Článek

,,Ta špína, co házeli!" Předák havířů z Karviné objasňuje. Někdo se chytne za nos

 
Karvinsko se po několika letech opět dostalo na přední stránky všech českých médií. Tentokrát se ale nejednalo o tuneling a majetkové čachry s Ostravsko-karvinskými doly (OKD), ale s masivním šířením koronavirové nákazy mezi horníky. Vláda, potažmo ministerstvo financí, které OKD nyní vlastní přes státní firmu Prisko, poněkud zaspaly a všechny doly uzavřely až v minulém týdnu. Při prvotním testování horníků docházelo také k větším zmatkům. Že se jednalo o nepříjemné selhání, si myslí řada politiků a také značná část veřejnosti na Ostravsku.
15.07.2020 12:35 |

podobné články

Podobné články

Co režisér Dukly 61 nedal do filmu? Šlo o velké prachy havířů!

 
Dvojdílný film Dukla 61, který zachycuje životy havířů z Ostravy a jejich tragické osudy, natočil režisér David Ondříček podle skutečné události. Snažil se, aby prostředí a příběhy byly autentické, ale přece jen ho mrzí, že se do 154minutového dramatu nevešlo všechno. Co důležitého musel vynechat?
30.05.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (211 článků)

VÝBUCH v karvinském dole: Počet obětí roste, zahynulo 13 havířů, 10 je se zraněním v nemocnici!

 
Ohromné neštěstí se ve čtvrtek odpoledne odehrálo v dole ČSM Karviná, kde vzplál a následně vybuchl metan. Počet obětí z původních pěti stoupl již na třináct, v dole zemřelo dvanáct polských a jeden český havíř. Dalších 10 havířů skončilo zraněných v nemocnici.
21.12.2018 08:40 |

podobné články

VÝBUCH v karvinském dole: Počet obětí roste, zemřelo 13 havířů, dalších 10 je v nemocnici!

 
Ohromné neštěstí se ve čtvrtek odpoledne odehrálo v dole ČSM Karviná, kde vzplál a následně vybuchl metan. Počet obětí z původních pěti stoupl již na třináct, v dole zemřelo dvanáct polských a jeden český havíř. Dalších 10 havířů skončilo zraněných v nemocnici.
21.12.2018 08:45 |

podobné články

VÝBUCH v karvinském dole: Zemřelo už 13 havířů, dalších 10 je v nemocnici!

 
Ohromné neštěstí se ve čtvrtek odpoledne odehrálo v dole ČSM Karviná, kde vzplál a následně vybuchl metan. Počet obětí z původních pěti stoupl již na třináct, v dole zemřelo dvanáct polských a jeden český havíř. Dalších 10 havířů skončilo zraněných v nemocnici.
21.12.2018 13:40 |

podobné články

13 mrtvých horníků po výbuchu v Karviné: Na místo tragédie jedou politici

 
Tragická událost ve čtvrtek odpoledne zasáhla důl v Karviné, došlo ke vzplanutí a následnému výbuchu metanu. Tato tragédie má v tuto chvíli na svědomí 13 životů a 10 zraněných. K neštěstí, jaké Českou republiku dlouho nepotkalo, se začali vyjadřovat významní politici, premiér Andrej Babiš se do Karviné vydá osobně. Cestu do Karviné podnikne i premiér Polska Mateusz Morawiecki.
21.12.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků)

Sobotka kritizuje vládu na Šluknovsku. John: ČSSD, chyť se za nos

 
Šéf největší opoziční strany Bohuslav Sobotka kritizuje postup vlády vůči vyhrocené situaci mezi místními starousedlíky a Romy na Šluknovsku. Radek John mu vrací: ČSSD, ať se sama chytne za nos.
11.09.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2477 článků) , Bohuslav Sobotka (9572 článků)

Když chytne stará stodola, Vendula Svobodová chodí ven nahá!

 
NÁZOR: U mužů se tomu říká druhá míza nebo krize středního věku, u žen platí rčení - Když chytne stará stodola, tak tu už neuhasíš... Tyhle fáze u lidí zpravidla nastávají okolo 40 let a ve většině případů se postižení jedinci chovají ztřeštěněji než v pubertě. Jeden příklad za všechny je Vendula Svobodová (42).
18.09.2014 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Vendula Svobodová (812 článků)

Roztomilé: Malý chlapeček chytne šílený hysterák, když se netrefí s míčkem do jamky

 
Tohoto malého chlapečka si zamilujete! I když "chytne šílený hysterák":http://www.extra.cz/soucasny-nejvetsi-detsky-herecky-talent-tuhle-hysterickou-scenu-u-pani-doktorky-musite-videt kvůli golfovému míčku, je moc roztomilý.
10.12.2014 13:42 |

podobné články

Nejdojemnější reklama letošních Vánoc! Chytne vás za srdce v hlavní roli s Eltonem Johnem

 
Britský obchodní řetězec John Lewis je známý tím, že již tradičně každý rok před Vánocemi přijde s dojemnou reklamou, která chytne za srdce miliony lidí po celém světě. Letos ukázali snímek s britskou legendou Eltonem Johnem (71) a je to doják.
18.11.2018 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (559 článků) , John Lewis (23 článků)

