Článek

„Syny bych do války poslal.“ Generál Pavel se v ČT nevyhnul ani citlivému dotazu

 
Prezidentský kandidát Petr Pavel v osobnějším Interview Special vysílaném na České televizi hovořil o tom, proč mu volba prezidenta nepřináší radost a zaplněná náměstí mu nedělají dobře. Prozradil, zda jako člen KSČ zažíval strach, když přišla sametová revoluce. Nebo o tom, s jaký pocitem by své syny posílal do války, pokud by obdrželi povolávací rozkaz. Došlo i na téma bombardování Bělehradu a Zemanovu omluvu srbskému prezidentovi nebo válku na Ukrajině. Pokud by vláda chtěla ustoupit od pomoci Ukrajině, určitě nebude mlčet. A sdělil také, že se nejvíce styděl za to, že je Čech, kvůli Zemanovi.
24.01.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků) , Pavel Čech (177 článků)
Podobné články

Novinářská ostuda! Tlustý generál Pavel nalezen. Není generál, není Pavel, není na Ukrajině

 
„Generál Pavel“ ve skutečnosti nejel bojovat za Putina na Ukrajinu, zjistil belgický analytik Rien Emmery. Analytik tak zbořil tvrzení hned několika médií převzaté od britského bulváru The Daily Star, podle kterého měl ruský prezident Vladimir Putin takový problém s dostatkem generálů, že musel na Ukrajinu vyslat i dosti otylého muže v maskáčích, jehož média nazývala „generál Pavel“. „Smutné,“ šířily se po zprávě ve Spojených státech fotografie českého generála Petra Pavla spolu s povzdechy nad tím, že Pavel před údajným vysláním na Ukrajinu ve službách Moskvy „nabral metrák“.
10.07.2022 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4831 článků) , Petr Pavel (1646 článků)

Generál Petr Pavel poprvé ukázal své syny: Jablko nepadlo daleko od stromu

 
Generál má doma velké fešáky. Kandidát na prezidenta republiky Petr Pavel zveřejnil první fotku se svými syny. Ty dosud byli oku veřejnosti schováváni. Fotka vznikla na pondělní akci na podporu generála Pavla, která se konala v pražském Rock Café.
11.01.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků) , Rock Rock (115 článků)

Fuj, jak se na sebe můžete ráno podívat. Ministr Herman čelil skutečně brutální záplavě dotazů, podívejte se jak

 
Z PROFILŮ Lidovecký ministr kultury Daniel Herman zase jednou usedl k počítači, odpověděl na několik nových dotazů od čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Znovu reagoval i na velmi ostré poznámky a dotazy. Nevyhnul se ani sdělení pana Josefa Snímka, který ministrovi vzkázal: Je mi z Vás na blití.
25.11.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (653 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Pozdě. Už to na Ukrajině mělo být. Generál Pavel a kolega mají zlý pocit

 
Válku na Ukrajině řídí nový velitel. Generál ve výslužbě Petr Pavel před televizními kamerami upozorňoval, že Rusko sice udělalo ve své invazi na Ukrajinu mnoho chyb, ale už druhá světová válka ukázala, že Rusové se ze svých chyb dokážou poučit a změnit průběh války. Bezpečnostní analytik Jiří Vojáček varoval, že ruská armáda teď může zmasakrovat až 70 tisíc ukrajinských vojáků v jednom velkém krvavém kotli. Pavel vedle debaty o válce poslal vzkaz Andreji Babišovi (ANO).
14.04.2022 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků)

Generál Pavel navštívil o vánočních svátcích vojáky ve Vrběticích

 
Ve čtvrtek 25. prosince 2014 navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel vojáky střežící areál muničního skladu ve Vrběticích, aby je osobně podpořil v jejich službě v době vánočních svátků. Generál Pavel se na místě seznámil s aktuální situací, se systémem střežení areálu a také s vybudovaným zázemím vojáků.
26.12.2014 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků)

Generál Petr Pavel obdržel nejvyšší americké armádní ocenění pro cizince

 
Český generál Petr Pavel se nyní může chlubit americkým nejvyšším vyznamenáním pro cizince „Legion of Merit“, které ve čtvrtek převzal. Medaili za zásluhy mu předal Joseph F. Dunford, generál námořní pěchoty USA a předseda Společného sboru náčelníků štábů (The Joint Chiefs of Staff). Jako elitní funkcionář NATO zvládl prý Pavel na výbornou hrozbu Ruska i boj s Islámským státem.
10.03.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků)

Generál Pavel varuje: Babiše ml. mohly na Krymu informačně vytěžovat a zpravodajské služby mohly získat materiál k vydírání českého premiéra. Ta dívka...

