Článek

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

 
Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k míru mezi Ukrajinou a Ruskem. Jednání, kterých se nezúčastní Rusko ani Čína, však k míru přímo nepovedou ani dle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a půjde spíše o určení, jak spravedlivého míru v budoucnu dosáhnout. O skutečném ukončení války se pak dle Zelenského má jednat až na příští akci. Americký prezident Joe Biden ukrajinského lídra dle BBC „rozrušil“ již před začátkem summitu.
15.06.2024 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1229 článků)
Podobné články

Pavel nepočítá s tím, že summit o Ukrajině najde shodu, jak nastolit mír

 
Švýcarský summit o Ukrajině je podle českého prezidenta Petra Pavla první možností, jak na co nejširší platformě hovořit o podmínkách míru. Nepočítá ale s tím, že by vrcholná schůzka, která dnes začíná, dosáhla shody, jak mír nastolit. Pavel to dnes řekl novinářům před svým odletem do alpské země. Summit v horském středisku Bürgenstock u Lucernu, o jehož svolání požádal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, má především položit základy dalším jednáním o ukončení války, kterou před více než dvěma roky zahájilo Rusko. Účastní se delegace stovky zemí a organizací, včetně 57 hlav států a šéfů vlád.
17.06.2024 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2943 článků)

Dalších půl miliardy dolarů Ukrajině, oznámil Biden v Kyjevě

 
Americký prezident Joe Biden v pondělí překvapivě zavítal do Kyjeva, ačkoliv to Bílý dům opakovaně označoval za nereálné. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského je to „významný okamžik pro Ukrajinu.“ Biden Ukrajině slíbil další vojenskou pomoc v hodnotě půl miliardy dolarů, včetně dlouho žádaných raket s dlouhým doletem. Během Bidenovy krátké návštěvy Kyjeva se v oblasti rozezněl poplach před možným raketovým útokem.
20.02.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1229 článků)

Putin a Biden se poprvé sešli: Obří manévry, bitka novinářů. A konec diplomatické války?

 
Americký prezident Joe Biden se dnes v Ženevě poprvé od svého nástupu do funkce setkal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Ten po skončení  summitu na tiskové konferenci oznámil, že se dohodl s Bidenem na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy. Tón jednání s šéfem Bílého domu označil za konstruktivní, nikoli nepřátelský. Summit provází mimořádná opatření. USA a Rusko musí „určitá základní pravidla cesty“, řekl pak Biden. Podle něj se mluvilo i o návrhu, aby jisté druhy klíčové infrastruktury byly mimo dosah kybernetických útoků. Summit provázela mimořádná opatření.
16.06.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5389 článků) , Joe Biden (1229 článků)

Ten kasíroval prachy pro rodinu. Hejma bez obalu ke schůzce Biden-Putin

 
Podle Ondřeje Hejmy byl summit Biden – Putin umělý a kartonový. „Myslím si, že Biden to udělal proto, nedovedu přijít na nic jinýho, protože něco potřeboval. Potřeboval nějaké setkání, protože se doteď s nikým z těch významných vrstev nepotkal,“ spekuloval ve své show komentátor o důvodu k uspořádání setkání. Tiskovou konferenci s Putinem podle něho odmítl, protože by ji neměl pod kontrolou a tisk nebo Putin by mohl položit záludnou otázku. Například ohledně Ukrajiny, Bidenova syna a společnosti, ve které Hunter Biden seděl v dozorčí radě.
22.06.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Hejma (218 článků)

Biden a Putin. Ještě nic neřekli. Ale v Česku je jasno, kdo vyhrál

 
První dojmy ze summitu Biden – Putin už jsou tady. Přitom oba státníci teprve dorazili, podali si ruce a usadili se. „Nemůžu se zbavit dojmu, že Biden si to na začátku užíval, zatímco Putin vypadal tak trochu znuděně,“ pravil Kamil Houska z TV Nova. František Lutonský z ČT zase míní, že Biden přijel druhý, aby ho Putin nenechal čekat. Podle novinářky Ciglerové už má Biden lehce navrch. A začaly padat vtipy o Putinově výšce a Bidenově paměti.
16.06.2021 15:10 |

podobné články

Situace v USA: Pronesl Biden prohlášení, kterým si uškodil?

