Článek

Svržený egyptský prezident Mubarak údajně upadl do kómatu

 
Bývalý egyptský prezident Husní Mubarak, který odstoupil z úřadu v únoru pod tlakem masových protivládních demonstrací, údajně upadl do kómatu. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na exprezidentova advokáta.
17.07.2011 19:50 |

podobné články

Podobné články

Mubarak je v kómatu, znělo Káhirou

 
Je v kómatu? Není v kómatu? Od pátku, kdy egyptský prezident Husní Mubarak (82) po třiceti letech rezignoval na svoji funkci, se množí zprávy o jeho špatném zdravotním stavu. Mubarak se stáhl do ústraní a zatímco někteří informují o tom, že je v letovisku Šarm aš-Šajch, ostatní spekulují, že odjel někam do zahraničí. A i přesto, že je prý exprezident vážně nemocný, odmítá se léčit.
14.02.2011 17:00 |

podobné články

Hosni Mubarak: Poslední egyptský faraón?

 
Dvaaosmdesátiletý egyptský prezident Hosni Mubarak sedí u moci již třicet let. Ani když jeho zemí zmítá revoluce a demonstranti křičí: „Pryč s Mubarakem!“, své židle se nehodlá vzdát. Možná kvůli ješitnosti či dlouhotrvající vládě ho mnozí nazývají faraón Mubarak.
31.01.2011 20:10 |

podobné články

Egyptský exprezident Mubarak byl propuštěn z vazby

 
Egyptský exprezident Husní Mubarak byl dnes po více než dvou letech propuštěn z vazební věznice. Do káhirské věznice Tora pro něj přiletěla zdravotnická helikoptéra, která pětaosmdesátiletého Mubaraka přepravila do vojenské nemocnice na jižním okraji metropole. Oznámila to agentura Reuters a záběry zprostředkovala televize Al-Džazíra. Mubarakovo propuštění ve středu nařídil egyptský soud, který shledal, že už pominuly důvody k jeho dalšímu zadržování.
22.08.2013 18:05 |

podobné články

MUBARAK: Nedávno prezident, dnes v DOMÁCÍM VĚZENÍ!

 
Svržený egyptský prezident Husní Mubarak je spolu se svojí rodinou v domácím vězení. Informuje o tom v pondělí agentura AFP s odvoláním na prohlášení egyptské armády.
28.03.2011 16:25 |

podobné články

Mubarak je V KÓMATU, spekulují média

 
Bývalý egyptský prezident Husní Mubarak tají místo svého pobytu. Některá média uvádí, že uprchl do Německa, podle jiných se skrývá v letovisku Šarm aš-Šajch a podle dalších je v dokonce v kómatu, informuje v pondělí portál americké televizní stanice CBS News.
14.02.2011 15:55 |

podobné články

Egyptský prezident Mubarak prý ustoupí protestům a rezignuje

 
Egyptský prezident Husní Mubarak po více než dva týdny trvajících protivládních demonstracích údajně vyhoví požadavkům bouřících se občanů a odstoupí už v průběhu noci ze čtvrtka na pátek.
10.02.2011 17:45 |

podobné články

Mubarak ´to vzdal´, chce v Šarm-aš-Šajchu umřít

 
Svržený egyptský prezident Husní Mubarak "už to vzdal" a chce zemřít v letovisku Šarm aš-Šajch na pobřeží Rudého moře, kam se uchýlil poté, co jeho vládu ukončilo lidové povstání.
16.02.2011 17:35 |

podobné články

Mubarak se ve vězení zhroutil a přestal jíst. Chtějí mě zabít, prohlašuje

 
Svržený a na doživotí odsouzený egyptský prezident Husní Mubarak je teprve třetí den ve vězení a nese to velmi špatně. Zhroutil se, přestal jíst a myslí si, že ho všichni chtějí zabít.
06.06.2012 09:40 |

podobné články

Egypt: Protesty pokračují, Mubarak chce měnit ústavu

 
Egyptský prezident Husní Mubarak v úterý po dvou týdnech protestů ustavil komisi, která se má zabývat reformou ústavy ohledně organizace prezidentských voleb. Mubarak se snaží uklidnit protestující odpůrce.
08.02.2011 15:10 |

podobné články

Egyptský vládce Mubarak se nevzdává! Chce reformovat ústavu...

