Článek

Tajemné úkazy: Kontakt se záhrobím

 
Touha spojit se se zesnulými je stará jako lidstvo samo. Stroj, který by zachytil hlasy zemřelých, se snažil postavit i slavný americký vynálezce Thomas Alva Edison. Nejznámějším příkladem aktivity duchů je fenomén tzv. poltergeista neboli lomozícího ducha.
16.09.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Thomas Alva Edison (2 články)
Podobné články

Letošek nepřinese na obloze mimořádné úkazy. Ale za to budou k vidění planety

 
Letošní rok bude pro Českou republiku v astronomii chudý na mimořádné úkazy, zato některé planety se ukážou v plné kráse. Z území Česka nebude vidět ani jedno zatmění, z mimořádných úkazů ale stojí v srpnu za pozornost těsné přiblížení dvou nejjasnějších planet na obloze Venuše s Jupiterem. Pozorovatelé se mohou těšit také na typické meteorické roje roku - Perseidy a Geminidy, řekl mluvčí Astronomického ústavu Akademie věd ČR Pavel Suchan. 
01.01.2014 10:50 |

podobné články

Vesmírné úkazy 2017: Magická zatmění, komety, meteority!

 
V noc na dnešek šlo pozorovat na nebi »padající hvězdy«, jeden z nejbohatších meteorických rojů – Kvadrantidy. Ty bývají k vidění až do 10. ledna. Pokud jste je propásli, nezoufejte. Rok 2017 bude velice bohatý na astronomické úkazy. Co nás na nebi v následujících 12 měsících čeká?
04.01.2017 05:15 |

podobné články

Dušičkový ÚPLNĚK probudí TEMNÉ SÍLY: Citlivé povahy čeká kontakt se ZÁHROBÍM

 
Žene se na nás nejsilnější úplněk za poslední roky! Nastane už ve středu v 18:45 hodin a kromě velkých změn přinese i probuzení temných sil. Ostražití by měli zůstat především lidé citlivějších povah. Dušičky jsou za rohem a záhrobí bude usilovat o spojení s pozemským světem.
23.10.2018 17:40 |

podobné články

Brazilci navázali kontakt s tajemným kmenem

 
Brazilská vláda navázala kontakt se skupinou domorodých indiánů žijících v amazonském pralese zcela izolovanou od okolního světa. Jde o první kontakt tohoto druhu za posledních skoro dvacet let. 
14.07.2014 17:35 |

podobné články

Tajemné úkazy: Návštěvy z jiných světů!

 
Lidé odedávna věřili v existenci tajemných světů, které leží mimo naši realitu. Představy o cizích, alternativních světech se podílely i na vzniku všech náboženských soustav, kde bohové a démoni obývají říše mimo dosah našeho normálního smyslového vnímání. Mezi říšemi lidí a tajemných tvorů lze za určitých okolností procházet.
12.09.2011 12:10 |

podobné články

Tajemné úkazy: Podivné síly vědomí!

 
Dnes už není tajemstvím, že naše mysl disponuje silami, jejichž skryté potenciály se občas projevují existencí pozoruhodných jevů, které se už v průběhu minulého století staly předmětem vědeckých výzkumů a jež trvají bez přestávky dodnes.
13.09.2011 12:15 |

podobné články

Tajemné úkazy: Zjevení a pohádkové bytosti

 
Mýty, pověsti a legendy, sahající až do pohanských časů, přinášely o fantastickém, alternativním světě pozoruhodné informace, které se později staly základem lidových pohádek se skřítky, vílami, draky, čerty, obry i jinými zvláštními bytostmi, z nichž některé symbolizují dobro, jiné zlo. Odrážel však tento druhý svět opravdu jen obyčejnou lidskou fantazii?
14.09.2011 12:15 |

podobné články

Tajemné úkazy: Únosy mimozemšťany

 
O únosech lidí mimozemšťany existuje mnoho zpráv. Popisy těchto událostí se často shodují. Obvykle se objeví zářící UFO na obloze a pak člověk ztratí vědomí. Skutečně nás zkoumají bytosti z vesmíru, nebo je všechno trochu jinak?
15.09.2011 12:20 |

podobné články

Tajemné úkazy: Senzibil, jehož unesl Stalin!

 
Německý senzibil židovského původu Wolf Messing je některými badateli považován za nejsilnějšího parapsychologa všech dob. Hitler se ho obával a vypsal na něj odměnu, Stalin ho unesl a zaměstnal.
17.09.2011 12:10 |

podobné články

Tajemné úkazy: Fenomén převtělování!

