Článek

Svrčinová má covid. Ale nic jí není

 
Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Podle mluvčího zůstane Svrčinová dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá.
29.11.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (446 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků)
Podobné články

Po Vojtěchovi má covid i hlavní hygienička Pavla Svrčinová

 
Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Podle mluvčího zůstane Svrčinová dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na covid ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh, pracovat chce z domova.
29.11.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků) , Daniel Vojtěch (99 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (446 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků)

Vojtěch chce po chaosu na severu Moravy hlavu šéfky hygieniků. „Ať mě odvolá,“ vzkazuje Svrčinová

 
Poté, co lidé v Moravskoslezském kraji museli v pátek s okamžitou platností nasadit roušky a zrušit větší akce, ocitla se šéfka krajské hygieny Pavla Svrčinová pod palbou kritiky. V neděli její rychlé rozhodnutí sepsul ve svém pravidelném hlášení Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) šel ještě dál a vyzval hygieničku k rezignaci.  Svrčinová uvedla, že jí to ministr naznačil už v sobotu.
19.07.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24335 článků) , Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Novou hlavní hygieničkou bude od poloviny března Pavla Svrčinová

 
Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová, uvedla dnes Česká televize s odvoláním na premiéra Andreje Babiše. Nynější hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou vystřídá Svrčinová podle premiéra v polovině března.
04.03.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24335 článků)

Svrčinová si smazala Facebook. Ke kontroverznímu příspěvku se nehlásí

 
Pavla Svrčinová, která se má stát novou hlavní hygieničkou, čelí nepříjemnému problému. Lidé na sociálních sítích sdílejí obrázek, podle nějž měla na svém facebookovém profilu publikovat rasisticky laděný příspěvek. Svrčinová uvedla, že neví, jak se jí to na profilu ocitlo, a svůj profil smazala.
04.03.2021 21:55 |

podobné články

„Bude to běh na dlouhou trať,“ tvrdí budoucí hlavní hygienička. A má za sebou první přešlap

 
Stanovit maximální limity, kolik kontaktů lidí nakažených koronavirem mají vytrasovat hygienici, by chtěla budoucí nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Více pomoci s trasováním mají podle ní callcentra. Řekla to dnes ČTK. V polovině března má Svrčinová, dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice, ve funkci vystřídat nynější hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou. Pozornost si Svrčinová zasloužila navečer na sociálních sítích, kde se mimo jiné příspěvek z jejího profilu, který má rasistický postext.
04.03.2021 19:30 |

podobné články

Nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová: Fero Lakatoš vykradl svůj byt, dodržuje karanténu

 
Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Česká televize (ČT) to uvedla ve čtvrtek s odvoláním na premiéra Andreje Babiše (ANO) a Svrčinová to potvrdila ČTK. Hygienička ovšem záhy šokovala veřejnost poté, co lidé narazili na její loňský facebookový příspěvek, který mnozí označují za rasistický.
05.03.2021 08:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24335 článků)

Výhra byznysu a farmalobby. Svrčinová je prý v kleštích. Odnesou to děti?

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová je v pasti, jen plní zadání. Podle zdrojů deníku Reflex je si údajně vědoma toho, že některá ze současných aplikovaných protiepidemických opatření jsou nezákonná, nefunkční a vážně poškozují děti. Novinářky Angelika Bazalová a Markéta Dobiášová v textu přibližují, proč ani přesto Svrčinová neuvažuje o jejich zrušení – jde prý o velký byznys a farmaceutické lobby.
11.11.2021 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Angelika Bazalová (30 článků)

Zeman má problém: Hygienička Svrčinová mu do jmenování Fialy hodila vidle

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová prohlásila, že hradní kancléř Vratislav Mynář s ní během dnešního rozhovoru neřešil hygienické podmínky, za kterých chce prezident Miloš Zeman i po pozitivním testu na koronavirus v neděli na zámku v Lánech osobně jmenovat Petra Fialu (ODS) novým premiérem. Zdůraznila, že i pro nakažené bez příznaků platí izolace 14 dní a výjimky nejsou, řekla odpoledne Svrčinová Radiožurnálu.
26.11.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3441 článků) , Miloš Zeman (27275 článků) , Vratislav Mynář (1396 článků)

Vojtěch, Svrčinová a kdo ještě? Vládu vyřadil covid?!

 
Covid už se obratně šíří i mezi těmi, kteří se ho snaží vyhubit – pozitivní jsou totiž ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (35, za ANO) a nově i hlavní hygienička Pavla Svrčinová (58). Tu do laboratoře přivedl strach o mámu.
30.11.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Revoluce v testování v Česku: Dva „dovolenkové“ PCR měsíčně celé léto, navrhuje Svrčinová

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová bude navrhovat, aby byly o letních prázdninách hrazeny z veřejného zdravotního pojištění dva PCR nebo antigenní testy na covid-19 měsíčně. Řekla to České televizi. Reálně tak bude testování méně dostupné, protože dosud se lidé mohou nechat bezplatně testovat antigenním testem každé tři dny. Cena PCR testu by se také podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera měla snížit na 640 korun.
19.05.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (890 článků)