 
Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel se pro server Seznam Zprávy vyjádřil k aktuální kauze premiéra Andreje Babiše, především tedy v souvislosti s cestou jeho syna na Krym. Generál Pavel se domnívá, že Andrej Babiš mladší mohl být pro Rusko velkou příležitostí.
25.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25683 článků) , Petr Pavel (1646 článků)

Generál Pavel nabídl pomoc Babišovi s revizí první vlny nákazy

 
Generál Petr Pavel dnes společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) hovořili o tom, že Česko potřebuje odborné vyhodnocení, jak se stát připravil a reagoval na druhou vlnu epidemie koronaviru. Generál Petr Pavel také nabídl své zapojení do revize a koordinace odborníků, tak abychom se rychle poučili a byli lépe připraveni na další vlny epidemie a krize v budoucnu.
24.11.2020 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25683 článků) , Petr Pavel (1646 článků)

Generál Pavel nabídl pomoc Babišovi s revizí druhé vlny nákazy

 
Generál Petr Pavel dnes společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) hovořili o tom, že Česko potřebuje odborné vyhodnocení, jak se stát připravil a reagoval na druhou vlnu epidemie koronaviru. Generál Petr Pavel také nabídl své zapojení do revize a koordinace odborníků, tak abychom se rychle poučili a byli lépe připraveni na další vlny epidemie a krize v budoucnu.
24.11.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25683 článků) , Petr Pavel (1646 článků)

Bez EU by to nešlo, věří generál Pavel. Slavíme 17 let členství, Petr Fiala připomněl zásluhy ODS

 
1. května 2004 se Česká republika stala členskou zemí EU. Na sociální síti Facebook se k tomuto významnému korku v české historii přihlásili generál ve výslužbě Petr Pavel i předseda ODS Petr Fiala. Generál Pavel prohlásil, že je sice k počínání EU někdy kritický, ale přesto nevidí jinou alternativu, jak by si Česko mělo udržet solidní vyjednávací pozici v globalizovaném světě.
01.05.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4902 článků) , Petr Pavel (1646 článků) , Pavel Fiala (250 článků)

Petr Pavel ohlásí kandidaturu na konci léta: Co o něm říká zakladatel spolku Za společného prezidenta

 
Generál Petr Pavel začíná shromažďovat prostředky na kandidaturu na prezidenta ČR. V rozhovoru pro eXtra.cz to řekl podnikatel Adam Coubal, který založil spolek Za společného prezidenta. Ten si mimo jiné klade za cíl vybrat finance na Pavlovu prezidentskou kampaň, ačkoli ji generál ještě neoznámil. "Řekněme to tak, že generál Pavel kandidaturu neoznámil, ale řekl mi, že kandidovat bude," uvádí Coubal, podle kterého někdejší předseda vojenského štábu NATO oznámí zásadní krok na konci léta.
27.05.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků) , Adam Adam (469 článků) , Adam Adam (469 článků)

Takový rozkaz nesmí být veřejný! Generál Blaško promluvil o pomstě za Afghánistán. A také o dnešním velení armády

 
Generál Opata vydal rozkaz: Dopadnout a potrestat komplice sebevražedného atentátníka, který zabil tři české vojáky. Uvedl to v pátečních Událostech, komentářích. Ale co si o tom myslí generál Hynek Blaško, který bude kandidovat za SPD? Po dotazu věci znalé čtenářky se vyjádřil na Facebooku.
14.08.2018 16:35 |

podobné články

Generál Pavel: Prostor k jednání s Rusy nebyl využit. Rusové nepředložili návrhy stran Ukrajiny

