Článek

Tábořícím Romům hrozí Dělnická strana komandy. ANKETA

 
Trvalo týden, než se tématu Rumunů, kteří v Praze čekají na osud svého "prince", chytla Dělnické strana.
29.07.2009 12:20 |

podobné články

Podobné články

Dělnická strana končí: Soud ji rozpustil

 
Dělnická strana skončí, rozpustil ji Nejvyšší správní soud. Vyhověl v pořadí druhému návrhu vlády, podle níž je Dělnická strana extremistická a ohrožuje demokracii. V zaplněné jednací zazněly výrazy údivu.
17.02.2010 10:30 |

podobné články

Dělnická strana se raduje z úspěchu řeckých kolegů

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti pod vedením předsedy Tomáše Vandase se raduje z vítězství svých řeckých přátel, kteří se taktéž vyžívají v rasismu, odporu vůči lidským právům apod. Vandas to uvedl na webu strany. Zlatý úsvit v nedělních volbách získal 21 křesel, což je obrovský nárůst od posledních voleb, kdy strana nezískala ani půl procenta.
07.05.2012 22:20 |

podobné články

Soud zamítl název Dělnická strana. Pokračuje prý v extremismu

 
Pražský městský soud dnes zamítl název "Dělnická strana" (DS) pro Stranu pro Evropu (SPE), která změnu jména vymáhala žalobou po ministerstvu vnitra. Soud odkazuje na to, že Nejvyšší správní soud (NSS) v roce 2010 rozpustil DS kvůli extremismu. Také zástupcem SPE byl dnes u soudu někdejší šéf "dělníků" Tomáš Vandas. Ten namítal, že NSS před lety jeho stranu sice rozpustil, nezakázal ale prý samotný název a její symboly. Rozhodnutí není pravomocné, strana podá stížnost k NSS.
22.05.2014 20:45 |

podobné články

Dělnická strana podá žalobu na Pecinu. Kvůli Vítkovu

 
Dělnická strana podá na ministra vnitra Martina Pecinu žalobu pro poškození dobrého jména.
16.08.2009 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (410 článků)

Národní strana nestojí ministerstvu vnitra za akci, Dělnická ano

 
Slibovaný úder na extrémistickou Národní stranu od ministerstva vnitra nepřijde. Jde o příliš malé uskupení, které podle ministerstva nepředstavuje hrozbu. Dělnická strana, kterou se již vnitro za působení Ivana Langera (ODS) pokusilo neúspěšně rozpustit, naopak nebezpečná je, a v září se tedy pokus o její zrušení bude opakovat.
25.08.2009 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (678 článků)

Extrémistická Dělnická strana neporušila zákony, tvrdí Vandas

 
Dělnická strana (DS) prý nikdy neporušila ústavu ani české zákony, a proto neexistují důvody pro její zrušení. Na tiskové konferenci po sobotní celostátní poradě strany to prohlásil její předseda Tomáš Vandas. Proces o zrušení DS u Nejvyššího správního soudu (NSS), který v pondělí začne, je podle něj jen snahou zastavit růst popularity strany.
09.01.2010 14:30 |

podobné články

Dělnická strana se inspirovala Třetí říší, tvrdí advokát vlády

 
Čtyřdenní jednání o vládním návrhu na zrušení Dělnické strany (DS) odstartovalo v pondělí u Nejvyššího správního soudu (NSS) v Brně. Výsledek jednání je nejistý. U soudu se brání předseda strany Tomáš Vandas. Proces označil za politický. Advokát vlády Tomáš Sokol řekl, že Dělnická strana se inspiroval v německé Třetí říši.
11.01.2010 12:55 |

podobné články

Dělnická strana: Půjdeme do voleb

 
Krajně pravicová Dělnická strana (DS) je na konci své politické dráhy. Nejvyšší správní soud (NSS) rozhodl ve středu o rozpuštění strany. Předseda strany Tomáš Vandas přesto ohlásil záměr DS kandidovat ve sněmovních volbách.
17.02.2010 10:40 |