 
V čem se dva kandidáti na amerického prezidenta Biden a Trump liší? Je toho hodně. Stačí se podívat na to, jak se Biden dívá na oteplování planety. Ale Trump označil změnu klimatu za „podvod“. Podobných výbušných témat je víc. Trump je odhodlán tvrdě postupovat proti přistěhovalcům i proti „transgenderové ideologii“. Přičemž ve dvou věcech se Biden a Trump přece jen shodují. A vyvstala otázka, jak volbami zamíchají protiizraelské protesty na univerzitách. Biden vystoupil s prohlášením, kterým si možná uškodil.
05.05.2024 09:10 |

podobné články

Bez peněz do voleb nelez. Biden i Trump vybrali miliardy

 
Za pár měsíců proběhnou v USA prezidentské volby a oba kandidáti – úřadující prezident Joe Biden a jeho vyzyvatel Donald Trump – shánějí peníze, kde můžou. A Biden podle všeho začíná mít problémy. Trumpův tým totiž za poslední tři měsíce dokázal získat více peněz než Bidenův tým. Trump se svým týmem dokázali získat za čtvrtletí 331 milionů dolarů. Biden dokázal za stejnou dobu získat 264 milionů. Ale Biden má prý na své straně jednu velkou výhodu.
03.07.2024 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6261 článků) , Joe Biden (1229 článků)

Popleta Joe Biden se zesměšnil: Ukrajinského prezidenta Zelenského představil jako Putina

 
Americký prezident Joe Biden (81) se hrubě sekl během projevu na summitu NATO ve Washingtonu. Volodymyra Zelenského (46) totiž omylem představil jako ruského prezidenta Vladimira Putina (71). Video s přeřeknutím koluje po sociálních sítích i na zahraničních platformách v čele s BBC.
12.07.2024 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5389 článků) , Joe Biden (1229 článků)

Summit NATO: Zelenskyj prosil o stíhačky, nedostane je. Aliance pošle jiné vybavení a varuje Rusko

 
Za účasti amerického prezidenta Joea Bidena (79) a šéfů vlád a států dalších 29 zemí se koná v Bruselu summit Severoatlantické aliance. Hlavní bod? Jak ještě pomoci Kyjevu. NATO žádá potrestání válečných zločinců, Ukrajině poskytne další pomoc, a posílí své východní křídlo, řekl jeho šéf Jens Stoltenberg. Mírovou misi, kterou navrhovalo Polsko, lídři na summitu vůbec neřešili. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve videovystoupení prosil o stíhačky pro svou armádu. Na summit dorazili lídři všech zemí NATO, Biden se vřele vítal s českým premiérem Petrem Fialou.
24.03.2022 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (257 článků) , Joe Biden (1229 článků)

Je libo Zelenského jako LEGO? Figurka se dala koupit za slušnou sumičku

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44) se stal hrdinou nejen pro Ukrajince, ale i pro lidi z celého světa. Náhlý nárůst popularity bývalého herce potvrdila i americká společnost, která uvedla na trh figurku Zelenského z kostiček stavebnice LEGO. A hračka šla okamžitě na dračku! Výtěžek z prodeje figurek Zelenského šel na pomoc Ukrajině.
20.03.2022 16:35 |

podobné články

Biřmování vnuka, synův hrob i první prezidentský golf: Biden s manželkou na výletě

 
Prezident Spojených států Joe Biden společně s manželkou Jill v neděli vyrazili do města Wilmington ve státě Delaware, účastnili se biřmování svého vnuka Huntera mladšího. Jeho strýc a jmenovec Hunter Biden, který léta bojoval s drogovou závislostí a proslul hned několika skandály, na rodinné sešlosti chyběl. Prezident vyrazil i na hřbitov, kde je hrob jeho syna Boeaua Bidena, informoval list Daily Mail.
19.04.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1229 článků)

Vláda schválila mandát pro premiéra na páteční neformální summit v Bratislavě

 
Kabinet dnes schválil mandát pro předsedu vlády Bohuslava Sobotku na neformální summit členských zemí EU, který se uskuteční v pátek 16. září v Bratislavě. Summit se uskuteční ve formátu 27 členských států, bez účasti Velké Británie, jejíž občané se v červnu vyslovili pro vystoupení své země z EU. Summit hlav států a předsedů vlád odstartuje diskusi o budoucnosti a dalším směřování EU. Pro Českou republiku jsou v této diskusi prioritní dvě oblasti – bezpečnost, a to jak vnitřní, tak vnější, a prosperita včetně znovunastartování konvergence mezi členskými státy.
13.09.2016 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Vláda schválila mandát pro premiéra Sobotku na sociální summit EU v Göteborgu

 
Vláda dnes schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na sociální summit EU ve švédském Göteborgu. Summit proběhne 17. listopadu. Zároveň se kabinet zabýval přípravou české pozice na summit Východního partnerství, který se uskuteční 24. listopadu v Bruselu.
06.11.2017 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Summit Trumpa s Kimem: Jak to bude s ochrankou a kdo za koho platí hotel?

