Článek

Tábor přijel do Rokycan a rozkoukával se v novém domově

 
Je to obrovská událost pro táborskou zoologickou zahradu. Tříletý zubří samec Tábor opustil ve středu areál zoologické zahrady. Byl převezen do rezervace u Rokycan, kde se připojí ke třem samicím a jeho úkolem bude založit nové stádo. Jak na svůj nový domov býk reagoval, uvidíte v reportáži.
20.05.2020 14:25 |

podobné články

Podobné články

Samec zubra Tábor přijel do Rokycan: Stane se vůdcem stáda

 
Tábor (2) se přestěhoval na západ Čech! Samec zubra evropského přijel do soukromé přírodní rezervace u Rokycan. Stane se tu vůdcem nového chovného stáda.
21.05.2020 12:15 |

podobné články

Česká krajina: Býk Tábor včera založil novou zubří dynastii u Rokycan

 
Bez jediného problému se včera dopoledne podařil transport zubřího býka ze Zoologické zahrady Tábor do přírodní rezervace nedaleko Rokycan. Tříletý samec, který nese jméno města, kde se narodil, se vydal na cestu před desátou hodinou dopoledne. „Naložení proběhlo naprosto hladce,“ uvedl hlavní zoolog táborské zoo Ondřej Kott.
21.05.2020 11:00 |

podobné články

Tábor odjede z Tábora pryč. Vlastní stádo si založí jinde

 
ZOO Tábor jako vůbec první česká zoologická zahrada pošle do přírodní rezervace v ČR vlastního odchovance zubra evropského, který se pyšní jménem Tábor. Ve středu 20. května naloží samce v táborské zoo a odvezou ho do nově zřízené velkoplošné rezervace nedaleko Rokycan. Ta vznikla nedávno podle vzoru ojedinělé rezervace velkých kopytníků ve středočeských Milovicích.
19.05.2020 07:45 |

podobné články

Česká krajina: Zítřejší převoz zubřího samce Tábora završí založení nového stáda v rezervaci u Rokycan

 
Nové chovné stádo ohrožených zubrů evropských vznikne zítra v rezervaci nedaleko Rokycan. Zubří býk Tábor ze stejnojmenné zoologické zahrady se tam připojí ke třem samicím, které do rezervace přijely letos v lednu.
19.05.2020 11:00 |

podobné články

Jaké kapesné na tábor? Honza dává synovi (12) 500 korun, útratu nehlídá

 
Honza pořádá tábor zaměřený na první pomoc. Jezdí tam i jeho dvanáctiletý syn Pavel a letos poprvé jede na celý tábor i čtyřletá dcera Kristýna. Stejně jako každý rodič řeší otázku, jak vysoké kapesné dětem na tábor dát. Jakou částku dává a zda své potomky kontroluje, zač utrácí, se svěřil Domácí ekonomce.
05.07.2016 18:20 |

podobné články

Nesmělý barman Honza to ve vile VyVolených konečně rozjel: Polonahý dováděl na stole a rozparádil i krásku Nikol

 
Pohledný barman Honza je mezi VyVolenými teprve několik dní, a tak se mu nikdo nemohl divit, že se uvnitř vily zatím spíše rozkoukával a vstřebával dojmy ze svých nových spolubydlících a zároveň soupeřů v boji o pět miliónů. Stačil ale jeden povedený alkoholový večírek a zprvu nesmělý fešák, kterého si vybrali sami soutěžící, to pořádně rozjel.
05.10.2013 16:50 |

podobné články

Rychlík u Rokycan zastavil bagr na kolejích. Neprůjezdný tah

 
Neobvyklá nehoda se stala na železnici u Rokycan. Rychlík tam zavadil o bagr.
15.09.2009 10:10 |

podobné články

FOTO: Z mostu u Rokycan na D5 spadlo auto, řidičku transportoval vrtulník

 
U sjezdu z dálnice D5 u Rokycan ve čtvrtek odpoledne u mostu přes řeku Klabavu havaroval osobní automobil, který se měl zřítit z mostu.
29.07.2010 18:20 |

podobné články

Nehoda v Hrádku u Rokycan: Čtyři zranění

 
Vážná nehoda se stala ve středu odpoledne v Hrádku u Rokycan. Při srážce dvou aut se zranili čtyři lidé.
04.05.2011 16:50 |

