace ohledně koronaviru vidí svým pohledem.
16.04.2020 11:26 |

podobné články

Sobotka chce prošetřit únik informací o výkupném za unesené Češky

 
Úřad vlády nechá prošetřit možný únik informací z Bezpečnostní rady státu (BRS). Právě z ní se údajně do médií dostaly informace o vykoupení dvou mladých žen unesených v Pákistánu. Celou situaci v pondělí zkritizoval předseda ODS Petr Fiala. BRS je podle něj v tuto chvíli nedůvěryhodná. Únik informací považuje za skandální.
08.02.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1962 článků)

„1234“ zapsané v notýsku: Češi s hesly stále tápou, zloději se radují

 
Máte heslo „1234“ u všech svých e-mailových účtů, případně dokonce v internetovém bankovnictví a zná ho celá vaše rodina? Nejste výjimka. Internetoví uživatelé po celém světě stále ještě tápou, jak se chránit v online prostředí. Jaká hesla jsou nejbezpečnější a jak přistupovat k jejich sestavování?
09.01.2017 18:55 |

podobné články

Německé tajné služby prý selhaly. O hrozbě útoků měly vědět dopředu

 
Německý list Die Welt přináší informace o tom, že německé tajné služby měly indicie o tom, že hrozí teroristický útok. České čtenáře o tom informoval SecurityMagazin.cz, podle něhož se německé tajné služby zařadily po bok francouzských a belgických. Tajné služby prý do třetice selhaly.
20.12.2016 20:45 |

podobné články

Vnitřní kontrola prověří možný únik informací o Parkanové, slíbil Lessy

 
Policejní prezident Petr Lessy přikázal policejnímu kontrolnímu odboru, ab prověřil možný únik informací v souvislosti s žádostí o vydání poslankyně Vlasty Parkanové (TOP 09) kvůli vyšetřování nákupu armádních letounů CASA. Její jméno se do médií dostalo dříve, než se informace dostala k předsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové (ODS). Informuje server iDnes.cz.
13.06.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Vlasta Parkanová (709 článků) , Miroslava Němcová (1642 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Benda v ČT komentoval Zemanovo úkolování tajné služby: Přes čáru! Nechápe, co je BIS, a ohrožuje české zájmy

 
Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka manažersky neselhal, usnesla se komise pro kontrolu tajné služby. Na téma v pořadu Interview na ČT24 promluvil člen této sněmovní komise a předseda ústavně-právního výboru Marek Benda (ODS). Požadavek prezidenta Miloše Zemana, aby mu BIS doložila důkazy o ruských špionech a jací čeští občané s nimi mají kontakty, prý ohrožuje fungování tajné služby i zájmy České republiky.
03.12.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (593 článků) , Miloš Zeman (25775 článků)

Hledání pravdy o pandemii: Únik koronaviru z čínské laboratoře naznačila i tajná zpráva USA

 
Americká Národní laboratoř Lawrence Livermorea v tajné zprávě z loňského května uvedla, že hypotéza o možnosti úniku koronaviru z čínské laboratoře zní věrohodně a je potřeba ji hlouběji prošeřit. Napsal to list The Wall Street Journal s odkazem na výpověď nejmenovaných osob seznámených s obsahem utajovaného dokumentu.
08.06.2021 07:00 |

podobné články

Únik ropy do Mexického zálivu zastaví jen nový vrt

 
Vyhloubení nového vrtu do podmořského ropného ložiska je jediný reálný způsob, jak zastavit únik ropy do Mexického zálivu. Vrtání ale potrvá zhruba tři měsíce.
03.05.2010 18:30 |

podobné články

Metody Jamese Bonda? V praxi nemyslitelné, shodují se agenti. Přesto má 007 reálný základ

 
Agent britské tajné služby je ve skutečnosti směsicí vlastností samotného autora a čtyř skutečných pracovníků tajné služby.
26.10.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: James Bond (663 článků)

Únik koronaviru z laboratoře: Vyšetřovatelé WHO to popírají, kde se tedy virus vzal?

 
Experti Světové zdravotnické organizace, kteří pod vedením Bena Embareka v čínském městě Wu-chan vyšetřují původ koronaviru způsobujícím nemoc covid-19, navštívili hlavní místa spojená s počátkem pandemie. Odborníci prozkoumali tržnici, kde měla nákaza vypuknout, i Wuchanský institut virologie, který stojí v centru řady konspiračních teorií o původu nákazy. Expertům z WHO se zatím nepodařilo odhalit původ nového typu koronaviru, Embarek však uvedl, že už teď mohou vyvrátit nějaké konspirace, informoval list Daily Mail.
06.02.2021 10:40 |

podobné články

BP zkouší opět zastavit únik ropy, tentokrát ventilem

 
Společnost BP přiznala selhání ve snaze zastavit únik ropy z poškozeného vrtu v Mexickém zálivu a rozhodla se použít jinou metodu, jak únik ropy zastavit.
30.05.2010 19:00 |

podobné články

Z ropovodu u Skotska UNIKÁ ROPA! NEJHORŠÍ ÚNIK OD ROKU 2000!

