Článek

Tajená data. 1 % úmrtí po vakcínách hlášeno. Český matematik cítí zmar

 
„Přínosy očkování známe docela dobře, na základě věku, BMI, komorbidit a tak dále jsme docela dobře schopni odhadnout riziko vážného průběhu či smrti v případě nákazy a přepočítat ho pomocí účinnosti vakcín, kterou taky známe docela dobře. Problém je, že toho víme žalostně málo o nežádoucích účincích vakcín,” varuje matematik Tomáš Fürst, spoluzakladatel Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků. Ten ParlamentnímListům.cz sdělil, že celková úmrtí jsou v covidové době na dlouhodobém průměru, PCR test nevypovídá o ničem a volby nic nezměnily. Orgány dle něj odmítají vydat podrobná data o pacientech a úmrtích.
30.11.2021 06:35 |

podobné články

Podobné články

„Nesvoboda by pro mě byla horší než smrt.“ Ukrajinský matematik žijící v Rusku spáchal sebevraždu

 
Konstantin Olmezov (†27) byl mladý ukrajinský matematik žijící v Rusku. Nesouhlasil s násilnou invazí na Ukrajině a jeho proukrajinské postoje se v Rusku vůbec nelíbily. Matematik už nestihl utéct z Moskvy. Byl zadržen a následně si sáhl na život.  V dopisu na rozloučenou napsal, že nemohl vystát tu hrůzu, která se na Ukrajině děje.
22.03.2022 13:50 |

podobné články

Vánoční pohoda? U nás ne, říká lékařka ze Vsetína. Kdy pocítila největší zmar?

 
Někteří lidé už se těší, až si přes vánoční svátky užijí klidu a odpočinou si od práce. Jsou však profese, které si mohou o vánoční pohodě nechat jen zdát. Bohdana pracuje jako praktická lékařka ve Vsetíně více než 20 let. Pandemie koronaviru obrátila její pracovní i osobní život naruby. Klidné vánoční svátky se synem a manželem jsou iluze. Přiznává, že občas jede na „autopilota“ a cítí zmar. Ne všichni totiž berou onemocnění covidem-19 zodpovědně.
24.12.2021 05:05 |

podobné články

Šéf SPO Veleba: Ukrajina je zbídačená země. Její zmar nekončí

 
Senátor za Stranu práv občanů Jan Veleba ve svém článku na ParlamentníchListech.cz kriticky zhodnotil včerejší vzpomínkový kyjevský Pochod důstojnosti k prvnímu výročí pádu proruského režimu prezidenta Viktora Janukovyče a dění na náměstí Majdanu během protivládních protestů, kterého se zúčastnil i český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Podle Veleby není co slavit. Ukrajina je prý zbídačelá a její zmar zdaleka nekončí.
23.02.2015 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2838 článků) , Viktor Janukovyč (387 článků)

To zabíjí! Video o vakcínách na covid vybudilo českého vědce

 
O vakcínách se na internetu šíří různé a často i nepravdivé věci. „Musíme s tím něco udělat. Tady už nejde jenom o vakcíny: tady jde o to, jestli jsme vůbec schopni se v téhle zemi na něčem domluvit, jestli existují argumenty a fakta, nebo jenom názory a temné přesvědčení, že je to všechno nějaké spiknutí,“ varoval biochemik Jan Konvalinka v diskuzi o jednom takovém videu. Popírač totiž může někoho zabít. A odpověděl i na jinou otázku.
03.12.2020 14:55 |

podobné články

Twitter začne na mobilu ukazovat box o vakcínách. Zabere většinu obrazovky

 
Na Twitter míří novinka, která má lidem pomoci činit informovaná rozhodnutí ve vztahu k pandemii covid-19. Sociální síť začne nad příspěvky ukazovat informační box o dostupných vakcínách proti nemoci, přičemž zobrazené informace mají být regionálního charakteru a pocházet z důvěryhodných zdrojů.
03.05.2021 14:10 |

podobné články

Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách, uvedl izraelský premiér