Nezávislá kandidátka do Senátu z „drsné“ Karviné: Naštvanost lidí je velká. Strach, že přijdete o práci, že vaše děti na tom budou stejně. Nikdo nečekal, že politika bude taková špína

 
ROZHOVOR „Naštvanost lidí je velká. Co se stalo, je neomluvitelné. To, že se s největší pravděpodobností všechno toto stalo tzv. ‚legální‘ cestou, je možná ještě horší. Křivda se nese hůř než cokoliv jiného,“ říká ke kauze OKD a toho, jak ji vnímají lidé v regionu, ze kterého pochází, nezávislá kandidátka do Senátu za obvod Karviná Markéta Kabourková. Podle toho, co nám Kabourková řekla, není situace v Karviné a na Ostravsku, co se týče sociálních a ekonomických věcí, vůbec „růžová“. A to navzdory často mediálně prezentovaným tvrzením, že se v Česku máme díky ekonomické konjunktuře dobře.
19.09.2018 16:00 |

podobné články

Tragédie 13 havířů v Karviné: Hornické rodiny obchází strach

 
V karvinském dole zemřelo 13 lidí. Stejný je počet rodin, které přišly o své blízké. Výbuch v Dole ČSM za sebou nechal slzy, bolest a strach. Z toho, že se něco takového znovu zopakuje.
23.12.2018 05:05 |

podobné články

Banášová vyvedla rodiče: Teď už je jasné, po kom má dlouhý nos!

 
Někdo může velký nos brát jako handicap, Adela Banášová (37) z něho udělala přednost. Dlouhý nos zdědila po tatínkovi, kterého spolu s maminkou vyvedla na křest knihy Adriany Sklenaříkové (46).
17.03.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Sklenaříková (183 článků) , Adela Banášová (467 článků)

Obránce Bolf je kapitánem Karviné a chce zažít lepší loučení než v Baníku

 
Kromě ročního působení ve Spartě strávil exreprezentační fotbalový obránce René Bolf v Česku celou profesionální kariéru ve dvou klubech – Baníku Ostrava a Karviné. A právě do druholigové Karviné se v létě za dramatických okolností z Baníku Ostrava vrátil.
08.08.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: René Bolf (7 článků)

Neprodávejte své domy OKD a těžit se nebude, radí odpůrci těžby v Karviné

 
Bude se v Karviné-Starém Městě těžit černé uhlí, nebo nebude? S touto i s dalšími otázkami zamířili odpůrci těžby na zasedání zastupitelstva v Karviné. Účastnil se ho také nový generální ředitel OKD Ján Fabián a místní toho využili k diskusi.
13.03.2013 09:10 |

podobné články

Společnost OKD střeží vykoupené domy v Karviné-Starém Městě proti vandalům

 
Společnost OKD vyslyšela požadavky města Karviné a obyvatel Karviné-Starého Města a začala zabezpečovat vykoupené a opuštěné domy v lokalitě, které se stávaly terčem nájezdů zlodějů a vandalů. Systém umožní bezprostředně reagovat na nelegální jednání a zamezit mu. Cílem těžařů i města je v důsledku rozvojového projektu Dolu Karviná nesnižovat kvalitu života obyvatel ve Starém Městě.
28.04.2014 11:00 |

podobné články

Andrej Babiš bude v Karviné jednat s vedením OKD i s horníky

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se dnes během druhého dne své návštěvy v Moravskoslezském kraji setká v Karviné s vedením těžební společnosti OKD i s horníky. Vedle toho navštíví také automobilku Tatra v Kopřivnici nebo se na náměstí v Karviné a v kulturním domě v Orlové na Karvinsku setká s lidmi.
07.06.2016 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků)

Starostové a Piráti vyzývají primátora Karviné, aby nestrkal hlavu do písku

 
Starostové a Piráti, kteří jdou do letošních komunálních voleb v Karviné společně, primátora v otevřeném dopise vyzývají, aby před šokujícím umístěním Karviné v žebříčku nestrkal hlavu do písku, detailní analýzu pořídil, zveřejnil a podrobil reflexi a kritice.
29.07.2018 17:25 |

podobné články

Měli jsme reagovat rychleji. Ministr Petříček připustil selhání v Karviné

 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček v neděli v Ranním interview Radiožurnálu připustil, že v případě ohniska koronaviru v Karviné se mělo reagovat rychleji. Nevyloučil možnost vyhlášení karantény v Karviné, i když řekl, že to závisí na rozhodnutí epidemiologů. S Kyprem se pokusí vyjednat, aby nebylo nutné mít negativní test na covid-19.
05.07.2020 08:35 |

podobné články

VIDEO: Porvalo se 50 dětí! Měly i nože! Tři mladíky museli v Karviné ošetřit lékaři

 
V bitevní pole se změnila travnatá plocha u lesoparku Dubina v Karviné. Do krvavé řeže se zapojily nezletilé děti! Nevyřízené účty si podle svědků přijela „srovnat“ parta výrostků z Ostravy, která na protivníky z Karviné vytáhla zbraně!
26.04.2021 12:10 |

podobné články