 
Shell hlásí další únik ropy do Severního moře. Je to nejhorší únik ropy od roku 2000.
16.08.2011 15:35 |

podobné články

Únik plynu poblíž hlavního nádraží omezil dopravu na magistrále

 
Poblíž pražského hlavního nádraží dnes několik desítek minut unikal plyn, z potrubí někdo odmontoval kohout. Pražská plynárenská únik zastavila, s nynější kontrolou plynového potrubí po výbuchu v Divadelní ulici nesouvisí, řekl mluvčí plynáren Miroslav Vránek. Únik omezil dopravu na magistrále, plyn rozháněli hasiči. Po pachateli pátrají policisté, je podezřelý z obecného ohrožení, sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. 
13.05.2013 13:40 |

podobné články

Kobra odhalila daňový únik při prodeji cigaret až 200 milionů korun

 
Speciální tým Kobra odhalil na Chebsku rozsáhlá daňový únik až 200 milionů korun. Jde o největší odhalený únik při prodeji cigaret v Česku za posledních několik let.
07.04.2015 15:40 |

podobné články

Takto fungují tajné služby. Zasvěcený Oskar Krejčí na příkladu Sýrie názorně ukazuje, jak se daří těm americkým

 
Politolog Oskar Krejčí se zamyslel nad rolí tajných služeb v Sýrii, kde dnes zasahuje Rusko. Západní tajné služby jsou prý ideologicky ovlivněny a jejich informace jsou vykládány tak, jak se to vedoucím činitelům zrovna hodí. To ale neznamená, že by tajné služby neslavily úspěchy. Jeden z nich se odráží v nerozborné jednotě Západu, která je dnes mnohem výraznější než v dobách irácké operace na počátku tisíciletí.
11.10.2015 09:56 |

podobné články

Pochází covid z laboratoře ve Wuhanu? WHO šokuje, nastal obrat

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) nevylučuje, že by koronavirus způsobující onemocnění covid-19 unikl z virologické laboratoře v čínském Wuhanu. „Všechny teorie jsou stále otevřené,” řekl šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Ještě před třemi dny přitom byl takový scénář podle šéfa vyšetřovacího týmu WHO z Wuhanu „velmi nepravděpodobný”. Kromě odlišných stanovisek musí WHO čelit i utajování primárních čínských dat.
14.02.2021 06:20 |

podobné články

Únik informací musí prošetřit tajné služby. Poslanci řešili Hamáčkův plán letět do Moskvy

 
Vláda by měla podle Sněmovny uložit tajným službám a policii, aby prošetřily únik informací v případu Vrbětice. Dolní komora se na tom usnesla po dnešní dvouhodinové debatě o zrušené cestě vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka do Moskvy.
05.05.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3168 článků)

Tajné služby řeší uprchlíky a možný terorismus. Ale pozor! V BIS máte nepořádek, naznačil soud a žalobce

 
Evropa čelí mocné imigrační vlně, riziku možných teroristických útoků a každý dotčený stát proto spoléhá na svoje tajné služby. V této pohnuté době by to tak mělo být i v České republice. Jenže ouha, Vojenské zpravodajství řeší zpackanou akci v Libanonu, kde je v rizikovém území postrádáno pět Čechů, z toho minimálně jeden kmenový příslušník rozvědky. Problém ale má, a ne malý, i Bezpečnostní informační služba – BIS.
01.10.2015 09:56 |

podobné články

Tajné služby: Melete nesmysly a dobře to víte, vzkazuje generál Randák po masakru v Paříži

 
Větší pravomoci a víc peněz mají dostat zpravodajské služby, ale podle bývalého šéfa tajné služby generála Karla Randáka je to jen populismus. „Teď je móda zajímat se o terorismus, o to, jak fungují zpravodajské služby, aby vznikl dojem, že se politici starají o bezpečí lidí. Kdyby jim o to šlo, tak tyhle kroky podnikli dávno,“ prohlásil skepticky bývalý ředitel civilní rozvědky, který už před lety marně žádal o víc peněz.
20.01.2015 17:17 |

podobné články