 
Kritizovaný egyptský prezident Husní Mubarak v úterý ustavil komisi, jejímž cílem bude dohlédnout na reformu ústavy. S odvoláním na viceprezidenta Umara Sulajmána o tom informuje agentura AFP.
08.02.2011 18:35 |

podobné články

Egypt zvítězil! Mubarak utekl a odstoupil!

 
Egyptský lid slaví velké vítězství! A celý svět si s úlevou oddechnul, že se oblast vyhnula pokračování krveprolití. Po 18 dnech nepokojů, které stály život stovky lidí, podal prezident Husní Mubarak (82) demisi. Tři desetiletí vlády muže, který si vysloužil přezdívku poslední egyptský faraon skončily. Miliony lidí se vyhrnuly do ulic egyptských měst a hlasitě jásají.
11.02.2011 17:20 |

podobné články

Mubarak bude zadržen déle, rozhodl egyptský prokurátor

 
Egyptský generální prokurátor rozhodl o patnáct dní prodloužit dobu, po kterou má být zadržen bývalý prezident Husní Mubarak. Oznámila to v pátek oficiální agentura MENA.
22.04.2011 14:35 |

podobné články

Egyptský exprezident Mubarak byl obviněn z nastolení tyranie

 
AKTUALIZOVÁNO. Egyptský prokurátor Mustafá Sulajmán při dnešním stání v procesu s bývalým prezidentem obvinil Husního Mubaraka z toho, že za 30 let, kdy Egyptu vládl, nastolil tyranii. Mubarak je od srpna souzen za spoluúčast na zabití více než 800 účastníků loňských protestů, kvůli nimž v únoru odstoupil. V případě usvědčení mu hrozí i trest smrti.
03.01.2012 13:25 |

podobné články

Egyptská televize odvolala informaci, že Mubarak odstoupil z čela strany

 
Egyptská státní televize Al-Arabíja, která v sobotu informovala, že prezident Husní Mubarak odstoupil z čela vládní Národní demokratické strany (NDP), informaci stáhla zpět. Mubarak tak nadále zůstává ve funkci prezidenta země a v čele NDP, informuje agentura Reuters.
05.02.2011 17:50 |

podobné články

Prezident Mubarak chce rezignaci vlády. Klid ale nebude!

 
Egyptský prezident Hosní Mubarak kvůli vlně násilných protivládních protestů požádal stávající kabinet ministrů o složení funkcí. Informuje o tom v sobotu agentura AFP.
29.01.2011 06:40 |

podobné články

Obama: Mubarak pochopil, je čas změn

 
Egyptský prezident Husní Mubarak uznává nutnost změn. Prohlásil to americký prezident Barack Obama poté, co v úterý večer zhruba půl hodiny se svým egyptským protějškem hovořil. Ten krátce předtím oznámil, že nebude kandidovat v letošních prezidentských volbách.
02.02.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2417 článků)

KORUPCE! Egyptský exprezident Mubarak a jeho synové pro podezření ve vazbě!

 
Dva syny svrženého egyptského prezidenta Husního Mubaraka zadrželi kvůli vyšetřování korupce a zneužití pravomocí během potlačování nepokojů v zemi. Později bylo oznámeno, že ve vazbě skončil i sám svržený prezident.
13.04.2011 07:05 |

podobné články

Tyran je venku z basy: Egyptského exprezidenta propustili, ale do vojenské nemocnice!

 
Svržený egyptský prezident Husní Mubarak (85) byl po dvou letech propuštěn z vazební věznice. Muž, kterého Egypťané označují za tyrana, se však dohledu bezpečnostních složek jen tak nezbaví. Propuštěn byl totiž do vojenské nemocnice.
22.08.2013 17:30 |

podobné články

Svržený egyptský prezident Mubarak dostal tři roky za zpronevěru

 
Soud v Káhiře uložil bývalému egyptskému prezidentovi Hosnímu Mubarakovi, kterého před několika lety svrhla revoluce, tři roky vězení za zpronevěru. Jeho synové Gamál a Alá dostali o rok víc. 
21.05.2014 13:10 |

podobné články