Článek

Ta metodika je zmatečná. Jak si to vlastně představují? Babiš se na tiskovce rozčiloval, co to předvádí kybernetický úřad

 
Po pátečním jednání vlád předstoupil před novináře její šéf Andrej Babiš a svým místy česko-slovenským stylem se vyjádřil ke kauze Huawei. A nejen k ní.
11.01.2019 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21485 článků)
Podobné články

Velký kybernetický útok na celý svět. V Británii kvůli němu dokonce přestaly nemocnice přijímat pacienty

 
Hromadný kybernetický útok včera ohrozil mnohé organizace z celého světa. Nemocnice ve Velké Británii dokonce musely odmítat pacienty. Kromě Spojeného království přicházely zprávy o útoku i z dalších zemí – například z USA, Číny, Španělska, Ruska, Vietnamu nebo Itálie. Píše o tom Seznam Zprávy.
13.05.2017 09:45 |

podobné články

Ukrajinský ministr vnitra: Zastavili jsme obrovský ruský kybernetický útok

 
Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov světu oznámil, že jeho vláda zhatila další velký kybernetický útok. Údajně vedený z Ruska. Informuje o tom agentura Reuters.
05.07.2017 14:00 |

podobné články

VZDĚLÁNÍ21: Klíčem k úspěchu digitalizace výuky jsou učitelé

 
Čtyřletý projekt VZDĚLÁNÍ21 zaměřený na digitalizaci výuky uspěl. Zásadním a současně nejslabším článkem zapojení počítačů do výuky je přechod na nové výukové metody. Vyplývá to ze závěrečné zprávy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Potenciál, který výpočetní technika nabízí, tak zůstává částečně nevyužit. Přestože digitalizace vzdělávání je celosvětový trend, v České republice dosud chybí jednotná metodika zavádění ICT technologií do škol i metodika výuky, kterou by mělo iniciovat ministerstvo školství.
29.08.2013 11:10 |

podobné články

Experti pod vedením NS stanovili částku za lidské zdraví. Bude to deset milionů

 
Nejvyšší soud (NS) vypracoval metodiku pro odškodnění újmy na zdraví, kterou zveřejnil na svém webu. Metodika pomůže soudům při stanovení výše náhrady za bolest a ztížené společenské uplatnění v případě trvalých zdravotních následků, řekl v pondělí novinářům v Praze místopředseda soudu Roman Fiala. Zároveň umožní, aby podobné případy odškodňovaly soudy po celé republice srovnatelně. Metodika ovšem není závazná - má jen doporučující charakter a lze vždy zohlednit konkrétní okolnosti případu. Nový občanský zákoník podrobný návod neposkytuje, na metodiku proto čekaly také pojišťovny, stejně jako advokáti.
14.04.2014 15:05 |

podobné články

Ministryně Valachová: Vláda musí garantovat vysokým školám předvídatelnost hodnocení vědy

 
Ministryně školství Kateřina Valachová na dnešním jednání vlády podpořila s výhradami materiál Metodika hodnocení výzkumných organizací a hodnocení programů účelové podpory výzkumu, vývoje a inovací (Metodika 2017+) , který předložil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
08.02.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1625 článků)

Státní veterinární správa: Metodika kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace na rok 2020 byla zveřejněna

 
Ministerstvo zemědělství (MZe) a Státní veterinární správa (SVS) zveřejnily na svých úředních deskách Metodiku kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace pro rok 2020 (dále jen Metodika).
01.12.2019 19:35 |

podobné články

Státní veterinární správa: Metodika kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace na rok 2020 byla zveřejněna

 
Ministerstvo zemědělství (MZe) a Státní veterinární správa (SVS) zveřejnily na svých úředních deskách Metodiku kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace pro rok 2020 (dále jen Metodika).
02.12.2019 00:40 |

podobné články

SVS: Metodika kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace na rok 2021 byla zveřejněna

 
Ministerstvo zemědělství (MZe) a Státní veterinární správa (SVS) zveřejnily na svých úředních deskách Metodiku kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace pro rok 2021 (dále jen Metodika 2021).
08.12.2020 08:30 |

podobné články

Chceme novou Evropskou komisi, rozčiloval se Orbán na tiskovce v Praze. A Babiš si přisadil: 87 miliard eur nás stojí...

 
Premiér Andrej Babiš přivítal přibližně o půl jedenácté dopoledne ve svém sídle v Kramářově vile maďarského premiéra Viktora Orbána. Debatovali spolu za zavřenými dveřmi a v poledne předstoupili před novináře. Babiš mluvil o migraci i o skvělém zvuku našich zbraní. Orbána označil za svého přítele. Orbán poděkoval Babišovi za pozvání a konstatoval, že mu evropská politika připomíná box. Všechny ujistil, že hodlá boxovat dál.
30.11.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21485 článků)

„Kdo to vymýšlí, takové fake news!“ Babiš v roušce se rozčiloval na tiskovce, na které ho novinářka tlačila k rezignaci

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil před novináře s rouškou. S chráněným nosem a ústy předstoupil před novináře také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Po úvodním slově došlo na dotazy novinářů a Babiš se v jednu chvíli vysmál redaktorce serveru Seznam Zprávy. Hamáček poděkoval čínské ambasádě v Praze.
17.03.2020 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21485 článků) , Jan Hamáček (2794 článků)

Masivní kybernetický útok: Hackeři napadli úřad Maláčové i Prahu. Může za to chyba?