 
Je lidská duše nesmrtelná? A pokud ano, co se s ní po zániku těla stane? Přesune se do záhrobního světa, nebo se znovu narodí na této Zemi? Každé náboženství má svou vlastní odpověď.
19.09.2011 12:05 |

podobné články

Tajemné úkazy: Záhadná aura!

 
Už od počátku lidských dějin se objevují zprávy o záři kolem rostlin, zvířat i lidí. Zároveň vždy existovali i ti, kteří dokázali toto jemné záření spatřit. Dlouho byla aura jen záhadným paranormálním jevem. Pak však ruský vědec Kirlian dokázal najít způsob, jak auru vyfotit.
20.09.2011 12:10 |

podobné články

Tajemné úkazy: Tibetský golem tulpa

 
Každé malé dítě zná příběh o pražském židovském mysliteli, ezoterikovi a rabínovi Jehudovi Löwe, který dokázal vdechnout život hliněné figuríně golemovi. Východní kněží však prý dokážou mnohem víc - stvořit hmotnou bytost z pouhé energie své vůle.
21.09.2011 12:10 |

podobné články

Tajemné úkazy: Zázračná zmrtvýchvstání

 
Legendy o lidech, kteří vstali z mrtvých, existují ve všech kulturách. Nejznámější jsou příběhy o Ježíši Nazaretském, kterému se podle dochovaných zpráv z křesťanských evangelií podařilo několikrát oživit údajně mrtvé osoby. Co když však bylo všechno jinak?
22.09.2011 12:10 |

podobné články

Tajemné úkazy: Chodící mrtvoly

 
Legendy o chodících nemrtvých, takzvaných zombie, se staly součástí populární kultury. O zombie se natáčí filmy a v hororech jsou dnes stejně populární postavou jako upíři či vlkodlaci. Málokdo však ví, že pověsti o chodících nemrtvých mají svůj skutečný základ. A na Haiti jim stále domorodci věří.
23.09.2011 12:05 |

podobné články

Tajemné úkazy: Paranormální revoluce!

 
Náš svět se za posledních padesát let změnil. Získal nesmazatelné rysy moderní, expandující průmyslové civilizace se všemi jejími pozitivními i negativními projevy. O podstatě paranormálních jevů toho víme stále velmi málo i přesto, že v našem světě dnes zaujímají mnohem důležitější roli než kdysi.
24.09.2011 12:15 |

podobné články

Tajemné úkazy: Přišel odnikud, neměl minulost... Nejzáhadnější muž naší historie!

 
Píše se právě rok 1955 a u obce Oravská Polhora na československo–polské hranici začíná jeden z nejpodivuhodnějších a nejzáhadnějších příběhů naší historie.
25.09.2011 12:10 |

podobné články

Po celém světě se objevují tajemné kruhy. Co to znamená?

 
V pátek jsme vás informovali o podivných kruzích holé půdy v jihozápadní Africe. Podobné úkazy se objevily i na rybníce ve státě New York. Co to znamená?
30.03.2013 10:45 |

podobné články

Záhady a tajemné úkazy v lomech Amerika: Bloudění fantoma Hagena...

 
Nedaleko majestátního hradu Otce vlasti Karla IV. najdete rozsáhlé pozůstatky bývalé vápencové těžby, od lomů s jezírky, až po důlní šachty. Štolami opuštěných lomů mezi Karlštejnem a Mořinou, známých jako Velká a Malá Amerika, prý bloudí fantom nazývaný Hans Hagen. Trampům se tu ztrácely záhadně potraviny a věci, čundráci slýchali kroky a smích. Vídali postavu v místech, na která se normální smrtelník nedostane.
31.10.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Hans Hagen (1 článek)

UFO, kruhy v obilí a mimozemšťané. Jak čeští záhadologové řeší tajemné úkazy

 
Čeští záhadologové slaví 26 let svého fungování. Již tak dlouho funguje jejich projekt Záře. Ten se snaží vysvětlit pozorování UFO, kruhů v obilí i údajná setkání s cizími bytostmi. Záhadologové, kteří stáli například za objasněním nedávné nebeské podívané způsobené startem ruské rakety nebo možná nejslavnějšího případu pozorování údajného UFO u Lipenské přehrady před 15 lety, se snaží svou profesi zbavit negativních konotací. I po 26 letech totiž mívají problémy s tím, jak se na ně odborníci dívají.
03.04.2018 06:45 |

podobné články