Článek

Tady přestává legrace: Sever Moravy se dusí smogem!

 
Lidé na severu Moravy se zase dusí. Už týden tady panují špatné rozptylové podmínky. Na vině je opět polétavý prach, jehož koncentrace někde překračují téměř osminásobně povolený limit.
11.02.2010 06:25 |

podobné články

Podobné články

Smog opět dusí sever Moravy, situace se dále zhoršuje. Tady přestává legrace

 
Už více než týden musí obyvatelé Moravskoslezského kraje dýchat výrazně znečištěný vzduch. I dnes limity polétavého prachu na většině měřících stanic překračují povolený limit 50 mikrogramů na metr krychlový. Nejhorší situace je stále na Karvinsku.
09.11.2011 07:55 |

podobné články

Sever Moravy se dusí, byl vyhlášen signál regulace

 
Český hydrometeorologický ústav vyhlásil v Moravskoslezském kraji dvě hodiny po půlnoci signál regulace. Především vlivem zhoršených rozptylových podmínek se totiž výrazně zhoršila kvalita ovzduší. Sever Moravy, hlavně pak Bohumínsko, zalil smog.
01.11.2011 07:40 |

podobné články

Koalice Piráti a Strana zelených navrhla vyškrtnout kandidátku hnutí NOVÝ SEVER: Tají své financování a porušuje zákon

 
Koalice Pirátů a Strany zelených podala ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem návrh na vydání rozhodnutí o zrušení registrace kandidátní listiny hnutí NOVÝ SEVER pro volby do zastupitelstva Ústeckého kraje. Učinila tak po zjištění, že politické hnutí NOVÝ SEVER nesplnilo základní povinnost dle zákona č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích, když Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky nepředložilo výroční finanční zprávu za rok 2015. Následně Poslanecká sněmovna svým usnesením č. 1232 ze 47. schůze ze dne 25. května 2016 požádala vládu, aby do 30. září 2016 podala návrh k Nejvyššímu správnímu soudu na pozastavení činnosti politického hnutí NOVÝ SEVER.
30.08.2016 09:25 |

podobné články

VZP přispěje na ozdravné pobyty dětí z oblastí postižených smogem

 
Pro děti, které žijí v oblastech dlouhodobě postižených smogem, připravuje Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) projekt za 20 miliónů korun. Přispěje jim na ozdravné pobyty.
20.02.2014 13:20 |

podobné články

Modelky v Číně musely na molo s rouškou kvůli znečištění ovzduší

 
Dělat módní přehlídku venku je v čínském Nan-ťingu životu nebezpečné. Znečištění ovzduší ve městě čtyřicetkrát přesáhlo limitní hodnotu Světové zdravotnické organizace, takže modelky, které předváděly šperky, musely vyjít na molo i s neslušivým doplňkem. Další články k tématu: OBRAZEM: Šanghaj se dusí smogem. Školáci zůstali doma a stavby utichly Bezpečnostní kamery přes smog nic nevidí, Čína se bojí teroristů Čistý vzduch jen v plechovkách a speciálních halách, smog dusí Čínu
09.12.2013 16:55 |

podobné články

Sever Moravy opět dusí smog

 
Obyvatele Moravskoslezského kraje znovu dusí prach. Meteorologové proto vyhlásili v úterý večer signál regulace. Smog zalil celý region, nejhorší situace je na Ostravsku a Karvinsku. Velcí průmysloví znečišťovatelé musí začít dodržovat ekologická opatření a snížit vypouštění škodlivin do ovzduší.
21.12.2011 09:40 |

podobné články

Sever Moravy dusí smog

 
Obyvatele severní Moravy opět trápí smog. Po Třinecku nastala smogová situace i na Ostravsko-Karvinsku. Meteorologové tam v sobotu krátce po půlnoci kvůli zvýšenému množství částic polétavého prachu PM 10 v ovzduší vyhlásili signál regulace. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
28.01.2012 08:30 |

podobné články

Sex ve Čtyřlístku? Byla to čirá klukovina a legrace. Omlouvám se, říká autor kreseb

