Článek

Tajná dohoda mezi Pfizerem a vládou: Třetí dávka vakcíny může být v Izraeli obratem

 
Firmy Pfizer a BioNTech, které vyrábějí vakcíny proti covidu-19, začnou Izraeli okamžitě dodávat další vakcíny, pokud se země rozhodne začít obyvatele očkovat třetí dávkou. Podle izraelské televize jde o tajnou dohodu, k níž přispělo jednání premiéra Naftaliho Bennetta s šéfem Pfizeru Albertem Bourlou. Izrael od minulého týdne očkuje třetí dávkou lidi se sníženou imunitou, očkování zbylé populace ministerstvo zdravotnictví zatím nepovažuje za nutné a trvá na tom, že dvě dávky očkování jsou dostatečnou ochranou.
20.07.2021 12:00 |

podobné články

Podobné články

Konec testů zdarma v září? Vojtěch novinku hájí. A vláda změnila lhůtu očkování Pfizerem

 
Vláda měla v pondělí v plánu necovidovou agendu, ale opět i situaci kolem zhoršujícího se stavu pandemie v ČR. Rozhodla mj. o tom, že se zkracuje lhůta mezi 1. a 2. dávkou očkování Pfizerem na 21 dní a hromadné akce nad 1000 osob se musí hlásit hygieně, aby mohli hygienici lépe kontrolovat, zda mají účastníci doklad o bezinfekčnosti. Ministr zdravotnictví pak zaujal zprávou, že chce konec bezplatných testů na covid od září.
12.07.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Vakcíny: Berem vše, je jedno za kolik. Babiš čeká na Netanjahua

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš hledá cestu z očkovací blamáže. Zatímco v Izraeli už dostalo 2 dávky vakcíny proti nemoci covid-19 více než 52 procent občanů, Česko v očkování pokulhává. Babiš se proto snaží sehnat vakcíny, kde se dá. I v Izraeli. Existuje předběžná dohoda, že by Izrael mohl Česku dodat tisíce vakcín. Za jakoukoli cenu. Jenže to má háček...
08.04.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22561 článků)

Prodloužení intervalu u dávek vakcíny? Profesor z IKEMu řekl, komu může ublížit

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace, která vznikla při ministerstvu zdravotnictví pod vedením hlavního epidemiologa IKEM Petra Smejkala, doporučila prodloužení intervalů mezi první a druhou dávkou vakcín proti covidu-19. Doporučila to i Česká vakcinologická společnost. Odborníci uvádějí, že i jedna dávka vakcíny prokazatelně snižuje riziko závažného průběhu nemoci, hospitalizace i úmrtí. Podle studie, kterou provedla Univerzita Johnse Hopkinse v americkém Marylandu, to ale neplatí pro všechny. Jedna dávka vakcíny je nedostatečná pro pacienty po transplantacích. Co na studii říká přednosta Transplantačního centra IKEM MUDr. Ondřej Viklický?
22.03.2021 05:10 |

podobné články

Až desetkrát účinnější: Pfizer chce prosadit třetí dávku vakcíny, u vlády narazil

 
Vakcíny firem Pfizer a BioNTech jsou po třetí dávce pětkrát až desetkrát účinnější než jenom po dvou dávkách. Tvrdí to zástupci firmy Pfizer, kteří v pondělí budou jednat s představiteli amerického zdravotnického systému o požadavku získat povolení k podávání třetí dávky. Odborný poradce americké administrativy Anthony Fauci v neděli nevyloučil, že se bude podávat i třetí dávka, ale řekl, že na to, aby ji vláda povolila nyní, je zatím brzo.
12.07.2021 13:15 |

podobné články

Druhá dávka vakcíny proti H1N1 může u dětí způsobit horečku

 
Evropský úřad pro kontrolu léčiv upozornil, že druhá dávka protichřipkové vakcíny Pandemrix může u dětí vyvolat horečku.
04.12.2009 20:00 |

podobné články

Nejlepší! Sputnik v Maďarsku a západní vakcíny. Už to jede

 
Podle maďarských dat zveřejněných včera vychází ruská vakcína Sputnik V jako nejbezpečnější a nejúčinnější. A lepší než Pfizer, AstraZeneca či jiné západní vakcíny. Konkrétně se po použití Sputniku V v Maďarsku nakazilo šestkrát méně očkovaných než těch, kdo byli naočkováni Pfizerem. O ruské vakcíně jednal v Moskvě i premiér Saska. A Německo hodlá pořídit 30 milionů dávek.
26.04.2021 09:55 |

podobné články

Třetí dávka vakcíny: Nutná ochrana před deltou a pro nemocné? Česko vyčkává, Maďarsko neotálí

