Článek

Tajná návštěva Ursuly von der Leyenové: Vřelé přivítání od Pekarové Adamové, procházka i pivo

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová je v Praze, kde se sešla s některými českými politiky. Nejprve ji čekalo posezení v restauraci na Kampě s ministrem Marianem Jurečkou (KDU-ČSL), předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a europoslancem Tomášem Zdechovským (KDU-ČSL). Následně se všichni společně vydali směr Karlův most, kde její přítomnost zaznamenali i turisté. Jak vypadá její několikahodinová návštěva v české metropoli krok za krokem, zaznamenala redakce eXtra.cz. 
30.04.2024 17:50 |

podobné články

Podobné články

Markéta Pekarová Adamová učila Ursulu von der Leyenovou točit pivo. Pak se chopila půllitru

 
Do Prahy zavítala šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Sešla se s některými politiky, se kterými se prošla centrem města, a zavítala i do jedné z hospod, kde se za asistence předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a výčepních učila točit pivo. Vše na místě zdokumentoval fotoreportér eXtra.cz.
01.05.2024 11:55 |

podobné články

Piráti: Předsedkyně Evropské komise rezignovala na realitu

 
Komise musí zesílit úsilí v oblasti ochrany demokracie. V zásadním projevu Ursuly von der Leyen chyběla také sebereflexe, týkající se zákona o čipech nebo soukromí evropský občanů. Tak hodnotí pirátští europoslanci poslední projev předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen v aktuálním volebním období.
15.09.2023 07:25 |

podobné články

EU chystá dvanáctý balík protiruských sankcí, uvedla po summitu von der Leyenová

 
Evropská unie připravuje dvanáctý balík sankcí na Rusko kvůli jeho napadení Ukrajiny, uvedla dnes po summitu EU předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. EU chce zejména postihnout zisky, které Rusku plynou z vývozu diamantů. Podle von der Leyenové o tom jedná s jednotlivými členskými zeměmi i partnery ze skupiny G7. EU se též na summitu shodla na další pomoci Ukrajině. Dalším významným tématem vrcholné dvoudenní schůzky, která dnes skončila, byla podpora legální migrace, zamezení té nelegální nebo rozvoj konkurenceschopnosti.
27.10.2023 18:05 |

podobné články

Hnízdil přesně ví, o co jde v průšvihu von der Leyenové

 
Dva měsíce před volbami do Evropského parlamentu čelí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyšetřování kvůli možné korupci v souvislosti s nákupem vakcín proti covidu od firmy Pfizer. „Zavání to megakorupcí a největším tunelem v evropském zdravotnictví všech dob,“ říká pro ParlamentníListy.cz lékař Vladimír Čížek. „Dnes už málokdo pochybuje o tom, že se od počátku jednalo o plánovaný, sofistikovaný podvod,“ přidává se Jan Hnízdil. „Nedělám si iluze, že by vyšetřování mohlo stát paní von der Leyenovou svobodu,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz advokát Tomáš Nielsen.
03.04.2024 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Nielsen (2 články)

Von der Leyenová chce soudit Němce za neposlušnost EU? Unie není stát, ani národ! ozvala se zkušená politička

 
Bývalá poslankyně za ODS a v současnosti koordinátorka Trikolóry Helena Mallotová se ohradila vůči slovům předsedkyně Evropské Komise (EK) Ursuly von der Leyenové, která hrozí soudním řízením vůči Německu a odkazuje se na „suverenitu Evropy“. Šéfka EK takto reagovala na rozhodnutí německého ústavního soudu, který odmítnul politiku „kvantitativního uvolňování“ ze strany Evropské centrální banky (ECB). Podle orgánů EU jen Soudní dvůr Evropské unie může určit, že určitý akt orgánu EU porušuje unijní právo. „Mluvit o ‚evropské suverenitě‘ je samo o sobě velmi odvážné,“ píše Mallotová a přikládá, jak to v EU chodí.
14.05.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Mallotová (14 článků)

David (SPD): Druhé funkční období von der Leyen čím dál nepravděpodobnější

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke klesající podpoře předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové
22.04.2024 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (1880 článků) , David David (1410 článků)

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočila

 
Lídr SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, jež při představování nové strategie Evropské unie v oblasti migrace uvedla, že přijetí uprchlíků bude možné nařídit – lidé musejí být solidární. Dodala i to, že je to nový začátek unijní migrační politiky.
23.09.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3143 článků)

Morawiecki to vytmavil Leyenové v Bruselu: Dvojí metr. Urážíte nás

 
Polsko je v Bruselu opět na tapetě. Důvodem je tentokrát rozhodnutí varšavského Ústavního soudu, které rozhodlo o přednosti polské ústavy před evropským právem v otázce soudcovské reformy. V úterý došlo přímo na plénu EP ke střetu Ursuly von der Leyenové s polským premiérem Mateuzsem Morawieckým.
20.10.2021 16:15 |

podobné články

Vláda: Vyjádření státní tajemnice pro EU ke schválení Národního plánu obnovy ČR

 
Národní plán obnovy by nebyl schválen, kdyby Evropská komise došla k závěru, že ho v České republice ohrožuje střet zájmu. Schválen byl a posvětila to dnes i návštěva Ursuly von der Leyenové v Praze.
19.07.2021 17:50 |

podobné články

Skandální! Do Pekarové šil zostra Havlíček po slovech o předání Česka v co nejhorším stavu