podobné články

Dělnická strana sociální spravedlnosti chce u voleb mezinárodní pozorovatele

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) chce přizvat k volbám do Poslanecké sněmovny mezinárodní pozorovatele. Novinářům to v sobotu řekl volební lídr strany Tomáš Vandas.
06.03.2010 17:05 |

podobné články

Dělnická strana napadla své rozpuštění u Ústavního soudu

 
Dělnická strana v pondělí prostřednictvím elektronické pošty podala k Ústavnímu soudu návrh, jímž napadla rozpuštění strany Nejvyšším správním soudem.
15.03.2010 17:55 |

podobné články

Dělnická strana podala stížnost proti svému rozpuštění

 
Dělnická strana (DS) v pondělí podala elektronickou cestou Ústavnímu soudu stížnost, kterou napadla rozsudek Nejvyššího správního soudu, který před časem rozhodl o jejím rozpuštění. Oznámil to předseda strany Tomáš Vandas.
15.03.2010 18:10 |

podobné články

Dělnická strana se obrací na soud ve Štrasburku

 
Krajně pravicová Dělnická strana (DS) se obrátila na Evropský soud pro lidská práva kvůli letošnímu rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS), kterým byla rozpuštěna.
12.10.2010 17:50 |

podobné články

Pražská PRIDE v ohrožení! CHYSTÁ SE TAM DĚLNICKÁ STRANA!

 
Dělnická strana se chystá narušit pochod homosexuálů Prague Pride.
10.08.2011 15:20 |

podobné články

Dělnická strana se možná vrátí na scénu. Chce si ji zaregistrovat Vandasova matka

 
V roce 2009 byla Dělnická strana pod předsednictvím Tomáše Vandase zrušena rozhodnutím Nejvyššího správního soudu. Předseda si okamžitě poté založil Dělnickou stranu sociální spravedlnosti, která funguje dodnes, nyní se však na scénu může vrátit i původní značka.
03.08.2013 21:50 |

podobné články

Dělnická strana pozvala do Česka opozici z Ukrajiny

 
Takzvaně krajně „pravicová“ Dělnická strana sociální spravedlnosti pozvala do České republiky zástupce ukrajinského krajně pravicového nacionalistického uskupení Pravý sektor, které patří k opozičním proudům v odporu proti ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi.
26.02.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (383 článků)

Každý máme v okolí aspoň jednu Ivetu Bartošovou, káže Dělnická strana

 
Krajní pravice přispěchala se svým komentářem k smrti Ivety Bartošové. Dělnická strana vyplísnila bulvárním parazitům a hyenám, kteří se přiživují na tragédii zpěvačky dokonce i po jejím skonu. O bulvár jako takový ale DSSS nejde. V moralizujícím prohlášení se především dramaticky táže, v jaké společnosti to dnes vlastně žijeme.  
30.04.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6787 článků)

Dělnická strana sociální spravedlnosti bude demonstrovat v Brně

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) bude společně s Dělnickou mládeží demonstrovat v Brně u příležitosti výročí 17. listopadu:
16.11.2016 19:15 |

podobné články

Dělnická strana a Národní socialisté půjdou do voleb společně

 
Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a Národní socialisté půjdou do nadcházejících sněmovních voleb společně. Kandidovat budou pod hlavičkou DSSS. Voliče chtějí oslovit důrazem na bezpečnost či národní zájmy nebo například prosazováním referenda o vystoupení z Evropské unie. Za cíl vyhlásily dosáhnout pěti procent hlasů potřebných ke vstupu do Sněmovny. Na tiskové konferenci to dnes ČTK řekli předseda DSSS Tomáš Vandas a místopředseda Národních socialistů Petr Benda.
24.08.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (185 článků)

Economist: Výpady vůči Romům v ČR připomínají tažení nacistů proti Židům

 
Rétorické výpady proti Romům v České republice připomínají perzekuce Židů a Romů za nacistů a českou kolaboraci s nacisty. Napsal to uznávaný britský magazín The Economist, který se zabývá eskalací napětí kvůli Romům v České a Slovenské republice.
23.09.2011 14:40 |

podobné články