podobné články

Vláda se bude zabývat také modernizací železnice z Rokycan do Plzně

 
Vláda bude ve středu mimo jiné jednat také o veřejné zakázce na modernizaci železniční tratě z Rokycan do Plzně. Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavla Hally je nutné vypsat tendr co nejdříve, jinak by Česká republika mohla přijít o dotaci z EU. Předpokládané investiční náklady jsou podle Hally asi 8,6 miliardy korun, EU by se mohla podílet až 85 procenty nákladů. Informuje ČTK.
01.02.2012 07:45 |

podobné články

Neznámý útočník u Rokycan pálil po osobním vlaku

 
Policisté hledají neznámého střelce, který pálil po osobním vlaku nedaleko Rokycan na Plzeňsku. Policisté mají k dispozici kulku a zkoumají, jaký typ zbraně útočník použil.
07.09.2012 17:20 |

podobné články

Tragédie u Rokycan: Autobus plný dětí se zřítil z mostu, dívka (†16) nehodu nepřežila

 
U sjezdu z dálnice D5 u Rokycan havaroval dnes ráno autobus s francouzskými studenty. Jedna šestnáctiletá dívka zemřela, řekla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Hospitalizováno je 22 cestujících. V autobuse bylo 41 lidí, z toho pět dospělých, uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Podle serveru L'Union-L'Ardennais jeli v autobusu žáci víceletého gymnázia Notre-Dame v Remeši. Autobus vyjel z Remeše v neděli večer a mířil do Prahy. Příčiny nehody policie zjišťuje. 
08.04.2013 08:40 |

podobné články

Zranění lidé při nehodě francouzského autobusu u Rokycan odletí domů

 
Někteří z 23 pacientů, kteří po nehodě francouzského autobusu u dálničního sjezdu u Rokycan skončili v plzeňské fakultní nemocnici, by ji už dnes mohli opustit. Pokud jim to dovolí zdravotní stav, měli by odletět domů do Francie speciálem. Šest z hospitalizovaných cestujících má těžká a středně těžká zranění, řekla dnes náměstkyně ředitelky nemocnice Andrea Mašínová. 
09.04.2013 11:50 |

podobné články

Nehoda francouzského autobusu u Rokycan: Dva se ještě neprobrali!

 
Někteří ze zraněných studentů z pondělní vážné nehody francouzského autobusu na dálnici D5 u Rokycan včera mohli odjet domů. Už v noci na úterý 17 nezraněných odletělo do vlasti leteckým speciálem. Při neštěstí se zranilo 23 převážně dětí, jedna dívka (†16) zemřela.
10.04.2013 12:05 |

podobné články

Nehoda francouzského autobusu u Rokycan: Dva se ještě neprobrali!

 
Někteří ze zraněných studentů z pondělní vážné nehody francouzského autobusu na dálnici D5 u Rokycan včera mohli odjet domů. Už v noci na úterý 17 nezraněných odletělo do vlasti leteckým speciálem. Při neštěstí se zranilo 23 převážně dětí, jedna dívka (†16) zemřela.
10.04.2013 21:20 |

podobné články

FOTO: Kruh v obilí u Rokycan. Kde se tam vzal?

 
U Rokycan se objevil další podivný kruhový útvar v obilí. Čtenář ho vyfotil a poslal ho do redakce TN.cz.
06.07.2014 16:45 |

podobné články

Krvavý útok na ubytovně: U Rokycan došlo k pobodání

 
Na ubytovně v Oseku u Rokycan došlo zřejmě k pobodání. Mělo jít o roztržku dvou cizinců, která skončila tragicky.
01.05.2017 22:00 |

podobné články

Týraná holčička (†2) z Rokycan zemřela! Její pěstounka (25) je ve vazbě

 
V nemocnici zemřela dvouletá holčička, kterou měla týrat její pěstounka z Rokycan. Policisty na podezření z týrání upozornili záchranáři, kteří minulý týden dítě ve vážném stavu převáželi do nemocnice. Žena skončila ve vazbě, u zemřelého dítěte je nařízena soudní pitva.
10.10.2017 09:55 |

podobné články

Utýraná holčička (†2) z Rokycan: Teta-pěstounka ji prý bila páskem do hlavy

 
Nesmírně trpět musela holčička (†2) z Rokycan, která zemřela ve Fakultní nemocnici v Plzni. Týrat jí měla podle policie její teta-pěstounka (25). Ta jí údajně bila do hlavy tak silně, že dívenka na zranění zemřela.
16.10.2017 12:45 |

podobné články