 
„Dnešní prezident má pyžámkové dny, já bych měl svoje zahradní dny,“ vylíčil pro podcast Jiný pohled komentátorky Kateřiny Perknerové generál Petr Pavel, jak by trávil své volno, pokud by se dostal do prezidentského úřadu. Dle moderátorky bude při volbě prezidenta hrát roli i Pavlův zjev. „Na Zuzanu Čaputovou se prostě dobře dívá,“ rozplývala nad se tím, že Pavla spatřila v „sexy kožené bundě“. Následný rozhovor v Deníku však Pavel dosti zostřil. „Gripeny by stačily,“ zbortil sen vlády o nákupu F-35 a odmítl „odsoudit úplně šmahem“ i názor Orbána směrem k Ukrajině. Netajil se ani tím, že by dřív neměl problém jít s puškou proti „nepřátelům“ ze Západního Německa či Francie.
09.08.2022 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků) , Zuzana Čaputova (61 článků)

Potřebujete poradit od zdravotní pojišťovny? VZP vyřídí ročně miliony dotazů svých klientů

 
Více než 439 tisíc telefonických dotazů a přes 134 tisíc dotazů zaslaných e-mailem vyřídili za pouhý jeden rok operátoři a operátorky call centra VZP. To začalo nově fungovat právě před rokem. První rok existence má za sebou také firemní facebookový profil VZP. I zde se odpovědi na svůj dotaz dočkalo více než 1 200 tazatelů.
26.02.2016 16:30 |

podobné články

Roman Šmucler: Miloš Zeman je nemocný, dohnal ho věk a životospráva. Měli bychom se za něj omluvit

 
Prezident Miloš Zeman svým včerejším výrokem, v němž přirovnal norskou sociální službu, která odebrala české matce syny, k nacistickému výchovnému programu Lebensborn, vyvolal negativní reakce. A to nejen u politiků. Například podnikatel ve zdravotnictví a moderátor Roman Šmucler na svém facebookovém profilu uvedl, že za tento Zemanův výrok bychom se měli omluvit. Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda zase včera televizi Prima řekl, že Zemanovo nepřímé přirovnávání k nacismu citlivému případu dvou dětí paní Michalákové nepomůže.
09.02.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (626 článků) , Miloš Zeman (27738 článků)

Generál Pavel: Bojím se války s Ruskem! Je to agresor

 
Rusko vede válku bez vyhlášení. Nežijeme v míru, jen si to neuvědomujeme, tvrdí respektovaný generál Petr Pavel. Zároveň upozorňuje, že nejde o tradiční válku, ale o nový jev. Agresi, skryté napadání. V bezpečí prý nemusí být ani Pobaltí! Petr Pavel se proto obává zatažení světa do dalšího velkého válečného střetu. Chcete jiný důkaz, že situace je vážná, než z úst jednoho z nejpovolanějších?
06.03.2015 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků)

„Pro kariéru si udělá i šikmé oči.“ Generál Pavel a 17. listopad? Spolužák Beneš už nadoraz

 
Kdo je generál Petr Pavel? Psaní s tímto titulkem nám poslal spolužák generála Petra Pavla, žhavého kandidáta na prezidenta, Pavel Beneš. ParlamentníListy.cz ho vydávají v plném znění.
26.10.2022 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků)

„Pro kariéru si udělá i šikmé oči.“ Generál Pavel a 17. listopad? Spolužák Beneš už nadoraz

 
Kdo je generál Petr Pavel? Psaní s tímto titulkem nám poslal spolužák generála Petra Pavla, žhavého kandidáta na prezidenta, Pavel Beneš. ParlamentníListy.cz ho vydávají v plném znění.
26.10.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1646 článků)

Ani svůdné Čvančarové se nevyhnul kalhotkový trapas: Podívejte se, jaké prádélko kdysi odhalila pod sexy šatičkami

 
Herečka Jitka Čvančarová  (35) je dnes pyšnou maminkou dcery Elenky a vzornou manželkou tanečníka Petra Čadka. Ani jí se ale, tak jako jiným celebritám, nevyhnul kalhotkový trapas.
24.07.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Čvančarová (928 článků) , Petr Čadek (207 článků)