 
Přípravy na historický summit mezi prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem probíhají podle plánu. K setkání dojde příští úterý 12. června v Singapuru, hlavy obou států se sejdou v 9:00 hodin tamního času, tedy ve tři ráno českého času. Všechny tři státy nyní domlouvají i ty nejmenší detaily setkání od toho, kde se bude summit konat, kudy muži vejdou do jednací místnosti, až po to, kdo za summit zaplatí.
05.06.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6261 článků) , Kim Kim (1865 článků)

První zahraniční cesta Zelenského od invaze: Jednání s Bidenem a projev v Kongresu

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Bílého domu na jednání s americkým prezidentem. Joe Biden ho přivítal společně s manželkou. V Oválné pracovně následně Zelenskyj poděkoval Bidenovi, Kongresu i obyčejným Američanům za jejich pomoc Ukrajině. Jde o první cestu Zelenského do zahraničí od 24. února, kdy ruská armáda napadla Ukrajinu.
21.12.2022 09:25 |

podobné články

Skončil dvoudenní summit G20, závěrečná deklarace se Ukrajině nelíbí

 
Uctěním památky indického politika a bojovníka za nezávislost Mahátmy Gándhího a předáním předsednictví Brazílii skončil v Dillí dvoudenní summit skupiny velkých ekonomik G20. V sobotu summit navzdory názorovým neshodám vydal společnou závěrečnou  deklaraci , včetně pasáže o válce na Ukrajině. Západ ji považuje za úspěch, podle Kyjeva je ale deklarace slabá a není to nic, na co by lídři měli být pyšní.
10.09.2023 10:50 |

podobné články

Summit Putin-Biden: Setkání v Ženěvě připomnělo časy Stalina, Chruščova a Eisenhowera

 
Joe Biden a Vladimir Putin se coby prezidenti USA a Ruska za velkých očekávání poprvé setkali na summitu v Ženevě. Schůzka za zavřenými dveřmi netrvala ani tři a půl hodiny, byla podle serveru NPR kratší, než Bílý dům očekával. Po vládě Donalda Trumpa se opět vztahy Ruska a USA napínají, summit tak v mnohém připomínal vzácná setkání za studené války. Ostatně zrovna v Ženevě, v neutrálním Švýcarsku, se setkal Nikita Chruščov s Dwightem Eisenhowerem a Ronald Reagan s Michailem Gorbačovem.
17.06.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5389 článků) , Ronald Reagan (124 článků) , Dwight Eisenhower (7 článků) , Donald Trump (6261 článků) , Joe Biden (1229 článků)

Šéfové států EU zahájili summit o Rusku a Ukrajině, Biden dorazí později

 
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili v Bruselu summit věnovaný dalšímu společnému postupu vůči Rusku a pomoci Ukrajině, která už měsíc čelí ruské vojenské agresi.
24.03.2022 18:55 |

podobné články

Summit o Ukrajině ve Švýcarsku. Cyril Svoboda řekl Kolářovi, co si o něm myslí

 
Tento víkend se ve Švýcarsku koná dvoudenní tzv. mírový summit zaměřený na hledání cest k ukončení války na Ukrajině. Budou tam chybět klíčoví hráči – ruský prezident Vladimir Putin, prezident USA Joe Biden a delegace z Číny, Saúdské Arábie a Brazílie. Podle europoslance Ondřeje Koláře (TOP 09) nejde o mírovou konferenci, ale spíše o „bojovou poradu“, kde se nebudou přijímat zásadní mírové dohody. Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) sdílí skeptický názor a tvrdí, že tato konference nemá zásadní význam, protože pouze sjednocuje země již podporující Ukrajinu.
15.06.2024 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5389 článků) , Cyril Svoboda (473 článků) , Joe Biden (1229 článků) , Ondřej Svoboda (87 článků)