Testování žáků ve školách se rozšíří o 20 okresů: Podívejte se, které to jsou

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová navrhuje, aby se 8. a 15. listopadu testovali na covid-19 neočkovaní žáci v dalších více než 20 okresech. Má mezi nimi být i Praha, Brno a Plzeň. Svrčinová to v neděli řekla Českému rozhlasu-Radiožurnálu.
31.10.2021 16:15 |

podobné články

Testy čekají v pondělí školáky v 31 okresech. Rozšíření na další už Svrčinová neplánuje

 
V pondělí 15. listopadu se budou testovat na covid-19 neočkované děti ve školách ve 23 okresech, ve kterých v pondělí 8. listopadu proběhne první kolo testování. Rozhodla o tom dnes hlavní hygienička Pavla Svrčinová, na dotaz ČTK to řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. I když epidemie roste a k sobotě hranici 300 nových případů na 100.000 obyvatel za týden, kterou ministerstvo pro testování stanovilo, překonalo 61 okresů, další už se mezi testované zařazovat nebudou.
07.11.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (446 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků) , Daniel Daniel (798 článků)

Hlavní hygienička Svrčinová má covid! Na test šla kvůli mamince po nákaze u Vojtěcha

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Příznaky onemocnění nemá. Zůstane 14 dní v izolaci, uvedl iRozhlas.cz. Jde tak o další nakaženou po ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO). „Dnes ráno říkala premiérovi, že má maminku přes 90 let, a když se dozvěděla, že je Vojtěch pozitivní, tak si šla radši udělat test,“ uvedl dobře informovaný zdroj Blesku.
29.11.2021 09:05 |

podobné články

Svrčinová jako hlavní hygienička skončí? Budoucí ministr Válek z ní chce udělat „výživářku“

 
Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) nepočítá s Pavlou Svrčinovou na postu hlavní hygieničky. Budoucí šéf resortu v nedávném rozhovoru pro Blesk Zprávy naznačil první možné personální kroky, které hodlá podniknout po svém jmenování. Jeden z nich se týká právě současné hlavní hygieničky, tou dobou nakažené covid-19. Svrčinová by měla mít nově na starosti koordinaci zdravé výživy v Česku, čemuž podle budoucího ministra rozumí nejvíc. Válek zároveň nevyloučil, že po třetí dávce bude u někoho potřeba i čtvrtá dávka vakcíny.
21.11.2021 05:15 |

podobné články

„Nějakým způsobem se to děje,“ komentuje Blatný výměnu hlavní hygieničky. Přišlo též vážné upozornění od organizace Romea

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nechce vysvětlit, proč má na pozici hlavní hygieničky nahradit Jarmilu Rážovou Pavla Svrčinová. Myslí si, že není nutné zdůvodňovat úplně všechna svá rozhodnutí včetně tohoto a změna v této nyní velmi důležité funkci se podle něj prostě „nějakým způsobem děje“. Nastávající hlavní hygienička Pavla Svrčinová přitom již teď naráží na první problémy; kromě připomínek jejího loňského selhání na Karvinsku se s vážným upozorněním ozval i server Romea. Premiér Andrej Babiš (ANO) se ji přesto zastává.
05.03.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24335 článků)

Svrčinová tlačila zákaz uznávání antigenních testů. Neuspěla

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová chtěla zrušit uznávání antigenních testů. Navrhla to Centrálnímu řídícímu týmu. Ale marně – tým její návrh v úterý odmítl, a tak se k prokázání bezinfekčnosti budou dále používat jak PCR, tak antigenní testy. Píše to server Novinky.cz.
02.11.2021 20:15 |

podobné články

Epidemie zpomaluje, věří Svrčinová. Další opatření tedy nejsou třeba

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová prohlásila, že protiepidemická opatření se již zpřísňovat nebudou. To záhy po jednání vlády potvrdil vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Epidemie podle nejnovějších čísel zpomaluje, ale minimálně do Vánoc zůstanou aktuální opatření v platnosti.
06.12.2021 22:20 |

podobné články

Liba Švrčinová vydala knihu o tom, jak manžel ze msty zavraždil jejich dvě děti

 
Těžko uvěřitelné drama se smrtí dvou nedospělých dětí sepsala jejich matka Liba Švrčinová-Cunningsová. Příběh ženy, která odešla v roce 1970 do kanadského exilu, kde si vzala jiného českého exulanta. A ten se rozhodl pomstít se jí tím nejkrutějším způsobem. Napůl dokument, napůl literární zpověď. O tom, čeho je člověk vůbec schopen. I co druhý dokáže vydržet.
24.06.2009 14:00 |

podobné články

Vojtěch pod palbou po chaosu na severní Moravě. Ať skončí, žádá ODS. Zuří i hejtmanství

 
První místopředseda ODS a šéf jejích poslanců Zbyněk Stanjura dnes vyzval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) k rezignaci. Funkci by podle něj měla opustit i ředitelka moravskoslezských hygieniků Pavla Svrčinová. Stanjura reagoval na dnešní náhlé zpřísnění protiepidemických opatření v Moravskoslezském kraji. Vojtěch podle něj nezvládá funkci ani komunikaci a opatření odporují tomu, co moravskoslezští hygienici dodneška tvrdili. Svrčinová řekla, že důvod k rezignaci necítí. A důvod k odstoupení nevidí ani Vojtěch.
17.07.2020 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Zbyněk Stanjura (373 článků)