 
"Byla to legrace, bohužel teď už to legrace není. Omluvil jsem se a tím to pro mě končí," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Bohumil Fencl.
05.01.2016 16:25 |

podobné články

Povodí Moravy zvýší kapacitu koryta Moravy v Olomouci

 
V rámci výstavby protipovodňových opatření v Olomouci připravuje státní podnik Povodí Moravy druhou etapu (II. B etapa) zvýšení kapacity koryta řeky Moravy. Ta se týká úseku od železničního mostu až po most v Komenského ulici.
14.02.2015 11:50 |

podobné články

Povodí Moravy: Řeky jsou na jihu Moravy, Vysočině a Zlínsku pod normálem

 
V povodí Moravy byly hladiny po většinu týdne při mírném kolísání vcelku setrvalé a celkové změny se pohybovaly mezi +13 a -25 cm. Průměrné týdenní vodnosti toků byly celkově větší v povodí Moravy, kde nejvodnější bylo povodí Bečvy.
18.03.2017 14:20 |

podobné články

Jak se jelo na festival do rumunského Banátu? Důchodci z Moravy opustili vlak už v Bratislavě. Prý to bylo dobrovolné

 
Jak vypadá cesta z Prahy na rumunský venkov? Pro jedny velký a pozitivní zážitek, pro jiné noční můra. Když máte v jedné kapse placatku a ve druhé kapse krabičku s hulením, tak je to legrace. Když je vám kolem 70 let a chcete si ve vlaku v klidu luštit křížovku, tak to taková legrace není .
22.08.2017 12:40 |

podobné články

Odmítání pacientů v nemocnicích: Naštvaného ministra to přestává bavit!

 
A je to tady zase. Záchranka prý vozila pacienta se zástavou srdce, v pražské nemocnici ho údajně odmítli a musel jinam! Lidské zdraví na prvním místě? Ale jděte... Situace, která se opakuje již poněkolikáté, vytočila i ministra zdravotnictví Němečka (ČSSD). Přestává ho dle jeho slov "bavit". A chystá opatření. Komisi, která vše prošetří.
26.06.2014 17:55 |

podobné články

Ostravsko se dusí smogem. Omezte výrobu, žádá hejtman

 
Ostrava má nejhorší ovzduší v ČR. Ekologické limity jsou překročeny až jedenáctinásobně.
27.01.2010 09:30 |

podobné články

Ostravsko se stále dusí smogem. Nejvíc trpí Třinec

 
Ovzduší na severní Moravě zůstává špatné. Nejhorší je ovzduší v Třinci.
13.02.2010 09:05 |

podobné články

V boji s požáry hlásí úřady mírné zlepšení, Moskva se dusí smogem

 
Plocha lesních požárů, které od konce července sužují Rusko, se během posledních 24 hodin snížila o 3000 hektarů na 190.400 hektarů. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Poprvé za dva týdny se podařilo situaci s požáry lesů a rašelinišť v okolí metropole stabilizovat.
08.08.2010 13:20 |

podobné články

Ostravsko a Karvinsko se i na Štědrý den dusí smogem

 
Zhoršené ovzduší už od středy, kdy byl vyhlášen stupeň regulace pro Ostavsko a Karvinsko, přetrvává v Moravskoslezském kraji. V pátek ráno je nejhorší situace v Bohumíně, informuje na svých webových stránkách Český hydrometeorologický ústav.
24.12.2010 09:35 |

podobné články

POZOR! Ústecko se opět dusí SMOGEM!

 
Smogový signál upozornění byl v noci na pondělí vyhlášený v Ústeckém kraji. Mluvčí kraje Zdeněk Rytíř agentuře Mediafax sdělil, že důvodem jsou rostoucí koncentrace poletavého prachu v ovzduší.
14.03.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Rytíř (38 článků)

Ostravský primátor píše do Bruselu o pomoc se smogem z Polska

 
Mlha, nedýchatelný smradlavý vzduch a jedy v ovzduší. Čas podzimních plískanic, kdy smog zahalí Ostravsko, se neúprosně blíží. Ostravský magistrát už podle primátora Petra Kajnara nechce jen nečinně přihlížet, jak se lidé ve městě dusí. Chystá vlastní řešení, které chce představit za několik měsíců. O pomoc žádá i evropského komisaře pro životní prostředí Januse Potočnika.
07.09.2012 11:35 |

podobné články

Ostravsko se dusí smogem, nejhorší situace je u Bohumína

 
Český meteorologický ústav (ČHMÚ) v noci na dnešek vyhlásil v Moravskoslezském kraji smogovou situaci. Hned několik stanic hlásí špatnou kvalitu ovzduší, ve Větronicích je situace dokonce velmi špatná.
15.11.2012 07:00 |

podobné články