 
Krok za krokem se Česká republika blíží k magické hranici proočkovanosti proti onemocnění covid-19. Plně vakcinováno je už přes 4,2 milionu lidí. Už nyní bychom ale podle některých světových kapacit měli začít myslet na přeočkování. Třetí dávku již začínají nabízet v Izraeli a v plánu to má i Maďarsko. Blesk Zprávy zjišťovaly, jak se to s přeočkováváním vlastně má, pro koho bude potřeba a kdy bychom mohli znovu zamířit do očkovacího centra. Ačkoliv nejsou účinky třetí dávky pořád zcela jasné, zatím mají studie pozitivní výsledky, a to i v případě ochrany před variantami, jako je i delta.
20.07.2021 05:15 |

podobné články

Otevřeš okno, zavřeš dveře. Zpravodaj ČT o Izraeli pod palbou

 
Bývalý reportér České televize v Izraeli Jakub Szántó popsal, že nechápe, proč Hamás neinvestuje i do jiných věcí než jen do raket. „Pánové z Hamásu a islámského džihádu možná mohli investovat i do ochrany svých lidí, nejen do raket,“ myslí si. Život v Izraeli člověka změní. „Naučíš se věci, že se zavírají dveře a otevírají okna, protože to sklo je prostě něco, co ti může hodně ublížit, ty dveře jsou schopné trochu krotit a zabrzdit tlakové vlny,“ pověděl. V Izraeli žil se svojí rodinou.
01.06.2021 13:50 |

podobné články

Mutace? Před nimi první dávka vakcíny Pfizer neochrání, varuje studie. Druhá ale pomůže

 
Jedna dávka vakcíny proti covidu-19 Pfizer/BioNTech možná nevyvolává dostatečnou imunitní reakci, aby ochránila před nákazou mutacemi koronaviru, které v současnosti převládají. Lépe chráněni jsou po jedné dávce lidé, kteří se již dříve nakazili nemocí covid-19, vyplývá z britské studie, která byla dnes zveřejněna v časopise Science a o níž píše agentura Reuters.
30.04.2021 19:35 |

podobné články

Babiš chce u očkování Pfizerem změnu. Zkrátí se interval mezi dávkami na 21 dní?

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí na Radě vlády pro zdravotní rizika navrhne zkrácení intervalu mezi první a druhou dávkou vakcíny od společností Pfizer/BioNTech na 21 dní, a to od čtvrtka 15. července u nově se registrujících. Řekl to v dnešním pravidelném videu na sociálních sítích. Následně tuto snahu potvrdil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
11.07.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22561 článků) , Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Volba šéfa NKÚ: Trafiku dostal exposlanec ČSSD Kala. Tajná dohoda s ODS?

 
Po roce je obsazen post šéfa Nejvyššího kontrolního úřadu. Poslanci se v tajné volbě shodli na viceprezidentovi úřadu a exposlanci ČSSD Miloslavu Kalovi (49). Za vším má být ale údajně tajná dohoda mezi ČSSD a ODS. Na oplátku dostane trafiku totiž právě poslankyně modrých Zdeňka Horníková.
19.03.2013 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeňka Horníková (25 článků)

Třetí dávka možná už v září

 
Nejstarší čeští občané byli dvěma dávkami vakcíny proti covidu naočkováni již v lednu nebo v únoru tohoto roku a odborníci hledají odpověď na otázku, kdy bude dobré jim poskytnout dávku třetí. Vzhledem k tomu, že nemoc covid-19 i vakcíny proti ní jsou nové, chybí dostatek dat, jak dlouho člověka ochrání první dvě dávky. Jindřich Vobořil z neziskové organizace Podané ruce volá po přeočkování seniorů v září. Vakcinolog Marek Petráš však nabízí jiný pohled.
15.06.2021 07:40 |

podobné články

Epidemiolog Maďar promluvil o koronavirových mutacích: Jak to bude s třetí dávkou vakcíny?