 
Izraelský premiér Naftali Bennett vyzdvihl, že země v rámci boje proti koronavirové epidemii již podala třetí dávku vakcíny více než dvěma milionům lidí, píše iDNES.cz. „Nejohroženější jsou paradoxně ti po dvou vakcínách,“ uvedl Bennett v rámci přání všeho nejlepšího k židovskému novému roku.
06.09.2021 19:00 |

podobné články

„Manipulace, strašení, špatné grafy a žádná data,“ matematik ostře kritizuje modely Blatného a Duška

 
Dokument ministerstva zdravotnictví a Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), který byl tento týden předložen poslancům v souvislosti s rozhodováním o prodloužení nouzového stavu, prošel kritickou analýzou matematika Tomáše Fürsta z Univerzity Palackého v Olomouci. Ve svých závěrech uvádí, že tvrzení v materiálu jsou zavádějící a nepřesná. Jeho slova vyvrací matematik René Levínský z institutu CERGE-EI; podle jeho slov Fürstovi jde o znevěrohodnění epidemických modelů. Informuje iDNES.cz.
27.03.2021 21:10 |

podobné články

Neschopní lenoši, hodnotí v bulváru možné složení vlády Paroubek

 
Předseda ČSSD a pravděpodobný premiér budoucí vlády Bohuslav Sobotka si pomalu se stínovými ministry ujasňuje jejich budoucí působení na vládě. Podle bulváru Aha! půjde z kola ven například Jiří Dienstbier, kterého by mohla na resortu spravedlnosti nahradit Marie Benešová. Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek by se asi rozhodl jinak, línější ženskou totiž neviděl. A pro bulvár kritizuje i ostatní jména na posty ministrů. Podle něj je to zmar nad zmar.
20.04.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4376 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Marie Benešová (443 článků)

Totální zmar, píše Spencerová k postupu Západu proti Rusku. A udává příklady

 
Redaktorka Literárních novin a analytička zpravodajských zdrojů Tereza Spencerová míní, že ukrajinská krize se přinejmenším z pohledu Západu začíná měnit ve stále utaženější gordický uzel. Západ prý totiž místo rozhodných činů nabízí jen záplavu slov a taková EU se točí v kruzích a bezradnost z ní čiší. Celkový zmar pak ještě více prohlubují události kolem Mariupolu.
27.01.2015 13:42 |

podobné články

Sebranko lemplů, svoloči. Šikaně zmar, sdělil občan orgánům a dostal pokutu 30 tisíc

 
Podnikatel Jan D. dostal od celního úřadu pořádkovou pokutu 30 tisíc korun za to, že celníky v dopise nazval lemply pracujícími ve státní správě a svoločí. V dopise se navíc rozloučil slovy: „Šikaně zmar!“ O případu píše server Lidovky.cz.
03.08.2016 07:50 |

podobné články

Zmar ČSSD. Kdykoliv někam přijede Sobotka, je to trapas, zoufají straníci

 
Navenek se sociální demokraté stále tváří odhodlaně, a tvrdí, že se jim ještě podaří potrápit hnutí ANO. Uvnitř strany však prý sílí zmar a křeč. Ať zkusí strana cokoliv, nefunguje to. A předseda Bohuslav Sobotka, který zlikvidoval veškerou stranickou opozici, je ve stále horší pozici. Pokud přijde neúspěch, který se jeví čím dál pravděpodobněji, jsou připraveni se postavit proti němu.
07.06.2017 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

20 nejdojemnějších snímků ze světa: Koronavirus přinesl zmar i láskyplnou solidaritu

 
Kvůli pandemii koronaviru jako by se celý svět změnil. Nemoc Covid-19 přinesla zmar, bolest, pláč, ale i obrovskou vlnu solidarity. Lidé si pomáhají i v těch nejhorších situacích. Mnozí zažívají smutek, jaký ještě nikdy nepocítili. Fotografie z celého světa jsou toho důkazem.
27.03.2020 22:01 |

podobné články

Veleba: Bída a zmar. Cizí markety manipulují Čechy jako Václav Moravec. Soběstačnost? Zde jsou fakta

