Článek

Sypejte ptáčkům bezpečně!

 
Mráz, sníh, námraza a někdy i ledový příkrov u nás zabijí každou zimu tisíce ptáčků, zpěvných i těch ostatních. Krmítka jim mohou mnohdy zachránit život.
22.01.2019 16:05 |

podobné články

Podobné články

Co sypat do krmítka ptáčkům? Semena i syrové maso!

 
Pokud máte doma krmítko, měli byste je vytáhnout a oprášit. Podle ornitologů je totiž nejvyšší čas začít sypat ptáčkům. Čím malé opeřence nejlépe uctíte?
22.11.2011 12:05 |

podobné články

Sypejme ptáčkům, přišlo nám od vrcholného poslance. Hádejte, od kterého

 
Předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik se v tiskovém prohlášení obrátil na občany se závažnou výzvou. V turbulentní politické době prý zapomínáme, že meteorologové předpovídají v blízké budoucnosti mrazy a přívaly sněhu. A to může fatálně ohrozit ptactvo. Proto bychom neměli být lhostejní a postarat se ptáčkům o plná krmítka.
05.12.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (259 článků)

Sypejme ptáčkům, vyzval komunista

 
Předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik se v tiskovém prohlášení obrátil na občany se závažnou výzvou. V turbulentní politické době prý zapomínáme, že meteorologové předpovídají v blízké budoucnosti mrazy a přívaly sněhu. A to může fatálně ohrozit ptactvo. Proto bychom neměli být lhostejní a postarat se ptáčkům o plná krmítka.
05.12.2013 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (259 článků)

Ruské úřady učí, jak bezpečně pořídit selfie. Obrázkový návod stojí za to

 
Ruské ministerstvo vnitra pořádá kampaň, ve které majitele chytrých telefonů učí, jak bezpečně fotografovat. Snaží se tak zabránit dalším obětem, kteří zemřeli při pořizování selfie. Resort zároveň požádal veřejnost, aby navrhla další nápady, jak bezpečně fotit sebe sama. 
08.07.2015 10:16 |

podobné články

Seznamování na internetu: bezpečně i úspěšně!

 
Seznamování na internetu představuje pro mnoho lidí jediný možný způsob, jak k sobě najít onen druhý dílek puzzle – zvláště pak pro ty, kteří jsou hodně stydliví a navázat kontakt s někým druhým je pro ně nepřekonatelnou překážkou. I když je seznamování na internetu velice populární a dává tak šanci na lásku, flirt i přátelství velkému počtu lidí, má jistá pravidla, která je třeba dodržovat – jedině tak se dokážete seznámit nejen bezpečně, ale i úspěšně. Jestliže se vám až do dnešního dne nepodařilo najít toho pravého, pak je náš dnešní článek vaší jasnou trefou do černého. Víme totiž, co udělat pro to, aby byla vaše snaha najít k sobě toho dokonalého na správné cestě a ne jen ve slepé uličce! 3 pravidla seznamování na internetu Následující tři pravidla byste měli znát a dodržovat, chcete-li si konečně k sobě najít někoho, s kým budete moci sdílet radosti i strasti, na které jste až do dnešního dne byli sami. Určitě si je nenechte ujít a neberte je na lehkou váhu, byli byste jen sami proti sobě! Pravidlo první: profil Základem úspěšného hledání je pečlivě vyplněný profil. Při vyplňování jednotlivých údajů byste měli být maximálně upřímní a v ničem si nevymýšlet. Nač lhát někomu, s kým možná strávíte zbytek života a kdo vám na vaše lži stejně nakonec přijde? Uvědomte si, že váš profil je první věcí, kterou si o vás budou moci potencionální zájemci přečíst a podle údajů v něm obsažených se budou rozhodovat, zda vás kontaktovat či nikoli. Pravidlo druhé: aktivita Jestliže seznamování na internetu berete vážně, pak se nezařaďte mezi lidi, kteří si sice najdou čas na to, aby si vyplnili profil hned na několika seznamkách, ale poté na ně delší čas vůbec nepřijdou a nenajdou si ani minutku na to, aby si vyřídili poštu nebo se sami podívali... Čtěte více Příspěvek Seznamování na internetu: bezpečně i úspěšně! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.01.2016 09:30 |

podobné články

Česká pošta: Mějte důležité dokumenty uchované elektronicky a bezpečně

 
Česká pošta spustila novou službu Bezpečné úložiště, která Vám zajistí bezpečné a dlouhodobě důvěryhodné ukládání úředních i dalších důležitých dokumentů.
03.07.2017 10:55 |

podobné články

Tým silniční bezpečnosti: Na dovolenou po dálnici – svižně, a přitom bezpečně

 
Základní zásady bezpečné jízdy po dálnici v EU. Jak přežít poruchu vozidla na dálnici bez úhony? Nakolik jsou české dálnice bezpečné?
10.07.2017 08:05 |

podobné články

Autodrom pokračuje v úspěšné spolupráci se značkou Kia, vozy využívá v kurzech bezpečné jízdy