 
Situace s koronavirem se v České republice lepší. S vývojem epidemie je spokojený i odborník na slovo vzatý, epidemiolog Rostislav Maďar. Ten v rozhovoru pro Epicentrum Blesk Zpráv popsal, že je však potřeba myslet i na horší varianty a od září by se měly vrátit roušky i do škol. Maďar rovněž zmínil obavu z covidových mutací, vůči kterým by mohla pomoci třetí dávka vakcíny.
16.06.2021 08:20 |

podobné články

Třetí dávka vakcíny na dohled: Izrael se brání deltě, zvažuje přeočkování rizikových skupin

 
Izrael zvažuje, zda začne očkovat starší osoby třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech, a to ještě dříve, než to schválí americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Cílem kroku by přitom bylo zabránit dalšímu šíření nakažlivé mutace delta. Podle agentury Reuters to dnes uvedl představitel izraelského zdravotnictví. Americké a evropské úřady nyní zvažují, zda bude některé rizikové skupiny nutné přeočkovat proti covidu-19.
26.07.2021 21:55 |

podobné články

Nebezpečný Sputnik? Nesmysl, Rusové jsou špička. Ale ostatním by klesly zisky, odhaluje analytik Štefec

 
ROZHOVOR V prodeji vakcín je politika naprosto zásadní. Vojenský analytik Jaroslav Štefec tvrdí, že jde hlavně o zisky – kde se bude očkovat ruským Sputnikem, nebude se očkovat Pfizerem. Pochyby o účinnosti vakcíny z Ruska označil za nesmysly a zdůraznil, že v oblasti biotechnologií a chemie patří země mezi absolutní světovou špičku. Jejich vakcínu kromě toho už schválila Světová zdravotnická organizace jako vhodnou. A ta musela mít všechny potřebné údaje k dispozici. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyzdvihl také důležitost našeho členství ve Visegrádské čtyřce.
14.02.2021 07:56 |

podobné články

Nova a Markíza: Tajná dohoda o finalistech?

 
Machinace s výsledky? V Česko Slovenské SuperStar již nejde o zpěv, ale o peníze. Televize Nova a Markíza rozjely velkou zákulisní hru. Dva na sobě nezávislé zdroje tvrdí, že mezi oběma televizemi existuje tajná dohoda o československém finále!
14.12.2009 02:05 |

podobné články

Nova a Markíza: Tajná dohoda o finalistech SuperStar?!

 
Machinace s výsledky? V Česko Slovenské SuperStar již nejde o zpěv, ale o peníze. Televize Nova a Markíza rozjely velkou zákulisní hru. Dva na sobě nezávislé zdroje tvrdí, že mezi oběma televizemi existuje tajná dohoda o československém finále!
14.12.2009 11:30 |

podobné články

Očkování třetí dávkou vakcíny začíná. První na světě ji nabídne Izrael lidem nad 60 let

 
Izrael nabídne přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu-19 od společností Pfizer a BioNTech osobám starším 60 let. Oznámil to ve čtvrtek izraelský premiér Naftali Bennett. Podle agentury AP tak bude Izrael první zemí, která začne očkování třetí dávkou této vakcíny nabízet široké veřejnosti. Jako první bude přeočkován prezident Jicchak Herzog.
29.07.2021 21:50 |

podobné články

Ministr Schwarzenberg: Dohoda mezi Českou a Korejskou republikou

 
Dne 19. prosince 2011 se v Černínském paláci uskuteční podpis Dohody mezi vládou České republiky a vládou Korejské republiky o programu pracovní dovolené. Dohoda bude podepsána prvním místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí ČR Karlem Schwarzenbergem a velvyslancem Korejské republiky v ČR Gabrielem Oh.
16.12.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4018 článků)