 
„Porazit a vymazat pojmy ‚potravinová soběstačnost‘, ‚zvýšení podílu českých potravin v maloobchodní síti‘ zkrátka nelze a v tomto smyslu se jedná o přírodní zákony, které platí i v dnešním globalizovaném světě. Respektive jsou reakcí na totální globalizaci, která přináší světu ve své koncovce zkázu a zmar,“ myslí si zemědělský odborník a publicista, bývalý dlouholetý šéf české Agrární komory, bývalý senátor a zastupitel Kraje Vysočina Jan Veleba.
14.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (700 článků)

Vdavky na Modrý úplněk nosí zmar a smrt: Tragický příběh v rakvi udušené nevěsty Helgy děsí dodnes

 
V sobotu 31. 10. v 15:49 hodin jsme mohli sledovat druhý říjnový úplněk, který byl ve znamení Býka a jeho dozvuky můžeme pociťovat až do dnešní noci. Na tento magický den připadá svátek -Halloween a jedná se skutečně o výjimečnou raritu, která s sebou nese velké tajemno. Podle pověsti staré více než sto let by se ženy v takovýto den neměly vdávat. Vdavky na Modrý úplněk a Halloween najednou má přinášet neštěstí, zmar a smrt.
01.11.2020 21:10 |

podobné články

'Spasitel Janeček': Český matematik se ocitl mezi Evropany, kteří 'mění tvář Evropy'

 
Český matematik a podnikatel, který se prosadil ve světovém obchodování s finančními deriváty, Karel Janeček se ocitl mezi 28 nejvlivnějšími lidmi z 28 zemí, kteří v současné době "přetvářejí Evropu". Žebříček nejvlivnějších Evropanů sestavil portál Politico. Janeček jeho redakci zaujal návrhem volebního systému 2.0, který sice matematicky sedí, podle kritiků ale v praxi nemůže fungovat. 
02.12.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janeček (469 článků)

Úmrtí s covidem: Březen nejčernějším měsícem

 
Zatím nejčernějším měsícem z hlediska úmrtí s covidem bude letošní březen. I když do jeho konce ještě pár dní zbývá, úmrtí už je hlášeno víc než za dosud nejhorší listopad. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.
27.03.2021 09:50 |

podobné články

GTS ukázala, jak na Big Data

 
Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) připravil na konci září pro své zákazníky seminář na téma Data Governance a Big data. Šedesát návštěvníků z více než třiceti firem se seznámilo s problematikou Big Data a právní regulace Data Governance, včetně praktických příkladů práce s daty ve společnosti Tesco. Součástí semináře bylo i představení nové služby GTS Databáze jako služba.
30.09.2014 19:10 |

podobné články

Ta data nejsou moje, říká profesor Dušek. Rodiče na něj ale dávají trestní oznámení

 
Nad šéfem ÚZIS Ladislavem Duškem se stahují mračna. Iniciativa brojící za návrat dětí do škol na něho podala trestní oznámení. Důvodem prý byla „zkreslená a nadsazená data“ týkající se testování dětí ve školách, které měl Dušek přednést v dolní komoře Parlamentu. Podle iniciativy data tak mohla přispět k chybnému rozhodnutí poslanců o prodloužení testování ve školách. Šéf statistiků pochybení ale odmítá. „Ta data nejsou moje,“ hájí se s tím, že šlo pouze o primární neočištěná data. Sám je totiž podle svých slov zastáncem návratu dětí do škol, i po prázdninách.
08.07.2021 09:20 |

podobné články

Počet úmrtí výrazně stoupá. A Blatný trvá na tom, že za to může koronavirus

 
Počet úmrtí bude letos kvůli covidu rekordní a stále strmě stoupá, potvrzují to nová ověřená data o počtu úmrtí do poloviny října 2020, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Rozdíl oproti průměru činí již více než čtyři tisíce úmrtí a stoupl především u seniorů nad 65 let, uvádí Aktuálně.cz.
01.12.2020 21:20 |

podobné články