 
Společnost AUTODROM MOST, která v severočeském městě provozuje stejnojmenný areál se závodními okruhy a plochami pro výuku a výcvik bezpečné jízdy, prodloužila v letošním roce spolupráci s firmou KIA MOTORS CZECH, s. r. o. a firmou ASAS, s. r. o., autorizovaným prodejcem vozů KIA, který obnovil vozový park pro kurzy bezpečné jízdy novým modelem Kia cee´d 2017.
07.09.2017 13:40 |

podobné články

Bezpečné zóny pro ženy nepomohly. V Berlíně se o silvestru osahávalo i letos. Známe podrobnosti…

 
Minimálně 13 sexuálně motivovaných útoků bylo zaznamenáno během silvestrovských oslav v Berlíně, píše zpravodajský server americké televize Fox News. Stalo se tak navzdory tomu, že město přikročilo k vytyčení speciální bezpečné zóny pro ženy poblíž tradičního místa oslav příchodu nového roku u Brandenburské brány. Zóny kam se mohly ženy, které se předtím staly terčem sexuálního obtěžování, či se necítily bezpečně, si přitom vysloužily silnou kritiku ze strany šéfa německých policejních odborů.
02.01.2018 13:30 |

podobné články

Autodrom získal akreditaci ke školení bezpečné jízdy s odpočtem trestných bodů

 
Instruktoři mosteckého autodromu zahájili v těchto dnech výuku a výcvik bezpečné jízdy řidičů, kteří se přihlásili ke školení s odpočtem trestných bodů za přestupky v silničním provozu. „Školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů v učebnách a na výcvikových plochách polygonu autodromu nabízíme už od jeho zavedení v roce 2008, a to s externími instruktory. Nyní se nám podařilo získat potřebnou akreditaci, takže školení už je zcela v naší režii,“ vysvětlila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.
22.11.2018 14:25 |

podobné články

Jak vybrat správné krmítko a co ptáčkům nabídnout?

 
Zatímco dříve jste si museli krmítko pro ptáčky sami vyrobit, dnes už si ho můžete i koupit.
31.01.2011 00:45 |

podobné články

Zahradní inspirace: Připravte svým zpěváčkům krmítka! Co rádi zobou?

 
V létě nám na zahradě zpívali a zároveň pomáhali se škůdci, teď si zaslouží odměnu. Ptáčci to mají s přibývajícími chladnými dny se sháněním potravy těžké, proto uvítají, když jim připravíte hostinu vy. Ukážeme vám zajímavá krmítka, kterými se můžete inspirovat a prozradíme, co kterým ptáčkům chutná nejvíce.
21.10.2011 12:10 |

podobné články

Největší domov důchodců v ČR se topí v dluzích! Senioři trnou strachy: Vyhodí nás na mráz?!

 
Místo toho, aby si užívali klidné stáří, chodili na procházky a sypat ptáčkům, bojí se teď asi stovka penzistů ze Senior domu v Českých Budějovicích o střechu nad hlavou!
01.12.2011 12:10 |

podobné články

Zloděj patří za mříže! Veverka kradla ptáčkům a už se neprotáhla ven...

 
Když tato hladová veverka objevila krmítko na ptáky plné zobu, samou radostí se protáhla mezi úzkými dráty jejich klícky a začala hodovat.
13.11.2012 05:20 |

podobné články

Kováčik (KSČM): Sypejme ptáčkům

 
Meteorologové hlásí přívaly sněhu a zimu. V lese se o zvířata a jejich krmení postarají, pokud to jen trochu jde, myslivci. I když i tam je možné pomoci a domluvit se s nimi na dokrmování zvěře. Připadá mi, že však všichni zapomínáme na ptáky, kteří žijí ve volné přírodě.
05.12.2013 14:15 |

podobné články

Nejstarší studenti Česka! Helena (95) a Maxmilián (94)

 
Je jim přes 90 let a místo odpočinku u televize či sypání ptáčkům chodí pořád do školy. Helena Pechlátová (95) a Maxmilián Šperling (94) jsou nejstarší studenti v Česku! Navštěvují Centrum celoživotního vzdělávání a oba nejvíc baví psychologie.
18.01.2018 12:05 |

podobné články

„Dobrý úmysl, nevzhledné provedení.“ Park na Vítkově hyzdí desítky PET lahví, nadšenci tam sypou ptáčkům

 
Žižkované zachraňují hladové krky. V parku na Vítkově jsou v zimě k vidění desítky plastových kanystrů a dalších pozoruhodných krmítek pro ptáky, které vyzývají kolemjdoucí, aby se přidali. Praha 3 dobrý skutek nechválí, naopak.
02.03.2018 18:25 |

podobné články

Labužníci v krmítku: Víte, co kterému chutná nejvíce? A proč sypat s mírou?

 
Plníte poctivě krmítka? A víte, co ptáčkům –labužníkům chutná nejvíce? Podle odborníků je nejvyšší čas začít s přikrmováním, které by mělo trvat až do března. Věděli jste, že kos musí nasbírat dvakrát tolik bobulí, než sám váží, aby přežil?
03.12.2018 14:00 |

podobné články

Metro má bezpečné "průhledné" koše. A v nich? Neprůhledné pytle

 
Pražský Dopravní podnik zkouší v metru "bezpečné" koše, do kterých je vidět velkými oky. Tedy bylo by do nich vidět, kdyby...
13.05.2009 07:10 |

podobné články