 
Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informoval na twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či systémy vyřadit. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) pomáhá zasaženým organizacím minimalizovat rozsah škod. Věc vyšetřují kriminalisté. Ministerstvo práce případ teď nechtělo komentovat. Ministerstva obrany, zahraničí a financí a Úřad vlády uvedly, že útok nezaznamenaly.
05.03.2021 06:00 |

podobné články

Pětiletá Američanka utopila batole; rozčiloval ji jeho pláč

 
Pětiletá Američanka prý utopila ve vaně 18měsíčního chlapce, protože ji rozčiloval jeho pláč. K šokujícímu činu se po týdnu přiznala v rozhovoru se sociální pracovnicí, napsala dnes agentura AP s odvoláním na sdělení policie z Kansas City.
10.06.2011 07:50 |

podobné články

Marek Benda se rozčiloval v ČT nad tím, co vypustili z úst Zeman a Rychetský

 
Český prezident Miloš Zeman se v úterý na Pražském hradě sešel s předsedou Ústavního soudu, aby společně prokonzultovali kauzu H-System. Něco takového je ale podle předsedy ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny Marka Bendy (ODS) systémově velmi nebezpečné. „Pozve si Rychetského a pak společně dávají komentáře k této kauze, to je absurdní,“ rozčiloval se v pořadu Interview na ČT24.
01.08.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (585 článků) , Miloš Zeman (25162 článků)

Útok na české politiky? Česko vyhostilo dva Rusy, Babiš sundal roušku, Hřib si ulevil

 
Napjatě se očekávalo, co Andrej Babiš (ANO) v pátek odpoledne na narychlo svolané tiskovce oznámí. Podruhé za jeden den s ministrem Tomášem Petříčkem (ČSSD) po boku. Premiér při v koronavirových časech nezvykle krátké tiskovce vzkázal: Zpráva o hrozícím útoku na české politiky byla smyšlená a důsledkem vnitřního boje na ruské ambasádě v Praze. Dvě osoby z Ruského velvyslanectví byly vyhoštěné. Podle zjištění Deníku N jde o Igora Rybakova a Andreje Končakova, který měl dříve do Česka přicestovat s kufříkem obsahujícím ricin. Informaci následně potvrdila i ruská agentura RIA Novosti. Oba muži pracovali pro ruskou státní agenturu Rossotrudničestvo. Zřejmě spolupracovali s ruskou tajnou službou FSB a od počátku mezi nimi panovala silná nevraživost, až nepřátelství.
05.06.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21485 článků)

Nutně potřebujeme úřad pro kybernetickou bezpečnost, věří Bělobrádek

 
Založení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) je podle místopředsedy vlády pro vědu a výzkum Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) naprostou nezbytností. Kybernetický úřad má vzniknout 1. července vyčleněním z Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), který na počítačovou bezpečnost v Česku dohlíží nyní. Příslušnou novelu zákona už schválila Sněmovna, nyní prochází Senátem, píše ČTK.
12.05.2017 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1625 článků)

Opozice brání kybernetický úřad proti prezidentovi. Farský měl poznámku o ohnutých zádech

 
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) má oprávněné důvody pro vydání varování před technologií čínské firmy Huawei, řekl dnes ČTK v reakci na kritiku prezidenta Miloše Zemana vůči úřadu i Bezpečnostní informační službě (BIS) místopředseda opoziční ODS Martin Kupka. Podle předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska je hlavní povinností prezidenta hájit národní zájmy, přičemž na prvním místě je bezpečnost.
11.01.2019 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7330 článků) , Miloš Zeman (25162 článků)

Kybernetický úřad ve výroční zprávě: Roste počet útoků. A jde to z Ruska

 
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ve své výroční zprávě za rok 2019 upozornil, že strategická instituce české státní správy čelila loni kybernetické špionáži, za kterou patrně stálo Rusko, uvedl Český rozhlas.
02.09.2020 23:00 |

podobné články

Kalousek: Na detektor nepůjdu. Ale Lessy ho určitě vyzkratuje

 
Spor mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem a policejním prezidentem Petrem Lessym ohledně podoby jejich vzájemného telefonátu se přenesl do politické roviny. Opozice věří Lessymu, že mu ministr kvůli vyšetřování kauzy CASA vyhrožoval a chápe, že policista se svými obavami vystoupil veřejně. Vládní špičky naopak hájí svého kolegu a obvinění policejního šéfa označují buď za zmatečná, nebo rovnou politicky motivovaná.
16.07.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Miroslav Kalousek (7330 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Jako padesátá léta, říká David Rath a zjišťuje: Jsem vězněn na základě drbu

 
Zmatečná výpověď bývalého policisty Gregora, který spustil jeho trestní kauzu, byla podle bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nejabsurdnější věcí, co životě zažil. Pokračování své kauzy, a zejména vazební stíhání, pak vnímá jako návrat do padesátých let, které představuje „nová justice“.
08.10.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4585 článků)