 
Poslanecký klub hnutí ANO bude chtít ve Sněmovně vysvětlení slov předsedkyně dolní komory a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která nedávno webu Seznam Zprávy řekla, že je záměrem vlády Andreje Babiše (ANO) předat zemi v co nejhorším stavu z hlediska covidu. Na tiskové konferenci to řekl vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Po Pekarové Adamové chce výrok doložit, případně se podle něj má omluvit.
23.11.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26298 článků)

Odvolávání Pekarové. Opozice se pokusí už na příští schůzi

 
Na příští řádné schůzi Poslanecké sněmovny by poslanci mohli jednat o odvolání Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) z funkce předsedkyně této dolní parlamentní komory. Pokus opozičních hnutí ANO a SPD však s největší pravděpodobností úspěšný nebude. Opozici vadí postup Pekarové Adamové při schvalování snížení červnové valorizace důchodů.
18.03.2023 12:55 |

podobné články

Von der Leyenová slíbila Slovinsku 400 milionů eur na obnovu po povodních

 
Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes při návštěvě povodněmi postiženého Slovinska slíbila prostředky na obnovu země. Ještě letos dostane Slovinsko z unijního fondu solidarity 100 milionů eur (2,4 miliardy korun), trojnásobek pak příští rok, uvedla na tiskové konferenci na louce v zatopené oblasti von der Leyenová.
09.08.2023 14:35 |

podobné články

Von der Leyenová na summitu G20 navrhla globální systém emisních povolenek

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes vyzvala účastníky víkendového summitu skupiny G20, aby se připojili k návrhu na zavedení globálního systému stanovení cen za povolenky na emise uhlíku. Člověk je zodpovědný za změny klimatu a má i prostředky, jak je řešit, uvedla von der Leyenová na sociální síti X.
09.09.2023 15:35 |

podobné články

Je to lidské právo! rozčílil se Šafr na Babiše. Zastal se Ursuly von der Leyen a svěřil se, že má strach o demokracii

 
Česká republika, Slovensko, ale i další země EU zavírají hranice a snaží se zabránit tomu, aby se koronavirus šířil. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová má za to, že zavírání hranic není správnou cestou. Všechny nabádala k solidárnímu postupu. A s Leyenovou souhlasí šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr.
13.03.2020 20:01 |

podobné články

Evropská solidarita? Jen pohádka! Číňan, náš bratr. Brusel se osype, co se děje kvůli viru

 
Zvýšit výrobu, ponechat ji v Unii a sdílet prostředky mezi Evropskými státy. Tak apelovala na členské státy a jejich vlády předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ale podle europoslance Zahradila už se ukazují limity integrace. A je možné, že z krize vyjde vítězně Čína. O pomoc už ji požádalo Srbsko, které si stěžuje na nedostatek „evropské solidarity“. Právě kvůli von der Leyenové.
17.03.2020 08:06 |

podobné články

Markéta Šichtařová odhaluje fatální dopady plánu von der Leyenové. Co pak udělá Čína s Evropou? Je to jasné

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pokud by se zcela hypoteticky podařilo splnit technicky nemožný plán vyhlášený předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, snížit emise CO2 k roku 2030 nejméně na 55 procent, znamenalo by to likvidaci evropského průmyslu a evropské prosperity. Markéta Šichtařová je navíc přesvědčena, že už jen nepodařený pokus o dosažení tohoto cíle evropskou ekonomiku oslabí. Davovou obsesi, kterou pozorujeme v souvislosti s covidem, srovnává s hrůzou z uhlíku a s tím, že se kvůli němu upečeme.
20.09.2020 17:40 |

podobné články

První vakcína proti covidu může i do EU, v Česku čeká kamiony policejní doprovod

 
Evropská komise v pondělí schválila podmínečnou registraci vakcíny proti covidu-19 firem Pfizer a BioNTech na trhu Evropské unie. Na tiskové konferenci to oznámila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová. Komise se tak řídila doporučením Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), podle které je vakcína bezpečná a účinná. Očkovat se začne podle von der Leyenové ve všech členských zemích EU najednou, a to 27. prosince a dva nadcházející dny.
21.12.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26298 článků)

Zaplaťte Maďarsku! Orbán si vyšlápl na von der Leyenovou. Nevídané

 
Maďarský premiér Viktor Orbán napsal dopis Ursule von der Leyenové. Dopis, ve kterém připomíná zásluhy Maďarska a dalších hraničních států EU o zachycení migrační krize v roce 2015. Vzhledem k tomu, že dění v Afghánistánu, hybridní hrozby od Alexandra Lukašenka i další světové události vyvolávají důvodné obavy z další vlny běženců, bylo by vhodné se k těmto úspěšným nástrojům vrátit.
03.11.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (291 článků)

NYT dal k soudu netransparentní komunikaci von der Leyenové s Pfizerem

 
Americký deník The New York Times (NYT) se obrátil na nejvyšší soud Evropské unie ve snaze získat textové zprávy, které si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová posílala se šéfem farmaceutické společnosti Pfizer Albertem Bourlou.
14.02.2023 12:35 |

podobné články